reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

windows XP profesional

Amater (11)|17.11.2006 22:44
Mam takovy problem: Nainstaloval jsem normalne windows a ted me to kdyz to nacita dava na vyber ze dvou operacnivh system bud windows XP... nebo to stejne ale ten druhy nejede hlasi to ze to nema soubory jak ho mam odelat z te startovaci nabidjky? Hardisk jsem predtim normalne naformatoval. Toto me vadi jenom trosku spise mam problem s tim ze me to najednou hodilo hlasku NTLDR nenalezen to jsem vyresil podle navodu na internetu ale spustilo jen dalsi a dalsi chyby mam v PC dva HDD na druhem jsou jenom ciste DATA ale kdyz ho pripojim tak pri nacitani windows se to bud uplne sekne nebo se hodi takova ta krasna modra obrazovka a tak to beha dokola. Myslim se ze muj problem je ze si PC mysli ze jsou dva windowsy, ale nevim... Dekuji moc za kazdou radu.
P@pi (1519)|17.11.2006 22:48
[QUOTE=Amatér]Mam takovy problem: Nainstaloval jsem normalne windows a ted me to kdyz to nacita dava na vyber ze dvou operacnivh system bud windows XP... nebo to stejne ale ten druhy nejede hlasi to ze to nema soubory jak ho mam odelat z te startovaci nabidjky? Hardisk jsem predtim normalne naformatoval. Toto me vadi jenom trosku spise mam problem s tim ze me to najednou hodilo hlasku NTLDR nenalezen to jsem vyresil podle navodu na internetu ale spustilo jen dalsi a dalsi chyby mam v PC dva HDD na druhem jsou jenom ciste DATA ale kdyz ho pripojim tak pri nacitani windows se to bud uplne sekne nebo se hodi takova ta krasna modra obrazovka a tak to beha dokola. Myslim se ze muj problem je ze si PC mysli ze jsou dva windowsy, ale nevim... Dekuji moc za kazdou radu.[/QUOTE]

Úplně jsem to nepochopil, ty máš jen jedny nebo dvoje windowsi? Pochopil jsem dobře, že při připojení jednoho disku => vše ok, s datovým diskem => padá?
wizaard (913)|17.11.2006 22:49
[QUOTE=Amatér]Mam takovy problem: Nainstaloval jsem normalne windows a ted me to kdyz to nacita dava na vyber ze dvou operacnivh system bud windows XP... nebo to stejne ale ten druhy nejede hlasi to ze to nema soubory jak ho mam odelat z te startovaci nabidjky? Hardisk jsem predtim normalne naformatoval. Toto me vadi jenom trosku spise mam problem s tim ze me to najednou hodilo hlasku NTLDR nenalezen to jsem vyresil podle navodu na internetu ale spustilo jen dalsi a dalsi chyby mam v PC dva HDD na druhem jsou jenom ciste DATA ale kdyz ho pripojim tak pri nacitani windows se to bud uplne sekne nebo se hodi takova ta krasna modra obrazovka a tak to beha dokola. Myslim se ze muj problem je ze si PC mysli ze jsou dva windowsy, ale nevim... Dekuji moc za kazdou radu.[/QUOTE]
S tím bych si hlavu nedělal, asi se stala chyba v "boot.ini", prostě druhý "systém" z boot.ini vymaž a vše bude OK. Stává se to taky při chybné instalaci Windows. Hlavu si s tím ale každopádně nedělej.

EDIT: Vlastně jsem se nezmínil o modrých obrazovkách - no... pokud jsou disky hardwarově správně nastavené (MASTER, SLAVE), v BIOSu je taky všechno OK, asi bych se tím netrápil a zkusil reinstall Windows, bylo by to asi nejjednodušší řešení.
Amater (11)|17.11.2006 22:50
mam instalovany jedny ale u spousteni me to dava na vyber mezi dvouma coz je blbost. Jo a pri datovym me to pada.
Amater (11)|17.11.2006 22:52
huh ja to mam z toho NTDLR vymazat ten druhy system?
wizaard (913)|17.11.2006 22:53
[QUOTE=Amatér]huh ja to mam z toho NTDLR vymazat ten druhy system?[/QUOTE]
Ehm... chybka, z NTLDR samozřejmě ne, z boot.ini ;).
Amater (11)|17.11.2006 22:54
Jsem tak trosku amater kde bych to nasel a jak bych to mel udelat?:) diky
P@pi (1519)|17.11.2006 22:57
Na C:, je to skrytej systémovej soubor.
Amater (11)|17.11.2006 22:59
mam nejakej problem dam zobrazit skryte soubory a slozky a stejne ho nevidim co delam spatne?
wizaard (913)|17.11.2006 23:00
[QUOTE=Amatér]Jsem tak trosku amater kde bych to nasel a jak bych to mel udelat?:) diky[/QUOTE]
No... každopádně ale pamatuj, že to jednak pomůže pouze na problém se zobrazením výběru operačního systému a druhak, že pokud to pokazíš, nebude to moc dobré...

Takže, jdi Tento Počítač -> Vlastnosti -> Upřesnit -> Spouštění a zotavení systému - Nastavení -> Tlačítko "Upravit" nahoře.

V souboru boot.ini by mělo být (pravděpodobně) toto:
[CODE][boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect /usepmtimer[/CODE]
Amater (11)|17.11.2006 23:03
diky jdu zkusit jestli to neco podela i s tim DAtovym HDD za chvili se ozvu:)
P@pi (1519)|17.11.2006 23:03
Todle tam mam já, tak si vyber ;):

[code][boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect /NoExecute=OptIn[/code]
boboco (1987)|17.11.2006 23:07
[quote=Amatér]diky jdu zkusit jestli to neco podela i s tim DAtovym HDD za chvili se ozvu:)[/quote]

Původní BOOT.INI si nejprve zálohuj!!!!!! Pokud by se ti něco nepovedlo, vrať ho např. přes MS-DOS zpátky (pokud máš FAT32) a vše bude zas v pořádku. Jinak bys ho musel vytvářet přes konzoli pro zotavení.
Amater (11)|17.11.2006 23:08
tak to by bylo s tim vyberem, ale porad kdyz zapojim Datovej HDD tak to najede do polohy kde zacne hrat spusteci melodie windows a bud to vytuhne nebo modra obrazovka.
wizaard (913)|17.11.2006 23:22
[QUOTE=Amatér]tak to by bylo s tim vyberem, ale porad kdyz zapojim Datovej HDD tak to najede do polohy kde zacne hrat spusteci melodie windows a bud to vytuhne nebo modra obrazovka.[/QUOTE]
To je jasné, s tím Ti boot.ini nepomůže ;). Tady ale dál neporadím, nevím co s tím... :confused:
P@pi (1519)|17.11.2006 23:26
[QUOTE=Amatér]tak to by bylo s tim vyberem, ale porad kdyz zapojim Datovej HDD tak to najede do polohy kde zacne hrat spusteci melodie windows a bud to vytuhne nebo modra obrazovka.[/QUOTE]

Předem potřebuješ zjistit jestli to je SW nebo HW problém, takže zkoušel jsi takový ty obecný věci typu:

přehodit disk do jinýho "portu"
jinak ho naswitchovat (master, slave)
nejsou na disku nějaký chybný sektory
reinstall winů

Od kdy to dělá? Co to cca píše, když ti to hodí tu modrou obrazovku (říká se jí BSOD => Blue screen of death)?
Vladimir Kremsa (20)|21.11.2006 09:19
jde to udelat i jednoduseji!!!

pravym tlacem dej ve Windowsech na
Tento pocitac
\Vlastnosti\záložka Upřesnit\tlačítko Spuštění a zotavení systému
a tam odklikni prvni dve volby a rozklikavací nabídce vyber system, kterej se bude spouštět...
taky to jde upravit v boot.ini, ale to je nebezpečný, můžeš si umáznout něco důležitýho!!!
Vladimir Kremsa (20)|21.11.2006 09:22
hoops, přeskočil jsem jeho poslední příspěvek :D

tak v tom případě to je bud HW vada, ale spis bych to videl na vadu OS...

REINSTALL nebo NEW INSTALL by mel pomoci....
ale chce to disk s OS naformatovat, popr. zkontrolovat sektory a v pripade problemu je nechat i opravit....
tonda pařmen (87)|2.1.2007 11:27
když chci hrat carbony tak se mi dycky i v demu restartne komp (ten 2.). mam XP Professional SP2. co s tim? ten windows sem instaloval nedavno, asi pred 3 mesicema.
na tom prvnim kompu to de bez problemu a mam ten samej windows.
Architect (232)|2.1.2007 18:23
[QUOTE=Amatér]Mam takovy problem: Nainstaloval jsem normalne windows a ted me to kdyz to nacita dava na vyber ze dvou operacnivh system bud windows XP... nebo to stejne ale ten druhy nejede hlasi to ze to nema soubory jak ho mam odelat z te startovaci nabidjky? Hardisk jsem predtim normalne naformatoval. Toto me vadi jenom trosku spise mam problem s tim ze me to najednou hodilo hlasku NTLDR nenalezen to jsem vyresil podle navodu na internetu ale spustilo jen dalsi a dalsi chyby mam v PC dva HDD na druhem jsou jenom ciste DATA ale kdyz ho pripojim tak pri nacitani windows se to bud uplne sekne nebo se hodi takova ta krasna modra obrazovka a tak to beha dokola. Myslim se ze muj problem je ze si PC mysli ze jsou dva windowsy, ale nevim... Dekuji moc za kazdou radu.[/QUOTE]

:thumb Řeknu ti takovou příhodu - jednou jsem měl přetaktovanou RAM s velmi nízkým časováním... A co se dělo?

hlasku NTLDR nenalezen,
ci hlasku nelze nacist DLL pro CORE neco,
ci modrou obrazovku...

A samozrejme to reinstall windowsu nevyresil, ale neznam tvou konfiguraci, ani presny problem, takze rikam pouze znam takovou prihodu...
eraser (0)|2.1.2007 21:59
Také problémy sa potom riešia veľmi ťažko a najmä zdĺhavo. Mali sme tu prípade, že z borca vyliezol dôležitý fakt po piatich stránkach diskuzie a okamžite sme vedeli, ktorá bije a problém bol vyriešený behom sekundy, no ja už som dávno hovoril, že pokiaľ niekto potrebuje radu, najmä takýmto spôsobom na diaľku, tak je nutné, aby na začiatku udal všetky možné i nemožné informácie o svojej HW a SW konfigurácii.