reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

4pin alebo 8pin na cpucko?

sanjozko (2)|16.12.2008 17:09
Dobry den, chcel by som sa opytat ako je to s napajanim procesorov core2duo konkretne e6400, mal som totiz stary zdroj ten mal pre napajanie procesoru 4pin konektor a 6pin konektor, ked som zapojil 6pin tak sa pocitac ani nenastartoval zatial co so 4pin hej! preco? teraz mam novy zdroj tam mam 4pin a 8pin, este som neskusil ci s 8pinom bude fungovat! planujem taktovat procesor! mozem napojenim na 8pin poskodit cpu? od coho to zavisi ci napajat cpu treba 4 pinom alebo 8pinom? dakujem za odpoved
Honza23 (490)|16.12.2008 17:30
Mám tam zapojené oba dva 4 Piny ale prý to není nutné na C2D ale určitě tím nic nezkazíš,když tam strčíš oba 4 Piny
Salamander (6177)|16.12.2008 17:50
se 6ti pinem Ti to nenajelo, protoze je urcen pro napajeni Grficke karty, jinak viz. Honza, pro procesory s vyssi spotrebou je vhodne zapojit oba 4-piny, normalne staci 1 :)
r34ktor (7477)|16.12.2008 19:47
[QUOTE=sanjozko;195167]Dobry den, chcel by som sa opytat ako je to s napajanim procesorov core2duo konkretne e6400, mal som totiz stary zdroj ten mal pre napajanie procesoru 4pin konektor a 6pin konektor, ked som zapojil 6pin tak sa pocitac ani nenastartoval zatial co so 4pin hej! preco?[/QUOTE]
Zajímalo by mě, jak jsi ho tam dostal, protože by tam neměl jít. :notsure Jak bylo řečeno, 6-pin je určen pro přídavné napájení grafické karty.

[QUOTE=sanjozko;195167]teraz mam novy zdroj tam mam 4pin a 8pin, este som neskusil ci s 8pinom bude fungovat! planujem taktovat procesor! mozem napojenim na 8pin poskodit cpu? od coho to zavisi ci napajat cpu treba 4 pinom alebo 8pinom? dakujem za odpoved[/QUOTE]
8-pin (doufám, že je to ten správný, protože existuje i varianta pro GK) je určen pouze pro velmi žravé procesory s TDP 125W. Na vše ostatní stačí 4-pin. Každopádně jeho zapojením nic nezkazíš.

Malý přehled:

CPU 4-pin a 8-pin: GK 6-pin: GK 8-pin: