reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nevím si rady s pc

Ross1981 (4)|17.12.2008 15:58
Ahojky, chěl bych poradit s touhle sestavou,cpu E8400-3ghz,ati RX3870-512,ddr4, thermacle big vater 745,asus maxim extreme-X38,CH9R,DDr3, ram ddr3 4gb,1333mhz, nějak mi neladí bios a do taktování sám nechci jít jsem nováček,pc jsem poskládal sice sám jede dobře ale zlobí mně bios tak jestli někdo neznáte radu jak na tuto sestavu byl bych rád, nedřív bych chtěl naladit bios a pak max.takt celého pc děkuji moc za odpovědi jsem docela zoufalej
xstreetfighter (453)|17.12.2008 16:05
no a proc bys ho chtel ladit? Co si pod tim pojmem predstavujes?Nebo co se ti s tim pocitacem deje, kdyz to chces ladit? Jestli to chces poradne poladit tak tam naflashuj novou verzi...
kevin00 (10238)|17.12.2008 16:16
Co znamená vyladit BIOS ? Jestli nechceš taktovat, nech vše v defaultu, RAM v SPD. Zapni funkci EIST (myslím, že se to tak jmenuje). A je hotovo.
Jak zlobí BIOS ?
pas!k (3765)|17.12.2008 16:16
Muzu se zeptat kdo ti poradil takovou super sestavu s predrazenejma ddr3?

Pokud chces s necim poradit musis formulovat dotaz jako clovek ne jak magor .. zlobi bios znamena co? Momentalne tu poruce nemam zadnou starenu ktera by me vyvestila co ta veta znamena..
Ross1981 (4)|17.12.2008 16:18
ahoj,blbne mi bios, jednou to píše něco ve stylu overlocking a pak něco s defaultem,nejřív bych chtěl vyřešit toto a s tou flschí biosu už vím ale nevím jak najít nejnovější verzi a hlavně ani nevím jak jej tam naflaschovat,jsem v tomto laik, a naladit ho chci na max. herní výkon, u toho procesoru jsem koukal jde vymáčknout až 4,9 ghz,grafiku budu taky mněnit ,jen nevím jak taktovat kdyby mně do toho někdo zasvětil byl bych rád
pas!k (3765)|17.12.2008 16:21
1. V nastaveni biosu nahraj defaultni nastaveni
2. Taktovat neni potreba
3. Pokud o tom nic nevis netaktuj
4. Pokud chces i tak taktovat googli a neco si o tom precti ..
Ross1981 (4)|17.12.2008 16:22
Bios mi píše něco o overlockingu a defaultu jsem laik takže nevím jak na to a abych odpověděl na vše tak pc mně vyšlo na necelých 8000 bez cpu.
Nevím jak najít nejnovější verzi biosu ani nevím jak jej ta flešnout
pas!k (3765)|17.12.2008 16:24
Pokud nevis jak nastavit defaultni hodnoty v biosu tak opravdu netaktuj to je asi nejrozumnejsi rada co jsem schopen ti dat ... Pokud chces flashovat bios za nejnovejsi zjisti nejdriv verzi stavajiciho (vypisuje se pri startu pc) Pokud opravdu nevis co delas sver to nekomu kdo to vedet bude usetris si tim spoustu casu a penez!
Ross1981 (4)|17.12.2008 16:26
Muzu se zeptat kdo ti poradil takovou super sestavu s predrazenejma ddr3?

Pokud chces s necim poradit musis formulovat dotaz jako clovek ne jak magor .. zlobi bios znamena co? Momentalne tu poruce nemam zadnou starenu ktera by me vyvestila co ta veta znamena.. drahá nee a sory magor nejsem ale ty vaše super názvy taky neznám jde mi o novou verzi biosu a jak na ni čili jak ji stáhnout jak naflešovat nebo jak opravit tu puvodní díky
pas!k (3765)|17.12.2008 16:30
[QUOTE=Ross1981;195482]Muzu se zeptat kdo ti poradil takovou super sestavu s predrazenejma ddr3?

Pokud chces s necim poradit musis formulovat dotaz jako clovek ne jak magor .. zlobi bios znamena co? Momentalne tu poruce nemam zadnou starenu ktera by me vyvestila co ta veta znamena.. drahá nee a sory magor nejsem ale ty vaše super názvy taky neznám jde mi o novou verzi biosu a jak na ni čili jak ji stáhnout jak naflešovat nebo jak opravit tu puvodní díky[/QUOTE]

No tak teda promin ale od cloveka co chce delat nejaky zasahy jako neco flashovat nebo taktovat se ocekava ze ma alespon zakladni znalosti ktere evidentne nemas .. co od nas cekas ze ti napisem desetistrankovej navod klavesu po klavese? Na to tady nikdo nema cas. Vsechno dulezite najdes na google .. Pokud ti jde o novou verzi biosu mi rekni jakou mas ted
VencaX (3686)|17.12.2008 16:41
Taky radím netaktovat.. pokud neviš jak, tak se do toho nehrab a raděj si o tom něco přečti. A nechápu co je ti na tom PC málo? Se podívej na mojí sestavu :D bych za tu tvojí byl rád i bez taktů.

A pokud chceš nastavit defaultní nastavení, tak co jsem viděl já, bejvá hned po tom co naběhne BIOS tak někde tam "Set/Load default settings" nebo tak něco.

Jak najdeš novej BIOS? Zkus si zajít na stránky výrobce desky, najdi tam downléoad na svou desku a určitě tam nějakej ten nejnovější bios najdeš.
Chceš taktovat? Řekni nějakýmu známýmu, nebo si najdi na strýčku googlovi jak. A hlavně to nepřeháněj ;)
kevin00 (10238)|18.12.2008 13:48
Tak jsem si vydedukoval, že jde o desku Asus Maximus Extreme (Asus Maxim Extreme neznám). Stačí pro to všechno navštívit pouze a jen stránky Asus a najdeš vše co potřebuješ: přehled, specifikace a ke stažení - stačí vybrat pouze OS.
Dle dotazu bych měl jednu radu a jak koukám nejsem sám. Je to myslím pro Tebe rada k nezaplacení: Nedělej nic. pokud chceš aktualizovat BIOS a nevíš jak na to, přizvi si k ruce někoho, kdo to umí a ukáže Ti to :thumb