reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

repro. od věže k PC

keroja (14)|22.12.2008 12:46
Ahoj, u PC mám repráky asi za 400,- no prostě žádnej zázrak... chtěl bych k nim přidat 2 repráky od věže, jenže na konci nemaj klasickej kolík, jen dva dráty. Nevíte jestli se na to dá 3,5 jack nějak přidělat? Díky
mstejska (2912)|22.12.2008 13:08
Samozrejme da. Kup si 3.5jack, vyjde to na par korun., nekde v radio (elektro) potrebach. V jacku jsou 3 pripojovaci mista, tak pozor jak to budes pripojovat.
Jiziii (796)|22.12.2008 13:11
hm ale problem bude v tom že ty repráky budou potřebovat nákej zesilovač podle výkonu
kdyby připájel jen jack tak to hrát možná bude ale hroně potichu (v závislosti na výkonu beden)
keroja (14)|22.12.2008 13:23
Pravda, pravda, to mě ani nenapadlo. Nevíte o nějákym webu kde se tím přímo zabývají audio-technikou ?
mstejska (2912)|22.12.2008 13:30
[QUOTE=Jiziii;197586]hm ale problem bude v tom že ty repráky budou potřebovat nákej zesilovač podle výkonu
kdyby připájel jen jack tak to hrát možná bude ale hroně potichu (v závislosti na výkonu beden)[/QUOTE]

Jo sakra to jsem prehlednul, ja jsem myslel , ze chce napojit vez k PC pres aux a z veze do repraku. Pak by vyuzil zesilovac ve vezi.
hyro (80)|22.12.2008 13:32
Tak záleží kolik do toho chceš investovat a od toho se odvíjejí weby... takže google bude tvůj kamarád...

Jo... jack z PC bych hnal do zesilovače (ve tvém případě klidně minivěž, mikrověž, etc, stačí, když bude mít line-in vstup) na ni navěsíš repro.

Edit: lame... ne line-in vstup ale samozřejmě AUX
mstejska (2912)|22.12.2008 13:39
[QUOTE=hyro;197604]Tak záleží kolik do toho chceš investovat a od toho se odvíjejí weby... takže google bude tvůj kamarád...

Jo... jack z PC bych hnal do zesilovače (ve tvém případě klidně minivěž, mikrověž, etc, stačí, když bude mít line-in vstup) na ni navěsíš repro.

Edit: lame... ne line-in vstup ale samozřejmě AUX[/QUOTE]

A pokud by sis na udelani toho kabelu netroufal, tak se podivej co mas na vezi za vstupy, jestli cinche, jack, nebo svorkovnici a treba ti to v nekterem elektru udelaji.
keroja (14)|22.12.2008 13:49
Né tak připájení pár drátků bych s nebál. Jde mi investovat do toho co nejmíň, jinak bych si koupil celou sestavu...
Takže jestli to dobře chápu: z PC vedu výstup do zesilovače a z toho teprve k repro. ?
speedsnail (4876)|22.12.2008 14:03
Ano, tak to mám zapojeno taky. A na propojení jsem sehnal jack -> 2xcinch kabel. Stojí pár korun (možná míň než kupovat ty koncovky zvlášť) a nemusíš nic pájet :)
hyro (80)|22.12.2008 14:05
[QUOTE=keroja;197615]Né tak připájení pár drátků bych s nebál. Jde mi investovat do toho co nejmíň, jinak bych si koupil celou sestavu...
Takže jestli to dobře chápu: z PC vedu výstup do zesilovače a z toho teprve k repro. ?[/QUOTE]
Ano

a pokud ty repra nejsou uplný šidítka, tak ty za 400 co máš na stole půjdou rychle pryč....

...což nevyřešilo tvůj problém zřejmě původního cíle přední + zadní stereo...
keroja (14)|22.12.2008 17:37
Tak jo, díky za rady, přes vánoce na to kouknu...

Mno a když se rozmazlím lepším zvukem posháním další repro :-D
keroja (14)|28.12.2008 22:13
Ahoj, tak jsem repráky od věže připojil přímo dovnitř do původních repraků, natvrno jsem to připájel na výstupy :thumb . Zvuk je fajn jenže v obou pravých repracích slyším rádio :notsure né moc nahlas takže to hudba bez problémů přehluší, jenže stačí abych nic neposlouchal a je to celkem nepříjemný, nevícte co s tím ?
EditorPO (2819)|29.12.2008 11:05
[quote=keroja;199880]Ahoj, tak jsem repráky od věže připojil přímo dovnitř do původních repraků, natvrno jsem to připájel na výstupy :thumb . Zvuk je fajn jenže v obou pravých repracích slyším rádio :notsure né moc nahlas takže to hudba bez problémů přehluší, jenže stačí abych nic neposlouchal a je to celkem nepříjemný, nevícte co s tím ?[/quote]
Asi si to blbo pripajkoval. Skus otocit polaritu kablikov toho noveho praveho repraku.