reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Kritéria výběru procesoru

Hrdlodus (27)|28.12.2008 00:19
Zdravím!

Podle čeho mám vybírat procesor?
(Když si dám cenový strop, tak mezi vyhovujícími procesory si mám vybrat dvoujádrové, z nich ty které mají nejvyšší L2 cache a pak podle frekvence?)
Jak brát při výběru ohled na frekvence, technologie, propustnosti apod.

(Pro orientaci. Mám AMD Athlon 64 3000+. 2,5 roku starý. Nový procesor si představuji do 2000 Kč. Popř. 2500, kdyby tam byl výkonostní skok.)

A zvládne má základní deska lepší procesor?
Motherboard: ASUS A8N-E
Nebude mě čekat prakticky nákup nového stroje v důledku nepodporování jednotlivých komponent?

A při výměně procesoru - musím updateovat BIOS nebo to jen v případě problémů? Případně jestli stačí vyměnit procesor a šmitec nebo se musím o něco starat?

Přeji příjemné počtení, dobrou náladu při odpovídání a klidné svátky.
SamecP (1751)|28.12.2008 00:30
Takže socket 939.Pokud by jsi opravdu vybíral cpu,tak nějaký dvoujádrový model.Vybíral bych podle frekvence a spotřeby,cache zásadní vliv nemá.Bohužel tvoje PC je postavené na už poměrně zastaralé čipové sadě a procesory do tohodle socketu jsou drahé.Nejrozumnější by bylo dát dohromady větší částku peněz a postavit nový PC s modernímy komponenty.Za cca 10000-12000Kč se dá postavit PC,které je výkonem už uplně někde jinde.
elpsycho (1602)|28.12.2008 05:14
Celé nové PC nebude nutné. Bylo by potřeba koupit jen desku, CPU a DDRII paměti, které jsou dneska za pakatel. Za nějaké 4200,- by šlo pořídit Intel E5200, P31 desku + 4GB RAM. Možná by to chtělo i nový zdroj, jestli máš Eurocase nebo podobný šunt dodávaný se skříní, ale to spíš preventivně a i kdybys neupgradoval, protože spotřeba se nezvýší :) Staré díly rozprodat a je to. Athlony X2 pro s939 se v bazarech prodávají za přestřelené ceny a byl bys rád, kdybys vůbec nějaký sehnal do těch 2000,-. Jestli se tím i přesto chceš zabývat, tak bych tipoval že poloviční cache u Athlonu X2 půjde donhat ve většině aplikací tak s 300 MHz navíc. Technologicky jsou všechny s939 Athlony stejné.
juwe (22)|1.1.2009 21:27
kriteria vyberu procesora:
1. asi na co to clovek bude potrebovat (hry, kancelaria..), niekto bude taktovat..
2. do akej zostavy to pojde (doska+procak+ramky), aby to bolo ako celok vyvazene
3. kolko to zere
4. vykon+cena
5. ci to vystaci nasledujuce 2-3 roky (pre mna)
pas!k (3765)|1.1.2009 22:24
Nevidim nikde informaci proc vlastne chces updatovat.. K cemu sestavu pouzivas??