reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Automatické zobrazení zařízení v "místa v síti"

*alef* (10)|20.12.2008 15:04
Příjemný den,

zajímalo by mě na jakém principu pracuje, či co musí splňovat zařízení, které se "samo" zobrazí v okně "místa v siti". DSL modem Siemens CL-010-I se hned po prvním zapojení zobrazil. Ale to jen do doby co jsem v nastavení pro DHCP server rezervoval IP adresu pro daný počítač. Pak už nic. Resetoval jsem tedy router do továrního nastavení. Znovu se v "místa v síti" objevil. Po zhruba 20 hodinách co jsem znovu přišel k pc už se opět nezobrazuje, a to bez jakého-koli zásahu do jeho nastavení.

Mám ještě zkušenosti s routery Well PTI-845 a OvisLink ARM-104 ty se v "místa v síti" nezobrazovali.

Router Belkin N se zobrazoval.

Čím je to tedy způsobeno? Nejakou vnitřní intergovanou (nastavitelnou/nenastavitelnou) funkcí zařízení? Nebo, čemu se mi nechce věřit, v nastavení Win?

Parametry: OS WinXP Pro, Síť Microsoft Windows, skupina DOMA

Díky za odpovědi.
Intri (3490)|20.12.2008 15:24
To zobrazení je doopravdy jen zobrazení, zobrazí se tam dostupná ( viditelná ) síťová zařízení - pokud se tedy nějaké zařízení v Místech v síti neobjeví, znamená to, že není pro tvůj PC viditelné. Je samozřejmě zapotřebí síťová zařízení správně nastavit, aby fungovala, jak měla. Pokud ale budou nastavena zcela správně, nepochybně se v Místech v síti zobrazí.
EditorPO (2819)|20.12.2008 15:51
Skus si zapnut zobrazovanie ikon pre sietove zariadenia UPnP (winxp).
*alef* (10)|21.12.2008 22:22
Výbroně! Jedná se o technologii UPnP integrovanou v zařízení. Díky EditorPO.
Teď jen zjistit proč se chová tak náladově :-))
EditorPO (2819)|21.12.2008 22:36
[quote=*alef*;197380]Výbroně! Jedná se o technologii UPnP integrovanou v zařízení. Díky EditorPO.
Teď jen zjistit proč se chová tak náladově :-))[/quote]
Pokial mas zapnute UPnP, tak by si to uz mal mat natrvalo pod sietovymi pripojeniami.