reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Richard Burns rally

Fox_22 (119)|21.11.2006 00:22
Zřejmě je to hra která mě donutila udělat si řidičák a příští rok mě čeká amatérská rally. RBR vyloženě simulátor a po mých zkušenostech nemá cenu hrát na klávesnici ale minimálně na analog gamepadu.
Co si o tomuto simulátoru rally myslíte vy ?
obrázky ze hry
http://bonusweb.idnes.cz/download/screenshoty/richardburnsrallyscr.html
recenze
http://bonusweb.idnes.cz/konzole/ps2/ps2richardburnsrallyr.html
Zeli (397)|21.11.2006 06:41
Tak na tuhle hru sem se dost dlouho tesil, ale kdyz sem ji hral poprve tak me uplne zklamala. Myslel sem ze to bude o nejaky efekty, jako napriklad vytahovani ze skarpy, lepsi nez Collin McRae (uz nevim kolikatka, ale ta co vychazela skoro ve stejnou dobu), ale opak byl bohuzel pravdou - no proste humus!:thumbdown
Madagio (8)|21.11.2006 08:53
Mě tahle hra nadchla. Není sice graficky kdoví jaká, ale co se týče reality řízení a nutnoti se tu nejdřív naučit, je to vynikající. Hrál jsem s volantem Momo Racing a byla to fuška, celý to projet. :)
wizaard (913)|21.11.2006 16:07
Na RBR jsem se těšil, když jsem si teď v květnu konečně koupil PC s grafikou s podporou "pokročilejších" shaderů, přirozeně jsem zkusil RBR. Hra mě moc bavila, jezdil jsem ji dokonce v době, kdy jsem si dělal řidičák... Bohužel mi ale padala (velmi často), a proto jsem ji přestal brzy hrát. Jinak ale opravdu pěkný zážitek - něco jako Falcon 4.0 v simulaci stíhačky :).
rs (104)|24.11.2006 21:01
Jistě nejlepší simulátor rally jaký znám. Chce to samozřejmě volant s force feedbackem. Srovnatelné jsou snad jen nějaké okruhové závody (např. GTR2), ale to se přece jen s rychlou jízdou čtyřkolovým smykem po lesní cestě nedá porovnat (nedej bože po asfaltu :-D). Osobně sem si jízdu začal užívat asi až po půl roce. Colin je určen pro úplně jiné hráče.

Mám radši rychlejší a delší RZ-ty: Chirdonhead (VB), Noiker (Japonsko), East-West (Austrálie) apod.

Moc často to nehraju, tak jednou týdně se jdu projet :-) .
rs (104)|7.4.2007 18:04
Pár dní už je venku nová rychlostní zkouška do RBR z Rally Příbram - okruh Strýčkovy. RZ-ta se jede na uskákaném a rozbitém asfaltu s několika šotolinovými úseky. Oproti jiným asfaltům z RBR to chce použít hodně měkké nastavení.

Skláním se před uměním borců, co tu zkoušku ve svém volném čase udělali!

http://rbrczech.rbrmcr.com/index.php?act=download&cat=19

Ke hraní je třeba nainstalovat také RBR Tournament plugin:

http://rbrczech.rbrmcr.com/index.php?act=download&cat=13
Fox_22 (119)|12.4.2007 14:31
Jaké máš na příbramu časy ? mě se nepovedlo zajet to líp než 5:19 se základním citroenem s def. nastavením.
Jinak jak řekl kámoš, nejlepší trať jakou kdy jel, atmosféra, styl trati, vracáky, je to nepřekonatelný zážitek projet si ve WRC dvě české vesnice.
Pokud by jsi chtěl našel jsem pár zvuků motorů které stojí za to, ty původní bych snad líp udělal pusou.
SpeedFilip (213)|12.4.2007 16:09
Tak tato hra je naozaj ťažká, patrím k hráčom ktorí si pri hraní chceju oddýchnuť a nie trápiť sa ,viac mi vyhovuje arkádové riadenie, ale koľko ľudí toľko chutí. Inak grafika je veľmi pekná a aj mne podobne ako wizardovi hra velmi casto padala
rs (104)|13.4.2007 20:47
to Fox-22: No nejlíp jsem to zajel za 4:56, ale to je slabota strašlivá. Navíc to byla haluz s několika krizovkama. Borci z Polska to jezdí za 4:30 s šestnáctistovkou :-/ .

S defaultním nastavením se to podle mě moc hrát nedá. Podvozek je příliš tvrdý na ten uskákaný český asfalt. Musel jsem změkčit odpružení, chtělo by to taky přenastavit tlumiče a asi i jejich zdvih. Svornost diferenciálů to chce taky jinou, ale to platí i ve Francii.

Jinak souhlasím, je to skvělá rychlostní zkouška. Napoprvé jsem vůbec nevěřil vlastním očím. Pro řidiče jsou na té RZ-tě krásné místa. Jezdím s Citroenem nebo se Subaru.

to SpeedFilip: Padání této hry u mě jednou pro vždy vyřešilo koupení originální verze (150Kč :-)).

EDIT: Nové zvuky by se možná hodily. Vím, že nějaké dělal (asi) Pyros z eWRC, ale nezkoušel jsem je.
okounek (106)|22.4.2007 12:53
Musím tě upozornit co jsi napsal ,protože jsem měl také originální verzi RBR a také mě padala tak jsem ji vrátil :( ,ale jinak skvělá hra,nemůžu jsi na ni stěžovat :).
rs (104)|22.4.2007 23:11
to okounek: Nejdřív jsem to hrál na šlohnuté verzi. Potom jsem ji odinstaloval a nainstaloval originál. Zase to padalo. Pomohla až reinstalace okenic. Potom jel originál v pohodě.
rs (104)|12.7.2007 15:15
nedball (16)|7.9.2007 09:19
Cau,
Taky jsem tuhle hru zacal pred nedavnem hrat.
Chtel bych se zeptat, kde by sla najit ta nova RZ z Rally Pribram?
Ty odkazy uz nejsou aktivni.

Existuji i dalsi nove RZ, ktere jdou do RBR doplnit?
rs (104)|7.9.2007 13:38
Jde to odtud: http://rbr.onlineracing.cz/index.php . V sekci download. Pokud je mi známo, existuje ještě okruh v Sosnové. Ten je ale přístupný pouze účastníkům on-line turnajů. Snad nějak moc nemystifikuji. Všechny informace najdeš na tom webu.
rs (104)|8.9.2007 02:58
Abych nezapomněl, existují taky různé mody. Třeba obrácení směru erzet, zvláště za zmínku stojí obrácená zkouška z autoškoly. Dají se sehnat taky nějaké "tarmac" mody na šotolinové zkoušky. Ty jsem ale nezkoušel, v mnohých případech to musí být dost divné: třeba tarmac mode v USA.
Richmond (8084)|7.2.2009 01:08
Napadlo me dat sem nejaky vysledky s replayema Vasich jizd, tedy pokud jeste hru hrajete... Jezdim s WRX06 (mod) tak pokud bude zajem...
Richmond (8084)|9.2.2009 02:19
Chirdonhead 3:23 (na klavesnici)

Subaru Impreza WRC 06 ke stazeni [SIZE="3"]ZDE[/SIZE]
noegoncz (319)|9.2.2009 06:20
jen informativně. Dnes jsem zrovna zahlídl RBR v trafice za 49,- tak bych neváhal pro ty, kdo jej ještě nemaj !!
Richmond (8084)|9.2.2009 17:23
jj, ABC rulezz!
speedsnail (4876)|9.2.2009 17:44
[QUOTE=noegoncz;217034]jen informativně. Dnes jsem zrovna zahlídl RBR v trafice za 49,- tak bych neváhal pro ty, kdo jej ještě nemaj !![/QUOTE]

[QUOTE=Richmond;217351]jj, ABC rulezz![/QUOTE]

Jen pro upřesnění.. RBR je příloha aktuálního čísla časopisu ABC, který stojí 49,- kč? :)
Syntex (11)|13.2.2009 18:29
Super hra s nadprůměrným ovládáním :-D

Rest In Peace Richard :(
Richmond (8084)|24.2.2009 06:05
[quote=Richmond;217025]Chirdonhead 3:23 (na klavesnici)

Subaru Impreza WRC 06 ke stazeni ZDE[/quote]
Tak jsem uploadnul jeste video (34 MB)
Richmond (8084)|10.4.2009 22:17
Trosku to tady ozivim - zprovoznil jsem HDR Mod ;)

Pro ty, kteri hraji na widescreenu se bude urcite hodit RBR-MOD v2.15 [13.7MB] - ten obsahuje jak podporu sirokouhlych rozliseni, tak i dalsi "prkotinky" jako CamHack, zmeny kombinez, Particle Mod, podporu EAX 4.0 a spousty dalsiho.

HDR Mod v1.3 [0.6MB] obohati hru o HDR efekty, Motion blur, Darken atd. Archiv se rozbali do slozky s hrou a spusti souborem RBRdll.exe. HDR se aktivuje/deaktivuje klavesovou zkratkou APP + P, mnozstvi Blur efektu APP + PgUp/PgDn, Darken APP + Home/End a napoveda s kompletnim vypisem funkci je pres APP + H. Pro funkcnost budete jeste potrebovat patchnutou hru na v1.02 [8MB]

Pro porovnani prihazuji par obrazku (efekt je zamerne prehnany, sila efektu 0.75)...

HDR OFF HDR ON
Siegel13 (5)|22.6.2009 17:16
tak mě napadlo, jezdím tuhle hru závodně (mčr dalo by se říct) a hledáme do týmu nějaký nový talenty. Měl by někdo zájem. Pochlubte se svími časi. Zejména ve skupině S1600, homologované auta zde http://revoklatovy.tym.cz/index.php?option=com_docman&Itemid=118 jsou to instalátory takže to zvládne každý, zájemci- pište PM
Richmond (8084)|22.6.2009 17:31
S mikrotuzkama nejezdim ;)
Nekde mam i lepsi (nemuzu najit EVO9 model)
Globas (4)|2.11.2009 00:36
Zdravím,

Nějak se mi po přechodu na W7 totalně sesypal zvuk u teto hry. Četl sem, že ty W7 přistupují ke spracovani zvuku jinak, že EAX by mělo byt řešeno pomocí ALCHEMY. Avšak, když zaintegruju RBR do alchemy, tak zvuk nejede vubec. Pokud se snazim jezdit bez zapleho EAX, tak zvuky jsou velmi nevyrovnane - velke rozdily v hlasitosti, nektere zvuky nekdy uplne zmizi.

RBR mam plně opatchované, to samé platí o Creative Driverech.

Zvukovku mam tuto: Creative Labs X-Fi mX Xtreme Gamer

Pokud má někdo nejakou radu, jak to EAX rozjet budu velmi rád. Díky