Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 41

Téma: Struktura disku je NEUSTÁLE poškozena a není čitelná

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

EditorPO: To sice jo, ale NTFS má žurnálování, takže je málokdy v nějakym hodně špatnym stavu. I když stát se může všechno.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele EditorPO
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Logout Zobrazit příspěvek
    EditorPO: To sice jo, ale NTFS má žurnálování, takže je málokdy v nějakym hodně špatnym stavu. I když stát se může všechno.
    To "malokdy" byva dost casto :-). Uz som davno neformatoval na FAT, uz len NTFS a na 90% pri vypadkoch elektriny, alebo tvrdom resete dochadza k poskodeniam suborovej tabulky. Nahoda je blbec a win si akurat vtedy zmysli nieco zapisovat na HDD :-).
    Ale ako som pisal, checkdisk a pripadne HDDRegenerator zatial vzdy pomohli.

Nováček
    Registrace
    Aug 2007

Skus pouzit HDD regenerator , program na obnovu sektorov, mne tento program casto velmi pomohol a funguje skvele, opravuje bez straty dat na disku a nie je zavisly na suborovom systeme. Ak treba tak ti pomozem ho zohnat.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Zeus(CZ) Zobrazit příspěvek
    Oj, na mé mozkové závity zatížené představou zítřejší školy je to moc složité

Myslel jsem toto: Na disku S:\, který je v pořádku, a navíc je to i jiný HDD (Western Digital mimochodem) a HLAVNĚ na něm mám 250GB místa, tam přehodím celý obsah disku D:\, tedy 100GB. Vše, celý disk CTRL+C … Potom D:\ naformátuji a pak tam zase hodím celý jeho zálohovaný obsah zpátky. Potom udělám to samé s diskem E:\, u kterého to opravdu není problém, protože jde 'jen' o data, žádné aplikace.

A udělám to teda z časových důvodů nejspíš až v neděli.

Poslední dotaz: Použít formátovač ve Vistě a možnost RYCHE? Nebo radši extreně a ještě k tomu třeba pomalu, ať si užije . Během formátu na něm nebude ani bajt dat, takže by to nemuselo ani tak dlouho trvat.

Díky moc!!
    Podle toho co pises za problemy, bych cekal problem struktury disku a tady by format mohl a nemusel poci - radeji opravdu uplne odstran oddil a disku a znovu ho zaloz a pak staci i rychly format - potrebujes jen obnovit strukturu disku a ne prepsat cely disk a na zaver pekne poradny test celeho obsahu nove vytvoreneho disku vcetne prazdneho mista at mas jistotu,ze je to OK...

Obyvatel SHW Avatar uživatele Zeus(CZ)
    Registrace
    Dec 2007

Och, to je najednou rad, pardon, nebyl jsem dostupný. Děkuju, vše vyzkouším ...

Jen bych ještě dodal, že při té kontrole Checkdiskem (chkdsk /f E mi to občas zkontroluje normálně a rychle, ale občas to opravdu opravuje chyby. Třeba vadný záznam indexu, nebo jednou mi to dokonce nevím proč odstranilo zástupce odkazujícího na složku s Instalačkama, kterého jsem měl na Ploše (disk E:\). Takže podle toho, co to píše, by to MOHLA být chyb nějaké té tabulky nebo "žurnálování" :-)

Zkusím teda ty HD xx programy na obnovu, případně ještě nějak jinak spustit CHKDSK, a nebo ten formát,

Takže moc děkuju!

Starousedlík SHW Avatar uživatele r34ktor
    Registrace
    Oct 2006

Postupuj podle Logoutovy rady. To je IMHO nejjistější postup. Pokud CHKDSK nezabere, tak jde o nějaké závažnější poškození struktury souborového systému. Data jsou příliš cenná na to, aby jsi se na něj v takovém stavu spoléhal.

Co se týče kopírovaní souborů, tak dej bacha na to, aby jsi zkopíroval i skryté a systémové. Na to je vhodnější spíše nějaký správce souborů (např. Total Commander), než Ctrl+C a Ctrl+V.

A pořiď si UPS, který výskytu podobných problémů v budoucnu zabrání.

Registrace
    Dec 2007

SAKRA!
    celej den si hraju se softwarama na opravu disku, free nefunguje, zkoušel jsem dokonce stáhnout něco nelegálně a cracknout, což mi taky nejde ...

Nejde mi přesunout vše z disku E: do náhradní složky na S:\, zbývá mi tu asi 2GB dat, která z důvodů oprávnění nemůžu přesunout ani zkopírovat - třeba písničky v MP3, nechápu!

Tím pádem nemůžu zformátovat, protože zrovna těch pár dat chci ... Nápad, jak to dopřesunout, prosím?

Jinak jsem dělal několik kontrol CHKDSK, jednu velice dlouhou, a nakonec mi to napsalo: Oprava tabulky MTF, není dostatek místa na disku (nestačí mu 120 volných GB, idiot!).

Domnívám se tedy, že problém bude s tabulkou MTF, ať už je to cokoli (četl jsem o tom na Microsoft webu - spousta teorie a skvělá rada: Pokud hlásí nedostatek místa, smažte některé soubory, pokud nemůžete nic smazat, zformátujte disk a obnovte ze zálohy. Díky!)

Takže, MOC PROSÍM!

Buď: Jak opravit BITMAP tabulku MTF?

Nebo: Jak přesunout s mým nedostatečným oprávněním 'Majitel počítače a nejvyšší administrátor Visty' data, která přesunout nemůžu (takové citlivosti jako dokument ve Wordu a písničku ...), abych mohl zformátovat?

Díky!

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

SAKRA!
    celej den si hraju se softwarama na opravu disku, free nefunguje, zkoušel jsem dokonce stáhnout něco nelegálně a cracknout, což mi taky nejde ...
    Nejde mi přesunout vše z disku E: do náhradní složky na S:\, zbývá mi tu asi 2GB dat, která z důvodů oprávnění nemůžu přesunout ani zkopírovat - třeba písničky v MP3, nechápu!
    Tím pádem nemůžu zformátovat, protože zrovna těch pár dat chci ... Nápad, jak to dopřesunout, prosím?
    Jinak jsem dělal několik kontrol CHKDSK, jednu velice dlouhou, a nakonec mi to napsalo: Oprava tabulky MTF, není dostatek místa na disku (nestačí mu 120 volných GB, idiot!).
    Domnívám se tedy, že problém bude s tabulkou MTF, ať už je to cokoli (četl jsem o tom na Microsoft webu - spousta teorie a skvělá rada: Pokud hlásí nedostatek místa, smažte některé soubory, pokud nemůžete nic smazat, zformátujte disk a obnovte ze zálohy. Díky!)
    Takže, MOC PROSÍM!
    Buď: Jak opravit BITMAP tabulku MTF?
    Nebo: Jak přesunout s mým nedostatečným oprávněním 'Majitel počítače a nejvyšší administrátor Visty' data, která přesunout nemůžu (takové citlivosti jako dokument ve Wordu a písničku ...), abych mohl zformátovat?
    Díky!
    Písničku si snad můžeš stáhnout.. Když jsem vlastnil Win 2k tak jsem se nějak naboural i do Win XP, ale už nevim jak, je to pár let.
    Popř. zkus zálohovat pomocí "Zálohy systému Windows" zazálohovat všecko někam na jinej disk (vytvoří ti to nějakej soubor velikej jako ty data) pak formát disku a pak záloha na původní místo. Tenkrát mi to takhle zazálohovalo zašifrovaný data, který nešly zkopírovat a na nic se to neptalo. Ale neříkam, že to 100% funguje

Starousedlík SHW Avatar uživatele r34ktor
    Registrace
    Oct 2006

Zkus použít nějaké Linuxové Live CD. Pokud se jedná o poškozené popisovače zabezpečení, tak budou ignorovány (jen doufám, že to nemáš zašifrováno).

Registrace
    Dec 2007

Tak fajn, děkuju za tip, zálohuju to … (a je to zajímavé, například MUSÍM zálohovat i disk C: ... ale vypadá to dobře)

Děkuju moc. když bude problém, tak se s dovolením zase ozvu.

Registrace
    May 2006

Haloooooooo, necitas vsetko co piseme. Cim viac budes laborovat s roznymi programami a este k tomu cracknutymi, tak narobis vacsiu skodu.

Skus ten HDDregenerator z Hiren's BootCD. Budes prekvapeny uspesnostou.

Este urob jednu vec. Pocas kontroly odpoj ostatne disky, nechaj len ten Samsung.
    Naposledy upraveno uživatelem EditorPO: 21-12-2008 v 18:46

Registrace
    Dec 2007

Já to čtu, to bych si nedovolil ... :-) Jde jen o to, že program HDD Regenerator je placený (60$)! Nevím, jak je to s tím CD, zjevně ho právě stahuju, a to zcela zdarma, obával jsem se ale, že to bude demoverze (kterou jsem mimochodem zkoušel).

Tak fajn, to jsem zjevně nepohcopil nebo nějak pomotal, stahuju a nabootuju a uvidím. Díky (znova)

Registrace
    May 2006

JTak fajn, to jsem zjevně nepohcopil nebo nějak pomotal, stahuju a nabootuju a uvidím. Díky (znova)
    Na tom CD je plna verzia, ale trva to dlho, kym to otestuje cely disk. Nechaj prebehnut cely test !!! Bud cez noc, alebo od rana, ak by ti mal hucat vedla PC. Chyby opravuje sam.

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

EditorPO: Hele - pokud má disk v takovym srabu, tak dělat cokoli bez zálohy je hazard s datama. A když má zálohu, tak je zas formát nejrychlejší a nejjednodušší. Takže bych
    zazálohoval data, linuxem dotahal co nejde (nebo všechno linuxem, takhle ale zůstane většina práv), zformátoval, zkopíroval a je to...

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Logout Zobrazit příspěvek
    EditorPO: Hele - pokud má disk v takovym srabu, tak dělat cokoli bez zálohy je hazard s datama. A když má zálohu, tak je zas formát nejrychlejší a nejjednodušší. Takže bych
    zazálohoval data, linuxem dotahal co nejde (nebo všechno linuxem, takhle ale zůstane většina práv), zformátoval, zkopíroval a je to...
    HDDregenerator disku neublizi. HDDregenerator je asi ta najzakladnejsia utilita, ktoru treba pouzit v pripade vadnych, prekrizenych suborov...co sa prejavuje hlavne necitatelnymi subormi, nemoznostou kopirovania suborov, nestabilitou OS, problemami s bootovanim a pod. HDDregenerator nezaujima suborovy system, je mu jedno ci je to FAT, NTFS alebo nejaky Linuxovy. Detekuje fyzicky vadne sektory, je schopny ich opravit. Dokonca opravi poskodenia, s ktorymi si neporadi ani low-level format. Pri oprave pomocou HDDregenerator nedochadza k strate udajov. Bez pouzitia tohoto programu budes zbytocne dolovat data niecim inym, respektive ich vydolujes, ale budu poskodene. Napriklad vydolujes obrazok, alebo word dokument, ale neotvoris ich.
    Takze robit zalohu bez opravy vadnych sektorov je zbytocne. Budes si mysliet, ze si vsetko pozalohoval, ale skutocnost bude ina. Mozno sa nedostanes ani na 50% uspesnost.
    Bez skusenosti, by som vobec nedoporucoval skusat na disku rozne programy, na ktore clovek natrafi, pricom ani nevie, co dokazu. To uz je velky hazard.
    Zachranou dat sa zaoberam nejaky ten rok, takze viem o com hovorim. Preslo mi rukami dost diskov, ktore ludia, v snahe usetrit peniaze "opravovali" sami vselicim moznym, potom vzdy bola zachrana dat o to tazsia a menej uspesna.

Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Struktura disků – Návrh?
    Od Paullik74 v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 28-05-2013, 11:01
  2. USB HDD - Neni ve Spave Disku
    Od Hangman v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 22-05-2010, 16:32
  3. Tiskárny: Není místo na disku??
    Od userX v sekci Periferie
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 22-01-2010, 22:21
  4. Struktura tohoto fóra
    Od Karel Polívka v sekci Jste tu poprvé?
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 05-05-2007, 14:56
  5. neustale vyzadovana kontrola disku
    Od DEMON25 v sekci HDD, boxy, SSD
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 27-12-2006, 13:52