reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém se čtením vypáleného DVD

PJDefort (3)|14.12.2008 18:19
Ahoj vypalovačka mi začla dělat následující:

vypálim nějaký DVD třeba s mp3...vypálí se to v pohodě, úspěšně dokončeno...vysune se, tak ho zasunu abych ho začal používat, DVD se normálně roztočí a ikona v Tento Počítač se změní z Jednotky DVD-RAM na Jednotka CD-ROM a chová se to jakoby to DVD bylo prázdný...ale když dám třeba Nera, jakože chci na to DVD něco vypálit, tak se mi tam ten obsah normálně ukáže a když použiju Nero Rescue Agent, tak mi z toho ten obsah jde v klidu obnovit, nepíše to žádný chyby a můžu to používat, ale prostě co je za blbost, že se mi normálně v Tento Počítač načte jako prázdný CD?:D jinak ve stolním DVD přehrávači jde to DVD používat taky normálně problém je jen v PC, i když to DVD někomu půjčim, tak se mu taky načte jako prázdný CD...tak nevim...začalo to dělat v posledním týdnu, doteď v pohodě, konfigurace PC se nijak neměnila, nic novýho sem neinstaloval...

Vypalovačka Asus DRW-1608P2S
OS Windows XP Pro SP3
Nero 8 Ultra Edition (8.3.6.0)
grapherX (888)|14.12.2008 18:33
Zkus to vypálit v jiném programu. např.: Ashampo Burning Studio. Existuje i free verze tohoto programu a vždy fungoval bez problémů.
PJDefort (3)|14.12.2008 18:49
zkusim hned jak bude co vypalovat :-) ale je divný, že by to začalo z ničeho nic, jinou verzi Nera sem nedával
PJDefort (3)|14.12.2008 20:08
tak bych řek, že chyba bude hardwarová, vypalovačka jde asi do kytek...teď sem to DVD 5x vyndal a zandal a vůbec se to nenačetlo ani v tom Rescue Agentu, z toho 2x mi zatuhnul komp, po tvrdym restartu se mechanika vůbec nenačetla načež po druhym tvrdym restartu zase všecko normál...teď to dvd zase v Rescue Agentu jde včetně vytažení dat ale situace v Tento PC pořád stejná...takže můj názor-mechanika, možná kabel, co myslíte?