Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 4 z 4

Téma: Průmyslové panely

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

Mám dotaz, u nás v práci máme na strojích (CNC frézky) LCD panely. Překvapuje mě jejich kontrast i při slunečných dnech a také i možnost sledování z jakéhokoliv úhlu. Nějak mi to nejde do hlavy, jelikož LCD má přeci určité pozorovací úhly, ale tady i z velkého úhlu vidím stále dobrý obraz. Jak jsou na tom s barevným podáním netuším, neměl jsem možnost na ten panel nechat zobrazit něco "zábavnějšího". Může mi toto někdo ze zdejších objasnit ? Jedná se vůbec o klasické LCD panely nebo o nějakou jinou technologii ? Mnohokrát děkuji.
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Kovač
    Registrace
    May 2006

Obvykle jde o nejakou obmenu IPS (DD-IPS). Prave tim ze to je IPS tak jsou pozorovaci uhly naprosto perfektni. To ze je lze sledovat i za primeho slunecniho svitu je dano tim ze povrch je zpracovan daleko lepe nez u klasickych LCD (kancelarske pouziti). Povrch ma tvar miniaturnich cocek, ktere dopadajici svetlo rozptyluji a castecne odrazi. U kancelarskych LCD sice je povrch obdobny, ale co vim tak je o neco jemnejsi abynebyla videt tolik struktura a tim jsou i ty cocky mene kvalitni.

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

vyzkouším ještě na panelu zobrazit nějaký barevný přechod (na nově dodané mašině jsou samozřejmě Windows :-)) a podívat se, jak je to s barvami.

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

tak jsem se podíval na ty barvy, bohužel jsem neměl u sebe foťák. Při startu stroje resp. softwaru se zobrazí takový bláznivý červeno-modro-zeleno-bílý přechod. Docela zajímavé pokoukání být, krásně jasné. Jediné, čeho jsem si ještě všimnul bylo, že stroj ukazuje zatížení pomocí baru, a to se poměrně rychle měnilo, tak tam za tím občas zůstávaly jakoby stíny...

Podobná témata

1. LCD: LCD TV Samsung LE40A656 - škvrny na panely
    Od kordi v sekci Monitory
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 09-02-2009, 19:01
  2. špatné panely v hlavní liště
    Od vorryy v sekci OS Windows
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 25-11-2008, 18:02
  3. LCD: Panely LCD
    Od Kupka Jiří v sekci Monitory