reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

X-Fi mX Xtreme Gamer-Fatal1ty Pro nefunguje s 4GB RAM

Balci (6)|23.12.2008 19:12
Dobry den. Mam dotez ohledne tehle zvukove karty. Nefunguje mi s pametmi 2x2GB DDR2 8OOMhz OCZ. Na vysvetlenou: System jede bez problemu pokud mam jen 2GB a tuhle zvukovou kartu. Stejne tak system jede jak s 2BG tak i 4GB ale bez zvukovky. Ale v momente jak pridam zvukovku kdyz tam mam obe pameti tak system ani nenabehne nebo vyhazuje chybove hlasky. Deje se to i kdyz mam nainstalovanou kartu a 2GB a pridam dalsich 2GB. Pameti jsem testoval v Memtestu s vysledkem bez chyb. Sami funguji bez problemu. Mam Visty Ultimate 32bit SP1 + vsechny dostupne automaticke aktualizace. Ovladace na zvukovou kartu mam take posledni v.2.18.0008 *(mimochodem problem trva uz od predchozich ovladacu*). Bios mam posledni dostupny stejne tak jako ovladace na vsechen hardware v Pc. Nekde na netu jsem neco cetl o Fixu resici nejaky problem teto karty a 4GB pameti ale nic jsem nenasel. Nemate prosim nekdo tuseni jak tento problem vyresit? Predem dekuji za jakoukoliv snahu. Balci
Balci (6)|24.12.2008 09:24
Tak na jedine co jsem zatim prisel je to ze se to tyka jen 32bit Visty. Zkousel jsem 64bit a jede to bez problemu.
xmarek (1676)|24.12.2008 09:51
Možná to nějak souvisí s alokací pamětí u 32 bitových widlí. Jelikož uvádíte, že máte 4GB (2*2), tak tyto widle umí alokovat pouze 3GB. Možná zvuková karta přes BIOS šáhá kam nemá.
Balci (6)|24.12.2008 10:23
Tak jsem prohledal net a zjistil ze muj problem neni zdleka ojedinely. Ba naopak na serveru Creative je toho plne forum *- http:*/*/forums.creative.com*/creativelabs*/search?board_id=Vista&submitted=true&q=4+GB+RAM *- nicmene nejsem zrovna zdatnej anglictinar a proto jsem z toho porad jelen. Kazdopadne je to jen dukaz toho proc je Creative co se tyce zvukovych zarizeni pro PC jednookym kralem mezi slepima. Podpora jejich produktu je opravdu miziva. Absolutne nechapu proc tak zavaznej problem neni davno reseny nejakym fixem v ovladacich. Sam tento problem resim uz min. rok. A u takove karty za kterou da zakaznik nemaly peniz je to opravdu velkej dik ze strany Creativu v podobe podpory. Ach jo. Asi ji hodim do supliku a bude nasledovat onboard soud *- enable :)
Balci (6)|24.12.2008 10:30
Tezko rict Maro ale nejspis ne. Pac co jsem se docetl ve foru Creativu tak se to netyka jen 32bit Vist jak jsem si myslel ale i 64bit ( ktere samozrejme alokuji cele 4GB ). Jen to zrejme jen nahodna kombinace hardwaru a Vist. Na jinych systemech jsem se o tomhle problemu nedocetl.
xmarek (1676)|24.12.2008 12:22
Co se týče ovládačů firmy Creative, tak to je kapitola sama pro sebe. Osobně jsem v minulost řešil problém rozchodit E-MU (profi firmy Creative) ve Vistách. Prostě podpora pro kernel mixer téměř nulová a ASIO taky nic moc (co pak nakonec zbude? :D). Zvukovka se hádala s integrovanou na desce (pozn. u notebooku nejde vypnout). Postupem času vydali nové ovladače, které problém řeší.

Co se týče ceny tak to nebudu ani komentovat. Je to jejich profi řada (v době vydání stála 15k, dnes víc než 7k).

Jinak co jsem se dočetl tak problém s 64bit Vistama byl pro X-Fi opraven fixem. Jinak co se týče aktualizací, podíval bych se jestli microsoft je neposílá ve volitelném updatu. Osobně jsem je tam našel pro E-MU. (I když je nepoužívám).
Balci (6)|24.12.2008 12:34
Hmm tak to je taky dobry :) Nicmene at hledam jak hledam problem je ruzne na netu popsan x-krat ale nejake definitivni 100% reseni zadne. Jsou to ruzne komba pres zasahu do Biosu pres ruzne stahovani Hot-fixu z Microsoftu az po ruzne po jednotlivych bodech popsane reinstalace systemu s tim ze to mozna pojede. Nemam uz na to chut ani naladu a kazdopadne si s tim nebudu kazit Stedry den. Kazdopadne dekuji moc za snahu a kdyby jsi Maro bo samozreme kdokoliv jiny na neco narazili bo o tomhle problemu neco vedeli PLS pisnete. Diky a pekne svatky.
orgi (65)|4.1.2009 11:22
U mna detto a nieje to systemom.....robili to visty a robi to xp....
Balci (6)|5.1.2009 08:44
Tak na jinem foru se mi dostala tahle odpoved. Treba to nekomu pomuze. Konverzace se tykala ovladacu 2.15.0006 ktere obsahovaly fix resici tenhle problem: Kdo sleduje situaci kolem driveru, urcite vi, ze zrovna vrcholil zapas s Danielem Kawakami a jeho modnutymi drivery.
Tyto byly posledni, se kterymi pracoval DDL unlock Daniela_K.
Creative zcela zasadnim zpusobem prekopal bezpecnost svych driveru, odstranil digit.podpis driveru pro ctaud2k.sys.
Digit.podpis zavadi az modul od instalatoru od Macrovision *(Flexnet*).
To jsou 32 bit. drivery, ktere pri instalaci pocitaji adresovy rozsah, v registrech zustava po nich chybne zapsana hodnota. Nevadi to ve 64 bit.systemu, kde WoW64 vytvari kolizni registr a tam je to uz spravne.
Podle ohlasu s tim zrejme horecne neco delaji, protoze naprosto stejny problem ma i Auzentech *(OEM*), ktery kvuli tomu nevydal sve PCIe a HD karty pred Vanoci.
Rucni naprava neni mozna, hlidace instalace v systemu oznaci zapisy v registru za neplatne a vypnou kartu prakticky uplne.
V nekterych pripadech pry pomaha dat tyto procesy do vyjimek DEP.