reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

velmi malý dosah wifi signálu od routru huawei HG 520i

raceman (3)|12.12.2008 16:20
Ahoj

prosím o radu, dnes jsem si dovezl tento modem domů, zatím vše funguje jak má, akorát síla signálu na wifi je opravdu slabá.
Když sedím s notebookem 0.5 metru od routru tak je intenzita dobrá/velmi dobrá (3až4 z 5), 7m s přímým výhledem od routru stále dobrá, ale pak se velmi rychle zhoršuje a o další 2m dál už se nechytá. A za rohem v druhé místnosti(cca 3 metry) je špatná a pak taky vypadne.... (V notebooku mám nastaveno u Wifi karty maximální výkon)

Chtěl bych se zeptat jestli jde nějak softwarově zesílit signál, protože tento modem nemá výměnnou anténu... nebo jestli by bylo možné modem rozebrat a anténu odpájet z tišťáku a natvrdo tam napájet nějakou lepší...

Budu vděčný za každý postřeh, nápad, radu.... Díky
ICEBOSS (3435)|12.12.2008 18:10
zkusil bych jiny notebook, jestli bude taky tak slaby prijem a pak ten modem reklamuj.
xmarek (1676)|12.12.2008 18:28
Vše záleží na více okolnostech. Někdo mi říkal, že stačí mít např. v bytě dřevěné obložení a signál začne kolísat a slábnout. Taky je možné, že je v blízkosti wifi na stejném kanálu a tím pádem bych doporučil změnu kanálu. Co se týče navýšení výkonu, tak to může někdy naopak působit kontraproduktivně.
EditorPO (2819)|12.12.2008 18:51
Tento router je defaultne urceny pre SoHo riesenia, teda pre domacnosti. Nema velky dosah a vykon WiFi sa ani neda regulovat. Antenka je napevno, takze nie je mozne pripojit antenku s vyssim ziskom.
To, ze za rohom v druhej miestnosti signal slabne az uplne vypadne, tak to je normalna vec. WiFi signal nema velku priechodnost cez prekazky. Vzdy sa uvazuje s priamou viditelnostou medzi zariadeniami, dokonca velky vplyv maju prekazky vo Fresnelovej zone.
Zaverom, ked to zhrniem, moc s tym neurobis, maximalne najst vhodne umiestnenie routra pokial mozno do najoptimalnejsieho stredu bytu, aby bol dostatocny signal v pozadovanych miestnostiach (zbytocne ho davat k vonkajsej stene bytu, vtedy vysielas pre susedov, alebo vrabce).
Sikovnejsi elektronik by mozno zvladol vymenu antenky. Ina moznost je pripojenie dalsieho AP, aby si pokryl signalom zvysok bytu.
Skus este notebookom naskenovat okolie, ci su v blizkosti nejake ine AP. V tom pripade nastav na routri taky kanal, aby bol aspon o jeden kanal mimo naskenovanych.
Tot vsjo :-)
Pabler (425)|12.12.2008 19:00
Je len dodam ze na nascannovanie vsetkych okolitych sietí aj s ich kanalom je vhodne pouzit napr. NetStumbler
http://www.netstumbler.com/downloads/

klasika od winu myslim kanal neukazuje
EditorPO (2819)|12.12.2008 19:24
[quote=Pabler;194023]klasika od winu myslim kanal neukazuje[/quote]
da sa to, ale pre neznaleho cloveka krkolomne, takze ten NetStumbler je pre bezneho uzivatela pritulnejsi
raceman (3)|12.12.2008 21:48
[QUOTE=EditorPO;194021]Tento router je defaultne urceny pre SoHo riesenia, teda pre domacnosti. Nema velky dosah a vykon WiFi sa ani neda regulovat. Antenka je napevno, takze nie je mozne pripojit antenku s vyssim ziskom.
To, ze za rohom v druhej miestnosti signal slabne az uplne vypadne, tak to je normalna vec. WiFi signal nema velku priechodnost cez prekazky. Vzdy sa uvazuje s priamou viditelnostou medzi zariadeniami, dokonca velky vplyv maju prekazky vo Fresnelovej zone.
Zaverom, ked to zhrniem, moc s tym neurobis, maximalne najst vhodne umiestnenie routra pokial mozno do najoptimalnejsieho stredu bytu, aby bol dostatocny signal v pozadovanych miestnostiach (zbytocne ho davat k vonkajsej stene bytu, vtedy vysielas pre susedov, alebo vrabce).
Sikovnejsi elektronik by mozno zvladol vymenu antenky. Ina moznost je pripojenie dalsieho AP, aby si pokryl signalom zvysok bytu.
Skus este notebookom naskenovat okolie, ci su v blizkosti nejake ine AP. V tom pripade nastav na routri taky kanal, aby bol aspon o jeden kanal mimo naskenovanych.
Tot vsjo :-)[/QUOTE]

Nejspis to skonci tou reklamaci.. Nad prepajenim antenky uz jsem uvazoval... to by pro me problem nebyl... prostředky i nějaké zkušenosti mám... Bohužel pak přijdu o záruku a 600 bude v prachu...
Bydlím v rodinném domě v né tak husté zástavbě, takže s rušením by neměl být problém(ještě proskenuji tím programem). Umístěni ve středu domu taky nepomohlo, signál vypadává už za zavřenými dveřmi v druhé mistnosti(max 3m vzdušnou čarou)

Takze ted mam dilema :-)
1)prepajet antenku a prijit tak o zaruku - prosim o doporuceni nejake vhodne -
2)nebo kouipt klasicky wifi router zapojeny za ten adsl- kamarad mi doporucil Asus WL 520gC (silnejsi routr by byl vyhodou, aspon bych pak mohl s bookem sedet i na zahrade :)
3) nebo odstoupit od kupni smlouvy toho huawei a koupit jiny adsl wifi router - za rozumnou cenu sem vyhlidl D-Link DSL-2641B- pripadne muzete doporucit lepsi..
4) pokud by varianta č1. selhala, koupit za ten huawei jen nejake APcko... to uz je podle me lepsi priplatit si za ten wifi router

Tom
astec (1823)|12.12.2008 22:42
No 7 metrů signálu nic moc. Skus jiný NTB, případně u někoho jiného ten modem. Zatím s těma modemama nejsou problémy.
Withman (1337)|12.12.2008 23:20
Takhle malý dosah je divný, což ale nevyvrací, že tento wifi router není šit. Je to šit! A hrozný...kamarád dělá na O2 helpline a říkal, že lidé pořád volají, že jim nejde net apod...neustále se tahle šitka musí restarovat. :-/
raceman (3)|13.12.2008 00:26
Tak pánové.... musím se pochválit a zároveň zdupat toho, kdo ten notebook skládal.....

pozdě ku večeru mě nenapadlo nic lepšího, než se podívat do notebooku na wifi kartu a co jsem nezjistil.....

kablíky co vedou od antén zabudovaných v šasi jsou dokonce 3, na kartě jsou konektory 2 a ten idiot co ten book skládal zapojil jenom jeden..... takže problém je vyřešen.... síla signálu je teď velmi dobrá i přes dvě zdi jak jsem to původně plánoval....

Howg :-)