reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Přechod k LCD

Robii (11)|28.12.2008 15:45
Po dlouhých 6ti letech jsem se rozhodl jít s dobou a vyměnit své stařičké 17ti palcové CRT za LCD zobrazovadlo.
CO se mé informovanosti týče, netvrdím, že jsem nějaký LCD guru.
Každopádně jsem po nějakou dobu nasával informace ze všech možných zdrojů a kalkuloval své možnosti.
Nakonec mi z toho vylezlo, že bych se asi dokazal vypořádat s nějakým tím Samsungem, a to např. 2253BW nebo T220, jakožto nástupcem mého (podotýkám skvělého) monitoru. Co se technologií týče, nejspíš je to krok do jiné ligy. Ale změna je život a už je na čase nějakou podniknout.
Proto bych se rád zeptal, jaký monitor z těchto dvou by jste mi doporučili, případně je-li nějaký v podobné cenové relaci a lepší, nechám se rád poučit.
A tak se teď ptám: Co na to občan?
kane.shw (1231)|28.12.2008 17:03
A sestavu máš jakou? Co na tom budeš hlavně dělat?
grapherX (888)|28.12.2008 17:06
Oba dva tyto monitory jsou na dbré úrovni. Hlavní ovšem je jakou máš konfiguraci PC. Jelikož by třeba grafika nemusela zvládat vyšší rzlišení apod. Takže ještě doplň informace o sestavě.
Robii (11)|28.12.2008 18:41
Doplnime, neni problem:
CPU: C2D E8400 - mirne taktly
GPU: HD4870 - trochu vice taktly
RAM: 2GB DDR2 800Mhz (asi malo co?)
2x pro vykon nepodstatne disky
zvukovka na MB (chipset P35)
zdroj: znacne naddimenzovany Fotron

Edit: A co se dělání týče, převažně jsem v 2D prostředí, surfuji, pracuji, Solitaire, ale obcas nepohrdnu ani nějakou FPS, strategií či MMORPG, takže hrát by se na tom taky dát mělo...
Honza23 (490)|28.12.2008 19:01
Já sám používám model 2253BW a můžu Ti ho velice doporučit.
Taky jsem přecházel z CRT a měl jsem strach,jak to bude s hrama,jestli nebude nějaký problém občas s rozmazáním,ale s ničím takovým jsem se nesetkal.
Takže doporučuju:thumb
Logout (4018)|28.12.2008 22:58
Jestli na tom hlavně pracuješ, tak bych doporučil:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=55529
(LG 24", cca 6500,-) neni to o tolik dražší a velká pracovní plocha
se hodí. Na občasný hraní bude stačit taky.