reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

problém s připojením do sítě

Synett (20)|21.12.2008 10:19
Ahoj, potřeboval bych poradit s tímto problémem, k internetu jsem připojen přes kabel (kroucená dvojlinka), který vede přímo k vysílači, v nastavení TCP/IP mám nastaveno, aby mi to vyhledalo IP adresu a DNS server automaticky, ale včera když jsem potřeboval propojit pc s notebookem přes kabel (kroucená dvojlinka) a změnil jsem ručně IP adresu na PC aby to fungovalo a pak jsem ji zmenil zpatky, aby ji to opet vyhledavalo automaticky a strcil tam zpatky kabel od internetu tak to hleda sitovou adresu, ale zadnou to nenajde a pak nefunguje internet a pise to omezene nebo zadne pripojeni, nevite cim to je, kdyz jsem vsechno vratil do puvodniho stavu, operacni system mam XP home, dekuji za odpoved.
mstejska (2912)|21.12.2008 10:23
Zkusil ji vypnout i ten vysilac. Staci vytahnout napajeni na 30s. S nastavovanim MAC adresy jsi si nehral?
astec (1823)|21.12.2008 10:29
Ještě mrkni jestli jsi si nahodou nezakazal síťovku,případně ve vlastnostech síťového připojení záložka podpora, tlačítko opravit
Synett (20)|21.12.2008 10:59
odpojeni od napajeni nepomohlo, a rekl bych ze s mac adresou sem nic neudelal, protoze uz jsem to takhle propojoval asi 3, a vzdycky to slo normalne kdyz jsem to vratil zpatky, tak je pro me zahada proc to zrovna ted nejde
astec (1823)|21.12.2008 11:04
- zakázat a povolit síťovku
- pokud nepomůže a nedostaneš IP adresu, postupuj jak jsem uvedl výše
- pokud nepomůže, jdi do nastavení toho ""vysílače"" a zkontroluj zaškrtnutí u DHCP serveru a co to je vlasně ten vysílač? co tahle typ, a pod..
Synett (20)|21.12.2008 11:45
nic z toho nepomohlo DHCP by mel byt zaskrtnuty, co se tyce typu vysilace, tak to bohuzel nevim ma ho soused na strese a jinak o nem nic nevim, ale soused u nich vsechno kontroloval a melo by to bejt porad dobre zapojeny, asi se budu muset obratit na spravce site, dekuji za rady
astec (1823)|21.12.2008 11:49
A ty jsi připojen přímo na vysílač u souseda? jak jse jej odpojil od elektřiny...
r34ktor (7477)|21.12.2008 11:52
Pokud máš ještě ten notebook, tak to zkus připojit do něj, zda to přidělí adresu tam.
Synett (20)|21.12.2008 12:05
kabel je veden primo k nemu a on ho zkousel odpojit, a nepomohlo to, ani notebooku to nepriradi zadnou ip adresu, ale notebooku ma zas jinou mac adresu nebo ne?
r34ktor (7477)|21.12.2008 12:18
[QUOTE=Synett;197135]kabel je veden primo k nemu a on ho zkousel odpojit, a nepomohlo to[/QUOTE]
Spíše bylo myšleno odpojení antény (routeru) od el. sítě.

[QUOTE=Synett;197135]ani notebooku to nepriradi zadnou ip adresu, ale notebooku ma zas jinou mac adresu nebo ne?[/QUOTE]
Pokud je tam vazba na MAC, tak to pochopitelně nepůjde.
Synett (20)|21.12.2008 12:53
tak ten router asi nikdo neodpojoval ale zas do toho nechci zasahovat nijak do hloubky, to se radsi zeptam v pondeli spravce, protoze uz fakt nevim proc to nejde. Jeste bych se chtel zeptat jestli to nemuze byt kabelem?treba se poskodil, nebo to by napsalo ze byl sitovy kabel odpojen?
EditorPO (2819)|21.12.2008 13:51
Ci mas vadny kabel zistis, ak si v prehliadaci zadas IP adresu toho zariadenia, co ma sused. Mala by sa ti otvorit stranka konfiguracie routera. Tam zistis aj typ (model) routera.
Tiez mozes skusit pingnut na tuto IP adresu.
START > SPUSTIT do okienka napis "cmd", stlac ENTER. V novootvorenom okne napis "ping IP adresa routera".

Pevne nastavenie:
Zisti, aku nastavenia IP (IP, masku, branu, DNS) prideluje router susedovi a sebe nastav to iste, len IP adresu daj napriklad o 1 hodnotu vyssie, napriklad ak ma sused 192.168.0.2, tak u seba nastav 192.168.0.3.