reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

DFI LanParty UT nF4 Ultra-D / SLI-D

Bergo (26)|9.5.2006 19:45
Problémy ale aj skúsenosi s týmito základnými doskami :)

INFO DFI LanParty UT nF4 Ultra-D :

název: LanParty UT nF4 Ultra-D

výrobce: DFI

patice CPU: Socket 939

podporované procesory: AMD® Athlon™ 64 FX AMD® Athlon™ 64

počet CPU: 1

chipset: nForce4 Ultra

sběrnice FSB//Hypertransport: 1000 MHz

typ sběrnice FSB: DDR

podporované paměti: DDR333, DDR400

podpora ECC pamětí: ne

paměťové sloty: DDR

počet paměťových slotů DDR: 4

maximální paměť DDR: 4 GB

dualDDR: ano

typy sběrnic: počet sběrnic

PCI - 2
PCI Express x1 - 1
PCI Express x4 - 1
PCI Express x16 - 2

konektory IDE: počet konektorů ide popis ide
ATA-133 (ATA 6) 2 max 4 zařízení, Raid 0, 1, 0+1
Serial-ATA300 (SATA 3.0 Gb/s) 4 nVRaid 0, 1, 0+1

Raid: ano

audio systém: ano

typ audio: AC97 7.1 channel

modem: ne

typ LAN: počet lan rychlost lan

PHY Lan 1 - 1Gbits
Marvell 1 - 1Gbits

BIOS: AWARD 4Mbit

napájení: ATX

formát: ATX

konektory: vyvedené konektory:

1 x AUX, 1 x CD-in, 1 x FDD, 1 x FireWire, 2 x IDE, 1 x Line-in, 1 x Line-out, 1 x Mikrofon, 2 x PS/2, 2 x RJ-45, 4 x S-ATA, 1 x S/PDIF vstup, 1 x S/PDIF výstup, 6 x USB 2.0

rozšiřujících konektory:
1 x COM, 1 x FireWire, 1 x S/PDIF výstup, 4 x USB 2.0

ostatní parametry: CMOS reloaded® New Genie BIOS EZ ON a EZ Touch (není potřeba case pro zapnutí a reset PC) UV- Sensitiv technologie, součástí balení jsou i kulaté kabely Diagnostické LEDky
rozměry: 305 x 240 mm

Oficiálna stránka výrobcu : http://ww.dfi.cz

Najnovšie Biosi : http://www.dfi.cz/biosy.php?id_produkt=839


A v prípade DFI LanParty UT nF4 SLI-D platí skoro všetko také isté len má podporu duálneho zapojenia 2 graf. kariet od Nvidia tzv. SLI !!!
Flegy_lama (3)|9.5.2006 20:19
no, problemy ma uplne stejne jako kazda jina deska s nF4kou..cili nektere disky atd.
jinak ja osobne sem s ni nemel nikdy zadny problem...
vetsinou je totiz problem mezi zidlickou a klavesnici
vetsina lidi si koupi high-end desky a pak koukaj proc je to nestabilni, proc maj tak male oc..je to v nastaveni biosu/jeho verzi/nastaveni pameti dela take divy...
Squish (7)|9.5.2006 20:21
Až na ty problémy s disky je to kvalitní deska.
Bergo (26)|9.5.2006 20:24
Ja ju mám už dosť dlho a zatiaľ som nespozoroval žiadny problém :).
To Squish - Aké problémi s diskami?
SamCZ (6)|9.5.2006 20:30
Jelikoz jsou tyto desky hojne rozsirene tak by se sluselo v prvnim postu uvest nejake kratke info o deskach,odkazy na mod biosy atd.A nadpis trochu poupravit napr. "DFI LanParty NF4 Official thread".A nastavit jako dulezite(nejaky ochotny moderator se jiste najde).Tak to je to nic nerikajici.
Flegy_lama (3)|9.5.2006 20:51
to si vse udela mod teto sekce ...
Bergo (26)|9.5.2006 21:01
Keby som bol modík tak dneď to je doležité,ale nemám to právo to tak nazvať ja,len mod a admin :(
SamCZ (6)|9.5.2006 21:05
[QUOTE=Flegy_lama]to si vse udela mod teto sekce ...[/QUOTE]
Moderator neni od toho aby za tebe vse delal.Je tu aby dohlizel na chod fora,ridil thready aby se drzeli tematu atd.Kdyz tendle thread Bergo zalozit tak se nad tim mel aspon zamyslet.
SamCZ (6)|9.5.2006 21:07
[QUOTE=Bergo]Keby som bol modík tak dneď to je doležité,ale nemám to právo to tak nazvať ja,len mod a admin :([/QUOTE]

Ano to musi udelat Mod.Ale pokud bude kazdej zakladat vlakna timto stylem tak tu bude akorat "bordel".
Bergo (26)|9.5.2006 21:28
:rolleyes:
Flegy_lama (3)|9.5.2006 21:31
bergo si chce totiz nahnat ze zacatku co nejvice postu..copak jste to nepochopili?
Bergo (26)|9.5.2006 21:34
[QUOTE=Flegy_lama]bergo si chce totiz nahnat ze zacatku co nejvice postu..copak jste to nepochopili?[/QUOTE] To vobec nieje pravda ! ! ! :mad::mad::mad: A už to ide offtopic !
Rapyjer (1)|9.5.2006 22:21
Tohle je skvela deske, jediny chyby, kterou jsem u ni objevil jsou zpusobeny chipsetem jako napr.: vyse zmineny problem s prenosem vetsich souboru.
komisar_durex (2)|9.5.2006 22:38
Nevim ale krom SLI a par dalsich vymozenosti je to zbytecna investice a staci si koupit DFI nF4 Ultra a mate super desku ale o 1200 levnejs nez LAN party s nF4 Ultra sam sem si ji poridil a sem maximalne spokojen:)
komisar_durex (2)|9.5.2006 22:41
[QUOTE=Rapyjer]Tohle je skvela deske, jediny chyby, kterou jsem u ni objevil jsou zpusobeny chipsetem jako napr.: vyse zmineny problem s prenosem vetsich souboru.[/QUOTE]

Tak me tak napada nesetkal ses s problemem pri vypalovani DVD mam DFI nF4 Ultru prvni den a tak nevim ale chtel sem vypalit DVD a ani jedno se nepovedlo vzdycky se kouslo paleni (ne PC popr. nejaky SW) takze mi neprode ze by to delali WIN i kdyz sem zatim nestih preinstalovat OS (mel sem desku od gigabitu ale ta mi odesla do vecnych lovist spolu se zdrojem...) co si o tom myslis? Dik.
Flegy_lama (3)|9.5.2006 23:15
otestoval si poradne stabilitu? jakej mas disk? popripade nejaky oc co je radoby stable? :)
komisar.durex (9)|10.5.2006 04:46
[QUOTE=Flegy_lama]otestoval si poradne stabilitu? jakej mas disk? popripade nejaky oc co je radoby stable? :)[/QUOTE]

Tohle jsem delal jeste pred tim nez sem se jakkoli pokousel taktovat:) jinak disky mam WD raptor 36GB a Hitachy 250GB oba samozdrejme SATA presny info se mi ted hledat nechce ale maxtor to neni takze i kdyz mam NF4 tak by to bordel delat nemelo navic CD sly palit uplne v poho ale uprime bych se taky nedivil kdyby ty DVD od verbatimu byly zas vadny minule sem takle narazil na baleni 10DVD na 4 spatny:)

PS. pak sem taktoval a instaloval cisty OS (vim jak wokna "maj" radi vymeny boardu:) ale ty DVD jsem jeste nezkousel nechci neco palit zbytecne ale jen co vyzkousim dam vedet!
draco (3)|10.5.2006 11:53
skus novy firmware DL11
a pal to tychlostou 4*!
komisar.durex (9)|10.5.2006 23:17
[QUOTE=draco]skus novy firmware DL11
a pal to tychlostou 4*![/QUOTE]

Diky za rady i kdyz si myslim ze by to melo byt OK se starym boardem vse slo a ze by to delala deska...no nevim uvidim az budu zas neco palit no
Tregli (24)|16.5.2006 19:50
Me na nich vadi hlucnost vetracku na chipsetu, kdyz se da trochu navic tak pekne rve.
kvoco (7)|18.5.2006 22:44
[QUOTE=Tregli]Me na nich vadi hlucnost vetracku na chipsetu, kdyz se da trochu navic tak pekne rve.[/QUOTE]
ano to je jedina vec ktora mi vadi na tejto doske, ale dal som komplet vodnika...grafu hodil do druheho slotu a je pokoj...teplota v zatazi okolo 36C
harleymaster (45)|19.5.2006 00:07
Ja jsem hodil ten vetrak na 3500ot a docela to jde,ale pasiv je pasiv
Weslo (234)|29.5.2006 17:50
Já nevím co pořád máte s tím hlukem...mám ten větrák tak asi na 2500ot./min a není slyšet vůbec nic jenom disk...ono to taky chce pořádnou bednu(a řádnej průvan v ní) ne žádny EC apod...

mě ale zajímá jiná věc..zkoušel někdo mod na Nforce 4 SLI
tenhle
http://www.dfi-street.com/forum/showthread.php?t=11400&page=1
Honny (262)|29.5.2006 22:19
[QUOTE=Weslo]mě ale zajímá jiná věc..zkoušel někdo mod na Nforce 4 SLI
tenhle
http://www.dfi-street.com/forum/showthread.php?t=11400&page=1[/QUOTE]
imho v novejch revizích nemožný...