reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Průmyslové panely

Wlcheck (86)|21.6.2006 10:06
Mám dotaz, u nás v práci máme na strojích (CNC frézky) LCD panely. Překvapuje mě jejich kontrast i při slunečných dnech a také i možnost sledování z jakéhokoliv úhlu. Nějak mi to nejde do hlavy, jelikož LCD má přeci určité pozorovací úhly, ale tady i z velkého úhlu vidím stále dobrý obraz. Jak jsou na tom s barevným podáním netuším, neměl jsem možnost na ten panel nechat zobrazit něco "zábavnějšího". Může mi toto někdo ze zdejších objasnit ? Jedná se vůbec o klasické LCD panely nebo o nějakou jinou technologii ? Mnohokrát děkuji.
Pavel Kovač (374)|21.6.2006 10:13
Obvykle jde o nejakou obmenu IPS (DD-IPS). Prave tim ze to je IPS tak jsou pozorovaci uhly naprosto perfektni. To ze je lze sledovat i za primeho slunecniho svitu je dano tim ze povrch je zpracovan daleko lepe nez u klasickych LCD (kancelarske pouziti). Povrch ma tvar miniaturnich cocek, ktere dopadajici svetlo rozptyluji a castecne odrazi. U kancelarskych LCD sice je povrch obdobny, ale co vim tak je o neco jemnejsi abynebyla videt tolik struktura a tim jsou i ty cocky mene kvalitni.
Wlcheck (86)|21.6.2006 10:32
vyzkouším ještě na panelu zobrazit nějaký barevný přechod (na nově dodané mašině jsou samozřejmě Windows :-)) a podívat se, jak je to s barvami.
Wlcheck (86)|6.7.2006 10:15
tak jsem se podíval na ty barvy, bohužel jsem neměl u sebe foťák. Při startu stroje resp. softwaru se zobrazí takový bláznivý červeno-modro-zeleno-bílý přechod. Docela zajímavé pokoukání být, krásně jasné. Jediné, čeho jsem si ještě všimnul bylo, že stroj ukazuje zatížení pomocí baru, a to se poměrně rychle měnilo, tak tam za tím občas zůstávaly jakoby stíny...