reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

nefuknční po Visty po použití Acronis Disk Director Suite

čut (1)|21.12.2008 11:21
Dobrý den,
včera večer jsem pracoval s Acronis Disk Director Suite a dnes mám problém. Mám notebook s jedním scsi hdd, na kterém je dual boot xp,vista + několik dalších partitionů. Více nyní pracuji ve Vistách, proto jsem se rozhodl, že jim zvětším místo na partitioně přes program Acronis Disk Director Suite. Bohužel to ale nedopadlo podle mých představ.

Přesunul jsem tedy místo z jedné méně používané partition na tu vistovskou a bohužel nyní už Visty nenastartuju. XP jedou stále korektně, když pustím Visty, vše se tváří rovněž dobře, ale jen do doby přihlášení uživatele. Tam už mi nefunguje klávesnice. Pokud se ale přeci jen dostanu do systému (např. vyťukám heslo myší), tak se objeví hláška připravuji plochu, pod ní tradiční světle modrá obrazovka a do systému se už nedostanu...nevíte co s tím?
Mikacek (32)|24.12.2008 00:14
Ahoj,

1. proč jsi použil nějaký jiný nástroj na dělení disků, který nemusí být plně kompatibilní s Vistama (s Acronisem jsem se už jednou spálil), když Visty obsahují nástroj na rozdělování partition taky? (netvrdím, že je nějak úžasný, ale dá se s ním pracovat).

2. zkus spustit Kontrolu disku - například ve WinXP dej zkontrolovat partition Vist, nebo pomocí F8 vyvolej kontrolu disku

3. zkus nabootovat pomocí instalačního média Vista - je tam položka "opravit počítač" - je to na úvodní obrazovce - vypadá to jako "odkaz" - spustí se okno s různýmy odkazy a je tam pár utilit a jedna z nich "oprava startu systému" ti třeba pomůže opravit poškozené soubory systému Windows

Zatím mě nic jiného nenapadá... kromě reinstalu Windows :rolleyes:
pcmaker (354)|24.12.2008 12:42
Problem asi je, ze Vista pouziva trosku "jiny" NTFS nez XPcka. Tim se to zrejme zmrsilo. Zkus opravu systemu.