reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Struktura disku je NEUSTÁLE poškozena a není čitelná

Zeus(CZ) (318)|14.12.2008 14:52
Dobrý den,

Před týdnem nám vypadl proud během práce s PC. Měl jsem puštěno stahování (JDownloader), Firefox, pár dokumentů ve Wordu a hru Zaklínač. Klasický vteřinový výpadek, PC se samo restartovalo, a naběhlo.

ALE od té doby mám neustále problémy na dvou discích (D:\ a E:\ - oba jsou oddíly jednoho fyzického pevného disku (Samsung SpinPoint F1 640GB)), ostatní jsou vždy v pořádku.

Při pokusu u kopírování, vytvoření složky, uložení dokumentu, spuštění programu JDownlaoder (ten se neinstaluje, mám ho na E:\) mi PC hlásí chybu 'Struktura disku je poškozena a není čitelná'. U JDownloaderu navíc dojde k spuštění procesu, ale ten se následně sekne (při určité výši využité paměti).

Umím tuto chybu opravit, ale pouze dočasně. Navzdory volným 40GB (celkem kapacita 135GB) na disku E:\ nemůžu kvůli 'nedostatku volného místa' provést kontrolu CHKSDSK při startu systému (i když se sama NEUSTÁLE nabízí - teď už vím, že je zbytečná, ručně ji ukončuji stiskem klávesy v limitu). při vyvolání ruční kontroly přes 'chkdsk /f E:' a následném 'odpojení popisovačů' mohu kontrolu provést, a s diskem normálně pracovat, jako kdyby byl zcela v pořádku (i JDown. funguje). Problém je, že po dalším startu (tedy nejčastěji druhý den) se situace opakuje. Ne vždy, ale často.

Disk jsem testoval pomocí HDTune, vše v pořádku. Počítač nemá žádné jiné problémy, druhý disk (fyzický disk) je také v pořádku, stejně jako (pokud vím) zbylé diskové oddíly (C:\-I:\). Na D:\ mám nainstalované všechny aplikace, a formátu bych se tedy rád vyhnul, na E:\ jsou jen data, a teoreticky to není problém, mám nový disk, kam se mi 100GB v pořádku vejde …


Sestava:

Intel Core 2 Quad Q9450 + CM GeminII / Gigabyte GA-EP35C-DS3R / A-Data Vitesta EE 4096 MB 800+ MHz / Samsung SpinPoint F1 640GB / WD 6400AAKS 640GB / Sapphire Radeon HD4850 512MB + AC Accelero S1 rev. 2 + Turbo Module / Samsung SH-S203P / CM Centurion 534 Lite - Černá / Corsair HX520 / 3× Noctua NF-P12 / Silentmaxx HD Silencer

+ Microsoft Windows Vista Home Premium CZ 64bit (originál, aktualizovaná a spol.)

___
Nevíte tedy prosím, jak tento problém natrvalo vyřešit?

Děkuji a přeji hezký den,

Zeus
[SIZE="1"]
PS: Pro detailní popis situace jsem jako obvykle napsal předlouhý román, ale zvýraznil jsem to nejdůležitější tučně, abyste se lépe orientovali. Vyhovuje, nebo Vám takhle strakatý text vadí? Stačí říct … Díky![/SIZE]
xmarek (1676)|14.12.2008 15:04
Může se stát, že takový výpadek způsobí, že dojde k poškození zdroje, základní desky, nebo některé periferie. Po opětovném naskočení se může vyskytnout v síti napěťový ráz. http://www.odbornecasopisy.cz/index.php?id_document=23834

Viz citace:
Napěťovými rázy nazýváme stav, kdy dojde k napěťové špičce cca 20 000 V s dobou trvání 10 až 100 mikrosekund. Běžně jsou způsobovány přeskokem jisker při spínání a elektrostatickými výboji. Tyto změny se v elektrické rozvodné síti mohou projevit několikrát denně, když dodavatel řeší problémy v rozvodné síti. U digitální techniky se mohou následky této anomálie projevit vymazáním paměti, chybami v datech a poškozením komponent.
Zeus(CZ) (318)|14.12.2008 15:05
Jednoduše řečeno: To nezní dobře … Co s tím??
xmarek (1676)|14.12.2008 15:24
Osobně bych ho nechal projet Scandisk-em a provedl bych i kontrolu povrchu nějakým nástrojem (pokud to scandisk neumí). U nových widlí nevím (používám Linux :D). Vada řadiče se dá vyloučit použitím jiného disku na stejné kšandě. A vada elektroniky disku se bohužel může projevit až časem. Spíš bych to viděl na poškození struktury disku. A to znamená, že pokud to bude možné zálohovat co se dá a pak vytvořit oddíly znova a formát.

Jednou se mi dokonce stalo, že mi po podobné story začal odcházet zdroj a tím pádem začalo blbnout napájení disků.
Logout (4018)|14.12.2008 15:49
Obávám se, že se formátu nevyhneš. Rozhodně i před nějakym scandiskovánim atd... si zazálohuj důležitý data, občas tydle programy víc pokazej než zachráněj.
Doporučil bych Ti: nahraj vše co můžeš z těch disků na jinej, zformátuj a zkopíruj zpátky, pokud se nevejde všechno jinam, vem disk k nějakýmu kamarádovi a u něj si odlož zbytek.
Vypadá to sice složitě, ale ve výsledku to bude nejrychlejší cesta.
Zeus(CZ) (318)|14.12.2008 16:56
Sakra ale to mě pěkně štve … Přecejen je to 250GB, a kdybych měl kopírovat celý disk, tak 600! A pak reinstal :-!

No nic, díky za rady … Nejspíš se podle nich budu muset řídit :)
Logout (4018)|14.12.2008 17:10
No, celej disk nemusíš, jen ty partišny. A můžeš klidně jednu po druhý - odendat data z jedný, zformátovat, hodit na ni dočasně data z druhý...
Zeus(CZ) (318)|14.12.2008 17:22
Logout: To už zní líp - jen ještě dotaz. Pokud vezmu ten disk D: s aplikacemi formou CTRL+A, CTRL+C a někam jinam na záložní CTRL+V, a po formátu nakopíruju zpět - budu muset přeinstalovávat ty aplikace? Uznávám, že by to neuškodilo, ale čas na to fakt nemám momentálně (i když na druhou stranu mě nic nehoní ...)

Moc děkuju
Logout (4018)|14.12.2008 17:51
Pokud zůstanou zachovaný cesty (což by 100% měli), tak poběžej. Leda by nějaká aplikace si např. z důvodu ochrany proti kopírování nekontrolovala přesný umístění na disku (to ale snad nedělaj, člověk taky občas třeba defragmentuje, po čemž by to taky neběželo). Dokonce neni problém takhle vyměnit disk za jinej, když zachováš cesty
(tzn. překopíruješ tak jak to je a novýmu disku přiřadíš stejný písmenko jako měl starý).

PS: Jen zas možná bych pro odkládání dat radši nepoužíval ty zkažený (a ještě neopravený) partition.
Zeus(CZ) (318)|14.12.2008 18:09
Oj, na mé mozkové závity zatížené představou zítřejší školy je to moc složité :)

Myslel jsem toto: Na disku S:\, který je v pořádku, a navíc je to i jiný HDD (Western Digital mimochodem) a HLAVNĚ na něm mám 250GB místa, tam přehodím celý obsah disku D:\, tedy 100GB. Vše, celý disk CTRL+C … Potom D:\ naformátuji a pak tam zase hodím celý jeho zálohovaný obsah zpátky. Potom udělám to samé s diskem E:\, u kterého to opravdu není problém, protože jde 'jen' o data, žádné aplikace.

A udělám to teda z časových důvodů nejspíš až v neděli.

Poslední dotaz: Použít formátovač ve Vistě a možnost RYCHE? Nebo radši extreně a ještě k tomu třeba pomalu, ať si užije :D. Během formátu na něm nebude ani bajt dat, takže by to nemuselo ani tak dlouho trvat.

Díky moc!!
VencaX (3686)|14.12.2008 18:17
Tvůj postup by ti vyjít měl ale zdá se mi ale když jsem formátoval před prodejem 160 GB pomalu, tak nějaký extra rychlý to nebylo, takže se mi zdálo, že stejně to maže prázdnej prostor :) Možná to píšu špatně, nevim, říkam že jsem lajk.
EditorPO (2819)|14.12.2008 21:48
Obcas sa pri takychto vypadkoch elektriny poskodi FAT tabulka. Subory proste nie su tam, kde by mali byt a taktiez informacia o volnom mieste nie je pravdiva (vadne sektory, prekrizene subory,...).
Mozes pouzit nastroj checkdisk, alebo program HDDRegenerator, ten sa nachadza na Hiren's BootCD.
Logout (4018)|14.12.2008 23:00
VencaX: asis dělal pomalej formát. Myslím, že pokud nechceš zlikvidovat smazaný data (ale zas na to je i úplnej formát spíš málo), tak rychlej stačí a ten je hned.
EditorPo: Fat(32)... to ještě někdo používá? Brrrrrr, ravek na data :-)
EditorPO (2819)|14.12.2008 23:31
[quote=Logout;194559]EditorPo: Fat(32)... to ještě někdo používá? Brrrrrr, ravek na data :-)[/quote]
Myslel som to vseobecne - tabulku suborov. Nemyslel som len na suborove systemy FAT, ale aj NTFS s jeho MFT :-).
VencaX (3686)|14.12.2008 23:40
Logout: No psal jsem Zeus-ovi k pomalýmu formátu, že to stejně maže prázdnej prostor.. jak už jsem řek, jsem lajk, takže je to možná blbost :D Pokud prodávam disk, tak ho hodim k druhýmu PC a necham ho 5x uplně naformátovat. Proto vim, že je to dost pomalý.
Logout (4018)|15.12.2008 00:57
EditorPO: To sice jo, ale NTFS má žurnálování, takže je málokdy v nějakym hodně špatnym stavu. I když stát se může všechno.
EditorPO (2819)|15.12.2008 01:55
[quote=Logout;194574]EditorPO: To sice jo, ale NTFS má žurnálování, takže je málokdy v nějakym hodně špatnym stavu. I když stát se může všechno.[/quote]
To "malokdy" byva dost casto :-). Uz som davno neformatoval na FAT, uz len NTFS a na 90% pri vypadkoch elektriny, alebo tvrdom resete dochadza k poskodeniam suborovej tabulky. Nahoda je blbec a win si akurat vtedy zmysli nieco zapisovat na HDD :-).
Ale ako som pisal, checkdisk a pripadne HDDRegenerator zatial vzdy pomohli.
palo1129 (23)|15.12.2008 04:09
Skus pouzit HDD regenerator , program na obnovu sektorov, mne tento program casto velmi pomohol a funguje skvele, opravuje bez straty dat na disku a nie je zavisly na suborovom systeme. Ak treba tak ti pomozem ho zohnat.
mpitman (206)|15.12.2008 09:05
[QUOTE=Zeus(CZ);194392]Oj, na mé mozkové závity zatížené představou zítřejší školy je to moc složité :)

Myslel jsem toto: Na disku S:\, který je v pořádku, a navíc je to i jiný HDD (Western Digital mimochodem) a HLAVNĚ na něm mám 250GB místa, tam přehodím celý obsah disku D:\, tedy 100GB. Vše, celý disk CTRL+C … Potom D:\ naformátuji a pak tam zase hodím celý jeho zálohovaný obsah zpátky. Potom udělám to samé s diskem E:\, u kterého to opravdu není problém, protože jde 'jen' o data, žádné aplikace.

A udělám to teda z časových důvodů nejspíš až v neděli.

Poslední dotaz: Použít formátovač ve Vistě a možnost RYCHE? Nebo radši extreně a ještě k tomu třeba pomalu, ať si užije :D. Během formátu na něm nebude ani bajt dat, takže by to nemuselo ani tak dlouho trvat.

Díky moc!![/QUOTE]

Podle toho co pises za problemy, bych cekal problem struktury disku a tady by format mohl a nemusel poci - radeji opravdu uplne odstran oddil a disku a znovu ho zaloz a pak staci i rychly format - potrebujes jen obnovit strukturu disku a ne prepsat cely disk a na zaver pekne poradny test celeho obsahu nove vytvoreneho disku vcetne prazdneho mista at mas jistotu,ze je to OK...
Zeus(CZ) (318)|15.12.2008 10:08
Och, to je najednou rad, pardon, nebyl jsem dostupný. Děkuju, vše vyzkouším ...

Jen bych ještě dodal, že při té kontrole Checkdiskem (chkdsk /f E:) mi to občas zkontroluje normálně a rychle, ale občas to opravdu opravuje chyby. Třeba vadný záznam indexu, nebo jednou mi to dokonce nevím proč odstranilo zástupce odkazujícího na složku s Instalačkama, kterého jsem měl na Ploše (disk E:\). Takže podle toho, co to píše, by to MOHLA být chyb nějaké té tabulky nebo "žurnálování" :-)

Zkusím teda ty HD xx programy na obnovu, případně ještě nějak jinak spustit CHKDSK, a nebo ten formát,

Takže moc děkuju!
r34ktor (7477)|15.12.2008 13:50
Postupuj podle Logoutovy rady. To je IMHO nejjistější postup. Pokud CHKDSK nezabere, tak jde o nějaké závažnější poškození struktury souborového systému. Data jsou příliš cenná na to, aby jsi se na něj v takovém stavu spoléhal.

Co se týče kopírovaní souborů, tak dej bacha na to, aby jsi zkopíroval i skryté a systémové. Na to je vhodnější spíše nějaký správce souborů (např. Total Commander), než Ctrl+C a Ctrl+V.

A pořiď si UPS, který výskytu podobných problémů v budoucnu zabrání.
Zeus(CZ) (318)|21.12.2008 14:44
SAKRA!
celej den si hraju se softwarama na opravu disku, free nefunguje, zkoušel jsem dokonce stáhnout něco nelegálně a cracknout, což mi taky nejde ...

Nejde mi přesunout vše z disku E: do náhradní složky na S:\, zbývá mi tu asi 2GB dat, která z důvodů oprávnění nemůžu přesunout ani zkopírovat - třeba písničky v MP3, nechápu!

Tím pádem nemůžu zformátovat, protože zrovna těch pár dat chci ... Nápad, jak to dopřesunout, prosím?

Jinak jsem dělal několik kontrol CHKDSK, jednu velice dlouhou, a nakonec mi to napsalo: Oprava tabulky MTF, není dostatek místa na disku (nestačí mu 120 volných GB, idiot!).

Domnívám se tedy, že problém bude s tabulkou MTF, ať už je to cokoli (četl jsem o tom na Microsoft webu - spousta teorie a skvělá rada: Pokud hlásí nedostatek místa, smažte některé soubory, pokud nemůžete nic smazat, zformátujte disk a obnovte ze zálohy. Díky!)

Takže, MOC PROSÍM!

Buď: Jak opravit BITMAP tabulku MTF?

Nebo: Jak přesunout s mým nedostatečným oprávněním 'Majitel počítače a nejvyšší administrátor Visty' data, která přesunout nemůžu (takové citlivosti jako dokument ve Wordu a písničku ...), abych mohl zformátovat?

Díky!
VencaX (3686)|21.12.2008 16:25
[QUOTE=Zeus(CZ);197193]SAKRA!
celej den si hraju se softwarama na opravu disku, free nefunguje, zkoušel jsem dokonce stáhnout něco nelegálně a cracknout, což mi taky nejde ...
Nejde mi přesunout vše z disku E: do náhradní složky na S:\, zbývá mi tu asi 2GB dat, která z důvodů oprávnění nemůžu přesunout ani zkopírovat - třeba písničky v MP3, nechápu!
Tím pádem nemůžu zformátovat, protože zrovna těch pár dat chci ... Nápad, jak to dopřesunout, prosím?
Jinak jsem dělal několik kontrol CHKDSK, jednu velice dlouhou, a nakonec mi to napsalo: Oprava tabulky MTF, není dostatek místa na disku (nestačí mu 120 volných GB, idiot!).
Domnívám se tedy, že problém bude s tabulkou MTF, ať už je to cokoli (četl jsem o tom na Microsoft webu - spousta teorie a skvělá rada: Pokud hlásí nedostatek místa, smažte některé soubory, pokud nemůžete nic smazat, zformátujte disk a obnovte ze zálohy. Díky!)
Takže, MOC PROSÍM!
Buď: Jak opravit BITMAP tabulku MTF?
Nebo: Jak přesunout s mým nedostatečným oprávněním 'Majitel počítače a nejvyšší administrátor Visty' data, která přesunout nemůžu (takové citlivosti jako dokument ve Wordu a písničku ...), abych mohl zformátovat?
Díky![/QUOTE]
Písničku si snad můžeš stáhnout.. Když jsem vlastnil Win 2k tak jsem se nějak naboural i do Win XP, ale už nevim jak, je to pár let.
Popř. zkus zálohovat pomocí "Zálohy systému Windows" zazálohovat všecko někam na jinej disk (vytvoří ti to nějakej soubor velikej jako ty data) pak formát disku a pak záloha na původní místo. Tenkrát mi to takhle zazálohovalo zašifrovaný data, který nešly zkopírovat a na nic se to neptalo. Ale neříkam, že to 100% funguje
r34ktor (7477)|21.12.2008 16:26
Zkus použít nějaké Linuxové Live CD. Pokud se jedná o poškozené popisovače zabezpečení, tak budou ignorovány (jen doufám, že to nemáš zašifrováno).
Zeus(CZ) (318)|21.12.2008 17:17
Tak fajn, děkuju za tip, zálohuju to … (a je to zajímavé, například MUSÍM zálohovat i disk C: ... ale vypadá to dobře)

Děkuju moc. když bude problém, tak se s dovolením zase ozvu.
EditorPO (2819)|21.12.2008 17:42
Haloooooooo, necitas vsetko co piseme. Cim viac budes laborovat s roznymi programami a este k tomu cracknutymi, tak narobis vacsiu skodu.

Skus ten HDDregenerator z Hiren's BootCD. Budes prekvapeny uspesnostou.

Este urob jednu vec. Pocas kontroly odpoj ostatne disky, nechaj len ten Samsung.
Zeus(CZ) (318)|21.12.2008 22:22
Já to čtu, to bych si nedovolil ... :-) Jde jen o to, že program HDD Regenerator je placený (60$)! Nevím, jak je to s tím CD, zjevně ho právě stahuju, a to zcela zdarma, obával jsem se ale, že to bude demoverze (kterou jsem mimochodem zkoušel).

Tak fajn, to jsem zjevně nepohcopil nebo nějak pomotal, stahuju a nabootuju a uvidím. Díky (znova)
EditorPO (2819)|21.12.2008 22:34
[quote=Zeus(CZ);197379]JTak fajn, to jsem zjevně nepohcopil nebo nějak pomotal, stahuju a nabootuju a uvidím. Díky (znova)[/quote]
Na tom CD je plna verzia, ale trva to dlho, kym to otestuje cely disk. Nechaj prebehnut cely test !!! Bud cez noc, alebo od rana, ak by ti mal hucat vedla PC. Chyby opravuje sam.
Logout (4018)|22.12.2008 11:34
EditorPO: Hele - pokud má disk v takovym srabu, tak dělat cokoli bez zálohy je hazard s datama. A když má zálohu, tak je zas formát nejrychlejší a nejjednodušší. Takže bych
zazálohoval data, linuxem dotahal co nejde (nebo všechno linuxem, takhle ale zůstane většina práv), zformátoval, zkopíroval a je to...
EditorPO (2819)|22.12.2008 14:35
[quote=Logout;197520]EditorPO: Hele - pokud má disk v takovym srabu, tak dělat cokoli bez zálohy je hazard s datama. A když má zálohu, tak je zas formát nejrychlejší a nejjednodušší. Takže bych
zazálohoval data, linuxem dotahal co nejde (nebo všechno linuxem, takhle ale zůstane většina práv), zformátoval, zkopíroval a je to...[/quote]
HDDregenerator disku neublizi. HDDregenerator je asi ta najzakladnejsia utilita, ktoru treba pouzit v pripade vadnych, prekrizenych suborov...co sa prejavuje hlavne necitatelnymi subormi, nemoznostou kopirovania suborov, nestabilitou OS, problemami s bootovanim a pod. HDDregenerator nezaujima suborovy system, je mu jedno ci je to FAT, NTFS alebo nejaky Linuxovy. Detekuje fyzicky vadne sektory, je schopny ich opravit. Dokonca opravi poskodenia, s ktorymi si neporadi ani low-level format. Pri oprave pomocou HDDregenerator nedochadza k strate udajov. Bez pouzitia tohoto programu budes zbytocne dolovat data niecim inym, respektive ich vydolujes, ale budu poskodene. Napriklad vydolujes obrazok, alebo word dokument, ale neotvoris ich.
Takze robit zalohu bez opravy vadnych sektorov je zbytocne. Budes si mysliet, ze si vsetko pozalohoval, ale skutocnost bude ina. Mozno sa nedostanes ani na 50% uspesnost.
Bez skusenosti, by som vobec nedoporucoval skusat na disku rozne programy, na ktore clovek natrafi, pricom ani nevie, co dokazu. To uz je velky hazard.
Zachranou dat sa zaoberam nejaky ten rok, takze viem o com hovorim. Preslo mi rukami dost diskov, ktore ludia, v snahe usetrit peniaze "opravovali" sami vselicim moznym, potom vzdy bola zachrana dat o to tazsia a menej uspesna.
Logout (4018)|22.12.2008 18:20
Jo, jestli ten program jen realokuje bad sectory a snaží se z nich nejdřív vytáhnout, co jde, tak to jo. Sem myslel, že se snaží vrtat do MFT, na tom jak vidim se shodnem, že to je ta nejlepší cesta o data přijít :-). Dal bych RB, nemůžu, máš ho u mě :-)
EditorPO (2819)|22.12.2008 19:58
[quote=Logout;197736]Dal bych RB, nemůžu, máš ho u mě :-)[/quote]
Dik, poznačím si ... :-)
Zeus(CZ) (318)|22.12.2008 21:59
Já už dával, taky nemůžu .. No nic :). Jen jsem se chtěl zeptat, proč nemůžu já osobně vrtat do té MFT tabulky a do podobných souborů (obrazně, viz dále)? Mám zobrazeny skryté soubory a složky, tak proč na vlastní nebezpečí s trojím varováním nemůžu ten soubor ani VIDĚT? (Pokud to chápu, jsou nějaké soubory MFT a BTF nebo tak :))

EDIT: Samozřejmě bych tam nevrtal, jen bych si to rád prohlédnul, třeba 'ikonku' a tak :)
EditorPO (2819)|22.12.2008 23:34
[quote=Zeus(CZ);197838]Já už dával, taky nemůžu .. No nic :). Jen jsem se chtěl zeptat, proč nemůžu já osobně vrtat do té MFT tabulky a do podobných souborů (obrazně, viz dále)? Mám zobrazeny skryté soubory a složky, tak proč na vlastní nebezpečí s trojím varováním nemůžu ten soubor ani VIDĚT? (Pokud to chápu, jsou nějaké soubory MFT a BTF nebo tak :))

EDIT: Samozřejmě bych tam nevrtal, jen bych si to rád prohlédnul, třeba 'ikonku' a tak :)[/quote]
Pod win mozes pristupovat k suborom, tam im neublizis, maximalne ich neotvoris. Pisal som, ze pomocou programov na "vydolovanie" dat (napriklad R-Studio) ich mozno skopirujes na iny disk (nesmies kopirovat na inu particiu toho isteho disku), ale aj tak mozu byt poskodene a nebudes ich moct otvorit.

Ja postupujem nasledovne:
- necham zapojeny len poskodeny disk
- skontrolujem a obnovim sektory pomocou HDDRecovery
- pripojim dalsi disk
- napriklad s R-Studiom prekopirujem pozadovane subory na ten druhy disk (bud vsetky subory, alebo podla masky *.doc, *.mp3, *.jpg, atd.),
- odpojim poskodeny disk, nabootujem win
- skontrolujem zachranene subory, v pripade poskodenia niektorych suborov ich skusim obnovit znovu

Ine je zachranovat kompletny disk bez specifikovaneho obsahu, kratsie trva zachranovanie konkretnych suborov.

Tato praca trva v horsich pripadoch 48 hodin, niekedy aj viac. HDDregenerator nastastie nepotrebuje nic potvrdzovat, vsetko robi automaticky, takze sa da pritom aj pospat. Je to narocna praca na nervy, ale financny efekt stoji za to :-)
robky (3195)|22.12.2008 23:49
[QUOTE=EditorPO;197885]
Tato praca trva v horsich pripadoch 48 hodin, niekedy aj viac. HDDregenerator nastastie nepotrebuje nic potvrdzovat, vsetko robi automaticky, takze sa da pritom aj pospat. Je to narocna praca na nervy, ale financny efekt stoji za to :-)[/QUOTE]

jj, to môžem potvrdiť. Nedávno som kolegovi zachraňoval hdd z ntb. Trvalo to skoro 4 dni, ale výsledok stál za to - podarilo sa prečítať cca. 99% obsahu(odhadom)
Logout (4018)|23.12.2008 00:44
MFT je něco jako FAT v souborovym systému FAT32. Prostě obecně místo, kam se zapisuje, co kde na tom disku leží. Takže to nemá smysl v rámci filesystému - je to trochu něco jako bys chtěl zjistit GPS souřadnice vysvětlivek na mapě :-).
Zeus(CZ) (318)|28.12.2008 21:49
Tak jsem konečně po svátcích doma a dnes se pustím do toho obnovování z Boot CD. Ale jedna věc mě šokuje - 48 hodin? To je katastrofa! :)

Ale fakt, to je hrůza, snad to bude malinko míň ...

Díky ale za všechny rady, držte mi prosím palce
VencaX (3686)|29.12.2008 11:06
[QUOTE=Zeus(CZ);199871]Tak jsem konečně po svátcích doma a dnes se pustím do toho obnovování z Boot CD. Ale jedna věc mě šokuje - 48 hodin? To je katastrofa! :)

Ale fakt, to je hrůza, snad to bude malinko míň ...

Díky ale za všechny rady, držte mi prosím palce[/QUOTE]

Já bych se tak nedivil.. nemáš zrovna nejmenší disk :)

P.S. palce držim :)
EditorPO (2819)|29.12.2008 11:36
Este jedna vec. Ak mas hlucnejsi pocitac, tak ho daj tam, kde nebude nikoho v noci rusit, aby si to nemusel prerusovat.
Zeus(CZ) (318)|29.12.2008 14:53
Ha ha ha, jsem naivka, pokud jde o čas ... Tak mi to s pomocí kalkulačky vychází na >60 hodin, přes noc to neudělalo skoro nic (cca 70GB). PC je absolutně tichý, takže v pořádku

Proto jsem se rozhodl k využití plánu B. Jednou za dlouhou dobu mám prázdniny, tak je strávím s funkčním PC (samozřejmě abych se mohl učit, o GTA IV vůbec nejde ...) a kontrolu provedu přesně za týden od neděle asi až do středy nebo jak to bude dlouho trvat - stejně mám školu od 8:00-18:00.

Nejspíš je vám to "šumák", ale nechci, abyste si za čtyři dny mysleli, že jsem uspěl a ani nepoděkuju - takže nenapíšu proto, že test ještě nedělám.

Jinak data jsem zatím samozřejmě přesunul na jiný disk, už mi ten pitomej CHKDSK i odmazával moje soubory ... A ten HDD Regenerator z toho BootCD (které mimochodem vypadá skvěle) pracuje výborně.

Děkuju za přání a rady (poosmdesáté a ne naposledy :))
Zeus(CZ) (318)|7.1.2009 07:53
Nuže, problém je vyřešen - nakonec bez 60 hodinového čekání (díky bohu).

V neděli jsem počítal s večerním zapnutím testu, ale měl jsem čas, tak jsem vždy ručně přesunul všechna data na náhradní disk (data z E:\ normálně, aplikace D:\ v nouzáku) a disky kompletně zformátoval (Rychle). Pak jsem to tam zase všechno naflákal zpátky.

Od té doby (3 dny) vše funguje i fungovalo (kromě Officu 07, jedinej dělal problémy, po přeinstalaci v pohodě) - žádné chyby, žádné problémy.

Problém je tedy z mé strany vyřešen, moc děkuji za Vaši pomoc (a za to HBCD, vypadá opravdu VELMI "nadupaně", nejspíš se bude dost často hodit).

Na shledanou (snad v jiné sekci)!