reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Občasné zaseknutí zvuku - HTPC - Vista Media Center

Mikacek (32)|22.12.2008 09:56
Ahoj všem,

mám následující problém se svým nově postaveným HTPC:

při přehrávání živé televize ve Vista Media Center se mi očas zasekne zvuk (tak na 1/4 sekundy - je to sice krátká doba, ale je to znatelné). Dokonce se mi tato chyba projeví i při přehrávání nějakého avi filmu při přehrávání přes Media center.

sestava:

CPU: Intel E6750 (2,66GHz; 4MB L2 cache; 1333MHz FSB)
MB: Gigabyte GA–EG45M–DS2H
RAM: 2x2048MB A-Data 800+ Vitesta extreme
VGA: Radeon X1600 Pro PCI-e 16x
HDD: 250GB Seagate (Systémový disk) SATA, 7200, 8MB cache + 750GB WD Green Power(datový disk = filmy + nahraná TV) SATA, počet otáček neznámý, asi 16MB cache
TV Tuner: Aver A177 Hybrid duo PCI-e 1x (tato karta má 2 hybridní(analog+digital) tunery)
optika: není to sice důležitý údaj, ale je to nějaká LG DVD-RW vypalovačka (IDE)
OS: Windows Vista Ultimate CZ + SP1 32-bitová verze (u 64-bitové verze jsem měl problémy s tunerem, proto "jen" 32-bitů)
hlavní aplikace, kterou používám pro nahrávání a sledování TV je Vista media Center kde mám nainstalovánu i aktualizaci TV Pack 2008 (přináší to nějaké nové věci a vylepšení pro Vista media center - halvně - bez této aktualizace bych nemohl naladit na tuneru 2 kanály současně)

pro přehrávání HD filmů používám Media Player Clasic z balíčku K-lite codec pack

zvuk mám řešen pomocí optického výstupu z onboard zvukovky a kodeku Dolby Digital (reproduktory Logitech Z-5500)

video mám řešeno jako výstup z VGA karty X1600 přes S-video (protože zatím vlastním pouze 72cm CRT televizi, ale plánuju přechod na Full-HD TV)

nevíte někdo, co by mohlo stát za příčinou toho občasného "škobrtání" zvuku?

pokud jsem zde neuvedl ještě nějaké důležité info, tak se klidně ptejte

BTW: pro jistotu jsem zakázal Gigabajtí DES (Dynamic Energy Saver) a odinstalovat aplikaci Easy Tune 6(jednoduchá utilita na přetaktování)...

Předtím jsem měl následující HTPC, kde jsem žádné problémy se "škobrtáním zvuku" neměl:

CPU: AMD X2 5000+ EE
MB: Gigabyte 690G (micro ATX verze)
RAM: 2GB A-Data Vitesta Extreme 800+
TV tuner: Hauppage HVR-1300 hybrid(PCI)
HDD: viz konfigurace nahoře...
ODD: to samé jako nahoře...
VGA: to samé jako nahoře...

Video+audio - jako nahoře...


je mi divný, že mám "silnější mašinu" a přesto se objevují problémy se "zasekávajícím se zvukem" jakoby nestíhal nějaký proces... :confused:

Mikacek
Mikacek (32)|23.12.2008 08:38
Zkoušel jsem párkrát restartovat a zdá se že problém zatím nějak "zmizel". Pokud jste se s tím taky někdo setkal tak písněte ;)