reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Přiostření pravidel jako reakce na nárůst počtu nevhodně se chovajících individuí?

meeee (1110)|23.12.2008 14:43
Ledaskdo z vás si jistě všimnul, že je poslední dobou nálada fóra otravována individuy, která se (těžko říct jestli je to hned zpočátku záměrné) chovají tak, že polovina osazenstva fóra se baví a v té druhé to vře.

Ti z vás, kteří navštěvují Skládku tyto případy znají a proto vy, kteří na skládku nechodíte a těchto jevů jste si na fóru nevšimli, se nezdráhejte doptat na konkrétní případy, někdo z pravidelných Skládkařů vám popis jistě rád poskytne.



Aby toto téma na skládce nevyšumělo, hodím sem svůj ranní post navazující na KáPův zájem o toto téma a prosím ty z vás, co k tomu budou mít nějaké slovo, připojte ho.
Díky.




[QUOTE=meeee;197923]
[QUOTE=Karel Polívka;197915]Revize pravidel bazaru v jakém duchu? Čeho by se měla týkat?[/QUOTE]
Ha, KáPo čte pozorně. :thumb
Měl jsem namysli něco obecného ve smyslu tvrdších postihů za arogantní výlevy a neslušné chování vůbec - ano, byla by to větší zátěž na mody, chce to citlivě posuzovat (v bazaru se mi pak nelíbí když někdo opakovaně cpe někomu něco o co poptávající nemá zájem - např. někdo chce grafiku typu 8800GT, tak se budeme snažit vnutit mu Radeona X1300... tam mě ale takhle poránu nenanapadá co s tím dělat, snad jen viz další odstavec, což by upozornilo mody ať se na ocejchované individuum zaměří).
Tihle týpci se vrací, škodí všude možně a fóru to rozhodně neprospívá - nové návštěvníky to IMHO musí odradit, když vidí jak se to pořád někdo hádá. V tenhle čas jich je tu podle mě dost (i když několik z nich byl Alzerous aka AMDKiller aka...). To se týká celého fóra.

V bazaru zvlášť by se mi pak líbilo zavedení reputace, ideálně oddělené od reputace ve zbytku fóra (to nevím nakolik je proveditelné) //vím, že je tam iTrader, ale to je něco jiného//, ať případní zájemci kteří nejsou v HW zas tak zběhlí vědí s jakým obchodníkem mají tu čest.
Když se tam objevují inzeráty typu "prodám výkonnou gr. kartu Radeon 9600SE, běhá mi na ní skvěle Oblivion" (chtěl jsem ten post najít, žel nepovedlo se, za reakci na něj jsem kdysi dostal kartu za porušení pravidel bazaru :)), tak mě chytá vztek, protože se jistě najdou tací, jejichž denním chlebem HW není a nepředpokládají nějakou zradu na odborném fóru.


Hu, to jsem se nějak rozepsal, snad je to aspoň trochu srozumitelné, právě jsem vstal a tak mi to moc nepálí.
Prosím tedy zbytek osazenstva pokud k tomu taky něco má, ať se laskavě připojí. Díky.


//možná by stálo za to rozšířit moderátorské řady, postů přibývá každou chvílí hromada :notsure
[/QUOTE]
mstejska (2912)|23.12.2008 14:58
Jenom takovy nastrel, co zobrazit IP adresu za jmenem uzivatele u kazdeho postu?. Samozreme vim o NATu atd. Ale nebylo by to vice identifikujici? I kdyz nekteri "uzivatele" se poznaji podle chovani.
astec (1823)|23.12.2008 18:19
[QUOTE=mstejska;198015]Jenom takovy nastrel, co zobrazit IP adresu za jmenem uzivatele u kazdeho postu?. Samozreme vim o NATu atd. Ale nebylo by to vice identifikujici? I kdyz nekteri "uzivatele" se poznaji podle chovani.[/QUOTE]

S tou IP adresou není špatnej nápad, ale asi by to chtělo u těchto "uživatelů" zapisovat IP adresy do databáze pro mmožnou křížovou kontrolu (IP/NICK). Ale to by byla šílená práce...
Intri (3490)|23.12.2008 18:25
Navrhuji brokovnici.
astec (1823)|23.12.2008 18:29
Nad lidskou blbostí nelze zvítězit. Nikdy se však proti ní nesmí přestat bojovat
husky14 (4214)|23.12.2008 18:37
Přiostření pravidel? Má smysl vymýšlet nový pravidla? Řešil bych to přes funkci "Oznámit příspěvek vedení fóra", která je u každýho příspěvku (trojúhelník s vykřičníkem). K tomuhle oznámení je možný přidat vlastní koment a příspěvek samotnej už nechat bez povšimnutí a zbytečných reakcí (hádek) s náběhem na vlastní OT....

Nevím teda přesně, komu tohle oznámení chodí, ale předpokládám, že (kromě KáPa) ho dostanou všichni módi nebo minimálně ti, který za konkrétní sekci zodpovídaj.... a ti už to musí dořešit (ať už citlivěji, nebo razantněji, to už je jen jejich kompetence).
meeee (1110)|23.12.2008 18:43
husky14: fajn, pak by asi fakt bylo dobrý rozšířit řady modů.

BTW. ta ikonka pro nahlášení je tam tak zapadlá a její popis se mi objeví až když přes ní přejedu...
Intri (3490)|23.12.2008 18:51
[QUOTE=husky14;198127]Přiostření pravidel?[/QUOTE]

Nová ne, ale to přiostření mi sedí - prostě zrušit omezení banu bodovým ohodnocením červených karet, dát modům právo zabanovat kohokoliv kdykoliv. Věřím, že KáPo vybírá moderátory podle svého nejlepšího uvážení a že jim věří, že své moci nezneužijí, takže ve výsledku by to mohlo fungovat stylem "jsi debil? Máš ban".

Pokud by toto nebylo možné z nejrůznějších důvodů, mohlo by se třeba zavést něco jako seznam debilů, kde by byly vypsány nicky blbců, důvod, proč byli zařazeni do seznamu a obecné doporučení tohoto uživatele zcela ignorovat, kdykoliv něco napíše.

Pomoct by to mohlo třeba i se zkombinováním IP adres, kdy by v seznamu IP adresa byla napsána a zobrazovala by se u příspěvků lidí v seznamu a u uživatelů, kteří mají IP stejnou jako někdo v seznamu. + varování, že daný uživatel nebo jeho IP je zařazeno do seznamu debilů, aby měl seznam vůbec nějaký význam pro všechny, nejen pro ty, kteří by o něm věděli.
husky14 (4214)|23.12.2008 18:55
[QUOTE=Intri;198131]....mohlo by se třeba zavést něco jako seznam debilů....[/QUOTE]No to už je přehnaný ne? Takovej seznam si můžeš zavést sám, ale veřejně tady na 4u ho fakt nepředpokládám....
cool.user (2822)|23.12.2008 18:55
A co takhle zavest limit na pocet postu a RB? Treba 10-20 postu a minimalne 10RB. Pokud by clovek mel pod 10RB tak nazdar.
Intri (3490)|23.12.2008 18:58
[QUOTE=husky14;198133]No to už je přehnaný ne? Takovej seznam si můžeš zavést sám, ale veřejně tady na 4u ho fakt nepředpokládám....[/QUOTE]

Proč? Pravidla jsou jasně daná, v nich se mj. praví i o slušném chování, to snad není problém dodržet. Pokud někdo nečte pravidla, jeho problém. Pokud je někdo nedodržuje, zrovna tak jeho problém. Ti, kdo by sem přišli se na něco zeptat, hezky v klidu a v rozvaze, by se neměli čeho obávat.
meeee (1110)|23.12.2008 19:08
[QUOTE=cool.user;198134]A co takhle zavest limit na pocet postu a RB? Treba 10-20 postu a minimalne 10RB. Pokud by clovek mel pod 10RB tak nazdar.[/QUOTE]
Počkej, trochu srozumitelnějc pro nás pomalý. Jako že pokud by člověk při překročení určitý hranice
počtu postů měl pod 10RB, tak pá pá?
cool.user (2822)|23.12.2008 19:13
[QUOTE=meeee;198142]Počkej, trochu srozumitelnějc pro nás pomalý. Jako že pokud by člověk při překročení určitý hranice
počtu postů měl pod 10RB, tak pá pá?[/QUOTE]
Ne uplne. Aby clovek mohl postovat do bazaru, musel by mit aspon xyz postu a zaroven 10 nebo vic RB. Proste, pokud delal bordel a prisel o RB tak do bazaru vstup zakazan.
meeee (1110)|23.12.2008 19:17
OK, to by jako jedno z opatření taky nemuselo bejt špatný.:thumb
Intri (3490)|23.12.2008 19:21
Jenže tohle ošetří pouze bazar, ostatní thready zůstanou zaplavené. Spíš si myslím, že by nebylo špatné zvýšit požadavek na reputační body pro bazar. Přece jenom se bazar točí kolem peněz, zvýšit požadavek třeba o 5 RB by přinutilo uživatele si účast v bazaru nejdříve zasloužit.
meeee (1110)|23.12.2008 19:22
[QUOTE=Intri;198150]Jenže tohle ošetří pouze bazar, ostatní thready zůstanou zaplavené.[/QUOTE]
Jo, proto píšu jako jedno z opatření. :)
robky (3195)|23.12.2008 19:27
[QUOTE=cool.user;198145]Ne uplne. Aby clovek mohl postovat do bazaru, musel by mit aspon xyz postu a zaroven 10 nebo vic RB. Proste, pokud delal bordel a prisel o RB tak do bazaru vstup zakazan.[/QUOTE]

To by si potom nič nekúpil, aj keby mal naozaj vážny záujem:notsure
Človek, ktorý sa zaregistruje na SHW a chce niečo predať - má proste smolu? Potom by sa muselo xyz=0, takže je logické, že mu nemal kto a za čo šiahnuť na RB. Podľa mňa je to začarovaný kruh.
meeee (1110)|23.12.2008 19:32
[QUOTE=robky;198157]To by si potom nič nekúpil, aj keby mal naozaj vážny záujem:notsure[/QUOTE]
Možná by to šlo aplikovat jenom na zakládání bazarových témat.:notsure

S tím prodáváním by pak měl člověk "neprověřený" fakt smůlu.

//hm, blbost, už mi to zase nemyslí.
Deee-aN (3834)|23.12.2008 20:21
Já teda v Bazaru nic moc, ale možná, když se objeví nějaký takovýhle nesmysl, na který by se mohl někdo méně zkušený nachytat, tak by po oznámení někým z uživatelů vedení fóra (ta značka), došlo automaticky k dočasnému zablokování threadu, než to mod zkoukne a vyhodnotí. Aspoň by se tam nehromadily invektivy atp.
BTW, sorry za ten češtin.:thumbdown:rolleyes:
mstejska (2912)|23.12.2008 20:30
Nebo jednoduche reseni. Pokud uz se tam nekdo "znalejsi" podiva, tak tam da jenom post ze se mu to nezda a proc a samozrejme to oznami vedeni fora. A pak by se ten thread mel ignorovat, jak pises.
pavel_p (993)|23.12.2008 21:06
[QUOTE=cool.user;198134]A co takhle zavest limit na pocet postu a RB? Treba 10-20 postu a minimalne 10RB. Pokud by clovek mel pod 10RB tak nazdar.[/QUOTE]
Hm, to né z důvodu rozebraných dál
[QUOTE=meeee;198129]... fajn, pak by asi fakt bylo dobrý rozšířit řady modů. [/QUOTE]
Naprostý souhlas, někteří sem nechodí už moc pravidelně a říkám si to už delší dobu (btw, nemám zájem)
[QUOTE=mstejska;198198]... tak tam da jenom post ze se mu to nezda a proc a samozrejme to oznami vedeni fora. A pak by se ten thread mel ignorovat, jak pises.[/QUOTE]
Souhlas, ignorovat, locknout, přesunout na skládku

Myslím, že v rámci současných pravidel se s tím lze vypořádat
EditorPO (2819)|23.12.2008 21:55
Myslim, ze subjektivny dojem jedneho cloveka by este nemal stacit na lock threadu.
Keby tam bol nejaky viditelny indikator, napriklad :thumb alebo :thumbdown na ktory by mohli klikat ludia od urciteho poctu RB, teda ludia, ktori tu maju nejaku odbornu vaznost. Podla poctu kliknuti na tieto dve ikonky by indikator mohol menit svoj vyznam, bud textovo, graficky, farebne .... momentalne ma nenapada nic konkretne. Alebo nech je tam nejaka stupnica:

1. Velmi doveryhodny
2. Doveryhodny
3. Neutralny
4. Podozrivy
5. Nedoporucujeme realizovat

Pri tom indikatore by mohlo aj byt napisane kto dal hodnotenie spolu s kratkym dovodom konkretneho hodnotenia.

Pre kupujuceho by to mohla byt signalizacia doveryhodnosti inzeratu.
Je totiz zbytocne hadat sa v threade s predavajucim, straca to potom uroven. Ten indikator by mal byt dost vyrazny, mohol by byt umiestneny v ramci kazdeho postu predavajuceho tak, aby bol v zavere inzeratu, ale ako jeho sucastou.

Tak ma skritizujte :-(, alebo pochvalte :-)
mstejska (2912)|23.12.2008 22:06
[QUOTE=EditorPO;198240]Myslim, ze subjektivny dojem jedneho cloveka by este nemal stacit na lock threadu.
Keby tam bol nejaky viditelny indikator, napriklad :thumb alebo :thumbdown na ktory by mohli klikat ludia od urciteho poctu RB, teda ludia, ktori tu maju nejaku odbornu vaznost. Podla poctu kliknuti na tieto dve ikonky by indikator mohol menit svoj vyznam, bud textovo, graficky, farebne .... momentalne ma nenapada nic konkretne. Alebo nech je tam nejaka stupnica:

1. Velmi doveryhodny
2. Doveryhodny
3. Neutralny
4. Podozrivy
5. Nedoporucujeme realizovat

Pre kupujuceho by to mohla byt signalizacia doveryhodnosti inzeratu.
Je totiz zbytocne hadat sa v threade s predavajucim, straca to potom uroven. Ten indikator by mal byt dost vyrazny, mohol by byt umiestneny v ramci kazdeho postu predavajuceho tak, aby bol v zavere inzeratu, ale ako jeho sucastou.

Tak ma skritizujte :-(, alebo pochvalte :-)[/QUOTE]

S timto velmi souhlasim.
Ja jsem ale nemyslel ani tak LOCK, jako spise dodrzovani pravidel, tj neco se mi nebude zdat, tak to oznamim moderatorum, a pokud jsem v tom tematu prvni, kteremu se to nelibi a uz tam nikdo nepsal neco v tom smyslu podezrele, tak tam napisu POZOR PODEZRELE. a uz do toho tematu neprispivam OTckama, stejne jako ostatni clenove dodrzujici pravidla. Tohle se da zrealizovat i ted, beze zmeny pravidel. Dulezite je ale aby i ostatni clenove dodrzovali v tomhle tematu "radiovy klid", tj zbytecne neotckvali a dockali prichodu moderatora, Samozrejme jine by bylo kdyby to chteli koupit i pres varovani, to uz neni OT.
Karel Polívka (1485)|23.12.2008 22:10
[QUOTE=astec;198116]S tou IP adresou není špatnej nápad, ale asi by to chtělo u těchto "uživatelů" zapisovat IP adresy do databáze pro mmožnou křížovou kontrolu (IP/NICK). Ale to by byla šílená práce...[/QUOTE]
IP adresy uživatelů se do db ukládají, pouze nejsou veřejné.
[QUOTE=Intri;198120]Navrhuji brokovnici.[/QUOTE]
Pro takovéhle komentáře k ničemu tu je OT koutek. RP-
[QUOTE=husky14;198127]Nevím teda přesně, komu tohle oznámení chodí, ale předpokládám, že (kromě KáPa) ho dostanou všichni módi nebo minimálně ti, který za konkrétní sekci zodpovídaj.... a ti už to musí dořešit (ať už citlivěji, nebo razantněji, to už je jen jejich kompetence).[/QUOTE]
Oznámení příjde moderátorům a mě - kromě toho se vždy vytvoří automaticky info o nahlášeném příspěvku ve skryté sekci pro mody (je tak o tom dobrý přehled).
[QUOTE=Intri;198131]Nová ne, ale to přiostření mi sedí - prostě zrušit omezení banu bodovým ohodnocením červených karet, dát modům právo zabanovat kohokoliv kdykoliv. Věřím, že KáPo vybírá moderátory podle svého nejlepšího uvážení a že jim věří, že své moci nezneužijí, takže ve výsledku by to mohlo fungovat stylem "jsi debil? Máš ban".

Pokud by toto nebylo možné z nejrůznějších důvodů, mohlo by se třeba zavést něco jako seznam debilů, kde by byly vypsány nicky blbců, důvod, proč byli zařazeni do seznamu a obecné doporučení tohoto uživatele zcela ignorovat, kdykoliv něco napíše.

Pomoct by to mohlo třeba i se zkombinováním IP adres, kdy by v seznamu IP adresa byla napsána a zobrazovala by se u příspěvků lidí v seznamu a u uživatelů, kteří mají IP stejnou jako někdo v seznamu. + varování, že daný uživatel nebo jeho IP je zařazeno do seznamu debilů, aby měl seznam vůbec nějaký význam pro všechny, nejen pro ty, kteří by o něm věděli.[/QUOTE]
"Jsi debil? Máš ban.", Seznam debilů?

...jinak v pohodě? :confused:

Ten systém červených a žlutých karet je OK. Spíše mi přijde, že se červené karty dávají příliš málo - pokud by se udělovaly skutečně za každý opakující se přestupek, bylo by to taky o něčem jiném a pak by si každý rozmyslel, zda bude pravidla ignorovat nebo ne. Prostě nedělat kolem karet tolik vědy - pokud se někdo bude vztekat, že nějakou obdrží, dostane hned další a napotřetí má smůlu - hotovo.
[QUOTE=cool.user;198134]A co takhle zavest limit na pocet postu a RB? Treba 10-20 postu a minimalne 10RB. Pokud by clovek mel pod 10RB tak nazdar.[/QUOTE]
[QUOTE=Intri;198150]Jenže tohle ošetří pouze bazar, ostatní thready zůstanou zaplavené. Spíš si myslím, že by nebylo špatné zvýšit požadavek na reputační body pro bazar. Přece jenom se bazar točí kolem peněz, zvýšit požadavek třeba o 5 RB by přinutilo uživatele si účast v bazaru nejdříve zasloužit.[/QUOTE]
Tím by se možná zvedla úroveň (a to skutečně pouze možná), ale zároveň by se značně snížilo množství inzerátů a celkové aktivity v bazaru. Tudy cesta nevede.
[QUOTE=deeean;198188]Já teda v Bazaru nic moc, ale možná, když se objeví nějaký takovýhle nesmysl, na který by se mohl někdo méně zkušený nachytat, tak by po oznámení někým z uživatelů vedení fóra (ta značka), došlo automaticky k dočasnému zablokování threadu, než to mod zkoukne a vyhodnotí. Aspoň by se tam nehromadily invektivy atp.
BTW, sorry za ten češtin.:thumbdown:rolleyes:[/QUOTE]
To přece nelze, aby kdokoli mohl zablokovat nějaké téma. Když už, tak by se muselo jednat pouze o členy uživatelské skupiny pověřené něco takového provést - a vytvářet kvůli tomu další uživatelskou skupinu? To mi přijde zbytečně komplikující. Jako vhodnější řešení mi přijde nový moderátor, který by hlídal primárně (nebo pouze) sekci Bazar.
Deee-aN (3834)|23.12.2008 22:14
[quote=EditorPO;198240]Myslim, ze subjektivny dojem jedneho cloveka by este nemal stacit na lock threadu.
[/quote]
Proto bych tam dal jen tu dočasnou blokaci, než to posoudí mod. Ten má pravomoc a musí rozhodnout.
Co se týče toho vlivu na hodnocení podle počtu RB, na tohle téma už tady byla gigantická diskuse. A pokud si vzpomínám, nikam to nedospělo. Myslím, že Keosan byl celej nešťastnej z toho, jak je to všechno nespravedlivý...
cool.user (2822)|23.12.2008 22:21
[QUOTE=Karel Polívka;198250]Tím by se možná zvedla úroveň (a to skutečně pouze možná), ale zároveň by se značně snížilo množství inzerátů a celkové aktivity v bazaru. Tudy cesta nevede.[/QUOTE]

Ok, tak co aspon ta druha cast. Respektive zamezit vstup osobam s jistym poctem RB, rekneme 9 a min nebo 5 a mene. Proste pokud nekdo dela bordel na foru, imho by nemel pusobit i v bazaru.
Intri (3490)|23.12.2008 22:21
[QUOTE=Karel Polívka;198250]Ten systém červených a žlutých karet je OK. Spíše mi přijde, že se červené karty dávají příliš málo - pokud by se udělovaly skutečně za každý opakující se přestupek, bylo by to taky o něčem jiném a pak by si každý rozmyslel, zda bude pravidla ignorovat nebo ne. Prostě nedělat kolem karet tolik vědy - pokud se někdo bude vztekat, že nějakou obdrží, dostane hned další a napotřetí má smůlu - hotovo.[/QUOTE]

Jak přimějete ty lidi, aby karty brali vážně? Dostat tři červené vyžaduje celkem hodně snahy a ještě více nervů ostatních. Nehledě na to, že ty červené se dávají právě až při opakovaných přestupcích, což jen zvyšuje počet nervových buněk, o které přijdou ostatní, než se zbaví jednoho "nevhodně se chovajícího uživatele, který nerespektuje fórem stanovená pravidla" ( když je pojem "debil" nepřijatelný ).

Netřeba říkat, že třeba osobně bych mohl dělat bordel pod 5 různými IP adresami, takže jakožto jeden jediný uživatel bych mohl zaspamovat fórum natolik, že by modi měli co dělat po celý rok 2009.

Celý tento thread je reakce na skutečnost, že současný systém nestačí. Ať je už důvodem nedostatek modů, nedostatek jejich aktivity nebo celkově chybný koncept.

[QUOTE=Karel Polívka;198250]Tím by se možná zvedla úroveň (a to skutečně pouze možná), ale zároveň by se značně snížilo množství inzerátů a celkové aktivity v bazaru. Tudy cesta nevede.[/QUOTE]

Jinými slovy raději dáte přednost kvantitě příspěvků v bazaru než jejich kvalitě.
EditorPO (2819)|23.12.2008 22:26
Myslim, ze keby som si pozeral prispevok v bazare, kde by bola indikacia s vystrahou "PODOZRIVY" asi by som spozornel. Uz len fakt hlupak by na to nereagoval.

Uzivatela, ktory ma cervenu kartu, by som do Bazaru vobec nepustal. Ale aj tak nie je asi problem, aby predaval cez niekoho ineho.

Sledovanie IP moc nevyriesi, len u nas v meste su lokality, kde pod jednou IP ide aj 500 uzivatelov. Ostatne KP by vedel povedat, ktore IP su najobsadenejsie co do poctu uzivatelov, ktori cez ne prichadzaju na SHW. Berme do uvahy aj anonymizery, ako sposob zatajenia skutocnej IP.
astec (1823)|23.12.2008 22:30
[QUOTE=Intri;198256]Jak přimějete ty lidi, aby karty brali vážně? Dostat tři červené vyžaduje celkem hodně snahy a ještě více nervů ostatních. Nehledě na to, že ty červené se dávají právě až při opakovaných přestupcích, což jen zvyšuje počet nervových buněk, o které přijdou ostatní, než se zbaví jednoho "nevhodně se chovajícího uživatele, který nerespektuje fórem stanovená pravidla" ( když je pojem "debil" nepřijatelný ).

Netřeba říkat, že třeba osobně bych mohl dělat bordel pod 5 různými IP adresami, takže jakožto jeden jediný uživatel bych mohl zaspamovat fórum natolik, že by modi měli co dělat po celý rok 2009.

Celý tento thread je reakce na skutečnost, že současný systém nestačí.



Jinými slovy raději dáte přednost kvantitě příspěvků v bazaru než jejich kvalitě.[/QUOTE]

- současný systém nestačí.... no nevím, možná by stálo za zveřejnění kolikrát byl příspěvek letos nahlášen, případně kolik celkem bylo nahlášeno příspěvků, kolik bylo uděleno žl. karet, červených. pak bych hodnotil zda tento systém je dostatečný. Vždy totiž je vše o osobním postoji, jestli nahlásit příspěvek, případně udělit - RB ( já vm odplata od poškozeného, kamarádů)
Poďme používat u stupidit červený trojúhelník a pak po určité době vyhodnoťme co to přineslo. Pokud jsou IP adresy ukládány do databáze, co brání ztotožnit IP adresu "lumpa" s jinými nicky ( vím ....) ale něčím se musí začít, tedy pokud se chce něco dělat a ne jen hovořit.
Encore1106 (424)|23.12.2008 22:30
[QUOTE=Intri;198256]Jinými slovy raději dáte přednost kvantitě příspěvků v bazaru než jejich kvalitě.[/QUOTE]
V tomhle případě bych se taky přiklonil ke kvantitě, protože v případě že příspěvků bude málo, nebude to sem lidi tolik táhnout. To že se čas od času objeví někdo, kdo postuje sr**** (předražené produkty, nadsazuje výkon, předměty pocházející z podivných činností), je bohužel daň za to, že tu bazar celkem slušně funguje..

Edit:
[QUOTE=astec]Pokud jsou IP adresy ukládány do databáze, co brání ztotožnit IP adresu "lumpa" s jinými nicky ( vím ....) ale něčím se musí začít, tedy pokud se chce něco dělat a ne jen hovořit.[/QUOTE]Tady můžeme narazit na dva problémy...
1) pod stejnou adresou můžou být dva lidi.. jeden co na SHW aktivně přispívá věci k tématu, pomáhá řešit problémy, problematice rozumí a druhý, kdo je s prominutím prase, chce se jenom zviditelnit, naštvat pár lidí, nejlépe celej server... Uvést IP adresu a k tomu nicky, které k ní patří by mohlo dotyčného č.1 clekem slušně poškodit..

2) jak je to s uveřejňováním kompletních IP adres, je to vůbec takhle veřejně možné? Podobné redakční systémy mají defaultně nastaveno, že IP adresy smí vidět jen admini, případně moderátoři, nikoliv obyčejní uživatelé/návštěvníci.. Nemá to třeba svůj důvod?
Intri (3490)|23.12.2008 22:32
Nejsem si až tak moc jistý, ale řekl bych, že u blokování adres je problém práve s NATem. Pokud fórum skutečně vidí jen veřejné adresy přidělené NATu, můžeš se stát, že jeden lempl znemožní přístup mnoha dalším, regulérním uživatelům ze stejné oblasti se stejným poskytovatelem.
Karel Polívka (1485)|23.12.2008 22:33
[QUOTE=cool.user;198255]Ok, tak co aspon ta druha cast. Respektive zamezit vstup osobam s jistym poctem RB, rekneme 9 a min nebo 5 a mene. Proste pokud nekdo dela bordel na foru, imho by nemel pusobit i v bazaru.[/QUOTE]
Jo, to není špatný nápad. Ještě se k této otázce vrátím později.

[QUOTE=Intri;198256]Jak přimějete ty lidi, aby karty brali vážně? Dostat tři červené vyžaduje celkem hodně snahy a ještě více nervů ostatních. Nehledě na to, že ty červené se dávají právě až při opakovaných přestupcích, což jen zvyšuje počet nervových buněk, o které přijdou ostatní, než se zbaví jednoho "nevhodně se chovajícího uživatele, který nerespektuje fórem stanovená pravidla" ( když je pojem "debil" nepřijatelný ).

Netřeba říkat, že třeba osobně bych mohl dělat bordel pod 5 různými IP adresami, takže jakožto jeden jediný uživatel bych mohl zaspamovat fórum natolik, že by modi měli co dělat po celý rok 2009.[/QUOTE]
V takových případěch mě modi vždy upozorní a dotyčný dostane ode mě buď rovnou BAN bez ohledu na počet bodů (i modi mohou dát 3 karty naráz a tím způsobit hned zabanování, pokud je to třeba) nebo rovnou IP adresy, pokud se jedná o někoho, kdo neustále ignoruje pravidla. Pokud se připojuje s proměnnou IP adresou, tak pak systematické řešení není a jde jen o to, kdy dotyčného přestaně bavit psát příspěvky, které se mu budou mazat a otravovat tak akorát ostatní a zároveň tím ztrácet svůj čas - s tím už ale nic neuděláme.
[QUOTE=Intri;198256]Celý tento thread je reakce na skutečnost, že současný systém nestačí.[/QUOTE]
Nestačí proč a podle koho?

[QUOTE=Intri;198256]Jinými slovy raději dáte přednost kvantitě příspěvků v bazaru než jejich kvalitě.[/QUOTE]
Rozhodně ano, pokud by se jednalo o tak značnou redukci, ke které by díky navrhovanému řešení nepochybně došlo. Polemika kvalita vs. kvantita není v tomto případě na místě.
mstejska (2912)|23.12.2008 22:35
[QUOTE=Intri;198265]Nejsem si až tak moc jistý, ale řekl bych, že u blokování adres je problém práve s NATem. Pokud fórum skutečně vidí jen veřejné adresy přidělené NATu, můžeš se stát, že jeden lempl znemožní přístup mnoha dalším, regulérním uživatelům ze stejné oblasti se stejným poskytovatelem.[/QUOTE]

Nemyslel jsem blokovani podle IP adresy, ale jeji zobrazeni, pokud u nejakeho de**la uvidim IP adresu X. On potom dostane ban, a potom uvidim novoho de**la, ktery se chova podobne ze stejne IP adresy, tak si dam pozor co rika.
Karel Polívka (1485)|23.12.2008 22:36
[QUOTE=Intri;198265]Nejsem si až tak moc jistý, ale řekl bych, že u blokování adres je problém práve s NATem. Pokud fórum skutečně vidí jen veřejné adresy přidělené NATu, můžeš se stát, že jeden lempl znemožní přístup mnoha dalším, regulérním uživatelům ze stejné oblasti se stejným poskytovatelem.[/QUOTE]
Ano, proto to je pouze krajní řešení - viz výše. Nelze zde vymyslet nic, co by bylo zaručeně spolehlivé a čisté.
Intri (3490)|23.12.2008 22:40
[QUOTE=Karel Polívka;198266]Pokud se připojuje s proměnnou IP adresou, tak pak systematické řešení není a jde jen o to, kdy dotyčného přestaně bavit psát příspěvky, které se mu budou mazat a otravovat tak akorát ostatní a zároveň tím ztrácet svůj čas - s tím už ale nic neuděláme.[/QUOTE]

Technicky ne, v tom máte pravdu. Není snad tedy zapotřebí říkat, že pokud se chcete nějak bránit, musí to být jinými než technickými prostředky - čili dát lidem najevo, že toto není fórum pro debily, kteří si tady chtějí jen ulevit.

[QUOTE=Karel Polívka;198266]Nestačí proč a podle koho?[/QUOTE]

Bez komentáře... Jsme snad inteligentní lidi, ne?

[QUOTE=Karel Polívka;198266]Rozhodně ano, pokud by se jednalo o tak značnou redukci, ke které by díky navrhovanému řešení nepochybně došlo. Polemika kvalita vs. kvantita není v tomto případě na místě.[/QUOTE]

Tady máte pravdu, ale bohužel ji budete mít jen do té doby, než se množství vadných příspěvků rozšíří do nepohodlných rozměrů.
Deee-aN (3834)|23.12.2008 23:00
[quote=Karel Polívka;198250]
To přece nelze, aby kdokoli mohl zablokovat nějaké téma. Když už, tak by se muselo jednat pouze o členy uživatelské skupiny pověřené něco takového provést - a vytvářet kvůli tomu další uživatelskou skupinu? To mi přijde zbytečně komplikující. Jako vhodnější řešení mi přijde nový moderátor, který by hlídal primárně (nebo pouze) sekci Bazar.[/quote]
(OT: tady to jede...:eek:)

Ano, pokud tam bude speciální mod, není potřeba nic blokovat. Bude tam dostatečný "dozor".


Jen bokem... Kolik lidí by vědělo, že se dá oznámením dočasně zablokovat thread? Neboli, kolik lidí (včetně mě) zná pravidla fóra do hloubky? Vím, že je to partyzánština, ale vědomě by to používalo těch pár lidí, kterým pofidérní klienti fóra vadí a kteří se teď o tom tady baví. Vím, že by to nebylo úplně košér, ale co se "ostatních" týče, nevědomost neomlouvá. A nebo jinak, když o tom nevím netrápí mě to.... (co oči nevidí, to srdce netrápí).
Navíc: jednak jsme snad soudní, abychom neblokovali fórum zbytečně (přeci nám jde o to, aby běželo hladce, proto se tu teď dohadujeme, zatímco některým z nás manželka říká:" kde seš, už to pokračuje!":D) a druhak, lama nepozná, že ta nabídka v Bazaru je hloupá, podezřelá, nevýhodná, cokoli...
Ale jinak: viz "Ano, pokud tam bude...."
pavel_p (993)|23.12.2008 23:07
Nevím, můj názor je, že je je tu skóre itrader pro označení bezproblémových lidí, karty, bany, ústní napomenutí, oznámení příspěvku a to by celkem mělo stačit. Jediný problém vidím opravdu v nedostatku moderátorů a pak v inzerátech vznikají zbytečné diskuze, místo toho, aby téma bylo locknuto. Klidně ať o tom rozhoduje jeden člověk, který k tomu má důvěru ostatních.
IP adresy nic neřeší ... což už tu bylo rozebráno.
A pravidla by se neměla složitostí blížit ústavě.
EditorPO (2819)|24.12.2008 00:12
Dobre, mam dalsi navrh, ked to "public hodnotenie" nezabralo.
Prispevkov do bazaru nie je az tak vela. Ustanovte do bazaru minimalne dvoch moderatorov, ktori by najprv inzeraty schvalili (tak ako je to u downloadu, nezverejni sa, kym ho mod neschvali a robi myslim len jeden clovek). Vyhnete sa tymto veskerym problemom ex-post. Lepsie problemu predist, ako ho potom riesit. Bazar bude cisty, renome dobre a uzivatelia to pozadie neuvidia. Totiz najhorsie su viditelne vymeny nazorov.

BTW, su moderatori vobec nejak hodnoteni za svoju prospesnu cinnost pre toto forum?
SamecP (1751)|24.12.2008 00:18
[QUOTE=EditorPO;198323]BTW, su moderatori vobec nejak hodnoteni za svoju prospesnu cinnost pre toto forum?[/QUOTE]
Tušim,že mají za moderování jako odměnu 300kreditů měsíčně...:thumb
Intri (3490)|24.12.2008 00:18
Mají 300 kreditů měsíčně. Ale moderovat fórum se nedá kvůli nějakým výhodám na fóru, musí to člověka buď bavit nebo k tomu být motivovaný mnohem hodnotnějším způsobem.

A pravdu cool dí, specializovaný moderátor by byl momentálně pro bazar asi to nejlepší řešení. Být to na mě, ustanovil bych dva, aby se případně doplňovali.
speedsnail (4876)|24.12.2008 00:21
Tento thread vidím jako mnoho povyku pro nic (nebo maximálně málo). Nevidim žádný masivní nárust závadných uživatelů zde na fóru. Nějací byli, jsou a vždy budou.

Můžeme s moderátory po diskuzi s KP nasadit ostřejší metr - dávat karty za opravdu každé porušení pravidel. Bude to potom ale poněkud necitlivé (např. žlutá za OT příspěvek o brokovnici od Intriho. Dosud bych příspěvek přesunul na skládku bez karty, případně upozornil přes SZ)

NO nicméně systém žlutých a červených karet je pro to zcela dostačující a není třeba vymýšlet nic nového.

edit: bazar poměrně pečlivě sleduju, požádám KP o rozšíření práv na tuto sekci.
Intri (3490)|24.12.2008 00:29
[QUOTE=speedsnail;198330]Můžeme s moderátory po diskuzi s KP nasadit ostřejší metr - dávat karty za opravdu každé porušení pravidel. Bude to potom ale poněkud necitlivé (např. žlutá za OT příspěvek o brokovnici od Intriho. Dosud bych příspěvek přesunul na skládku bez karty, případně upozornil přes SZ) NO nicméně systém žlutých a červených karet je pro to zcela dostačující a není třeba vymýšlet nic nového[/QUOTE]

Neřekl bych, že jsi pochopil počáteční myšlenku toho threadu. Původní návrh nebyl začít postihovat více věcí, ale postihovat jako doposud, avšak tvrději.

A neber mě zle, ale konkrétně tebe jsem tady neviděl celkem dlouho, a to i přesto, že se na fóru poslední dobou pohybuju denně. Množství blbců, kteří se tady ukazují, v posledních pár týdnech dost znepokojivě vzrostlo.

Pokud by to nebyla pravda a množství bylo, jak říkáš, víceméně stále stejné, nevzinkl by tento thread. On není projevem konce trpělivosti, on je reakcí na to, že se začíná zvětšovat množství potížistů s "dotazy" typu "zhodnoťte sestavu, kterou jsem objednal", kteří pak začnou kopat a plivat kolem sebe, kdykoliv jim sestavu někdo zkritizuje.
EditorPO (2819)|24.12.2008 00:51
[quote=Intri;198332]Množství blbců, kteří se tady ukazují, v posledních pár týdnech dost znepokojivě vzrostlo.

Pokud by to nebyla pravda a množství bylo, jak říkáš, víceméně stále stejné, nevzinkl by tento thread. On není projevem konce trpělivosti, on je reakcí na to, že se začíná zvětšovat množství potížistů s "dotazy" typu "zhodnoťte sestavu, kterou jsem objednal", kteří pak začnou kopat a plivat kolem sebe, kdykoliv jim sestavu někdo zkritizuje.[/quote]
Musim suhlasit s Intrim, poslednu dobu je to sila. Lenze my obycajni smrtelnici (vsimam si, ze nas nie je vela, co sme tu denne, ale clovek si to po urcitej dobe uvedomi) si mozeme s nimi maximalne pokecat, pripadne udelit zaporne RB, ti labilnejsi sa s nimi pohadaju. Neviem ako rychlo sa riesi nahlasenie prispevku, ale cca tak o 24 hodin.

Nechcem tym kritizovat moderatorov a ostatnych s nejakymi pravami, mozno tu aj su, akurat nepisu prispevky, takze je potom dojem, ze tu nie su. Asi len dohliadaju.
meeee (1110)|24.12.2008 09:03
[QUOTE=Karel Polívka;198250]I
Ten systém červených a žlutých karet je OK. Spíše mi přijde, že se červené karty dávají příliš málo - pokud by se udělovaly skutečně za každý opakující se přestupek, bylo by to taky o něčem jiném a pak by si každý rozmyslel, zda bude pravidla ignorovat nebo ne. Prostě nedělat kolem karet tolik vědy - pokud se někdo bude vztekat, že nějakou obdrží, dostane hned další a napotřetí má smůlu - hotovo.[/QUOTE]
Souhlas, jinak ta benevolence v počtu tří červených karet před tím než přijde "nazdar" mi přijde dost, dvě by IMHO byly až až.


[QUOTE=astec;198262]
Poďme používat u stupidit červený trojúhelník...[/QUOTE]
Jasně, měli bychom tím tu práci modům ulehčit. Doufám tedy že hlášení k jednomu příspěvku jsou v interfacu modů sloučená, jinak by to bylo asi kontraproduktivní.:notsure


[QUOTE=Karel Polívka;198266]
Nestačí proč a podle koho?[/QUOTE]
Já bych nerad aby se to tu zvrtlo v to, že já a pár lidí kolem jakožto nesnášenlivci jsme si prostě zasedli na
několik chudáků co se tu náhodou objevili a lehce "ulítli".
speedsnail (4876)|24.12.2008 14:51
[QUOTE=meeee;198367]
Jasně, měli bychom tím tu práci modům ulehčit. Doufám tedy že hlášení k jednomu příspěvku jsou v interfacu modů sloučená, jinak by to bylo asi kontraproduktivní.:notsure[/QUOTE]

S tímto souhlasím. Výstražný trojúhelníček se nebojte, tam kde je to třeba, používat častěji :)

a ANO, hlášení jsou sloučená, takže k žádnému zahlcení nedojde :thumb
astec (1823)|24.12.2008 19:45
No když již budeme používat trojúhelníčky..... tak co ještě na stupidity nereagovat a nepředhánět se v honbě za slávou s různým věštěním z křišťálové koule. Maximálně odkázat tazatele na pravidla pokládání dotazů, úplnost údajů, správný a úplný popis sestavy, popis závady apod. O pravopisu bych se raději ani nezmiňoval. :notsure
cool.user (2822)|29.1.2009 19:00
https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=29606

Nechci nic rikat, ale myslim ze zrovna tohle je ten pripad kterej by se mel regulovat.


Jasne, kazdej si tady muze prodat co chce a za kolik chce, ale...

1) ty ceny by mely byt aspon trosicku soudne
2) Inzerent by rozhodne nemel lhat, coz myslim ze dotycny nekolikrat udelal
(4850 ktera je asi o 10% horsi nez tahle - neni pravda a domnivam se ze pripadne kupujiciho uvadi v omyl)


Jasne, prispevek jsem nahlasil, ale myslim ze pro tento typ precinu neni jen zluta karta idealni reseni...

Tim chci rict, ze mistni bazar by se dle meho nazoru nemel rozhodne profilovat ve stylu aukra, kde staci zadat premrstenou cenu a cekat az se nejakej blbec chyti...
KunNy (410)|29.1.2009 19:10
A já za právě za tohle (navržení reálnější ceny) dostal ŽK - ale oprávněně, beru ji - podle stávajících pravidel to je porušení.
speedsnail (4876)|29.1.2009 20:06
Ano, hned se na to podívám. Druhý post jednoznačně uvádí kupující v omyl. První ale nebyl ničím závadný a je jen věcí nabídky nebo poptávky jestli to za danou cenu někdo koupí.
pas!k (3765)|12.11.2009 14:57
Tyto veci by ted nemel byt problem resit velice rychle a velice pruzne diky novemu rozdeleni opravneni modu na foru .. LOCK