reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

SCSI řadič

P@pi (1519)|19.11.2006 12:50
Nevíte, kde sehnat levně řadič na SCSI disk? Protože 3000kč za řadič opravdu dávat nebudu. Řekněme okolo 1000kč je možné ho sehnat? Spokojím se i s trošku pomalejší rozhraním (Ultra160), ale nic pomalejšího ne. Neexistuje nějaká konverze? Cokoliv... :rolleyes:

Nepotřebuju kdovíjaký servrový topící superkrám za 10000kč...
ICEBOSS (3435)|19.11.2006 14:58
zkusil jsi uz netovy bazary? kamos tam sehnal 32-bit U160 adapteca za litr... BTW, mas PCI-X slot nebo to chces cpat do normalniho 32 bitovyho PCI? Do toho totiz nic moc kvalitniho nesezenes. Jinak U2W radice (80MB/s) i s 32 cachi se daji po bazarech sehnat kolem 300 kc :), jeden takovej mam od dellu, umi i HW raid (pouzivam raid 1)...
P@pi (1519)|19.11.2006 17:12
Uvažuju o 10k nebo 15k disku, mám normální PC (web, hry) a sehnal bych si docela levně nějaké 10k disky (tak okolo 1500), ale bohužel přes SCSI (díky za řadič, konečně jsem něco našel), ale i tak dost uvažuju.

Co kompatibilita řadič vs. disk (fujitsu/seagate vs. adaptec)? Co na to winy? Jde na to normálně nainstalovat systém?

A hlavně je to vůbec poznat při normálním používání?

Dál si říkam jestli to má smysl vzhledem k nastupující Vistě a readyboost, jestli se spíš nevyplatí pořádný flashdisk (kterej se taky hodí).
Díky za zkušenosti (prostě se mi těch 7ms v HDtachu moc líbí :inlove).
ICEBOSS (3435)|28.11.2006 14:12
SCSI jsou hezky vyvazeny, ale citis, ze je v pocitaci nejaky silnejsi motor... seek byva hlucnej. obcas maji SCSI disky svoje nalady a vydavaji ruzne zvuky :-D... S adaptecama jsem nikdne nemel problem - nic jinyho jsem ani nemel, na U2W ani wokna nechtely zvlast ovladac... disky mam seagaty.