reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Leadteck 8800GT 512MB, po startu win nenabehne obraz

Kupker (19)|22.12.2008 02:18
Tuto kartu mam přibližně pul roku, stává se mi poměrně nepřijemná věc. Jakmile odpojim monitor během doby kdy mam PC spuštěny a potom ho zase připojim tak už se nerozsviti... to by mi ani nevadilo kdyby problem nepřetrval i po restartu. Vždy po nabootováni win (xp) slyšim uvodni znělku windows ale monitor se vypne - karta neposílá žádny obraz do monitoru. Problém sem pokaždé vyřešil reinstallem oken - nikdy nepomohlo přes nouzovy režim odebrat drivery a nainstalovat je znovu po restartu PC... jakmile se doinstalovali a restartoval se PC tak to bylo to same v blědě modrym, karta po nabootovaní OS neposilala žadny signal do monitoru. Kdo by tvrdil že je to grafikou, tak bych se to pokusil vyvratit skutečností že mam na PC dva operačni systemy a na druhym (64bit Vista) nabootoju vpohodě i s obrazem , taky teď píšu na Vistě, vše mi tu funguje jak ma vč 3D aplikací... žadné problemy. Ale neni tomu tak dlouho (měsíc zpět) kdy jsem měl tentýž stejný problém na Vistě a XP fungovali. Nedokážu určit jestli je to vážně kartou ... nebo čímkoliv jinym. AMD Athlon 64 X2 4400+, 4GB DDRII, GAMA69G-S3H čipset AMD 690g zdroj mam 400w , problem sem měl ale i u předchoziho zdroje, tim bych tuto možnost vyloučil. Prosím poraďte mi sem bezradný, mužete se mě na cokoli zeptat, dofam že na zahadu společně přijdeme a že pokud ma někdo podobny problem, že mu přispěvky zde taky pomužou.
Deee-aN (3834)|22.12.2008 08:30
Nemlátí se to nějak s tou IGP na desce?
kevin00 (10238)|22.12.2008 09:54
V BIOSu by mělo být nastaveno jako první načtení grafické karty v PCI - E slotu (myslím, že to je Graphics Init --> PEG či tak nějak). Pak nemělo docházet ke kolizi obou grafik.
Zkusil bych komplet odinstalovat ovladače grafické karty, odebrat zbytky vladačů pomocí např. Driver Cleaner. Odebral bych i monitor ve Správci zařízení a vše nainstaloval znovu.
Mikacek (32)|22.12.2008 12:21
Ahoj,

zřejmě ti moje odpověď moc nepomůže, ale...

mám 8800GTS 512 na které mám Accelero S1 chladič - jednou se mi stalo, že nabíhali Windows a zničeho nic černo - žádný obraz - ale přesto jsem slyšel Windows jak naběhly... panika... co se děje?... kouknu na Accelero a odpadl mi jeden chladič na paměťovém čipu. Komp jsem vypnul, opravil usazení chladiče a od té doby vše OK... zkus se podívat na chlazení - třeba nedoléhá chladič (?)

...anebo druhá "story" - zapnul jsem komp, ale nezapnul jsem LCD panel (byl odpojený úplně od elektřiny) - chvíli počítač nabíhal, já jsem teprve potom (zřejmě když už Windows nabíhali) zapl monitor, ale obraz nikde - zřejmě se nedetekovalo žádné připojené zařízení k VGA a VGA tím pádem vypnula všechny výstupy - stačilo pak "vyndat a zandat" datový/video kabel k LCD a nebo restartovat komp se zapnutým panelem a vše bylo OK...

Mikacek :)
husky14 (4214)|22.12.2008 12:24
Viděl bych problém v těch dvou OS (dvoje drivery)....

Btw. proč vlastně odpojuješ monitor při spuštěným PC?
Kupker (19)|22.12.2008 13:05
Mám dva fyzický disky , drivery kolidovat nemužou.
Kupker (19)|22.12.2008 13:09
[QUOTE=kevin00;197475]V BIOSu by mělo být nastaveno jako první načtení grafické karty v PCI - E slotu (myslím, že to je Graphics Init --> PEG či tak nějak). Pak nemělo docházet ke kolizi obou grafik.
Zkusil bych komplet odinstalovat ovladače grafické karty, odebrat zbytky vladačů pomocí např. Driver Cleaner. Odebral bych i monitor ve Správci zařízení a vše nainstaloval znovu.[/QUOTE]

Vim o tom, mam tam nastaveny Init PCI-E first, bios normalně vidim, vidim i načitani win XP jak tam je ten progress bar ale jakmile se načte plocha tak se vypne obraz no .. Jak řikam Visty to zatim nedělaj... Ale dělali kdysi taky a XP šli bez problemu , stači si vypojit omylem monitor a mužu reinstal windows .. to je přece blbost ne ?
Kozouš (500)|22.12.2008 13:26
[QUOTE=husky14;197546]Viděl bych problém v těch dvou OS (dvoje drivery)....

Btw. proč vlastně odpojuješ monitor při spuštěným PC?[/QUOTE]

To by vadit nemělo ne? Dřív jsem odpojoval za provozu CRTčka a vše v pohodě.

2 Kupker Přes co máš připojenej monitor, D-sub bo DVI?
kevin00 (10238)|22.12.2008 19:50
[QUOTE=Kupker;197580]Vim o tom, mam tam nastaveny Init PCI-E first, bios normalně vidim, vidim i načitani win XP jak tam je ten progress bar ale jakmile se načte plocha tak se vypne obraz no .. Jak řikam Visty to zatim nedělaj... Ale dělali kdysi taky a XP šli bez problemu , stači si vypojit omylem monitor a mužu reinstal windows .. to je přece blbost ne ?[/QUOTE]

Zkoušel jsi ten reinstall ovladačů ? Klidně bych zkusil použít starší ovladače. Ke kolizím mezi ovladači by nemělo docházet, neboť to jsou dva OS a do sebe by neměli zasahovat.
Kupker (19)|22.12.2008 19:51
[QUOTE=Kozouš;197595]To by vadit nemělo ne? Dřív jsem odpojoval za provozu CRTčka a vše v pohodě.

2 Kupker Přes co máš připojenej monitor, D-sub bo DVI?[/QUOTE]

Mam to přes DVI/VGA redukci, protože CRT nema konektor na DVI. Podotýkám že na Vistě mi to tu běhá tak to snad redukci není.
Kupker (19)|22.12.2008 19:53
[QUOTE=kevin00;197780]Zkoušel jsi ten reinstall ovladačů ? Klidně bych zkusil použít starší ovladače. Ke kolizím mezi ovladači by nemělo docházet, neboť to jsou dva OS a do sebe by neměli zasahovat.[/QUOTE]

Když přeinstaluju drivery za novější, stejné, či starší tak po restartu slyšim znělku win ale monitor se vypne . Vyždycky to reinstal windows vyřešil, ale reinstal driveru přes nouzovy režim nikoliv.
Fanthomas88 (11)|22.12.2008 20:02
Co třeba obnovovací frekvence není nastavená mimo možnosti monitoru?
kevin00 (10238)|22.12.2008 20:08
Netaktoval jsi grafiku ?
Kupker (19)|22.12.2008 20:18
[QUOTE=husky14;197546]Viděl bych problém v těch dvou OS (dvoje drivery)....

Btw. proč vlastně odpojuješ monitor při spuštěným PC?[/QUOTE]

Protože sem ladil ještě druhej komp a mam jen jeden monitor tak sem si ho odpojil na minutku a připojil k tomu druhymu, portože vím že to normálně ničemu nevadí. Ale stane se mi i že se mi odpoji omylem, já konektroy zásadne nešroubuju na pevno, porotože nechci riskovat že mi za to nekdo škubne a urve mi pul grafiky... možná se vám to nezdá ale když mam v graficke kartě redukci DVI/VGA a v ty redukcy je zapojeny konektor VGA tak to má dobře 7-8 cm a bojim se, že kdyby o to něco zavadilo že se to vylomí, protože 7-8 cm je dost velká páka aby to poškodilo grafiku i když se zavadi byť třeba jen samotnou váhou PC, nebo o to někdo drkne loktem :D
Kupker (19)|22.12.2008 20:27
[QUOTE=kevin00;197791]Netaktoval jsi grafiku ?[/QUOTE]

Ano taktoval jsem grafickou kartu přes Riva tuner, ovšem na XP sem ho v dobu tohoto problemu ani neměl nainstalován (v době tohoto problemu neni nataktována). Navíc grafická karta na Vistach nejeví jakekoliv znamky poškození následkem taktování, taktoval sem jadro z 600 na 700 a paměti z 900 na 930, omezoval mě referenční chladič raději sem nezkoušel kolik to vydrži a ani sem netaktoval často.
Kupker (19)|22.12.2008 20:32
[QUOTE=Fanthomas88;197788]Co třeba obnovovací frekvence není nastavená mimo možnosti monitoru?[/QUOTE]
Kdyby byly obnovovací frekvence, nebo rozlišení přiliš vysoké, tak monitor zobrazí nápis out of range HZ, už sem se s tim setkal, tim bych frekvenci, či rozlišení vyloučil.
Deee-aN (3834)|22.12.2008 20:32
[quote=Kupker;197800]Ano taktoval jsem grafickou kartu přes Riva tuner, ovšem na XP sem ho v dobu tohoto problemu ani neměl nainstalován (v době tohoto problemu neni nataktována). Navíc grafická karta na Vistach nejeví jakekoliv znamky poškození následkem taktování, taktoval sem jadro z 600 na 700 a paměti z 900 na 930, omezoval mě referenční chladič raději sem nezkoušel kolik to vydrži a ani sem netaktoval často.[/quote]
Takže teď jede na defaultních taktech?
Kupker (19)|22.12.2008 20:34
[QUOTE=deeean;197803]Takže teď jede na defaultních taktech?[/QUOTE]

Ano, předpokládám, že když na XP neni nainstalován Riva tuner , tak se svévolně karta nenataktovala. Tedy ano, teď jede na základních taktech.
Deee-aN (3834)|22.12.2008 20:45
Nechci se hádat, ale karta ti zůstane nataktovaná i bez RT. Aspoň mě to tak jelo...
Kupker (19)|22.12.2008 20:51
[QUOTE=deeean;197808]Nechci se hádat, ale karta ti zůstane nataktovaná i bez RT. Aspoň mě to tak jelo...[/QUOTE]

Od čiste instalace win XP nebyl ani jednou RT instalovan do systemu a takty byli aspon podle GPU-Z základní.
Deee-aN (3834)|22.12.2008 20:55
[quote=Kupker;197811]Od čiste instalace win XP nebyl ani jednou RT instalovan do systemu a takty byli aspon podle GPU-Z základní.[/quote]
OT: s dvouma systémama nemám zkušenosti, tak by mě zajímalo, co se stane když dejme tomu z Vist, kde je karta taktlá přepneš do XP, kde jede v defaultu. Nebo se to nedá?
Fanthomas88 (11)|22.12.2008 21:14
Jestli tedy XP v nouzovém režimu nastartují , zkoušel jsi místo reinstalu ovladačů tam dát základní win vga ovladač a následný restart do normálního režimu a pak až instal ostrých ovladačů?
Kupker (19)|22.12.2008 22:23
[QUOTE=deeean;197813]OT: s dvouma systémama nemám zkušenosti, tak by mě zajímalo, co se stane když dejme tomu z Vist, kde je karta taktlá přepneš do XP, kde jede v defaultu. Nebo se to nedá?[/QUOTE]

Do druhýho OS přepnu přes bios, kam se dostanu logicky po restartu, tudíž s tím nema nataktovaná grafika ve Vistách nic společnyho, nelze přepinat mezi Vistou a XP pomoci ALT+TAB :-D aspon sem to tak pochopil. Nepouživam žadny MS Virtual Machine ale mam dva fyzické disky a to z ktereho budu bootovat si vyberu pri POSTU klavesou F12 (u desek od Gygabyte klasicky) a mam na výběr všechny fyzické disky, mechaniky a přídavná zařízení vč USB disků a flashek). Takže jestliže na Vistach nataktuji grafiku a potom chci do XP, tak musim dát restartovat počítač, při POSTU zvolim druhý disk pro boot a po načtení XP grafika není nataktovaná tak jak byla při vypínání Vist, protože na XP neni ani Riva Tuner nainstalován, Riva tuner přistupuje k taktum softwarově, nemění takty pevně pro danou grafiku (že by takty drželi i po restartu ) to že je grafika po restartu opět nataktovana tak jak si to nastaviš v Riva tuneru, je následkem načtení riva tuneru po bootu jako systemove ulohy na pozadí... popřípadě načtení nastavení taktů v ovladačích, pokud by se měli takty změnit trvale, je to už záležitostí modifikace BIOSU grafické karty, nikoliv Riva Tuneru.
Kupker (19)|22.12.2008 22:24
[QUOTE=Fanthomas88;197821]Jestli tedy XP v nouzovém režimu nastartují , zkoušel jsi místo reinstalu ovladačů tam dát základní win vga ovladač a následný restart do normálního režimu a pak až instal ostrých ovladačů?[/QUOTE]

Ano přes nouzový režim odinstaluji drivery, následuje restart -start windows v normálním režimu, zde je nastaveno ohavné rozlišení a hned je poznat že drivery chybí a když je teď nainstaluju, tak po restartu opět nevidim nic, jen se přehraje znělka windows, ale monitor vypne.
Kupker (19)|22.12.2008 22:29
Tak mám nový poznatek , zkoušel jsem v BIOSU nastavit Init onboard Chip first (IGP aktivní) a monitor zapojim do IGP, a po bootu xp opět vypne monitor. Napadá vás taky, že za všechny provázky tady tahá MB ? Nebo sem zbytečně podezřívavý ?

Edit:
Abych doplnil poznatek když jsem ve win XP a je vyply ten obraz a ja vytahuji monitor z grafiky tak slyšim jako bych připojoval/vypojoval Flashku, takovej ten windowsovej zvuk "připojeno nové zařízení". Taky jsem zkoušl připojit monitor do druhého DVI, když má karta dvě... taky beze změny.
kevin00 (10238)|22.12.2008 22:35
[QUOTE=Kupker;197848]Tak mám nový poznatek , zkoušel jsem v BIOSU nastavit Init onboard Chip first (IGP aktivní) a monitor zapojim do IGP, a po bootu xp opět vypne monitor. Napadá vás taky, že za všechny provázky tady tahá MB ? Nebo sem zbytečně podezřívavý ?[/QUOTE]

V tomto případě bych vyndal grafickou kartu a zkusil najet pouze na integrované jádro
Kupker (19)|23.12.2008 00:45
[QUOTE=kevin00;197851]V tomto případě bych vyndal grafickou kartu a zkusil najet pouze na integrované jádro[/QUOTE]

Udělal jsem to a teď vám píšu z win XP... takže teď vím jedno, a to že po odpojení monitoru, Windows XP blokuje vysílání signálu do monitoru z IGP i PCIe-GP, pokud je v PC zapojena Winfast PX8800 GT 512MB. Chyba ve windows, GP, nebo jiný HW ? Du schválně zkusit zapojit zpátky 8800 jestli naskočí obraz nebo opět ne.

Edit:

No tak píšu zase z Vist :D ... po zapojení Winfast PX8800 GT 512MB zpět do sběrnice a opětovnem nastavení inicializace PCI-E first (v BIOSU), se načítají XP a poté zase vypne monitor a slyšim znělku win. Takže když to shrnu, po odpojení monitoru se "někde" ve win zakoduje, že pokud v PC bude Winfast PX8800 GT 512MB, tak do monitoru žádný signál nepude. Ješte bych se chtěl zeptat, jestli někdo zkušenější z vás neví , co znamená PEG a PEG-1 (nastavení v BIOSU, která grafika se inicializuje jako primární, dálej tam PCI-E a OnChip VGA o tech vim co znamenají).
Deee-aN (3834)|23.12.2008 08:49
Tohle jsem ofotil z tvého manuálu. Měl bys mít nastaveno PEG. Jak máš nastavený Internal Graphics Mode?
Screenshot 2008-12-23_8-43-13.png
Kupker (19)|23.12.2008 13:38
[QUOTE=deeean;197919]Tohle jsem ofotil z tvého manuálu. Měl bys mít nastaveno PEG. Jak máš nastavený Internal Graphics Mode?[/QUOTE]

A tak to sem něvěděl du to zkusit. Diky za radu.
Kozouš (500)|23.12.2008 14:56
[QUOTE=Kupker;197797]Protože sem ladil ještě druhej komp a mam jen jeden monitor tak sem si ho odpojil na minutku a připojil k tomu druhymu, portože vím že to normálně ničemu nevadí. Ale stane se mi i že se mi odpoji omylem, já konektroy zásadne nešroubuju na pevno, porotože nechci riskovat že mi za to nekdo škubne a urve mi pul grafiky... možná se vám to nezdá ale když mam v graficke kartě redukci DVI/VGA a v ty redukcy je zapojeny konektor VGA tak to má dobře 7-8 cm a bojim se, že kdyby o to něco zavadilo že se to vylomí, protože 7-8 cm je dost velká páka aby to poškodilo grafiku i když se zavadi byť třeba jen samotnou váhou PC, nebo o to někdo drkne loktem :D[/QUOTE]

Ty, zas tak velká páka to není. Horší jsou všudypřítomné USB kabely. Tak jsem si sestřelil navigaci.:mistake
Kupker (19)|24.12.2008 14:43
[QUOTE=Kupker;197993]A tak to sem něvěděl du to zkusit. Diky za radu.[/QUOTE]

Tak sem nastavil PEG a je to beze změny, vzdavam to, už sem naformatoval disk s XP a du to reinstnout. Nicméně díky všem zůčastněným, a přeji vám hezké svátky.