Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 30

Téma: Poškozené soubory

Nováček
    Registrace
    Dec 2008

Je tady někdo kdo by mi mohl poradit jak mohu opravit poškozené soubory na disku, všechny se tvaří jako že jsou v pořádku maji normalní velikost ale nejedou.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele EditorPO
    Registrace
    May 2006

Starousedlík SHW Avatar uživatele xmarek
    Registrace
    May 2008

Tvářit se mohou, ale v pořádku být nemusí. S toho důvodu se k některým archívům přikládají další soubory obsahující kontrolní součet http://cs.wikipedia.org/wiki/Kontroln%C3%AD_sou%C4%8Det. Osobně používám MD5 a nebo SHA.
    Opravit soubor je velmi problematická záležitost, protože stráta informace se nedá ničím nahradit. Otázka zní jak bylo způsobeno jeho poškození. Pokud jste s internetu stáhl např. zip a nejde otevřít, tak nepochybně schází informace, které nelze opravnými mechanismy, jenž systém používá při přenosu, opravit. A pak se s tím nedá nic dělat.
    Důležité je vědět o jaké soubory se jedná. Existují nástroje (např. pro Word), které se pokusí soubor opravit.

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od HaniK Zobrazit příspěvek
    Je tady někdo kdo by mi mohl poradit jak mohu opravit poškozené soubory na disku, všechny se tvaří jako že jsou v pořádku maji normalní velikost ale nejedou.
    To "nejedou" znamena co? Bud trochu konkretnejsi.

Starousedlík SHW Avatar uživatele astec
    Registrace
    Jun 2008

Přidej operační systém, co se s mašinou dělo před tím než to nešlo...

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

A nedochází dech pevnému disku ? Zkus provést test disku - Smartmontools

Nováček
    Registrace
    Dec 2008

No ja vím že něco podobného se tu řešilo jenže já mám s těmi soubory problem ne externím disku který se dá připojit jen přes USB takže to co se tu řešilo mi moc nepomůže. Konkretně nejedou jsem myslel např. že fotka má velikost 1,2 MB ale když ji otevřu tak se zobrazí celý bílý obrázek, není to prohlížečem zkoušel jsem jich už několik navíc i na jiných PC než mém. Pak třeba třeba mp3 soubory nehraji dám přehrát třeba ve Winampu a Winamp píše v PL že skladba je dlouhá 0:00 a navíc u ní chybí ID3 tagy a to jsem je tam měl.

Nováček
    Registrace
    Dec 2008

Používám Vistu x64 ale mám za to že ty soubory se poškodily když jsem disk připojil u kamaráda a ten má XP x86. Jediné co se stalo s diskem je že cca před měsícem když jsem na něj kopíroval film z DVD se z nenadání vypl proud. Na to že soubory jsou "K.O." jsem přišel nedávno když jsem chtěl známé vypálit fotky ze svatby ale bohužel jsem ji vypálil 500 MB obrázků a všech bílých. Proto prosím o radu jelikož ty fotky bych hodně potřeboval, ty mp3 bych chtěl zachránit taky jelikož stahovat asi 70 alb se mi moc nechce ale to bych ještě překousl ale ty fotky už neseženu.

Registrace
    Feb 2008

Používám Vistu x64 ale mám za to že ty soubory se poškodily když jsem disk připojil u kamaráda a ten má XP x86. Jediné co se stalo s diskem je že cca před měsícem když jsem na něj kopíroval film z DVD se z nenadání vypl proud. Na to že soubory jsou "K.O." jsem přišel nedávno když jsem chtěl známé vypálit fotky ze svatby ale bohužel jsem ji vypálil 500 MB obrázků a všech bílých. Proto prosím o radu jelikož ty fotky bych hodně potřeboval, ty mp3 bych chtěl zachránit taky jelikož stahovat asi 70 alb se mi moc nechce ale to bych ještě překousl ale ty fotky už neseženu.
    Ten výpadek by mohl být onen problém, rozhodně proveď test disku

Registrace
    May 2006

Stiahni si Hiren's BootCD, napal na CD, nabootuj z neho, najdi na nom HDDRegenerator, nechaj skontrolovat cely disk. Moze to trvat par hodin, tak bud trpezlivy a neprerusuj to.

Nováček
    Registrace
    Dec 2008

Jo jo Hiren's BootCD jsem stahnul jen jsem to ještě nezkoušel protože nevim jestli mi to pujde jelikož jak říkám disk je přes USB, no snad to nebude vadit.

Registrace
    May 2006

Jo jo Hiren's BootCD jsem stahnul jen jsem to ještě nezkoušel protože nevim jestli mi to pujde jelikož jak říkám disk je přes USB, no snad to nebude vadit.
    Vacsinou najde aj USB disk, ale asi by bolo vhodnejsie docasne ho pripojit priamo do PC.

Nováček
    Registrace
    Dec 2008

Bohužel disk nejde připojit přímo do PC. S tím Hiren's BootCD jsem to vzdal asi za 25 hodin zvladl zkontrolovat 9 GB dat a disk má 1 TB tzn. trvalo by to asi 108 dní než by to celé zkontroloval a tak dlouho se mi čekat nechce. Nějaké jiné nápady???

Registrace
    Feb 2008

Každý výrobce má utilitu pro kontrolu disku, ta by podle mě mohla daný disk zkontrolovat. Nemám zkušenost s kontrolou povrchu externích disků, ale zde je pár utilit, které by mohli pomoci:

Příkazový řádek: "chkdsk x: /r" kde r - vyhledá chybné sektory a obnoví citelné informace (lze použít i parametr f - opraví chyby na disku) help příkazu Chkdsk
    Seagate - SeaTools
    Western Digital - Data Lifeguard Diagnostics
    Hitachi - Drive Fitness Test
    Samsung - HUTIL
    Fujitsu - Fujitsu ATA Diagnostics Tools
    Maxtor - PowerMax - myslím, že Maxtor koupil Seagate, takže by mohla jít použít utilita SeaTools
    Toshiba - lze použít utility SeaTools či PowerMax

EDIT:
    Disk má kapacitu 1 TB, takže počítej s tím, že kontrola asi bude trvat dost dlouho

Nováček
    Registrace
    Dec 2008

Disk je zn. WD tak zkusim ten Data Lifeguard Diagnostics snad pujde protože disk byl myslim ze začátku jiný formát než NTFS (asi FAT) ale tím si už nejsem moc jistý.

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. poškozené soubory
    Od Hirogen v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 12-03-2013, 10:53
  2. Poškozené soubory systému?
    Od Alan123F v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 03-11-2011, 21:53
  3. Software: Rapget RS a poškozené rar soubory