reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Časem přestane jet internet

Yopi (35)|14.12.2008 15:46
Ahoj. Mam takovy specificky druh problemu, nemyslim, ze to bude prkotina, ostatne proto sem pisu, jinak bych vas neotravoval :-)
Jde o to, ze casem mi z niceho nic prestane jet net, teda spis tak napul. Proste si surfuji a z niceho nic se prestanou nacitat stranky a nemuzu zadnou zobrazit. Napise to jen "byl nalezen webovy server" a tam to zustane viset. Zajimavy je, ze jede QIP a Skype. Ping na vsechny servery jede, treba ping na http://www.seznam.cz, tracert se dostane bez problemu taky na jakykoliv server, pokud do prohlizece zadam ip treba seznamu zjistene pres nslookup, tak ho to taky nenacte, cimz bych mozna vyloucil problem s DNS. Pokud pripojim net pres kteroukoliv jinou sitovku co mam na notasku, chova se to uplne stejne. Mam vista business, notebook Toshiba Portege M800. Ovladace mam vsechny aktualizovany. Centrum siti a sdileni se tvari, ze je vse ok. Release a renew ip nepomaha, flushdns a registerdns taky ne. Net mam pres wifi a v nem problem neni, protoze na jinym komplu to jede v tahu treba nekolik dni i ve chvilich, kdy me to nejede na notasku. Pomuze jen restart, pak to zas treba den jede. Diky za napady.
Johnny C (5)|15.12.2008 13:43
Napada me nejaky spyware bo neco takovyho, zkousel si jiny prohlizec (Firefox; Opera..) ?
Yopi (35)|15.12.2008 14:06
Jo, zkousel jsem jich kupu, vcetne google chromem opera, firefox, ruzne verze IE, nejaky portable prohlizece. Kompl mam proskenovanej ruznejma softikama na viry atp.
Malem bych zapomnel, mam dalsi poznatek. Jak jsem psal v uvodu, nejdrive to zacne psat "webovy server byl nalezen" a pak to stoji, tak jakmile vymazu DNS cache, tak uz to nepise vubec nic. Coz je ehm jaksi celkem logicke, ale driv me to bohuzel nenapadlo. Zajimavy ale je, jak dam registrovat DNSka (ipconfig /registerdns), tak si je to vsechny nataha, to znamena ku*va, ze DNS jede, ale pomoci ip serveru se nepripojim. To je fakt zahada. Ale dik za tip.
r34ktor (7477)|15.12.2008 14:18
Ověř integritu systémový souborů pomocí příkazu sfc /scannow spuštěného z Příkazového řádku s administrátorským oprávněním.

Pokud by to nezabralo, zkus resetovat nastavení TCP/IP, popř. opravit Winsock.
Yopi (35)|15.12.2008 18:52
Tak kdyz jsem overil integritu, tak mi to napsalo, ze nasel chyby, ale ze se mu je nepodarilo opavit vsechny, viz nejakej log, ale ten je tak strasne obsahlej, ze se v nem prd vyznam, stejne nevim co v nem hledat. Ma 35 mB :-/

Resetovani nastavení TCP/IP a oprava Winsock provedena. Ted jsem ve fazi testovani, zatim net jede, tak uvidime, jestli to zas nespadne. Kazdopadne diky za rady a kdyby nekoho jeste neco napadlo, tak sem s tim. Dam vedet, jak to dopadlo.
alliens_labs (214)|15.12.2008 19:45
Jakeho mas poskytovatele pripojeni a co modem(router)?Co zkusit jiny pocitac?
Yopi (35)|15.12.2008 20:27
V internetu samotnem to neni, psal sem to hned nahore v prvnim prispevku. Na stolnim komplu a manzelce to jede v pohode v kuse treba nekolik dni. Bohuzel. Jinak bych si asi rady vedel. Jo a mimochodem mam i mobilni internet a pres ten to praveze dela taky. To je proste v tom debilnim komplu.
alliens_labs (214)|15.12.2008 21:01
A co nejaka setrici funkce,nebo zkus jiny operacni system...nesnasim vistu,zlaty XP.Jinak si stahni nejakou live distribuci linuxu a nabootuj z CD(DVD) a zkus jen surfovat,pak poznas jestli je to softwarem ci hardwarem...
Yopi (35)|15.12.2008 21:39
Nevim jakou setrici funkci mas na mysli. Jinak muzu zkusit neuspavat pc a nechat ho bezet furt, jestli to nema souvislost s rezimem spanku, nebo hybernace. Dobrej postreh, diky. Jinak zlaty XP, to souhlasim, ale vista se mi nejak zalibila. Jinak jinej OS jsem uz prave taky zkousel, nainstaloval jsem XP a nedela to, takze je to softwarem. Instalacni CD visty jsem nekde v praci zasantrocil, tak to zatim nemuzu zkusit. Ale nechci to resit zpusbem vymeny operacniho systemu. Vistu si planuju nechat. Praveze bych rad prisel na to, co ten problem zpusobuje ve vistach. Jeste je moznost, ze by to vyresila reinstalace vist, ale jak jsem psal, nemam cd a reinstalace by byla strasne narocna. Mam tu nainstalovano strasny mraky softwaru a ladit to vsechno znovu je prace tak na tyden. Notaska potrebuju k praci, kdyby vysadil aktualni system, tak tam akorat hodim novej image a je to, ale reinstal alespon pro zatim nemuzu uskutecnit. Teda krome tech vist, abych vyzkousel, jestli se to zlepsi s novou instalaci cistejch vist. Ale to zas nemam to cedo. Dalsi vec je, ze na zacatku to nedelalo, zacalo to az casem, takze s cistejma vistama by to asi stejne jelo. Tam je nejakej problem, kterej se proste objevil v prubehu pouzivani. Nejvetsi svinstvo je, ze mam image systemu i z touto zku*venou chybou. Kazdopadne diky za napad.
alliens_labs (214)|15.12.2008 21:47
[QUOTE=Yopi;194918]Nevim jakou setrici funkci mas na mysli. Jinak muzu zkusit neuspavat pc a nechat ho bezet furt, jestli to nema souvislost s rezimem spanku, nebo hybernace. Dobrej postreh, diky. Jinak zlaty XP, to souhlasim, ale vista se mi nejak zalibila. Jinak jinej OS jsem uz prave taky zkousel, nainstaloval jsem XP a nedela to, takze je to softwarem. Instalacni CD visty jsem nekde v praci zasantrocil, tak to zatim nemuzu zkusit. Ale nechci to resit zpusbem vymeny operacniho systemu. Vistu si planuju nechat. Praveze bych rad prisel na to, co ten problem zpusobuje ve vistach. Jeste je moznost, ze by to vyresila reinstalace vist, ale jak jsem psal, nemam cd a reinstalace by byla strasne narocna. Mam tu nainstalovano strasny mraky softwaru a ladit to vsechno znovu je prace tak na tyden. Notaska potrebuju k praci, kdyby vysadil aktualni system, tak tam akorat hodim novej image a je to, ale reinstal alespon pro zatim nemuzu uskutecnit. Teda krome tech vist, abych vyzkousel, jestli se to zlepsi s novou instalaci cistejch vist. Ale to zas nemam to cedo. Dalsi vec je, ze na zacatku to nedelalo, zacalo to az casem, takze s cistejma vistama by to asi stejne jelo. Tam je nejakej problem, kterej se proste objevil v prubehu pouzivani. Nejvetsi svinstvo je, ze mam image systemu i z touto zku*venou chybou. Kazdopadne diky za napad.[/QUOTE]

Dalsi vec jak pises mas tam nainstalovany mraky SW nemuze to nektery z nich delat?Kazdopadne aspon zkusit,nebo reinstal..,cislo si najdes a CD nebo DVD se da stahnout z netu.
Yopi (35)|15.12.2008 22:05
Licenci mam, to je v poho, potrebuju to teda jen od nekud stahnout. Nemas link? Na visty i s SP1?
Praveze tyto softwery jsou dost dlouhodobe overeny, ze to nedelaji, uz jsem je tu mel dlouhou dobu co ten net jel v pohode. Ale mam treba novyho QIPa, nejaky novy miniaplikace do postranniho panelu a to vsechno jsem povypinal a taky to dela. Jinak jak rikam, nic novyho neoverenyho tam nemam, ted jsem to jeste pro jistotu kontroloval. Takto nainstalovany system pouzivam uz asi 4 mesice.
Yopi (35)|16.12.2008 11:30
Tak mam novy poznatek. Obcas se stane, ze zustane viset proces iexplore.exe a v tu chvili prestane jet net. Divny je, ze obcas zustane viset proces kteryhokoliv prohlizece, treba chrome.exe. Jeste horsi je, ze ten proces nejde sestrelit. Jednou se mi to povedlo a net se rozjel. Cim to muze byt? Proc to zustava viset? A neznate prosimvas nekdo nejakou aplikaci, ktera by dokazala sestrelit nasilim proces, kterej nedokaze ukoncit windowsackej spravce ukolu? Ze bych to zatim jen sestrelil, abych nemusel restartovat kompl.
mstejska (2912)|16.12.2008 11:35
Process explorer?
Yopi (35)|16.12.2008 11:40
Ten uz jsem zkousel, chtelo by to nejakou silnejsi utilitku.
mstejska (2912)|16.12.2008 11:43
pskill z Sys Internals Suite? Da se stahnout z webu Microsoftu
Logout (4018)|16.12.2008 11:53
Doporučil bych Ti asi si vzít instalační CD od windows a provést opravu (jako instalaci, ale zvolit opravit současnou instalaci, nebo jak se přesně ta volba jmenuje). Zůstanou Ti data, naisntalované aplikace atd., jen budeš muset znova postahovat záplaty (to doporučuju za nějakym HW firewallem - např. routerem s NAT, nebo si předem stáhnout SP3 a nainstalovat offline, jinak chytíš vira dřív než záplaty stáhneš).
Máš asi prostě nakopnutej systém a nikdo Ti nezaručí, že najdeš a opravíš všechny problémy co tam jsou - a časově to nakonec bude taky rychlejší než sáhodlouhý laborování.
xstreetfighter (453)|16.12.2008 19:21
no me to ted zacalo delat taky, presne to co rikas...
alliens_labs (214)|16.12.2008 19:36
[QUOTE=xstreetfighter;195199]no me to ted zacalo delat taky, presne to co rikas...[/QUOTE]

Uz se to tu psalo,zkus preinstalovat,pripadne mrkni do systemu co tam mas,co ti to blokuje..
xstreetfighter (453)|16.12.2008 20:15
jj já vím, ale my to máme já s XP SP2 přes kabel a 3 lidi s notasem s Vistama pres wifi, je to neresitelny problem. A testovat, kterej z tech kompu to dela, to je nad moje sily, jen sem chtel podotknout, ze v tom autor neni sam
r34ktor (7477)|16.12.2008 20:32
[QUOTE=Yopi;195090]Tak mam novy poznatek. Obcas se stane, ze zustane viset proces iexplore.exe a v tu chvili prestane jet net. Divny je, ze obcas zustane viset proces kteryhokoliv prohlizece, treba chrome.exe. Jeste horsi je, ze ten proces nejde sestrelit. Jednou se mi to povedlo a net se rozjel. Cim to muze byt? Proc to zustava viset?[/QUOTE]
To je opravdu zajímavý problém. Kdyby zůstával viset jen jeden prohlížeč, tak by příčinu snad ještě šlo odhalit, ale více? A navíc nejdou killnout?

Napadá mě snad jen to, že by za tím mohla být nějaká komponenta, která se integruje do více prohlížečů. Nevytuhne to při přehrávaní multimediálního obsahu? Pak by byl pravděpodobně na vině nekompatibilní kodek, nebo přehrávač.
xstreetfighter (453)|16.12.2008 20:35
v našem konkretnim pripade pouzivaji 3 malověrní s notasama IE integrovany ve vistach, protoze to jsou IT neználci mají jen programy integrovane do vist, nikdo nema SP 1, ja pouzivam Mozillu. Pomuze vytahnuti routeru ze site a znovuzapojeni...
r34ktor (7477)|16.12.2008 20:38
[QUOTE=xstreetfighter;195226]Pomuze vytahnuti routeru ze site a znovuzapojeni...[/QUOTE]
Myslíš vytažení napájecího kabelu, nebo datového?
alliens_labs (214)|16.12.2008 20:39
[QUOTE=r34ktor;195228]Myslíš vytažení napájecího kabelu, nebo datového?[/QUOTE]
Ja myslim ze autor myslel napajeci....ze site 230V.
xstreetfighter (453)|16.12.2008 20:45
tak tak, ze site. nebo pomuze restartovani routeru, ale to je zase mnoho nastavovani, jako heslo, sifrovani, apod. Stane se to nekdy treba jednou za 2 dny, pak nekdy treba 3 x denne, znovu se nacte sitova adresa a pak to zase jede...
r34ktor (7477)|16.12.2008 20:56
Tak to bude spíš problém s routrem, ne? Pravděpodobně ho zahltí mnoho spojení a on poté zamrzne. Stává se to zejména u levnějších kousků.

Co se týče "zamrznutí" prohlížeče ve Vistě, může to být způsobeno tím, že čeká odezvu routeru (např. odpověď na DNS dotaz) a když ji nedostane, tak se zacyklí (nebo má dlouhý timeout). :notsure
xstreetfighter (453)|16.12.2008 20:58
no asi to bude tim, neni to zrovna ten nejdrazsi kousek routeru. diky
alliens_labs (214)|16.12.2008 21:02
[QUOTE=xstreetfighter;195245]no asi to bude tim, neni to zrovna ten nejdrazsi kousek routeru. diky[/QUOTE]

Co kdyby jsi ho treba na nejakou dobu vymenil?Btw z vlastni zkusenosti vim ze treba ADSL routery od D-LINKu se casto zasekavaji a pritom se tvari jako pripojene,pomuze restart(vytahnout napajeci kabel na cca pul minuty) a nebo reset do tovaru a znovunastaveni.
xstreetfighter (453)|16.12.2008 21:07
na vymenu nemam penize ani si ho nemam od koho pujcit. Proste se budu muset smirit s tim, ze se to bude muset chodit restartovat :-(
alliens_labs (214)|16.12.2008 21:09
[QUOTE=xstreetfighter;195249]na vymenu nemam penize ani si ho nemam od koho pujcit. Proste se budu muset smirit s tim, ze se to bude muset chodit restartovat :-([/QUOTE]
Pokud by jsi mel ADSL od O2 tak bych poradil co s tim routrem,pripadne bych mohl zajistit novy ZyXel....
xstreetfighter (453)|16.12.2008 21:20
ne, mame to na private na VŠ takze soukromej prowider i vlastni router, ale diky za snahu
Yopi (35)|30.12.2008 00:42
Panove, vratim se k memu puvodnimu problemu. Napadla me jedna vec. Pokud prestane jet net pres webove prohlizece, ale ICQ a Skype fungujou, nemuze to byt tim, ze se ICQ a Skype pripojujou pres jiny porty? Jak udelam, aby mne webovej prohlizec jel pres jinej port?

edit by speedsnail: nepoužívej bold na celý příspěvek! Myslim že většina uživatelů má oči v pořádku..
EditorPO (2819)|30.12.2008 01:32
[quote=Yopi;200313]ak udelam, aby mne webovej prohlizec jel pres jinej port?[/quote]
Nijak, www ide standardne na porte 80, preto ho ani v prehliadaci nemusis zadavat.

To, ze ti nejdu stranky ale ICQ a Skype ano, by som videl na zavireny comp. Poriadne skontrolovat. A resetnut winsock.
Yopi (35)|30.12.2008 16:11
Winsock resetnutej uz davno praveze :-( Fakt se neda prinutit prohlizec, aby fachal jinudy, nez pres 80tku?
r34ktor (7477)|30.12.2008 16:20
Zkus použít proxy (např. FreeProxy). Ale zdá se mi to jako vytloukání klínu klínem. :notsure

BTW co používáš za antivir/firewall?
Yopi (35)|30.12.2008 17:01
Pouzivam Nod32 v.3. Jinak jsem to projel timto: Nod32 v.3, AVG 8, AVG antispyware, AdAware.
r34ktor (7477)|30.12.2008 17:14
[QUOTE=Yopi;200495]Jinak jsem to projel timto: Nod32 v.3, AVG 8[/QUOTE]
Nemáš tam doufám dva antiviry najednou?
Yopi (35)|30.12.2008 17:15
Ne. Trotl nejsem. To jsem rikal uz na zacatku :)
r34ktor (7477)|30.12.2008 17:18
Tak zkus Nod32 odinstalovat a chvíli používat něco jiného (např. Avast). Problémy může způsobovat i antivir, protože filtruje HTTP komunikaci.
Yopi (35)|30.12.2008 17:24
To jsem zkousel. Mel jsem tam to avg8. S tim Proxy free sem nikdy nedelal, jak to nastavit?
r34ktor (7477)|30.12.2008 17:41
Nainstaluješ, restartuješ (nebo ručně spustíš patřičnou službu) a nastavíš v prohlížeči použití proxy (defaultně FreeProxy běží na localhost:8080).
Drobcek9056 (115)|30.12.2008 18:00
podobny problem som mal u stareho providera, ked som sa pripajal na net cez wifi router. rovnako vypadavalo spojenie s webom, ale klienti isli dalej. Problem u mojho providera nastal ked menil IPcky. Predtym mi islo vsetko v poriadku a po zmene IPciek, zacal net blbnut. Najprv som myslel ze je to virom, potom routerom a nakoniec mi z toho vyslo ze nieco ma provider. Tak som zasiel k nim a odpoved som nedostal, tak som to riesil prechodom k inemu providerovi :)

EDIT : ako tak citam aj predosle prispevky od ostatnych, presne som mal xstreetfighter-ov problem :)
EditorPO (2819)|30.12.2008 20:02
[quote=r34ktor;200520]Nainstaluješ, restartuješ (nebo ručně spustíš patřičnou službu) a nastavíš v prohlížeči použití proxy (defaultně FreeProxy běží na localhost:8080).[/quote]
Aj ked mu to pojde, tak prvotny problem nevyriesi.

Stejne si myslim, ze mu nejaky spyware, malware a podobne svinstvo blokuje stranky.

Yopi, skusal si Spybot Search&Destroy?
Yopi (35)|30.12.2008 20:45
Nezkusal, vyzkusam.

edit: Tak jsem ho nainstaloval, updatoval a proskenoval na vse co to umi. Nejaky ***** to naslo, ale to najde dycky po par hodinach pouzivani netu. Ted jen cekat, jestli to zas neklekne. ALe kdyby to byla nejaka spy *****, tak by se to po restartu prece nespravilo.
Logout (4018)|31.12.2008 14:11
[quote]
Nejaky sracky to naslo, ale to najde dycky po par hodinach pouzivani netu. Ted jen cekat, jestli to zas neklekne. ALe kdyby to byla nejaka spy sracka, tak by se to po restartu prece nespravilo.
[/quote]
To jako myslíš vážně? Pokud teda nemyslíš tracking cookie, tak bejt Tebou reinstaluju počítač z nějakejch prověřenejch médií bez virů za HW firewallem (např. router s natem stačí, pokud nic takovýho nemáš, tak nejdřív stáhni SP3 a nejlíp k tomu kumulativní update se zbylejma záplatama - ale ten je jen neofic., přeinstaluj PC s odpojenym internetem, aplikuj SP a záplaty a zapni firewall (nejlíp nějakej externí přeem staženej, kterej jde zapnout do hodně restriktivního módu) a pak teprv připoj síť.
Pak stáhni všechny záplaty a pořádně se zamysli nad tim, na který stránky lezeš a jak se na nich chováš a jak si udržuješ zazáplatovanej počítač.

Protože normální člověk při prohlížení internetu žádnýho vira nechytne...
EditorPO (2819)|31.12.2008 14:37
[quote=Logout;200774]Protože normální člověk při prohlížení internetu žádnýho vira nechytne...[/quote]
Presne tak.

Staci, ze si virus alebo nejaky xxxware otvori viac konekcii ako je bezne a zahlti aj ten router. Komunikatory maju nejaku zotrvacnost, nevyhodia hned chybu spojenia. Zistis to hlavne pri surfovani, pretoze ti neotvori stranku.
Druha vec je, ze preco nestiha router. Ak mas nejaky z lacnejsich, tak sa necuduj.
Yopi (35)|31.12.2008 15:10
1)Jo, myslel jsem trackong cookies. Zadny jiny ***** me tam nelezou a ani predtim jsem tam zadnyho vira, ani spy a nic jinyho krome cookies nemel.
2)Routerem to neni, jak uz jsem x krat psal. Ostatni pc jedou v pohode a po restartu net zas jede jak ma.
3)Prave jsem udelal reinstal a dela to furt. Takze mozna bude nekompatibilni Vista z mym notaskem (ovladace atd...) . XP nechci.
4) Pokud nastavim, aby ICQ komunikovalo pres port 80, tak taky prestane jet. Takze je problem v tom portu. Prosimvas panove. Jak udelat, aby me jel net pres jiny port (cestu), nez jak je defaultne nastaven ptrohlizec? S tim freeproxy jsem laboroval, ale asi to neumim nastavit.
EditorPO (2819)|31.12.2008 15:49
[quote=Yopi;200817]1)Jo, myslel jsem trackong cookies. Zadny jiny ***** me tam nelezou a ani predtim jsem tam zadnyho vira, ani spy a nic jinyho krome cookies nemel.
2)Routerem to neni, jak uz jsem x krat psal. Ostatni pc jedou v pohode a po restartu net zas jede jak ma.
3)Prave jsem udelal reinstal a dela to furt. Takze mozna bude nekompatibilni Vista z mym notaskem (ovladace atd...) . XP nechci.
4) Pokud nastavim, aby ICQ komunikovalo pres port 80, tak taky prestane jet. Takze je problem v tom portu. Prosimvas panove. Jak udelat, aby me jel net pres jiny port (cestu), nez jak je defaultne nastaven ptrohlizec? S tim freeproxy jsem laboroval, ale asi to neumim nastavit.[/quote]
Este je mozne, ze pouzivas zly driver na sietovu kartu, alebo ti sietovka odchadza do vecnych lovist... pripajas sa cez wifi, alebo kablom? Vyskusaj nejaku live distribuciu linuxu, proste iny OS ako tu Vistu.
Podla tvojho prveho prispevku to fakt vyzera na problem len u teba, len treba zistit, ci HW alebo SW.
Logout (4018)|31.12.2008 16:12
Jak uděláš, aby Ti net jel na jinym portu než 80? Jednoduše, zajdi za googlem, seznamem, idnesem a zkus je poprosit, jestli by nerozjeli webovej server na jinym portu než 80, že Ti osmdesátka doma nejede. Začít můžeš tady na fóru se světem hardware, pravidelně se tu objevuje jeho šéfredaktor :-).
Ne vážně, pokud nebudeš mít proxyserver někde mimo svuj PC, tak prostě na ten port 80 chodit musíš. Moh bys zprovoznit proxy na jinym pc doma a nastavit v IE proxy na ten PC, ale to je hodně hloupý řešení.

Zkus udělat tudle diagnostiku:
1) nainstaluj telnet:
http://windowshelp.microsoft.com/Windows/cs-CZ/help/81b6d4b7-905e-4d70-8379-7934913fedb01029.mspx
2) když půjde internet (nebo na druhym PC) spusť cmd (v nabídce start napiš cmd)
otevře se černý okno, tam udělej ping seznam.cz
Tak zjistíš ip adresu seznamu, tu si někam zapiš.
3) Až nepůjde internet, vypni všechny antiviry, spusť cmd a napiš tam tendle příkaz
telnet seznam.cz 80
zobrazí se buď chybová hláška - tu sem dej, nebo černý okno, do něj napiš todle:

[code]
GET / HTTP/1.0
[code]

a dvakrát! enter. Napiš to úplně přesně, pokud uděláš někde chybu, tak to radši zruš celý a začni od začátku. Pravděpodobně nebudeš vidět, co píšeš, tak se tim neznepokojuj.
Pokud v odpověď na tebe vyskočí velký množství (HTML) textu, tak si právě stáhnul HTML stránku a problém musíš hledat v browseru, v opačnym případě něco zařezává spojení.

Pokud to nepůjde, udělej to znova, ale místo seznam.cz napiš tu získanou ip adresu
Pokud ji seznam nezmění (což asi ne), tak by to bylo takhle:
telnet 77.75.76.3 80

Napiš sem pak, jak Ti ty dva příkazy reagovaly.
Yopi (35)|1.1.2009 10:23
Tak jsem to vyzkousel, ale HTML celyho seznamu se rozhodne nestahlo a to zrovna net funguje.
Po zadani telnet seznam.cz 80 nebo telnet 77.75.76.3 80 se zobrazi to cerne okno do ktereho presne opisu
[code]
GET / HTTP/1.0
[code]0
a po dvoj entru to vyplivne jen toto


EDIT: Ale jak se tak divam, tak to co to vyplivlo v CMDcku souhlasi ze zacatkem kodu ze seznamu, tak nevim. Treba ten kod v cmd je jen roztazen do strany, tak neni videt, ale stejne, proc to na konci cmd pise, ze bylo pripojeni ztraceno.
Yopi (35)|1.1.2009 11:56
Taaakze, kdyz prestane jet net, tak ty prikazy reagujou takhle:
Po zadani telnet seznam.cz 80 nebo telnet 77.75.76.3 80 se zobrazi to cerne okno do ktereho presne opisu
[code]
GET / HTTP/1.0
[code]0
a po dvoj entru to zustane na te cerne obrazovce a nic se nedeje