Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 12 z 13 PrvníPrvní ... 210111213 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 166 až 180 z 194

Téma: FAQ: KOUPĚ GRAFICKÉ KARTY (čtěte prosím)

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od MartasKP Zobrazit příspěvek
    Ahoj vsichni,rad bych se zeptal podle ceho se mam ridit pri vyberu graficke karty pro strih a zpracovani HDV.

Na sousednim foru mi bylo doporucena jednoznacne NVIDIA.Nicmene graficke karty podle cipsetu maji i spoustu dalsich parametru a priznam se,ze mi neni jasne jaky maji vliv.Chtel bych aby karta mela HDMI a DVI a ve zbytku tapu.
    Jestli mi pls muzete objasnit ty dalsi parametry.Nechci doporucit zadnou konkretni,ale podle ceho se mam ridit.
    software v kterým budeš stříhat?
    zjisti si jestli podporuje technologii CUDA
    když ne jestli aspoň nějakou jinou z grafiky (opengl,directx,...)

když ani to ne je naprosto jedno jakou grafiku koupíš jen aby měla ty porty co chceš (nic jinýho než posílat obraz na monitory dělat nebude)
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Nov 2009

Citace Původně odesláno od matyyy Zobrazit příspěvek
    (nic jinýho než posílat obraz na monitory dělat nebude)
    Tak to snad dela kazda.Proc jich je teda tolik druhu.

Ty softy jsou tyto.

Adobe AE - OpenGL 2.0
    EDIS5 - PixelShader Model 3.0 a DirectX 9+

Nováček
    Registrace
    Nov 2009

Jeste bych chtel otevrit toto tema ... jak moc pri vyberu GK koukat na sirku sbernice (pokud jsem se vyjadril presne) a jaky je v nich rozdil ... jestli by mi tedy stacila nejaka 64 bit,nebo mam radeji koupit vetsi ... rozhodne nebudu asi nikdy hrat nejaky hry na PC (z toho jsem uz vyrostl ,nebo spis ani nedorostl) jedna se mi tedy jen o zpracovani HDV,popripade FullHD videa,nejaky srandy v Adobe PS a rad bych PC propojij s LCD TV (to je oproti minule novinka)

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

V tom případě je šířka sběrnice celkem nepodstatná.

Nováček
    Registrace
    Nov 2009

Tak to jsi me uklidnil ... uz jen pro doplneni meho vzdelani ... jestli mi muzes ve strucnosti objasnit,na co ma sirka sbernice vliv

Jeste bych se rad zeptal jak vykony jsou GPU v procesorech socet 1155? ... jestli je to pro me plnohodnotna nahrada za GK?

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jandaskunk
    Registrace
    Mar 2009

Na propustnost pamětí, pokud se nemýlím, využitelné hlavně při hrách.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od MartasKP Zobrazit příspěvek
    Tak to jsi me uklidnil ... uz jen pro doplneni meho vzdelani ... jestli mi muzes ve strucnosti objasnit,na co ma sirka sbernice vliv

Jeste bych se rad zeptal jak vykony jsou GPU v procesorech socet 1155? ... jestli je to pro me plnohodnotna nahrada za GK?
    grafika v cpu umí 2 digitální výstupy naráz takže v tomhle ohledu je použitelná

photoshop taky umí akceleraci přes grafiku (jen něčeho)(já v něm ale nedělám takže nejsem schopen ohodnotit jestli přínos dedikované grafiky je úměrný vyšším nákladům na hardware / na netu je i dost názorů že cpu až na prvním místě )

Nováček
    Registrace
    Nov 2009

Tak diky. Vcelku si me potesil a uklidnil. Co se tyce ADOBE,tak se mi jedna o CUDA,nicmene zase tak narocny veci v PS a AE nedelam abych musel mit GK s CUDA.

Nováček
    Registrace
    Apr 2011

Ahoj všichni
    měl bych takový menší dotaz. Mám v plánu trochu si upgradovat pc koupením nové grafické karty, protože moje 8600 GT už trošku nestíhá. Mám ale procík AMD athlon dual core 2,5 Ghz a nevím kam až můžu zajít, aby procík moc nebyl přítěží pro grafiku a nestahoval výkon dolů.
    Hodně přemýšlím nad touto grafikou
    http://www.alza.cz/graficke-karty/dl...v2-d206012.htm
    případně nad trochu slabší alternativou se 768mb pamětí.

Mohli by jste mi poradit jestli mi stojí za to si tu grafiku koupit ? Nerad bych po koupení zjistil, že kvůli slabšímu procíku získám jen minimální výkon.

Registrace
    Sep 2007

Ten procesor je nějaký X2 4800+ ? Docela bída, řekl bych že HD5750 bude tak maximum co bys využil.

Nováček
    Registrace
    Apr 2011

johny__g: jo X2 4800+

Tak já si hned myslel, že s tou grafikou jsem trochu přestřelil. Bohužel já jsem vždy měl geforce a od dob 8800 je až gtx 460 slušná grafika co se týče výkonu a spotřeby. Ty nižší jsou jen zbytečný žrouti. Raedonky jsem nikdy nezkoušel už kvůli tomu že většina lidí co znám má geforce a řiká jak u Raedenů jsou různé problémy s kompatibilitou i když nevím jestli jde jen o mýty.

Kouknul jsem se trochu na rychlo na nějaké grafiky a využil bych třeba tuhle ?
    http://www.alza.cz/graficke-karty/dl...47506.htm#foto
    případně tuhle slabší ?
    http://www.alza.cz/graficke-karty/dl...70-d151124.htm

Opravdu se v tomhle moc nevyznám, takže by se mi hodila nějaká konkrétní rada, kterou koupit a od jaké firmy případně U 460 měl slušný výkon třeba asus, ale jak řikám raedonky jsem nikdy nezkoumal.

Předem moc dík

Registrace
    Sep 2007

Ještě napiš značku a výkon zdroje a taky základní desku, třeba by se dal upgradovat i procesor.

Nováček
    Registrace
    Apr 2011

Zdroj mám blue storm II 500W
    Základovka je asus M2N-E

Zatím mi přijde přijatelná ta grafika od asusu co jsem poslal o příspěvek výše. Mám s asus jako značkou dobré zkušenosti, ale klidně vyzkouším něco nového

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jandaskunk
    Registrace
    Mar 2009

Ta Formula od ASUSu je vůbec ten jeden z nejhorších modelů HD5750, jaký můžeš pořídit (vždy musíš brát v potaz konkrétní model a ne jen se koukat na značku). Jinak tvoje deska podporuje i novější procesory, takže by bylo záhodno upgradovat i procesor.

EDIT: Pak bys mohl mít např. i lepší HD5770...ale jde o to, kolik do toho hodláš vrazit peněz, jinak nemůžeme konkrétně radit.

Nováček
    Registrace
    Apr 2011

Tak dát do toho jsem chtěl jen tak do těch 4000kč. Měl to být spíš takový menší upgrade, abych pořád ještě zvládal ještě tak rok možná dva ty novější hry. Hraju na rozlišení 1280x1024, takže zase nějakou hodně výkonnou sestavu nepotřebuji. To právě až později mám v plánu koupit rovnou celý pc a měl jsem v úmyslu teď koupit jen tu grafiku kvůli několika novinkám, abych je mohl alespoň obstojně vyzkoušet

Strana 12 z 13 PrvníPrvní ... 210111213 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Koupě externí grafické karty
    Od madA12345 v sekci Notebooky a netbooky
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 15-04-2012, 13:12
  2. Grafické karty: Koupě zdroje a graf. karty
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 04-04-2012, 15:19
  3. Koupě grafické karty