reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problem asi s TV kartou

vavri (54)|17.11.2006 22:38
Rozhodnul jsem se, ze si Spectru trochu upravim. Dal jsem tam jinou desku pro s939. Vsechny komponenty se mi povedlo ozivit. Jediny problem mam s (asi) TV kartou - puvodni analogova Hauppauge. Ladeni kanalu v Win MCE jeste probehne v poradku, ale pri pokusu o pusteni zive TV, vypadne hlaska - "chyba dekodovaciho modulu - modul dekodovani videa nepracuje spravne nebo nebyl nainstalovan". zkousel jsem i jine verze ovladacu TV karty, vysledek byl vzdy stejny. Nevite, kde by mohl byt problem?
Spectra Support (67)|17.11.2006 23:59
[QUOTE=vavri]Rozhodnul jsem se, ze si Spectru trochu upravim. Dal jsem tam jinou desku pro s939. Vsechny komponenty se mi povedlo ozivit. Jediny problem mam s (asi) TV kartou - puvodni analogova Hauppauge. Ladeni kanalu v Win MCE jeste probehne v poradku, ale pri pokusu o pusteni zive TV, vypadne hlaska - "chyba dekodovaciho modulu - modul dekodovani videa nepracuje spravne nebo nebyl nainstalovan". zkousel jsem i jine verze ovladacu TV karty, vysledek byl vzdy stejny. Nevite, kde by mohl byt problem?[/QUOTE]
To vypadá na problém kodeků MCE/ovladačů grafiky. Jakou desku jste použil? Přeinstaloval jste kompletně Windows (jakou máte verzi + aktualizace)? DVD video je přehráváno bez problémů? V případě, že používáte diskrétní grafiku, jakou? Používáte jednu TV kartu nebo dvě (jde o obsazeni PCI riser card)? Doporučil bych ještě testovat TV kartu bez riser card přímo v PCI slotu desky.
vavri (54)|19.11.2006 14:05
Zakladni deska DFI RS482 Infinity - ATI Xpress 200, integroavne graficke jadro ATI radeon X300, Windows MCE SP2 (zkousel jsem to bez aktualizaci i se vsemi aktualizacemi z WinUpdate), DVD produkuje stejnou chybovou hlasku, TV karta je v Riser Cardu sama a stejne se chova i v normalnim PCI slotu.

Puvodne nesla ani aplikace WinTV, coz se vyresilo instalaci softwaroveho dekoderu pro WinTV.

Radio funguje.

Zkouslej sem 2 verze ovladacu pro integrovanou grafiku a 3 verze ovladacu pro analogovou TV kartu. Vsechno se stejnym vysledkem(viz vyse).

Neni treba pro MCE nejaky special filtr nebo dekoder? Je mi divne, ze to vsem funguje se standardnimi ovladaci.

Doufam, ze me nikdo nebude kamenovat - pro ucely testovani mam nelegalni verzi WinMCE a zkousel jsem ceskou i anglickou verzi.
Spectra Support (67)|19.11.2006 14:13
Pro správnou funkci TV/DVD přehrávání je nutné do systému dodat softwarový dekodér MPEG2, který je součástí přehrávačů jako např. PowerDVD, NVDVD, nebo například balíku Nero Suite. Předpokládám, že to bude tento případ.
vavri (54)|19.11.2006 15:50
Mel jste pravdu. Po instalaci WinDVD uz vse funguje. Diky za pomoc.
boumba (29)|30.11.2006 19:04
při instalaci mce2005 + všech možných patchů a lokalizačního packu mi také TV nešla, někde jsem našel že pro nahrávání je nutný elecard kodek (EMPG2_Dec_Strm_Pack) a tak jsem ho nainstalil a ono to funguje. Připadá mi to, že v MCE něco chybí , což jest divné.