reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

19" Hp L1965

feeler (7)|19.11.2006 18:16
Mám záujem o kúpu nového 19" LCD monitora, cca do 12 000 Sk, pre všeobecné použitie (práca, net, občas nejaký film, úpravy foto). Porovnával som už viac typov aj podľa zverejnených recenzií. Celkom ma zaujal HP L1940T svojim pomerom cena/výkon, resp. starší model L1955. Pri vyhľadávaní som u niektorých predajcov objavil nový monitor HP L1965. Podľa všetkého by to mal byť nástupca L1955, ktorý sa dosť dobre umiestnil v recenziách. Predpokladám že nový L1965 by mal byť lepší, má uvádzanú nižšiu dobu odozvy. Parametre sú tu : http://www.hp.com/hpinfo/newsroom/press_kits/2006/psgbusiness/ds_lp1965.pdf

Nikde som však nenašiel žiadnu recenziu tohto monitora. Má s ním niekto skúsenosti?
drifter79 (16)|20.11.2006 14:53
Jo, vypada fakt dobre, podle kontrastu a uhlu z ty tiskovy zpravy to zaplatpanbu vypada, ze TNko to nebude. Podle odezvy bych tipoval zase MVA/PVA...
Pavel Kovač (374)|20.11.2006 22:50
Dle specifikací to zaručeně bude VA technologie. Typoval bych to na S-PVA od Samsungu. V poslední době HP využívá hlavně Samsung (S-PVA) a LG.Philips (S-IPS) obrazovky. Na S-IPS to ma příliš velký kontrast a tak vylučovací metodou to bude S-PVA :)
Bohužel nemohu si to ověřit, protože moc info o tomto modelu neni.
Vuk (0)|21.11.2006 01:46
Dobrého večera přeji. Myslím že to bude P-MVA jako jeho předchůdce hlavně z cenových důvodů.
drifter79 (16)|21.11.2006 13:26
No me by hlavne zajimalo, jestli to bude takovy trhak jako jeho predchudce:-) L1955 se vycitala leda tak odezva, a jestli tohle ma "papirove" odezvu jeste lepsi, a to HPcka vetsinou papirovy parametry dodrzujou, tak to vypada na dalsiho viteze megatestu:-) Ze by tip na recenzi?
feeler (7)|23.11.2006 19:53
[QUOTE=Vuk]Dobrého večera přeji. Myslím že to bude P-MVA jako jeho předchůdce hlavně z cenových důvodů.[/QUOTE]
Na tejto stránke : http://www.sirius.pl/komputery/towar_cennik_62/towar_karta_34863/Hewlett_Packard_LCD_19_L1965.html
je uvedené že je to technológia S-PVA, hoci ťažko povedať či je informácia správna, keďže na e-shopoch niekedy bývajú zavádzajúce informácie. Napr. na viacerých slovenských e-shopoch je k L1965 nesprávne priradená fotografia, ktorá zrejme patrí modelu L2045w. Takto sa sa môže človek dostať do omylu a myslieť si že ide o wide monitor.
Aký je rozdiel medzi P-MVA a S-PVA ? Je S-PVA lepšia technológia ?
feeler (7)|23.11.2006 20:04
Tento monitor je akýsi zatajený. Vyzerá to tak, že si ho ešte nikto na svete nekúpil :-). Žiadne recenzie, žiadne bližšie údaje, žiadne skúsenosti, žiadne ohlasy na nete. Žeby až taká horúca novinka ?

Naozaj námet na recenziu ...
drifter79 (16)|23.11.2006 22:41
Monitor je vskutku obestreny tajemstvim - ted ho zrejme preznacili na LP 1965, buhvi co to P znamena. Jedina zminka o nem je na strankach HP a v tiskovych zpravach. Spousta e-shopu uz ho ma v nabidce, at uz jako L1965 nebo LP1965, ale na sklade ho ma fyzicky malokdo. Mozna i kvuli tomu ho nejspis v dohledny dobe jen tak nekdo nezrecenzuje.
feeler (7)|26.11.2006 18:41
[QUOTE=drifter79]Monitor je vskutku obestreny tajemstvim - ted ho zrejme preznacili na LP 1965, buhvi co to P znamena. Jedina zminka o nem je na strankach HP a v tiskovych zpravach. Spousta e-shopu uz ho ma v nabidce, at uz jako L1965 nebo LP1965, ale na sklade ho ma fyzicky malokdo. Mozna i kvuli tomu ho nejspis v dohledny dobe jen tak nekdo nezrecenzuje.[/QUOTE]
Ale asi má označenie LP1965 od počiatku, pretože má toto označenie aj v technickej špecifikácii (súbor pdf viď môj prvý príspevok), a tiež aj na produktovej stránke HP, tu: http://h10010.www1.hp.com/wwpc/us/en/sm/WF04a/382087-64283-444767-72270-444767.html
Ani som si to nevšimol, každopádne to je podozrivé keď o ňom nie sú žiadne informácie ... takže si musíme počkať.
feeler (7)|26.11.2006 18:59
Ďalšia zaujímavosť je že v špecifikácii (pdf súbor viď môj prvý príspevok) je na prvej strane uvádzaná odozva 8 ms, a na druhej strane v technických parametroch je 6 ms.
Parametre sú dosť podobné monitoru Samsung 971P, možno je použitý aj ten istý alebo podobný displej od Samsungu. Takže otázne je či nebude mať tiež také isté problémy v odozve ako 971P popísané v recenzii https://www.svethardware.cz/recenze-samsung-971p-podvadeji-nas-vyrobci/15131-3.
unrealboy (7)|26.11.2006 22:40
[QUOTE=feeler]Ďalšia zaujímavosť je že v špecifikácii (pdf súbor viď môj prvý príspevok) je na prvej strane uvádzaná odozva 8 ms, a na druhej strane v technických parametroch je 6 ms.
Parametre sú dosť podobné monitoru Samsung 971P, možno je použitý aj ten istý alebo podobný displej od Samsungu. Takže otázne je či nebude mať tiež také isté problémy v odozve ako 971P popísané v recenzii https://www.svethardware.cz/recenze-samsung-971p-podvadeji-nas-vyrobci/15131-3.[/QUOTE]

Ono je v tom pdf vůbec nějak moc chyb: u rozteči bodů chybí nula před desetinou čárkou a u podporovaných rozlišení je při 1280x1024@75 MHz misto 75 Hz. Takže buď ty technický parametry někdo šil horkou jehlou a dost to odfláknul, nebo to má být rébus pro potenciální zákazníky.

EDIT// ještě by mě zajímalo jestli jeho předchůdce tedy hp L1955 používá overdriver? V technických parametrech je pouze uvedena odezva b-w-b 16ms, kdežto u panelu hp L1965 je uvedena odezva b-w-b 20ms a odezva g-g je 6 (8 - není úplně jasné) ms? z toho usuzuji že by měl být panel 1965 pomaleší, ale jsou to jen mé domněnky.
Pavel Kovač (374)|27.11.2006 12:46
[quote=unrealboy]Ono je v tom pdf vůbec nějak moc chyb: u rozteči bodů chybí nula před desetinou čárkou a u podporovaných rozlišení je při 1280x1024@75 MHz misto 75 Hz. Takže buď ty technický parametry někdo šil horkou jehlou a dost to odfláknul, nebo to má být rébus pro potenciální zákazníky.

EDIT// ještě by mě zajímalo jestli jeho předchůdce tedy hp L1955 používá overdriver? V technických parametrech je pouze uvedena odezva b-w-b 16ms, kdežto u panelu hp L1965 je uvedena odezva b-w-b 20ms a odezva g-g je 6 (8 - není úplně jasné) ms? z toho usuzuji že by měl být panel 1965 pomaleší, ale jsou to jen mé domněnky.[/quote]
Zdravim, původní monitor HP L1955 technologii OverDrive také používal, ale jen v omezené míře a tak k překmitům nedocházelo. Nový LP1965 (skutečně to je LP a ne L jak uvádějí některé e-shopy.. asi ymatek z toho že dřív byl HP L1955, kde to P nebylo).
Podle specifikací to opravdu nejspíš bude panel S-PVA od Samsungu, který bude velice podobný 971P, avšak u 971P byl ten průšvih s 6-bit barvami, kvůli špatné elektronice. Panel jako takový plných 8-bit barev v pohodě zvládá. OverDrive také není záležitos samotného panelu, ale opět se o něj stará elektronika a tak může být HP LP1965 zcela diametrálně jiný než Samsdung 971P.
Každopádně je pravda, že kolem něj panují dost velké zmatky, které rozuzlí až recenze.
drifter79 (16)|27.11.2006 16:46
[QUOTE=Pavel Kovač]OverDrive také není záležitos samotného panelu, ale opět se o něj stará elektronika a tak může být HP LP1965 zcela diametrálně jiný než Samsdung 971P.[/QUOTE]

V to doufám, Samsung 971P zklamal, takze verim, ze alespon velmi slibne se jevici nastupci dalsich "vitezu" z Megatestu LCD nezklamou - jako treba prave LP1965 nebo Belinea 1980 S1 (psal jsem to i do diskuse "nametu").

Jinak jsem nasel zatim aspon jedno malinkate review: http://reviews.cnet.com/HP_LP1965_flat_panel_display_TFT_19/4505-3174_7-32138036.html
Bohuzel casto lidi posuzuji LP1965 podle LP2065 s tim, ze je to jen 19kova verze tehoz, co pochopitelne neni pravda.
TRW (11)|5.12.2006 11:55
Taky doufám, že tento LCD monitor dostojí svým parametrům a bude horkým kandidátem na výtěze dalšího megatestu. Do této chvíle už jsem byl rozhodnutý pro Viewsonic VP930, ale po důkladnějším projíždění internetu jsem narazil na HP LP1965, jenže nikde jsem nenašel alespoň zmínku o všech parametrech monitoru, natož recenzi. Budu rád, když se co nejdříve na světhardware objeví recenze na tento monitor, protože si chci LCD monitor pořídit ještě do vánoc, tak na recenzi čekám, jak na boží smilování.....
Filip Veškrna (1)|6.12.2006 17:11
Jo, taky by mě zajímalo kdy vyjde nějaká recenze, protože vybírám LCD na Vánoce a zdá se mi že snad neexistuje nějaký dobrý všestranný LCD. Jestli bude kvalita zobrazení stejná jako na L1955 a zlepší se odezva, tak to bude adept na koupi.
drifter79 (16)|6.12.2006 22:44
No, moc bych na tu recenzi nespolehal. Ted tu jeste budou nejakej patek recenzovat ty vanocni sestavy a ze by mezi to jeste vmackli recenzi LCDcka... Notabene, kdyz je to "jen" obycejna 19ka, a ted desne frcej ty widescreen 20ky a vetsi. Hledejte po forech, casem se snad nejaky uzivatelsky zkusenosti vynori.
Chihuri (1)|8.12.2006 02:35
taky by me HP LP1965 moc zajimal, modlim se za recenzi :/
b337 (141)|8.12.2006 12:38
tu recenzi by to pred Vanocema chtelo jako sul
igor654 (11)|8.12.2006 23:28
Také bych se přimlouval za to, jestli by se někdo z redakce mohl vyjádřit k tomu, zdali je možné na SHW očekávat recenzi HP LP1965 a pokud ano, tak zhruba v jakém časovém horizontu. Dlouho jsem odkládal koupi L1955 až je tu nový model a přirozeně bych chtěl vědět jestli HP nepřijde s něčím podobným jako Samsung s S-PVA a 6bit elektronikou. Recenzi bych samozřejmě uvítal co nejdřív, ale protože jste jediným důvěryhodným tuzemským periodikem, které testy tohoto typu provádí, tak si na něj nejspíš stejně počkám, i kdyby to mělo trvat dlouho. Předem díky za odpověď.
luo (1)|9.12.2006 12:33
Taktiez ako kazdy v tomto fore,by som velmi rad videl ako tento monitor dopadne v testoch na serweru www.svethardware.cz som zo SR, ked idem niečo kupovat vždy sa najskor uistím a tento server je pre mna,ale urcite aj pre inych,velmi dobrym zdrojom informacii.
Dufam,ze v dohladnej dobe bude recenzia na tento model,ktory podla specifikacii naozaj vypada slusne..som plny ocakavania.
Dakujem.
Pavel Kovač (374)|11.12.2006 21:54
Musím trošku uklidnit vody,
monitor HP LP1965 přišel v celkem (pro nás) v nevhodnou dobu, kdy musíme chtě nechtě řešit jiné záležitosti a proto se na něj ještě nedostalo. Každopádně žádostí o recenzi je více než hodně a tak budeme dělat vše co je v našich silách, aby se jeho recenze objevila na stránkách https://www.svethardware.cz co nejdříve.
igor654 (11)|14.12.2006 00:15
[QUOTE=Pavel Kovač]Musím trošku uklidnit vody,
monitor HP LP1965 přišel v celkem (pro nás) v nevhodnou dobu, kdy musíme chtě nechtě řešit jiné záležitosti a proto se na něj ještě nedostalo. Každopádně žádostí o recenzi je více než hodně a tak budeme dělat vše co je v našich silách, aby se jeho recenze objevila na stránkách https://www.svethardware.cz co nejdříve.[/QUOTE]

Díky za odpověď. Budu doufat v brzkou recenzi. ;)

Ti co stejně jako já netrpělivě čekají na první ohlasy uživatelů LP1965 můžou zatím kouknout do diskuse na CZC, kde se objevil poměrně kvalitní a fundovaný názor na nový model.

http://www.czechcomputer.cz/disc_doc-PC50F9BA0E9DEB77DC125721B00483FB5.html?ansid=20

Jinak bych chtěl upozornit případné zájemce, že sice CZC stále údajně nemá LP1965 na skladě, ale jinde už se dá běžně sehnat (je tedy otázka jestli není ona "nedostupnost" způsobena spíš snahou vyprodat starý model). Například na http://www.alfacomp.cz hlásí okamžitou dostupnost už minimálně týden (a za nižší cenu než na CZC). Co se týče samotné kvality inovovaného panelu, tak jsem získal z výše zmíněných zkušeností uživatele na CZC dojem, že v případě LP1965 se bude jednat o poněkud běžnější kousek, ale snad stále dostatečně kvalitní. Popisuje například hůře zpracované podsvícení, ale řekl bych, že L1955 spadal při svém uvedení do jiné cenové kategorie a právě v tom bych viděl příčinu onoho údajného horšího provedení některých částí u nového modelu.
Baltazarek (2)|15.12.2006 08:50
Ahoj, pořád nevím jestli vzít 1955 nebo novou 1965. Mladé jsem koupil 1955 a ta je naprosto super. Mám strach že když tet budu ještě čekat tak později již 1955 neseženu. Co myslíte? Mám počkat, nebo vzít starší model ?
kubajda (1)|15.12.2006 22:19
Tohle mi na dotaz k HP L1965 poslali ze zákaznického centra HP:

Dobry den,
LCD monitor Hp L1965 ma tyto parametry:

Panel type - S-PVA
Viewing Angle (typical) - 178 degrees horizontal/178 degrees vertical (10:1 minimum contrast ratio)
Brightness (typical) - 300 nits (cd/m2)
Contrast Ratio (typical) - 1000:1 (typical)
Response Time (typical) - 6 ms (typical gray to gray)
Pixel Pitch - 0.294 mm
Color Depth Support - 16.7 million colors

V pripade dalsich dotazu nas prosim kontaktujte na nize uvedena spojeni.

S pozdravem

Petr Starosta
Zakaznicke centrum
Hewlett-Packard s.r.o.
Vyskočilova 1/1410
140 21 Praha 4
Tel: +420-261108108
Fax: +420-261108112
E-mail: [email]petr.starosta@hp.com[/email]
www: <">http://www.hp.cz>
E-mail: [email]sales@hp.com[/email]
www: http://www.hp.cz/hpmarket

Nevím jestli se tomu dá věřit, ale kdo jinný by to měl lépe vědět než oni ne?
Ghost_sk (29)|20.12.2006 20:49
[QUOTE=kubajda]
Panel type - S-PVA
Viewing Angle (typical) - 178 degrees horizontal/178 degrees vertical (10:1 minimum contrast ratio)
Brightness (typical) - 300 nits (cd/m2)
Contrast Ratio (typical) - 1000:1 (typical)
Response Time (typical) - 6 ms (typical gray to gray)
Pixel Pitch - 0.294 mm
Color Depth Support - 16.7 million colors

[/QUOTE]

Podla tohto to vyzera na fest dobry monitor.Ja rozmyslam po novom roku ked pride vyplata o kupe nejakeho monitora.Zatial som rozhodnuty bud kupim 19" klasiku alebo 20" wide.Tato 19" mi pripada super bo nie je TN.
Ja sice niesom nijaky grafik, rad kukam filmy a serialy a obcas si zahram daku hru.Inac potom mam pc na CAD a obcas fusujem do web stranok.
Preto by som velmi rad ocenil ( a nie len ja) receniu tohto monitora, alebo potom aj velmi popularneho 20" Samsung 205bw...Thx
dodo2 (21)|21.12.2006 16:20
205BW je fajn ale pri nizkom kontraste pod 50 co sa bezne pouziva piska, a to je pekne neprijemne
Arturix (5)|23.12.2006 15:25
HP LP 1965 je určitě lepší než 1955ka. Podle mých dojmů po týdenním používání jsem zjistil následující :

+ doba odezvy je výborná jak na hry tak i filmy
+ barvy se mi zdají být věrné
+ má to usb konektory na boku, což se hodí
+ podsvícení je rovnoměrné, jen úplně nahoře jsou takové malé vlnky
+ polohovatelnost

- plochy s podobnou barvou se ve filmech trochu slívají, zdálky (1m+) už si toho ale nevšimnete
- stojan není moc pěkný
b337 (141)|23.12.2006 16:19
mno nektery lidi si stezujou na podsviceni ze je videt zretelny X, videl jsem i foto tmavy obrazovky v noci a bouzel to tak fakt je
Arturix (5)|23.12.2006 16:29
[QUOTE=b337]mno nektery lidi si stezujou na podsviceni ze je videt zretelny X, videl jsem i foto tmavy obrazovky v noci a bouzel to tak fakt je[/QUOTE]

U mě žádný X vidět není.
ekr (2)|23.12.2006 20:14
[QUOTE=Arturix]HP LP 1965 je určitě lepší než 1955ka. Podle mých dojmů po týdenním používání jsem zjistil následující :

Ahoj chtěl jsem se tě prosimtě zeptat na pár podrobností když už ho máš doma týden.Jak se prosimtě dostanu do menu druhé ůrovně,jak funguje tlačítko na lcd ikony mínus ,má tam fungovat i nějaké automatické nastaviní (auto).Citace z HP:druhá úroveň tlačítek OSD obsahuje přepínač duálního vstupu, speciální přepínač automatického nastavení (nevím jak se aktyvuje .Poslední věc je problém který u mne nastal.Při resartu počítače samozřejmně na chvíli zvizí obraz to je jasne ale stane se to že mi vyskočí nápis(input signal out of range) když neudělám nic monitor se přepne do spiciho modu a blika kontrolka oranžově.pomůže jen zmáčknutí tlačítka input které služí na přepínání vstup.signálu monitor skusí druhý vstup a přepne se do normálního režimu dělá to jen při restartu , při klasickém zapnutí compu je vše v pohodě.Právě si myslím že mi pomůže to nastavení druhé ůrovně osd .Teda doufám jinak jde na reklamaci .Předem díky za odpověd.
EKR
Arturix (5)|23.12.2006 20:28
Díval ses jestli máš v menu Video input control zapnutý Enable Auto-switching.
ekr (2)|23.12.2006 20:46
[QUOTE=Arturix]Díval ses jestli máš v menu Video nput control zapnutý Enable Auto-switching.[/QUOTE]
a má být jak nastavené ano nebo ne. A jak na to druhé menu jak se tam dostat a co to tlacitko auto jak na nej.Ještě sem zjistil že mam z nepochopitelnych důvodů nastavený monitor jako 2 zařízení a vystup na telku jako 1,a nejde to přehodit zpátky ,mně picne a to sem včera dělal formát.Mám nainstalované tyto prg. clear type na vyhlazení písma a HP display assistant tak jestli v tom neni problém.už nevím .
Arturix (5)|23.12.2006 23:03
Auto-switching by mělo být na ON. S tim auto ti neporadím. Já sem si zkalibroval monitor pomocí toho HP Display assistent.
Cujo11 (54)|26.12.2006 11:21
jaky je tento monitor na hrani? je lepsi treba ten asus s 2ms?
Arturix (5)|26.12.2006 21:00
Lepší než Asus asi nebude. Ale HP na hry stačí, ikdyž občas pokud budeš hledat v obraze duchy, tak je v rychlých hrách můžeš vidět.
Cujo11 (54)|26.12.2006 21:17
a mate s tim asusem nekdo zkusenosti?
staci kdyz mi reknete ze barvy a uhly ma slusne a odezva lepsi nez tento hp
BoN (1)|31.12.2006 13:41
Mám HP 1955 a už jsem ho 3x reklamoval a budu zas. Ten nový pískal a to co mi poslali ze servisu byla hrůza (pískání, tmavé skvrny v obrazovce, vadné subpixely, sama se vypíná obrazovka hned po zapnutí atd). Navíc se dost liší kus od kusu - některé svítí víc, některé míň. Nechávám si vrátit peníze a pak budu uvažovat jestli risknout zase HP s 1965 nebo radši jiný výrobce (Acer AL1923, Benq 91GP nebo Belinea 1980 nebo jiný).
Vy co máte 19" LCD s MVA/PVA (třeba ten Acer nebo HP 1965), jaký máte tvar pixelů po podívání se lupou? U toho HP 1955 starší typ má tvar >>> - ten nemá ty světlé rohy, má lepší úhly a barvy ale pomalejší odezvu, novější mají tvar ||| a ty mají kritizované světlé rohy (černá je z úhlu hodně světlá) a horší úhly pohledu. Zajímalo by mě kterou z těch obrazovek má konkurence nebo nový 1965?
uff (26)|2.1.2007 23:06
Tohle LCD je muj nejvetsi favorit na koupi.
Jelikoz jsem vahavej strelec, tak jsem cekal, az se objevi na prad.de jeho specifikace a pisou tam, ze je to panel typu S-MVA.
Tak nevim, verit zastoupeni HP nebo renomovanym strankam prad.de????
igor654 (11)|3.1.2007 23:32
[QUOTE=uff]Tohle LCD je muj nejvetsi favorit na koupi.
Jelikoz jsem vahavej strelec, tak jsem cekal, az se objevi na prad.de jeho specifikace a pisou tam, ze je to panel typu S-MVA.
Tak nevim, verit zastoupeni HP nebo renomovanym strankam prad.de????[/QUOTE]

Pokud správně tuším, tak mezi S-PVA a S-MVA není prakticky žádný rozdíl jen ten, že každý typ dělá jiná firma, a taky mám dojem, že HP používá panely od Samsungu který vyrábí právě S-PVA. Osobně čekám na recenzi tady na SHW, tak snad už se brzo objeví. :)
TRW (11)|3.1.2007 23:44
[QUOTE=igor654]Pokud správně tuším, tak mezi S-PVA a S-MVA není prakticky žádný rozdíl jen ten, že každý typ dělá jiná firma, a taky mám dojem, že HP používá panely od Samsungu který vyrábí právě S-PVA. Osobně čekám na recenzi tady na SHW, tak snad už se brzo objeví. :)[/QUOTE]

Panel má být opravdu z dílny Samsungu, takže by to podle všech předpokladů mělo být S-PVA.

Na recenzi už se čeká nějak dlouho, na to že už měla být podle slibů do konce roku 06 hotová. Kdyby recenze vyšla, tak už sem mohl mít toto LCD doma a zbytečně nečekat. Pokud by dopadl špatně, tak už jsem se mohl dávno rozhlížet po jiném. Škoda že už aspoň nevyšla recenze na prad.de
Karel Polívka (1485)|4.1.2007 03:18
[QUOTE=TRW]Panel má být opravdu z dílny Samsungu, takže by to podle všech předpokladů mělo být S-PVA.

Na recenzi už se čeká nějak dlouho, na to že už měla být podle slibů do konce roku 06 hotová. Kdyby recenze vyšla, tak už sem mohl mít toto LCD doma a zbytečně nečekat. Pokud by dopadl špatně, tak už jsem se mohl dávno rozhlížet po jiném. Škoda že už aspoň nevyšla recenze na prad.de[/QUOTE]
Můžete mě prosím nasměrovat, kde konkrétně bylo námi slíbeno, že bude recenze na SHW publikována do konce roku 2006?
TRW (11)|4.1.2007 21:42
[QUOTE=Karel Polívka]Můžete mě prosím nasměrovat, kde konkrétně bylo námi slíbeno, že bude recenze na SHW publikována do konce roku 2006?[/QUOTE]

Tak to přijměte moji omluvu, špatně sem si odpověď Vašeho kolegy přečetl. Stejně mě ale udivuje, jak můžete publikovat testy na LCD monitory, které si většina z nás stejně nikdy nekoupí a působí zde spíše jako záplata na volné místo. Většina lidí si v této diskuzi (a myslím si že nejenom tady) přála recenzi na HP LP1965 ještě před vánoci, aby věděli, zda je tento model opravdu tak dobrý, jak udavají informace od výrobce. Chápu, že jste už měli do vánoc naplánované jiné recenze, ale nechápu přoč třeba publikujete recenzi na HP LP3065, když jste třeba mohli tuto recenzi posunout na jiné datum a vydat dříve recenzi na HP LP1965. Většina lidí si tuto recenzi žádá a stále na ni čeká, aby se mohla bez výčitek svědomí pustit do koupi tohoto monitoru. Mezi nimi jsem samozřejmě i já. Dále mě také znepokojila informace o zdražování cen LCD monitorů s DVI výstupem, díky novele celního zákona. Je také možné, že než vydáte tuto dlouho očekávanou recenzi, tak bude monitor zdražen a Vaše recenze vyjde na prázdno.
uff (26)|4.1.2007 22:17
Skoda, ze ji nikdo neslibil...
Take netrpelive cekam a recenze na obr displeje jsou mi sumafuk...
boboco (1987)|4.1.2007 22:31
[quote=TRW]... Většina lidí si v této diskuzi (a myslím si že nejenom tady) přála recenzi na HP LP1965 ještě před vánoci, aby věděli, zda je tento model opravdu tak dobrý, jak udavají informace od výrobce. Chápu, že jste už měli do vánoc naplánované jiné recenze, ale nechápu přoč třeba publikujete recenzi na HP LP3065, když jste třeba mohli tuto recenzi posunout na jiné datum a vydat dříve recenzi na HP LP1965. Většina lidí si tuto recenzi žádá a stále na ni čeká, aby se mohla bez výčitek svědomí pustit do koupi tohoto monitoru. Mezi nimi jsem samozřejmě i já. Dále mě také znepokojila informace o zdražování cen LCD monitorů s DVI výstupem, díky novele celního zákona. Je také možné, že než vydáte tuto dlouho očekávanou recenzi, tak bude monitor zdražen a Vaše recenze vyjde na prázdno.[/quote]

Tvá kritika opravdu není na místě, já naprosto chápu, že recenze pro Tebe bude klíčová při rozhodování o koupi, ale víš, ono není mnohdy jednoduché dostat jen tak k dispozici monitor, který vybalíš z krabice, rozšroubuješ, rozděláš, kompletně otestuješ, smontuješ a pak zas nějakému hodnému distributorovi / velkosladu vrátíš, poté, co sis ho otestoval...

Oni takovýto monitor zaprvé již nemohou prodat jako nový, za druhé nikdy nemají předem jistotu jak recenze dopadne... Já například myslím, že je báječné, že se podařilo "ukořistit" 30" HP;) (omlouvám se, původně jsem uvedl 30" DELL, nevím co mě to napadlo:rolleyes:)

a ještě k Tvé stížnosti, někdo výše postavený mi to jistě potvrdí (případně prosím oponujte;)), ale požadavků na recenze musí chodit mraky, nedá se vždy na všechno zareagovat tak rychle jak by si redakce (a samozřejmě my, čtenáři) přáli... Sám jsem na recenzi tohoto kousku taky zvědav, ale Tobě i mě nezbývá nic jiného, než si ještě chvíli počkat;)

ještě raději poznámka:D:

TOTO NENÍ OFICIÁLNÍM VYJÁDŘENÍM REDAKCE SHW

-ale vadí mi, když je redakce SHW neprávem napadána, budu ji bránit zuby nehty:D
Karel Polívka (1485)|5.1.2007 00:36
[QUOTE=TRW]...[/QUOTE]
"Záplata na volné místo" - tomuto nerozumím. Články něděláme tak, aby jen vyplňovaly volné místo. Věřte mi, že i velké monitory mají své příznivce. Mezi čtenáře SHW patří lidé s různými preferencemi. A když se podívám na čtenost recenze LCD panelu HP LP3065, tak patří rozhodně mezi ty vyšší (posuzováno s ostatními recenzemi LCD panelů na SHW).

Například příspěvek od čtenáře NAJS v diskuzi pod recenzí HP LP3065:
"Rad bych vedel jestli planujete dalsi recenze 30tek jako napr. od Samsungu, Dell nebo LG. P.S: Po dlouhe dobe sem tady precet recenzi celou."

Tím chci jen říct, že našim cílem je poskytnout zajímavé čtení pro pokud možno co nejširší skupinu našich čtenářů - vzhledem k jejich preferencím (teď se nebavím o odbornosti článků - zde je priorita stále stejná, pokud možno co nejvíce podrobné v rámci únosných mezí). A recenze takto velkých LCD panelů si své čtenáře bezpochyby najdou.

Proč jsme otestovali a publikovali recenzi HP LP3065 dříve, než L1965? Měli jsme o jeho recenzi (nebo spíše recenzi nějakého 30" LCD) zájem už delší dobu (několik měsíců zpět). Kdybychom ji stále odkládali kvůli jiným panelům, které jsou aktuálně hodně žádané a diskutované, nepublikovali bychom jeho recenzi nikdy. Stále je co recenzovat, obzvláště v případě LCD panelů, kde musíme už takto dost vybírat, na který zajímavý panel se zaměříme, a také musíme střídat různé typy, abychom nezpracovávali recenze jen pro určitou skupinu čtenářů.

Pružně reagovat na všechny požadavky našich čtenářů, abychom splnili jejich různorodá očekávání, není reálné, jelikož jich je příliš a navíc z odlišných oblastí (pravdou je, že žádostí na recenze LCD panelů je nejvíce ze všech). A myslím, že se recenzím LCD panelů věnujeme relativně v početné míře (jsou i tací, kteří to vidí tak, že jsou na SHW poslední dobou jen samé LCD panely -rádi by spíše recenze jiného charakteru). Stále je spousta čtenářů, kteří čekají na recenzi toho konkrétního produktu, o jehož koupi se zrovna rozhodují, nebo je daný produkt z nějakého důvodu zajímá. Zavděčit se všem není možné.

Recenze HP L1965 bude publikována do 14 dní.
uff (26)|5.1.2007 01:04
To zni dobre, budeme se tesit...

Diky za termin (klidne i priblizny), tu chvilku uz pockam.

Jinak s temi recenzemi to ctenari urcite chapou, Vy zkuste pochopit jejich lobby ... ;-)
drifter79 (16)|5.1.2007 15:25
Myslim, ze tento stav "nametove diskuse" je v dusledku vzdy nevyhnutelny:-) My ctenari chceme, chceme a chceme prave tuto a zadnou jinou recenzi a to je tak vsechno, cim muzeme situaci ovlivnit, coz navic mnohe frustruje. Redakce ma proti tomu s kazdou recenzi "pomerne:-)" vic prace nez pouze v agonii stenajici a slintajici ctenari, kteri si mnohdy predstavuji tvorbu recenze jako Hurvinek valku. Jedina forma, jak asi muzeme my ctenari prispet k tomu, aby byl nas vysneny kus zeleza vyvolen pro recenzi, neni prekvapive mira ukricenosti v diskusich:-), ale spis casova vytrvalost diskuse, pocet prispevku, jejich obsah... ale zase kdo to ma vsechno cist, ze.

Nicmene, nez se tu tedy vymodlena recenze objevi, mam zatim na zabiti casu trochu jine tema k diskusi - pokud LP1965 nedopadne podle Vasich predstav, po jakem jinem MVA/PVAcku v tehle cenove relaci se budete poohlizet? Muj vyber - Philips 190P7EG (pokud ho jeste dovezou) nebo Belinea 1980 S1 (pokud ji nekdy dovezou).
TRW (11)|5.1.2007 19:05
to Karel Polívka:

Chápu vaše důvody recenzování jiných LCD, než který je předmětem této diskuze. Jenom mě zaskočila informace o zvyšování cen monitoru díky novým celním zákonům. Bojím se toho, aby monitor nezdražili, než vyjde námi vysněná recenze. Klidně bych si i v klidu počkal těch 14 dní, ale tato nepěkná informace mě jaksi nenechá v klidu spát, ještě když už pomalu pozoruji ono zvyšování cen. Máte o tom nějaké bližší informace, kdy by se mělo asi zhruba zdražovat?
TRW (11)|5.1.2007 23:48
[QUOTE=drifter79]Nicmene, nez se tu tedy vymodlena recenze objevi, mam zatim na zabiti casu trochu jine tema k diskusi - pokud LP1965 nedopadne podle Vasich predstav, po jakem jinem MVA/PVAcku v tehle cenove relaci se budete poohlizet? Muj vyber - Philips 190P7EG (pokud ho jeste dovezou) nebo Belinea 1980 S1 (pokud ji nekdy dovezou).[/QUOTE]

Jinak Philips bude ještě k dostání, ale údajně nemá zrovna nejlepší odezvu. Belinea 1980 S1 je normálně skladem ve většině obchodů.
feeler (7)|6.1.2007 18:26
[QUOTE=drifter79]Nicmene, nez se tu tedy vymodlena recenze objevi, mam zatim na zabiti casu trochu jine tema k diskusi - pokud LP1965 nedopadne podle Vasich predstav, po jakem jinem MVA/PVAcku v tehle cenove relaci se budete poohlizet? Muj vyber - Philips 190P7EG (pokud ho jeste dovezou) nebo Belinea 1980 S1 (pokud ji nekdy dovezou).[/QUOTE]
A sú niekde zverejnené recenzie na spomínané modely Philips a Belinea ?