Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 28

Téma: Gigabyte MA78G-DS3H nebo Gigabyte MA790X-DS4

Starousedlík SHW Avatar uživatele mstejska
    Registrace
    Dec 2007

Mam problem: Mam tuhle desku Gigabyte MA78GM-S2H http://interlink.tsbohemia.cz/defaul...em&stiid=71316 (Revize 1.0)
    A protoze mam ATI HD4850 + gfxchilla a PCI TV tuner (DVB-T + DVB-S + Analog + Radio) tak mezi tunerem a ventilatory grafiky je mezera pouze 7mm. A to na bezhlucne chlazeni nestaci. Takze jsem se rozhodl vymenit desku. Chtel jsem tuhle desku GA-MA78G-DS3H (rev. 2.x) http://www.gigabyte.eu/Products/Moth...ProductID=2931. Ale nikde u distributoru Gigabyte v CR ji nemaji, i kdyz mi Gigabyte odepsal, ze ji do CR dodavaji (Myslim REVIZI 2.0). Takze premyslim o techto dvou deskach
    Gigabyte MA78G-DS3H (revize 1.0) http://interlink.tsbohemia.cz/defaul...em&stiid=72918
    nebo
    Gigabyte MA790X-DS4 (revize 1.0) http://interlink.tsbohemia.cz/defaul...em&stiid=69126

CPU mam AMD Athlon X2 4400EE+ 2.3GHz (v me desce jede na 2.76GHz i se zapnutym C&Q)
    Jedine co chci vymenit je deska z mikro ATX na full ATX. Premyslel jsem i o napadech jako koupit PCIe Tuner, ten ma ale zase nevyhodu ze mezera mezi GK a tunerem by zase byla mala a Tuner by blokoval odvetravani chladice NB.
    Napred jsem byl rozhodnuty pro Gigabyte MA78G-DS3H ale chtel jsem revizi 2.0. Porad je to muj favorit. Klid ne i revize 1.0. Gigabyte MA790X-DS4 jsem pridal do poctu. Nelibi se mi moc SB 600.
    Pokud nekdo ma zkusenosti s temito deskami, budu rad za jakekoli informace.
    Pokud ma jeste nekdo nejaky jiny napad na jinou desku (levnou max do 2500,-), take to uvitam.
    CPU mi ted staci a asi dlouho stacit bude, takze neplanuju menit i CPU, mozna za rok, za dva.
    Diky za vsechny napady.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

A co nejakou s 790GX ... nevim, jak je na tom momenatlne Biostar ... prijde mi nejaky podezrele levny, ale zase SB750 ...

Starousedlík SHW Avatar uživatele robky
    Registrace
    Oct 2006

Ja som na Biostar TA790GXB A2+ staval nedávno komp, za tú cenu slušná doska.

Registrace
    Dec 2007

Citace Původně odesláno od robky Zobrazit příspěvek
    Ja som na Biostar TA790GXB A2+ staval nedávno komp, za tú cenu slušná doska.
    To je sakra dobra cena. mas nejake zkusenosti s pretaktovanim?
    Co je Biostar za znacku?
    Gigabyte jsem prave bral kvuli "znacce" a zda se mi ze i docela kvalitnimu osazeni.

Starousedlík SHW Avatar uživatele robky
    Registrace
    Oct 2006

S touto Biostarkou som nemal absolútne žiadny problém. Bios je vcelku prepracovaný a taktovanie by nemalo robiť žiadny problém. Neskúšal som síce maximum, ale myslím si, že skôr narazíš na strop cpu.
    Skvele je vyriešný Fan control.
    Ostatne - v prílohe je manuál biosu, stačí nakuknúť.
    Připojené soubory Připojené soubory

Registrace
    Dec 2007

Citace Původně odesláno od robky Zobrazit příspěvek
    S touto Biostarkou som nemal absolútne žiadny problém. Bios je vcelku prepracovaný a taktovanie by nemalo robiť žiadny problém. Neskúšal som síce maximum, ale myslím si, že skôr narazíš na strop cpu.
    Skvele je vyriešný Fan control.
    Ostatne - v prílohe je manuál biosu, stačí nakuknúť.
    Bohuzel jenom slovni diky (RB+ pro tebe mam jeste zakazany)

Obyvatel SHW Avatar uživatele Encore1106
    Registrace
    Feb 2007

Funguju teď už nějakou dobu na Gigabyte MA78G-DS3H a spokojenost. Mam taky revizi 1.0, trochu mě to štve, že v době kdy jsem ji kupoval byla 2.0 už dlouho na světě, přesto v ČR pořád měli jenom 1.0, ale problémy s 1.0 nevidim. Ono snad ani mezi nima není moc rozdíl, mylsim, že jiné chladiče, ve Vistách má podporu Dolby Home Theater a asi lepší podporu Phenomů.

Moderátor Avatar uživatele speedsnail
    Registrace
    May 2006

A co rev.2 (SB700) oblíbené desky 770 DS3? Je to sice pod limitem, ale myslim, že umí vše co je potřeba.

Registrace
    Dec 2007

Citace Původně odesláno od Encore1106 Zobrazit příspěvek
    Funguju teď už nějakou dobu na Gigabyte MA78G-DS3H a spokojenost. Mam taky revizi 1.0, trochu mě to štve, že v době kdy jsem ji kupoval byla 2.0 už dlouho na světě, přesto v ČR pořád měli jenom 1.0, ale problémy s 1.0 nevidim. Ono snad ani mezi nima není moc rozdíl, mylsim, že jiné chladiče, ve Vistách má podporu Dolby Home Theater a asi lepší podporu Phenomů.
    Co jsem se dival tak je tam v revizi 2.0 tento rozdil
    Patented DualBIOS with dual hardware BIOS protection
    Support for Dolby Home Theater (Note 3)
    A jinak co jsem se dival na specifikace, tak se nicim (krome chladice NB) nelisi. Tohle je prave muj favorit.
    Co me ale stve, je pristup distributoru nebo gigabyte samotneho, nevim kdo to zpusobuje, ale ptal jsem se v TS-Bohemia jestli je mozne objednat revizi 2
    odpoved: ne nelze, berem co nam dodavatel doda. (stejne i u ostatnich distributoru gigabyte)
    Ptal jsem si gigabyte (emailem) jestli dodavaji revizi 2.0 i do CR
    odpoved: Ano dodavame, ptejte se u nasich distributoru.
    Nejlepsi pristup meli u Czech computer, tam mi sice rekli to same, ale nabidli mi, ze se podivaji do skladu a ze se muzu ptat dale, tak se porad dotazuju, a porad nic. Asi nakonec koupim tu revizi 1.0. Jeste ale stale doufam.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od mstejska Zobrazit příspěvek
    To je sakra dobra cena. mas nejake zkusenosti s pretaktovanim?
    Co je Biostar za znacku?
    Gigabyte jsem prave bral kvuli "znacce" a zda se mi ze i docela kvalitnimu osazeni.
    něco k přetaktování http://ixbtlabs.com/articles3/mainbo...-790gx-p3.html
    z desek co na ixbtl testovali nemá v pro x2 konkurenci, pro extrémní taktování phenoma je to horší (přehřívá se napájení - škoda že biostaři tam nedali pasiv na kterej tam maj udělaný místo, takže leda něco homemade)

Registrace
    Dec 2007

Citace Původně odesláno od speedsnail Zobrazit příspěvek
    A co rev.2 (SB700) oblíbené desky 770 DS3? Je to sice pod limitem, ale myslim, že umí vše co je potřeba.
    Tahle je taky "v merku", pridavam ji do vyberu.
    Ted mam poradi:
    Gigabyte MA78G-DS3H (rev 2.0) nesehnatelna http://www.gigabyte.eu/Products/Moth...ProductID=2931
    Gigabyte MA78G-DS3H (rev 1.0) - za 1991,- http://interlink.tsbohemia.cz/defaul...em&stiid=72918
    Gigabyte MA790X-DS4 (rev 1.0) - za 2322,- (ma SB600) http://interlink.tsbohemia.cz/defaul...em&stiid=69126
    Gigabyte MA770-DS3 (rev 2.0) - za 1730,- (plus doprava) http://www.alfacomp.cz/php/product.p...41004000000KUF
    Naposledy upraveno uživatelem mstejska: 25-12-2008 v 15:41

Nováček
    Registrace
    Dec 2008

chipset 790 mi pride o dost drahsi oproti 780. podla mojho zistenia je rozdiel medzi reviziami 780-DS3H asi nasledovny:
    rev 2.0 ma oproti 1.0 navyse: podpora 140 W CPU
    dvojity hardwarovy bios

Registrace
    Dec 2007

Citace Původně odesláno od juwe Zobrazit příspěvek
    chipset 790 mi pride o dost drahsi oproti 780. podla mojho zistenia je rozdiel medzi reviziami 780-DS3H asi nasledovny:
    rev 2.0 ma oproti 1.0 navyse: podpora 140 W CPU
    dvojity hardwarovy bios
    A lepsi chlazeni NB.
    Rozdily jsem samozrejme zjistoval
    Jde mi prave o to lepsi chlazeni, ale protoze uz shanim revizi 2.0 dele nez mesic, tak asi po novem roce prasknu do te "MA78G-DS3H"
    Jeste posledni vykrik: nedela tady nekdo ve velkem eshopu?
    Tohle proste nechapu Gigabyte pise se revizi 2.0 dodava i do CR a kazdy distributor v CR mi rekl, ze ji nedostava. Tak kde je chyba? Nekde se ty desky ztraci?

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jul 2006

hele nechceš ještě trochu počkat jak se vyvine situace okolo phenomu 2
    ihmo by se mohli objevit nový desky pro phenom 2 s podporou ddr2 i ddr3, který by byly určitě vzhledem k pozdějšímu upgradu velmi zajímavý

Registrace
    Dec 2007

Citace Původně odesláno od matyyy Zobrazit příspěvek
    hele nechceš ještě trochu počkat jak se vyvine situace okolo phenomu 2
    ihmo by se mohli objevit nový desky pro phenom 2 s podporou ddr2 i ddr3, který by byly určitě vzhledem k pozdějšímu upgradu velmi zajímavý
    Pokud se nepletu, tak novy chipset by mel vijit az v polovine roku.
    Nijak na to zase nespecham, ale nepredpokladam ze budu kupovat nove cpu drive nez za 2 roky. Spis me mrzi ze me to nenapadlo hned a nekoupil jsem hned DS3H misto DS2H. Ted chci koupit (a asi prodat tu starou) pouze desku, vsechno ostatni mam.

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Socket AM2/AM2+: Gigabyte MA790X-UD4
    Od Solitario v sekci AMD - procesory a základní desky
    Reakcí: 24
    Poslední příspěvek: 15-08-2009, 19:20
  2. Gigabyte GA-MA78G-DS3H + HDMI audio output
    Od superdrooper v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 13-03-2009, 20:17
  3. Gigabyte GA-MA790X-DS4
    Od _FrOst_ v sekci AMD - procesory a základní desky
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 20-10-2008, 19:10
  4. Gigabyte GA-MA78G-DS3H - AMD 780G vyšší teploty?
    Od cefallu v sekci AMD - procesory a základní desky
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 18-08-2008, 00:50
  5. Socket AM2/AM2+: Gigabyte GA - MA78G - DS3H
    Od kevin00 v sekci AMD - procesory a základní desky
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 09-08-2008, 10:59