reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nastavení Wi-Fi s kabelovým modemem - (**vyriešené**)

o.n.y.x. (128)|18.12.2008 20:29
Mám připojení od kabelové televize s tím souvisí vysokorychlostní kabelovej modem a pevná a veřejná IP s maksou podmaskou a dvěma DNSkama. Doma mám wifinu abych se mohl na intarnet dostat i z notesu. Jenže mám tam zapnutý DHCPčko ale nechci ho tam a chci tam naházet konkrétní konfiguraci a pevný IP jenže nevím jaký mám napsat DNSka na abych se připojil na net z notasu. Neví někdo jaký dnsko se tam dává? jestli se tam dává DNS stejný jako od providera nebo něco jinýho??
Logout (4018)|18.12.2008 20:33
DNSko to, co poskytuje provider, některý routery můžou taky poskytovat DNS samy a pak stačí IP adresa routeru. Pokud nevíš jaký, tak zapni DHCP, koukni se co jim router přidělil jako DNS (příkaz v příkazový řádce: ipcofnig /all) a po vypnutí DHCP jim nastav to samý.
Pokud router poskytuje DNS, tak si můžeš vybrat: nastavení na ip adresu routeru o trošičku víc zatěžuje router, zatímco nastavení přímo na DNS server poskytovatele má nevýhodu, že poskytovatel může změnit adresu DNS serveru a pak to budeš muset všude přestavovat.
o.n.y.x. (128)|18.12.2008 21:04
Děkujů zdá se že to zatím funguje. :thumb