reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nahodne tuhnuti sestavy s MB Asus P5Q3

mig45 (1)|22.12.2008 12:48
Potrebuji poradit s nasledujicim.
Postavil jsem tuto sestavu:
MB ASUS P5Q3
CPU Intel C2D 8400
RAM 2*2GB DDR3 OCZ 1333 GOLD EDITION 9 9 9 24
VGA 9800GT (drive ATI 4850)
zdroj 550W
HDD 2*1TB Samsung RAID 1

Sestava nejdrive zatuhavala cca kazdych 5 minut ,po vymene VGA z ATI 4850 na nVidia 9600GT se to lehce zlepsilo.
Navic se sem tam se zacali objevovat cerne kostky na obrazovce.Po vymene MB kostickovani prestalo.

Nyni sestava zatuhava nepravidelne a to i nouzovem rezimu po 5-60 minutami.

Posledni verze BIOSU,zadne pretaktovani, teploty mezi 34-42°C .
Pouze MB cidlo u ktereho je pasivni VGA hlasi 53°C
Memtesty bez problemu.

Vzdy zatuhne cele PC ,zhasne klavesnice a prestane fungovat mys.Pokud presouvam data z jinych disku,tito se zastavi.

1.
Mate s timto nekdo zkusenosti ?
2.
Pripadne poradite nekdo jak nastavit v BIOSU taktovani CPU,RAM, voltaze atd. Defaultne je tam vsude auto a to dle mne muze delat neplechu.

Diky

Mig45
Encore1106 (424)|23.12.2008 23:53
Určitě nám nejdřív napiš značku toho zdroje, možná se aspoň trošku pohnem z místa..
SamecP (1751)|24.12.2008 01:46
Taky bych to viděl na zdroj když se to po výměně 9800GT místo HD4850 lehce zlepšilo.9800GT si přece jenom v zátěži vezme míň.Nemáš možnost si někde jinej zdroj půjčit a vyzkoušet to?Na tvou sestavu by měl stačit i 400W zdroj,ale kvalitní značky např Enermax,Corsair,Seasonic...
pcmaker (354)|24.12.2008 22:10
Na default hodnoty by to melo teoreticky fungovat, ale... Zkus nastavit v BIOSu u CPU hodnotu EIST na Disable. Pokud by to pomohlo, znamenalo by to, ze je nejaky problem s ovladacem k CPU (rizeni spotreby, zmeny frekvence). Pak by chtelo nejak otestovat to pole RAID. Tusim, za na to byla nejaka utilitka od Intelu. Jmenovalo se to nejak jako Intel Matrix Storage. Proste dukladny test pole. Jinak u techto desek byvaji velke problemy s nekompatibilitou RAM. Muzes zkusit vrazit pameti do oranzovych slotu, jestli to nepomuze. Taky bych zkusil v BIOSu nastavit casovani a napeti RAM natvrdo rucne.
p.s. disky SAMSUNG jsou podle mne hodne spatna volba, odchazeji, jako houby po desti. :runaway