reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pomalé kopírování Vista 32

Yossik (33)|12.12.2008 18:58
Zdravím,

dnes se mi objevil problém s rychlostí kopírování souborů ve Vista 32. Rychlost nepřesáhne 1MB/s. Ve skříni mám pouze jeden SATA disk WDC WD3200KS. Mám horozdělený na 3 oddíly. C:(XP) D:(Vista) E: (DATA). Pokud nabootuju do XP, tak je rychlost kopírování normální (cca 20-30 MB/s). Nemáte někdo tušení, proč je ta rychlost ve Vista pouze 1MB/s. Vůbec se v perifériích a portech nevyznám. Jen dodám doplňující info.

Dnes jsem přehodil oba moduly RAM do jiných slotů. Nevím zda to má nějakou souvislost.
Základní desku mám Gigabyte GA-965P-DS4. Přikládám schéma a zapojení desky (červéné plošky jsou zapojené). No a na disku nemám zastrčený jumper ná žádné pozici.

O SATA II vím pendrek, ani nevím, zda to disk vůbec využívá... rychlost kopírování v XP nepřesáhne 30 MB/s, což se mi zdá na SATA málo. V Biosu jsou nějaké položky SATA, ale netuším jak je případně nastavit. Je to peklo.
Předem děkuji za jakékoliv nápady.

kevin00 (10238)|12.12.2008 19:52
[QUOTE=Yossik]... rychlost kopírování v XP nepřesáhne 30 MB/s[/QUOTE]

Rychlost bude nižší, protože kopíruješ v rámci jednoho disk. Disk nemůže zároveň zapisovat a zároveň číst ... nejdříve načte potom zapíše
Yossik (33)|12.12.2008 22:07
OK. rozumím, a le čemu nerozumím je ta witing sped ve Vistě:

No PATA SATA je pro mě španělská village, ale toto mám v momentálně v BIOSU:

SATA RAID/AHCI Mode: Disabled
SATA Port0-3 Native Mode: Disabled
OnBoard SATA IDE Device: Enabled
Onboard SATA IDE CtrlMode: IDE

Disk je připojen k desce SATA datovým kabelem a nemá zasunutý jumper na žádném pinu.

V XP (oddíl C) je writing i reading sped v pořádku
Ve Vista (oddíl D) je reading speed OK ale writing speed je maximálně 1MB/s

je to záhada
cool.user (2822)|12.12.2008 22:36
Ja ti sice s diskem neporadim, ale grafiku mas ve spatnym slotu. Dej ju do prvniho slotu.
Kozouš (500)|12.12.2008 22:39
Chlape, podívej se ve správci zařízení ešli tam nemáš PIO mód... A pokud ano tak ho přenastav.
Yossik (33)|13.12.2008 01:36
cool.user: blbě jsem to nakreslil..grafarna je ve spravnem slotu.

Jinak ve Vista mi to ve spravci zarizeni zadne moznosti rezimu prenosu nenabizi. V XP ano...tam je vsechno na DMA.

Ja tu Vistu asi smaznu a bude pokoj