reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Multifunkční tiskárny-CIS

a8nr (176)|20.6.2006 18:39
Plánuju koupi nové tiskárny, přece jenom ta současná už má něco za sebou a na XP mi už nejede správně, i když ovladače existují. Skener mám taky starý, připojený ještě přes paralelní port. Díval jsem se na multifunkční zařízení, ale většina má CIS snímače, CCD začínají až někde na 7,5tKč. Je rozdíl mezi CIS a CCD tak velký, že se vyplatí koupit oddělené zařízení? Dají se třeba na CISu skenovat knihy, když na snímací ploše neleží celá stránka? Jak jsou na tom s barevným podáním? To je u mého současného skeneru dost tragické. Uvažuju o Lexmarku nebo Canonu.
PavelTl (32)|21.6.2006 06:31
Když jsem kupoval scaner taky jsem se rozmíšlel CIS nebo CCD. Naštěstí měl bratr nově v práci scaner CIS Umax-AstraScan Slim, kterým nahradil nefunkční Umax s technoligií CCD. Takže jsem měl jak porovnat obrázky nasnímané dříve na CCD a nově na CIS - vždy na kvalitním zařízení, navíc od jedné (a špičkové) značky. Obrázky CIS jsou od prvního pohledu jaksi nevýrazné, tam kde se list z časopisu mírně zvedl od desky nečitelné.
Pokud budeš snímat běžný text, není v něm znatelný rozdíl, ale obrázky již jsou méně výrazné a chybí jim hloubka a ostrost barev. Když k tomu připočteš nutnost rovně položeného listu, což u knihy těžko docílíš, jasně vítězí technoligie CCD - věrnější podání barev, poněkud ostřejší a hlubší obraz, předloha nemusí být rovnoměrně přitlačena na sko,....
Obrázky z CIS nejsou špatné, ale když je srovnáš s CCD nejsou tak dobré.
Takže já jsem nakonec k tiskárně dokoupil scaner HP2400 a nelituji. Pak jsem srovnával stejné obrázky z HP (CCD) a Umaxu (CIS) a CCD je o dost lepší.
Dále samotná tiskárna (kvalitní ne ta nejlevnější) má nižší náklady na tisk než multifukční zařízení (u HP asi poloviční) vzhledem k ceně náhradních náplní.