reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Obnova dat z hdd(neznámého oddílu)

bodja (26)|15.12.2008 20:50
Rád bych obnovil data z hdd(domácí foto-video),poradí někdo?

Hdd(160Gb,rozdělen na 3 díly)

Při upgrade pc(vše krom case,zdroje,a hdd) jsem chtěl na 1část disku instalovat systém,na zbylích dvou částech jsem měl tu mou zálohu fotek a videi.Při samotné instalaci XPéček mi to však ukázalo 3 neznámé oddíly o velikostech předchozích dílů.Samozřejmě neznámý oddíl se musí formátovat(aspon mi to nic jiného nenabídlo),tak jsem naformátoval oddíl,kde dříve byl jen systém,nainstaloval ty XP a doufal,že si s tím nějak poradím.Teď se mi na pc ukazuje jen ta část se systémem,zbylé 2 části vidět nejsou.Jsou programy,který mi ty zbylé části ukáží jako neznámé oddíly,ale před jakoukoli prací to chce formátovat.Myslíte,že to mám zformátovat a doufat,že mi nějakej prgm. potom ty soubory s fotkama najde a obnoví?nebo je ještě nějakej jinej "fígl" na tuhle zapeklitou věc?
matyyy (2527)|15.12.2008 20:59
použít getdataback, ale budeš potřebovat nějaký místo kam ty data zkopíruješ (oddíly kde ty data jsou těď použít nejdou)
bodja (26)|15.12.2008 21:02
joo,tak to zkusím,ten hdd ted mám ve druhém kompu tak s místem není problém.....
Dojigiri (1629)|16.12.2008 09:00
Rozhodně neformátovat a nic na něj nezapisovat, programy jako NTFS GetDataBack nebo File Scavenger si s tím poradí i bez formátu a naopak bys moh formátem přepsat některý data.

Jinak je taky možný, že je jenom zničenej NTFS boot sektor těch jednotek, lze ho obnovit, víc o tom zde: https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=21824&p=151721

Celkem uživatelsky přívětivě to umí např. program TestDisk.
bodja (26)|16.12.2008 15:44
tak nevím,páč každý ten vámi nabízený prgm. chce klíč(ten na netu nemohu najít),nebo není podporován Vistou(v počítači,ve kterém se to snažím obnovit je totiž nainstalovaná)
bodja (26)|16.12.2008 20:43
Tak vše vyřešeno,opraveno za pomoci prgm. file scavenger...Děkuji za rady...