Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Téma: NVIDIA 680i: The Best Core 2 Chipset?

20.11.2006 08:35
bobocoNVIDIA 680i: The Best Core 2 Chipset?

Tak jsem si právě pročetl z větší části tento článek, kde na AnandTechu testují chipset nVidia 680i a musím říci, že se mi zdá při nejmenším velmi zajímavý:)

S první revizí desky s tímto chipsetem se při přetaktování s defaultním napětím dostali na 525MHz FSB, což je velmi pěkné a vůbec by to nemusela být konečná hodnota (vzpomeňte na první i965P), navíc i v základu, co se týče výkonu ve hrách měl tento chipset vždy o něco navrch oproti i965/975:
http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showdoc.aspx?i=2869&p=12
Pokud tento nForce nebude trpět některými chybami jako jeho předchůdci, tak myslím, že se rozhodně máme na co těšit. nForce chipset v kombinaci s nVidia grafikou (nebo hned dvěma ve SLI) a brutálním přetaktováním C2D by mohl být opravdu velice zajímavým řešením na poli herních počítačů:)
20.11.2006 09:10
tgfhTaky jsem se na ni už díval a myslím si, že nVidia odvedla skvělou práci! Uvidíme jak to bude dále, ono přece ještě je to stále horká novinka...
20.11.2006 09:14
boboco[quote=tgfh]Taky jsem se na ni už díval a myslím si, že nVidia odvedla skvělou práci! Uvidíme jak to bude dále, ono přece ještě je to stále horká novinka...[/quote]

To i965 také a už tu má horkého konkurenta;). Mně osobně se ten chipset zamlouvám uvidíme, co přinesou podrobnější testy základovek už jednotlivých výrobců.
20.11.2006 09:18
P@piMně se taky zamlouvá, až na tu extrémní spotřebu a teplo. Pokud ovšem neopraví chyby z minula, tak se mi to moc zamlouvat nebude... :shut
20.11.2006 09:20
first.indianNo brzo budu kupovat pro jednoho kamose ASUS 680i SLI Striker Extreme tak pak poreferuju jak to "lita" :) kdyz bude dost penez tak to osadim E6600 a 8800GTS ;) Ta deska bude myslim super :)
20.11.2006 09:26
boboco[quote=first.indian]No brzo budu kupovat pro jednoho kamose ASUS 680i SLI Striker Extreme tak pak poreferuju jak to "lita" :) kdyz bude dost penez tak to osadim E6600 a 8800GTS ;) Ta deska bude myslim super :)[/quote]

Chtělo by vyzkoušet overclocking;) :D
21.11.2006 07:38
Vladimir Kremsabobocco: jj, oc ale podle me bude porad zaostavat za chipsetem od Intelu P965...
nVidia chipsety nikdy nebyly z nejprihodnejsich na oc...

ad 680i - vypada moc zuzove, ale pockal bych na MB a vyrobce, kam nastavej ceny....
jinak moc velky skoky ve vykonu asi nemusime ocekavat...
22.11.2006 02:01
ctrl_j[QUOTE=Vladimir Kremsa]bobocco: jj, oc ale podle me bude porad zaostavat za chipsetem od Intelu P965...[/QUOTE]
Ani bych nerekl a clanek to doklada. Nebo 525x7 na def. voltage se ti zda jako zaostavani.
[QUOTE=Vladimir Kremsa]nVidia chipsety nikdy nebyly z nejprihodnejsich na oc...[/QUOTE]
Vetsi nesmysl sem uz dlouho necetl. Jaky chipset asi mela overclockerska legenda Abit NF-7S a EPoX 8RDA+ pro sA nebo DFI LANParty UT nF3 250Gb pro s754 ?
[QUOTE=Vladimir Kremsa]ad 680i - vypada moc zuzove, ale pockal bych na MB a vyrobce, kam nastavej ceny....[/QUOTE]
eVGA s nForce 680i SLI se tu da uz koupit za cenu 7500 - 8700 dle obchodu
[QUOTE=Vladimir Kremsa]jinak moc velky skoky ve vykonu asi nemusime ocekavat...[/QUOTE]
To asi ne. Hlavni add-on tyhle desky/chipsetu je, ze umoznuje oddelene nastaveni frekvence cpu a frekvence pameti
23.11.2006 04:16
P@piV prodeji na CZC za 7352,-... pfujj to je drahý :/

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=41849
23.11.2006 04:55
ctrl_jCZC uz delsi dobu nepatri mezi ty levnejsi. eVGA se da sehnat uz i pod 7.ooo,-
23.11.2006 05:25
P@pi[quote=ctrl_j]CZC uz delsi dobu nepatri mezi ty levnejsi. eVGA se da sehnat uz i pod 7.ooo,-[/quote]
To já vim a vim, že nejsou nejlevnější, ale myslel jsem, že to maj jako první, tak asi ne. No ale i tak je to dost drsná cena :hmm, snad vylezou s nějakým, lowendem a neomezí taktování.
23.11.2006 06:02
ctrl_jKdepak jako prvni, a nemaji tu desku ani ted - obvykla finta CZC, v ceniku ano skladem ne. Cena drsna je, ale je to novinka a mrkni kolik stoji takova GB DQ6 nebo Asus P5W DH, v CR je to proste predrazene vse.
Low-end je, nVidia 650i, ale pekne orezanej