reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nefunkční USB po výměně zdroje

badyk (35)|20.11.2006 09:24
zdravím všechny.mám zákl.desku asus A7n8x-xe, vše fungovalo tak jak má.vyměnil jsem zdroj a přestaly mi fungovat usb. ted jsem reklamoval desku, vyměnili mi ji za novou, ale usb stále nefungují.po připojení zařízení se mi objeví: bylo nalezeno nové zařízení, pak že byli nainstalovány ovladače a potom že je nějaký problém abych klepl na ikonu.když na ní klepnu tak se mi objeví tabulka usb root a podle toho kde je zařízení zapojeno tak tam je neznámé zařízení.když mu dám vlastnosti, tak je tam napsáno že zařízení pracuje správně, nejsou nainstalovány žádné ovladače.když dám aktualizovat tak nenajde žádné ovladače.když otevřu správce zařízení tak v tabulce řadiče usb se objeví neznámé zařízení.nikde není žádný žlutý otazník.Poradíte? jsem už z toho neštastnej.Díky
Mám XP sp2.při instalaci ovladačů k desce, mi napíše že musím dát sp1,2, nainstaluju sp2, ale nic se nestane.zůstane tam ovladač usb s žlutým otazníkem.když mu dám přeinstalovat ovladač, najde si ho v systemu jako usb hub controler a tím to všechno skončí.
wizaard (913)|20.11.2006 12:57
Co je to za zdroj? Jaké má specifikace? Máš veškeré napájení správně zapojené do desky? Není zdroj přetížený? Vypiš kompletní konfiguraci PC (tzn. procesor, paměti, grafika, zdroj, všechny ostatní komponenty).
Konnor (278)|20.11.2006 13:21
Nevím jestli je to přímo k věci, ale jednou jsem měl problém se SP2. Když jsem ho nainstaloval, tak mi zmizel modem a zvukovka! Naskočilo nalezeno nové zařízení, pak že je nainstalováno,... a pak to zařízení zmyzelo , jako kdyby tam vůbec nebylo!
Stačilo jen neinstalovat SP2 a bylo to ok.
badyk (35)|20.11.2006 14:07
[QUOTE=wizaard]Co je to za zdroj? Jaké má specifikace? Máš veškeré napájení správně zapojené do desky? Není zdroj přetížený? Vypiš kompletní konfiguraci PC (tzn. procesor, paměti, grafika, zdroj, všechny ostatní komponenty).[/QUOTE]
MB - Model Asus A7N8X-XE
zdroj - Fortron FSP400-60THN-P / 350W / LowNoise / 12cm / PFC / nový/
procesor AMD 1500+/133Mhz
paměti 2x 512 ddr /400 / nové /
G force 4 ti 64Mb / AGP/
win Xp sp2
zapojen do desky je 20 pin, zdroj má ještě 2x 4 pin konektor.
mám přídavné usb které dělají to samé, nepřipojí žádné zařízení.
tequilla (1015)|20.11.2006 14:51
Zkusil bych jeste pro jistotu preinstalovat nForce ovladace chipsetu, ke stazeni na -> http://support.asus.com/download/download.aspx?modelname=A7N8X-XE&SLanguage=en-us
wizaard (913)|20.11.2006 14:53
No, takže zdroj můžeme vyloučit :). Jinak, hledal jsem na internetu a našel jsem celkem dost totožných problémů, nikde jsem však nenašel jejich řešení. Ovladače pro USB mají na webu ASUSu pouze pro Win 98/ME, takže to je taky mimo. Leda bych zkusil navrhovaný reinstall Windows. Jinak, zkoušel jsi přiřadit onomu USB Hubu ovladač ručně (přímo z určitého souboru)? Jestli ne, zkus to.
badyk (35)|20.11.2006 15:00
[QUOTE=tequilla]Zkusil bych jeste pro jistotu preinstalovat nForce ovladace chipsetu, ke stazeni na -> http://support.asus.com/download/download.aspx?modelname=A7N8X-XE&SLanguage=en-us[/QUOTE]

doma jsem bez netu, protože O2 zapomnělo udělat nastavení adsl na ústředně. takže jakmile mě připojí, vyzkouším to. musí v tom být nějaká prkotina, protože to jinak není možný.
badyk (35)|20.11.2006 15:03
[QUOTE=wizaard]No, takže zdroj můžeme vyloučit :). Jinak, hledal jsem na internetu a našel jsem celkem dost totožných problémů, nikde jsem však nenašel jejich řešení. Ovladače pro USB mají na webu ASUSu pouze pro Win 98/ME, takže to je taky mimo. Leda bych zkusil navrhovaný reinstall Windows. Jinak, zkoušel jsi přiřadit onomu USB Hubu ovladač ručně (přímo z určitého souboru)? Jestli ne, zkus to.[/QUOTE]
zkoušel jsem to přiřadit ze složky a vždy vypíše že tam ovladač není, přitom tam mám ovladače jak na telefon tak na webovou kameru. v systému žádný nenainstaluje a pak ani nejde přeinstalovat. v ovladačích zařízení mám 6 položek v usb, ale když mi to ještě fungovalo tak mám dojem že jich tam bylo více.jenže nikde nemám otazník a když dám hledat hardware tak nic nenajde
badyk (35)|25.11.2006 15:13
[QUOTE=wizaard]No, takže zdroj můžeme vyloučit :). Jinak, hledal jsem na internetu a našel jsem celkem dost totožných problémů, nikde jsem však nenašel jejich řešení. Ovladače pro USB mají na webu ASUSu pouze pro Win 98/ME, takže to je taky mimo. Leda bych zkusil navrhovaný reinstall Windows. Jinak, zkoušel jsi přiřadit onomu USB Hubu ovladač ručně (přímo z určitého souboru)? Jestli ne, zkus to.[/QUOTE]

tak jsem dostal vyjádření technika Asusu. Mám přehodit jumper na usb na +5V a resetovat bios. obojí jsem udělal a nic se nezměnilo. zkusil jsem přeinstalovat i sp2 a nepomohlo to.
Zeli (397)|25.11.2006 17:02
a zkusil's v biosu prehodit u nastaveni USB treba rychlost z full-speed na hi-speed, nebo naopak. Treba to bude chodit v tom druhym nastaveni.
badyk (35)|26.11.2006 09:12
[QUOTE=Zeli]a zkusil's v biosu prehodit u nastaveni USB treba rychlost z full-speed na hi-speed, nebo naopak. Treba to bude chodit v tom druhym nastaveni.[/QUOTE]

v biosu můžu nastavit u usb jen enabled, auto, disabled. nic jiného tam není.
Petr S. (1220)|7.12.2006 09:35
V Biosu musí být v sekci Integrated Peripherals kromě položky USB controller taky položka USB 2.0 Controller (USB 2.0 Controller Mode, ...), ve které se dají nastavit dvě volby. Enabled příp. High Speed znamená zapnutí rychlosti 480 Mb/s. Naopak Disabled příp. Full Speed rychlost 12 Mb/s.

Zkusit to můžeš, avšak myslím, že tohle nepomůže... Už jsi zkoušel nainstalovat ty ovladače čipové sady?

Ten starý zdroj ještě máš? Jestli ano, tak by možná nebylo od věci vyzkoušet PC s ním...
badyk (35)|10.12.2006 10:05
[QUOTE=Petr S.]V Biosu musí být v sekci Integrated Peripherals kromě položky USB controller taky položka USB 2.0 Controller (USB 2.0 Controller Mode, ...), ve které se dají nastavit dvě volby. Enabled příp. High Speed znamená zapnutí rychlosti 480 Mb/s. Naopak Disabled příp. Full Speed rychlost 12 Mb/s.

Zkusit to můžeš, avšak myslím, že tohle nepomůže... Už jsi zkoušel nainstalovat ty ovladače čipové sady?

Ten starý zdroj ještě máš? Jestli ano, tak by možná nebylo od věci vyzkoušet PC s ním...[/QUOTE]
zkusil, přeinstaloval jsem komp několikrát a nepomohlo to.napadlo mě jestli to není tím zdrojem, jenže nemám jiný jak to ověřit, ten můj skončil na smetáku.někde jsem četl že nový zdroje mají očesanou větev 5V a pokud napájí zrovna tahle usb tak by v tom mohl být problém.nový zdroj je dělaný 24 pin+ 4 další piny a moje deska je pouze 20 pin.takže jestli to nebude tímhle, že prostě ty usb nedostávají štavu.
jo jinak ta položka tam není. usb controler 2.0
wizaard (913)|10.12.2006 22:24
[QUOTE=badyk]zkusil, přeinstaloval jsem komp několikrát a nepomohlo to.napadlo mě jestli to není tím zdrojem, jenže nemám jiný jak to ověřit, ten můj skončil na smetáku.někde jsem četl že nový zdroje mají očesanou větev 5V a pokud napájí zrovna tahle usb tak by v tom mohl být problém.nový zdroj je dělaný 24 pin+ 4 další piny a moje deska je pouze 20 pin.takže jestli to nebude tímhle, že prostě ty usb nedostávají štavu.
jo jinak ta položka tam není. usb controler 2.0[/QUOTE]
To si nemyslím, pokud vím, přídavné 4 piny jsou pro zvýšení stability procesoru a jeho "okruhů" na desce. Starší desky proto tuto přípojku neměly, dnešní ano.
Petr S. (1220)|11.12.2006 09:20
[quote=wizaard]To si nemyslím, pokud vím, přídavné 4 piny jsou pro zvýšení stability procesoru a jeho "okruhů" na desce. Starší desky proto tuto přípojku neměly, dnešní ano.[/quote]

Přesně tak, těmi 4 piny to opravdu nebude. Tenhle novější standard se jmenuje ATX12V a vzniknul proto, že tehdejší novější procesory Pentium 4 měli velmi vysoký odběr (nebyl výjimkou odběr nad 110W)...

Tento konektory obsahují dvě přídavné +12V vodiče a další dva jsou klasické země...

Na tento problém, by to tedy opravdu nemělo mít žádný vliv...
badyk (35)|23.12.2006 11:19
[QUOTE=Petr S.]Přesně tak, těmi 4 piny to opravdu nebude. Tenhle novější standard se jmenuje ATX12V a vzniknul proto, že tehdejší novější procesory Pentium 4 měli velmi vysoký odběr (nebyl výjimkou odběr nad 110W)...

Tento konektory obsahují dvě přídavné +12V vodiče a další dva jsou klasické země...

Na tento problém, by to tedy opravdu nemělo mít žádný vliv...[/QUOTE]

děkuji všem.tak se to vyřešilo.zkontroloval jsem reklamační list a zjistil že mi vrátili zpět mou desku aníž by s ní něco udělali, ale vydávali jí za novou.ještě že jsem měl číslo původní desky registrované na asusu. takže proběhla bouřlivá reklamace s okamžitou výměnou desky za novou.takže ještě jednou děkuji všem co se mi snažili pomoci.díky.Tonda.
Přeju krásné vánoční svátky a pěkný nový rok.
Petr S. (1220)|25.12.2006 14:05
:eek: Tak to je od ASUSu teda ignorance prvního stupně! :stupid

PS: Tobě taky příjemně prožité vánoční svátky a šťastný krok do nového roku ;-)