reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s připojením k Wi-fi přes notebook

hobgoblin (4)|15.12.2008 20:23
Dobrý den, mám takový specifický problém s připojením k bezdrátové síti. Vlastním router Airlive 1500R. Mám internet od UPC, z modemu mně vede kabel do routeru a z něho do mého PC. Sestra vlastní notebook a na net se připojuje přes wi-fi. A zde nastal problém. První 2 dny vše fungovalo ok, jenže pak nastal problém. Když noťas zapne, tak se nelze přihlásit k AP, který jsem vytvořil. Píše to bud chybu, že se nelze připojit k síti nebo pouze omezené připojení. Jediným řešením je vypnutí routeru z el. sítě, pak se notas normálně k AP připojí. Pak vše funguje jen do té doby než se notas vypne a znovu zapne. V čem by mohl být probém? Ještě chci říct, že na svém iPod Touch se připojuji k wi-fi zcela bez problému kdykoliv, žadný problém s připojením není. V sítích se nijak zvlášt neorientuju, jako zabezpečení používám WPA2. Děkuji za vaše rady.
eraser (0)|17.12.2008 22:04
Ak to fungovalo, tak by nebolo na škodu vyskúšať, či chybu nespôsobuje operačný systém, resp. niektoré z jeho wifi súčastí. Vyskúšal by som napr. live distribúciu ubuntu alebo opensuse, na tých mám overené, že wifi fungujú pomerne spoľahlivo.