reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nadměrný Hluk

juzmik (48)|28.12.2008 23:51
Mám takový problém. Zda se mi že PC je hlučnějši než dřiv nevite čim by to mohlo být? Popřipadě nevěděli by jste o nějakem řašení? Díky

PS:Větračky to nejsou stahl jsem si program a přes něj jsem větračky vypnul a PC hučelo i přes to.

A už mě to docela depta.:D
hippouss (246)|28.12.2008 23:54
neni nad to otevrit case a vrazit tam ucho a hned budes vedet odkud to jde;)
SamecP (1751)|28.12.2008 23:56
Jakej máš zdroj?Určitě otevři bočnici a identifikuj zdroj hluku..
Intri (3490)|28.12.2008 23:56
Kromě větráků v PC nemá co hučet. Ještě maximálně disk, ale ten by spíš pískal, resp. štěrkal hlavičkama - a to by bylo znát buď hned od prvního spuštění disku nebo naopak někde mezi jeho posledními záchvěvy a smrtí.

Zkontroluj si, jestli máš všechny větráky čisté, případně celé PC ( včetně větráků samotných ) vysaj co nejsilnějším vysavačem nebo důkladně vyčisti jemným štětečkem.
juzmik (48)|29.12.2008 00:01
Jenže ja nemužu komp otevřit bych ztratil zaruku.
robky (3195)|29.12.2008 00:03
Tak jedine odniesť tam kde si ho kúpil a nech to dajú dokopy oni.
juzmik (48)|29.12.2008 00:05
Taky jsem nad tim přemyšlel ale tam to je na dlouho a kdo vi jestly to vubec vyřeši tak jsem pravě hladal pomoc tady tak doufam že ještě někdo poradí.
Intri (3490)|29.12.2008 00:07
Aha... No bez otevření neodtraníš fyzický problém, takže doopravdy k nim, zkus je požádat, jestli by ti to neudělali na počkání, že by to nemělo být nic vážného.
cool.user (2822)|29.12.2008 00:07
[QUOTE=juzmik;199921]Mám takový problém. Zda se mi že PC je hlučnějši než dřiv nevite čim by to mohlo být? Popřipadě nevěděli by jste o nějakem řašení? Díky

PS:Větračky to nejsou stahl jsem si program a přes něj jsem větračky vypnul a PC hučelo i přes to.

A už mě to docela depta.:D[/QUOTE]

To zes programu rekl at vypne vetraky neznamena ze vetraky jsou doopravdy vypnute a vsechny. Jak uz psali kolegove nade mnou, vetsinu hluku tvori vetraky v pc. Pak dlooooooooouho nic a pak hdd, ale dnesni hdd delaji spis hluk maximalne pri seeku, to se da ale zregulovat snizenim aam hodnoty, treba pomoci hddscanu.
speedsnail (4876)|29.12.2008 00:13
Na 90 a víc procent jsou to zanesené větráky prachem nebo něco podobného. Zvyšuje se tak teplota komponent a ty přidají otáčky.. A proto ten vyšší hluk.

Jinak dle nějakého prohlášení ČOI nemůže porušení pečeti na např. počítačové skříni ovlivnit záruku. Zkusil bych danou firmu kontaktovat, co si budeme povídat, taky budou radši když si to doma vyluxujete sám, než aby to oni museli řešit v rámci záruky jako reklamaci. Třeba budou vstřícní.
Intri (3490)|29.12.2008 00:16
[QUOTE=speedsnail;199943]Jinak dle nějakého prohlášení ČOI nemůže porušení pečeti na např. počítačové skříni ovlivnit záruku. Zkusil bych danou firmu kontaktovat, co si budeme povídat, taky budou radši když si to doma vyluxujete sám, než aby to oni museli řešit v rámci záruky jako reklamaci. Třeba budou vstřícní.[/QUOTE]

Wow, celkem zajímavé info. Povedlo by se ti to, pls, podložit? Protože jestli ČOIka kopla pečetě do zadku hezky zepředu, znamenalo by to celkem hodně velké zpohodlnění úprav koupených sestav.

A pokud jde o telefon, tohle bych raději nedělal. Jeden technik ti řekne "jo, klidně tu pečeť zruště, my to nebudeme řešit" a pak, až mu PC přestane fungovat a donese ho do reklamace, mu řeknou, že je porušená pečeť a záruka už není. Tohle imho nestojí za to riziko.
juzmik (48)|29.12.2008 00:25
speedsnail ma asi pravdu bude to prachem ale intri take že jeden technik řekne to a druhy to.Mužu to skusit optat se ale nevim jestly to risknu"blby pečetě"(ja je mam vzadu na bedně takže když ji rodělam tak se roztrhnou)
speedsnail (4876)|29.12.2008 00:28
Rozhodně nemůže mít porušení pečetě vliv na záruku na hardware.
Myslím, že jediné co si můžete pečetí "zrušit" je např nějaký nadstandardní servis (NBD) nebo pokud je záruka delší než zákonné 2 roky. Pokusím se to najít.
juzmik (48)|29.12.2008 00:30
No na těch pečetich je napsano varovani po poškozeni ztrata zaruky!!!
Intri (3490)|29.12.2008 00:30
Jestli se zeptáš a řeknou ti, že klidně pečeť můžeš porušit, i tak to nedělej - tedy ne bez rozmyslu. Mnohokrát jsem už viděl radu nahřát pečeť fénem, že pak jde snadno a bez poškození odlepit. Osobně jsem nezkoušel, už hodně dlouho jsem nepřišel do styku s pečetí, ale když to říkalo nezávisle na sobě několik lidí ( i tady na fóru ), asi na tom něco bude.
juzmik (48)|29.12.2008 00:32
To ale není špatny napad zitra to asi skusim.
Tedy když někdo neporadi něco jineho.
Logout (4018)|29.12.2008 00:35
K reklamaci a pečeti:
http://clanky.hyperinzerce.cz/poradna/104-falesne_myty_o_reklamaci/
nicméně stejně bych se zkusil se dohodnout, za ty problémy to nestojí...
speedsnail (4876)|29.12.2008 00:36
Tak našel jsem zatím minimálně jeden případ, který popisuje to co jsem tvrdil. Jednu dobu to bylo relativně hodně na diskuzích probíráno, možná toho najdete víc.

http://www.spotrebitele.info/domacnost_bydleni/poradna/_5214_0.html
juzmik (48)|29.12.2008 00:45
Tak ja nevim zase se pak snima hadat a kdo vi kam až by se to muselo tahat třeba by bylo vše OK ale třeba by take prodejce zamitnul reklamaci a muselo by to zajit až k soudnim krokum a za to mi to nestoji možna skusim to s tim fenem a zeptat se prodejce ale strhavat pečetě asi nebudu pokud by teda někdo neměl skušenost s prodejnou http://www.digitronic.cz
Deee-aN (3834)|29.12.2008 08:01
Mironet dával na kompy plombu, která se IMHO prostě nedala sundat bez poškození. Byla o taková ta trhací. Sranda byla, že komp už přišel s tou samolepkou natrženou...:mistake
Konec OT a teď - nemůže to být větrák ve zdroji? Tam může být s regulací opravdu problém. Do těchhle hotových sestav se dávají zdroje nic moc. Neklepe se celá skříň?
juzmik (48)|29.12.2008 14:06
Jo docela se klepe.Ale dřiv takovy hluk nevidaval až ted posledni dobou.Možná to bude tim prachem.
SatanS (37)|29.12.2008 14:24
[QUOTE=juzmik;199955]No na těch pečetich je napsano varovani po poškozeni ztrata zaruky!!![/QUOTE]

Ze je neco napsano na peceti jeste neznamena, ze to ma oporu v pravnim radu. Jiste je, ze s porusenou peceti by jsi pri reklamaci musel pritvrdit, protoze by te s pravdepodobnosti rovnajici se jistote odmitli. Ovsem takovy postup je nezakonny.
juzmik (48)|29.12.2008 14:24
Asi se pokusim tim fenem nahřat tu pečet a sundat ji a když nepude tak tu druhou nebudu skoušet.
To to je sice hezky že je to nezakonny ale pak se s nima hadat a řešit to mě zas přijde trochu zbytečny.

edit1: Tak to nepude ani nahodou, neuvěřitelně se trhaj.
Intri (3490)|29.12.2008 14:46
Povím ti příběh, chceš?:-)

Kdysi jsem si koupil Acer. Šmejd až na půdu, servis totálně na pytel. To mě naučilo, že firmy nemají žádné zábrany se zákazníky mlátit o zdi a vytřepat z nich všechny peníze, co si ten zákazník nechá líbit. Konec příběhu.

Ponaučení? Vytři s firmami podlahu, klidně buď drzý, vejdi jim do obchodu, slušně je požádej, jestli by ti to PC vyčistili na počkání. Pokud by řekli, že ne, vezmi nůž, nůžky nebo cokoliv a přímo před nimi prořízni ( nebo strhni ) pečeť a ohlas jim, že tedy počítač regulérně reklamuješ. Kdyby ti tvrdili něco o pečeti, odkaž se na §19 zákona o ochraně spotřebitele, ať ti ukážou, kde je tam nějaká zmínka o pečeti. Pokud se budou kroutit, řekni jim rovnou, ať to ukážou ČOIce. Až budou naměkko, trvej na tom, aby do reklamačního protokolu k popisu závady zapsali, že se závada projevila při přebírání do reklamace ( samozřejmě jim to klidně předveď ).

A pochopitelně všechno hezky s ledovým klidem.

Možná dostanu RB- za navádění k takovým praktikám, ale poté, co musím Alfě vyhrožovat zákonem, aby byli tak laskaví a ukázali mi LCD panel, než ho koupím, poté, co jsem málem prostudoval celý obchodní zákoník kvůli Aceru, prostě nehodlám mít k firmám a jejich falším žádné slitování.

Je pravda, že tohle všechno je zbytečné kvůli troše prachu ve skříni, ale plyne z toho taky, že tu pečeť můžeš klidně zlikvidovat a PC si vyčistit sám - jak se pravilo pod speedovým odkazem ( za který mu vřele dík, ještě mu musím dát repuťáka ), prodávají nemá sebemenší právo ti jakkoliv omezovat tvá reklamační práva. A protože se v zákonníku opravdu o pečetích nic nepíše ( aby byly platné, musela by navíc být definovaná jejich podoba ), dost pevně tomu věřím, dává mi to smysl.

Tvrdě pak budeš asi muset jednat, jestli se ti PC opravdu pokazí a budeš potřebovat regulérní reklamaci. Ale holt, hádky patří k nevůli nechat si ( dámy prominou ) srát na hlavu.
juzmik (48)|29.12.2008 15:10
:D Pěknej přiběh asi se na tu pečět vykašlu a strhnu ji ale s tim všim maš pravdu.Jsou to zloději pod všim hledaj zaminku aby ti reklamaci nemusely uznat.A to nejenom u PC!!!!!!!

PS:Přidal jsem ti reputačni body moc hezky vyklad.

edit1: Ted jsem zistil že počitač mi vyčistěj za 300Kč
http://www.digitronic.cz/servis.htm

A tohle píšou pod tím cenikem!!!!!

V případě požadavku na expresní opravu se účtuje 50% přirážka k příslušnému úkonu.
* za neoprávněnou reklamaci se považuje závada způsobená neodborným zásahem do HW / SW počítače nebo závadu způsobenou běžným opotřebením, např. zaprášené ventilátory.
** počítač musí mít neporušenou plombu a musí být dodán s ovladači, manuály a kabely.
*** práce technika se započítává za každou započatou půlhodinu
**** instalace OS lze provádět pouze z originálních inst. CD s platným registračním číslem nebo potvrzením o vlastnictví legální licence

edit2: Hej tak vyřešeno psal jsem chlapoj do servisu a on mi napsal at pečet klidně strhnu že když nic nepoškodim v HW tak o zaruku nepřijdu!!!Takže du čistit.
Intri (3490)|29.12.2008 15:38
No, už víme, že druhý bod je protizákonný, což jim můžeš, mimo jiné, napsat do e-mailu ( nebo jestli chceš být fakt záškodník a zatopit jim, oznámit to rvnou ČOIce, ale to mi zase přijde jako zbytečně uspěchané, nechci křivdit obchodu, o kterém nic nevím ).

Třetí a čtvrtý bod je celkem pochopitelný, u prvního si ale nejsem jistý, jestli mají právo definovat, co je závadou a co ne. Nejlepší asi budeš mít obětovat těch pár korun a zavolat na SOS. Jsou tam schopní lidi, kteří ti na dotaz bezezbytku odpoví. Stojí to sice 8 Kč za minutu hovoru, ale dostaneš fakt úplné informace, co si můžeš dovolit ty a co si může dovolit firma - včetně popisů a čísel paragrafů, na které se pak ty můžeš odkázat.

Ve zkratce drahá, ale kvalitní služba.
speedsnail (4876)|29.12.2008 16:20
No maj to chytře (vyčůraně) vymyšlený. Reklamace zanesení prachem je neoprávněná, ale rozebrat a vyčistit si to sám nemůžeš protože nesmíš porušit pečeť. A proto tam musíš jak trotl jet a nechat si to za 300,- vyčistit od nich.. :stupid (my víme že je to neoprávněný, ale kolik lidí už asi takhle obrali..)

Ještě že ten technik projevil trošku zdravého rozumu a v klidu si to můžeš vyčistit sám. Rozhodně si ale ten mail ulož, aby za půl roku až to bude řešit jinej technik netvrdil něco jinýho.

A jsem zvědavej odkud ten hluk nakonec bude :)
juzmik (48)|29.12.2008 17:52
Tak vyčistěno a ten hluk byl převažně z hardisku a z větračku na grafické kartě.

Uplně jsem se toho hluku nezbavil ale trochu jo.To uš asi bude věc komponentu.
Logout (4018)|29.12.2008 18:16
No zas tak hroznej ten obchod nakonec neni. Pečeti dává skoro každej - a tady na ni evidentně tak nekoukaj (i když kdoví, co se bude dít, jestli budeš mít smůlu a budou reklamovat). Že se záruka nevztahuje na zaprášený ventilátory je vcelku pochopitelný.
Intri (3490)|29.12.2008 18:40
[QUOTE=Logout;200130]Že se záruka nevztahuje na zaprášený ventilátory je vcelku pochopitelný.[/QUOTE]

To ano - pokud by se nesnažili podmiňovat záruku pečetí. Viz důvody, co sepsal speed - dva roky na to nesmíš sáhnout kvůli pečeti, ale ukaž mi PC, které není potřeba 2 roky čistit...
juzmik (48)|29.12.2008 18:43
Tak když uš jsem to měl rozdělany tak jsem tam dal přidavnej repraček protože když jsem hral GTA 4 tak jsem zistil že jse mi to nestiha chladit.:D A s otevřenym oknem mě byla zima.:D
Intri (3490)|29.12.2008 18:50
Tohle je třeba změna, na kterou nesmíš v případě reklamace zapomenout - ten větrák bude muset jít pryč, pokud budeš to PC reklamovat. Zásahy do výrobků toleruje jen velice málo firem, tady je netolerance celkem odůvodněná a pochopitelná.
juzmik (48)|29.12.2008 19:00
Jo s tim počitam.Jsou přidělane do origo.děr na PC žsdne vrtaní.

Ale docela si chci udělat vyřez do skřině abych tam dal plexi a naky pěkny osviceni ale to by asi taky netolerovaly co?:D
Intri (3490)|29.12.2008 19:03
Udělat to můžeš, v tom ti nikdo zabránit nemůže, ale počítej s tím, že v ten moment se staneš samosprávcem toho PC.:-)
juzmik (48)|29.12.2008 19:07
To znamena že mi propadne zaruka?
Intri (3490)|29.12.2008 19:23
Pokud uděláš cokoliv, z čeho poznají, že jsi do toho PC zasahoval, pak nejspíš jo. Samozřejmě i to závisí na toleranci toho obchodu, může ti to klidně jako reklamaci uznat ( když třeba jen upravíš vzhled skříně a budeš reklamovat - dejme tomu - grafiku ). Ale taky tě může poslat domů - a v tomto případě by měl právo na obojí.
pcmaker (354)|29.12.2008 19:23
[QUOTE=Intri;200068]Povím ti příběh, chceš?:-)

Kdysi jsem si koupil Acer. Šmejd až na půdu, servis totálně na pytel. To mě naučilo, že firmy nemají žádné zábrany se zákazníky mlátit o zdi a vytřepat z nich všechny peníze, co si ten zákazník nechá líbit. Konec příběhu.

Ponaučení? Vytři s firmami podlahu, klidně buď drzý, vejdi jim do obchodu, slušně je požádej, jestli by ti to PC vyčistili na počkání. Pokud by řekli, že ne, vezmi nůž, nůžky nebo cokoliv a přímo před nimi prořízni ( nebo strhni ) pečeť a ohlas jim, že tedy počítač regulérně reklamuješ. Kdyby ti tvrdili něco o pečeti, odkaž se na §19 zákona o ochraně spotřebitele, ať ti ukážou, kde je tam nějaká zmínka o pečeti. Pokud se budou kroutit, řekni jim rovnou, ať to ukážou ČOIce. Až budou naměkko, trvej na tom, aby do reklamačního protokolu k popisu závady zapsali, že se závada projevila při přebírání do reklamace ( samozřejmě jim to klidně předveď ).

A pochopitelně všechno hezky s ledovým klidem.

Možná dostanu RB- za navádění k takovým praktikám, ale poté, co musím Alfě vyhrožovat zákonem, aby byli tak laskaví a ukázali mi LCD panel, než ho koupím, poté, co jsem málem prostudoval celý obchodní zákoník kvůli Aceru, prostě nehodlám mít k firmám a jejich falším žádné slitování.

Je pravda, že tohle všechno je zbytečné kvůli troše prachu ve skříni, ale plyne z toho taky, že tu pečeť můžeš klidně zlikvidovat a PC si vyčistit sám - jak se pravilo pod speedovým odkazem ( za který mu vřele dík, ještě mu musím dát repuťáka ), prodávají nemá sebemenší právo ti jakkoliv omezovat tvá reklamační práva. A protože se v zákonníku opravdu o pečetích nic nepíše ( aby byly platné, musela by navíc být definovaná jejich podoba ), dost pevně tomu věřím, dává mi to smysl.

Tvrdě pak budeš asi muset jednat, jestli se ti PC opravdu pokazí a budeš potřebovat regulérní reklamaci. Ale holt, hádky patří k nevůli nechat si ( dámy prominou ) srát na hlavu.[/QUOTE]

Vzdycky se najde nekdo, kdo chce byt a mit neco extra, nez ostatni. S nekteryma lidma je to holt tezke. Takovym se zdaleka vyhybam, pokud to jen trosku jde. Pri teto prilezitosti jsem si vzpomel na jednoho typka, ktery v Alfe reklamoval stohy spatne vypalenych CD-R Verbatim. Tomu se opravdu rika hrosi kuze. Zmrsit tolik medii a jeste mit tu drzost je reklamovat. :stupid
Logout (4018)|29.12.2008 19:32
No, IMHO pokud rozřežeš skříň, tak stratíš záruku na PC jako na celek - tzn. když bude porucha, tak ji budeš muset lokalizovat sám. Záruka na jednotlivý (nemodifikovaný) komponenty by Ti ale IMHO měla zůstat (skříň už nevyreklamuješ :-), procesor, kterej spálíš díky výměně chladiče za jinej taky ne, ale odešlou grafiku, pokuds na ni nešahal ano). Můžou se dost cukat, to jo... Ale evidentně Tvůj zásah do skříně nijak neovlivní fci grafiky, takže na reklamaci IMHO právo máš.
Razi3L (612)|29.12.2008 19:32
omlouvám se předem za OT.

Platí ten zákon o pečetích třeba i na grafiky?
př.: Koupím grafiku třeba od Gainwardu, hodim na ni accelero a strhnu pečeť. Platí teda i zde, že mě ji podle zákona musí vyreklamovat? samozřejmě před reklamací vrátim originální chlazení a nic nepoškodim kromě pečeti. Pokud to pro pečeť vadit nebude, tak jak je to u grafik, které mají pro jistotu zabarvené šroubky barvou a barva se z ni v důsledku demontáže chladiče sloupe?
Deee-aN (3834)|29.12.2008 19:39
Jen ještě k tomu plexi - k některým skříním se dá bok s oknem pořídit zvlášť. http://www.czechcomputer.cz/cat_tree.jsp?bpath=Sk%C5%99%C3%ADn%C4%9B\_P%C5%99%C3%ADslu%C5%A1enstv%C3%AD_\Bo%C4%8Dnice
juzmik (48)|29.12.2008 19:57
A jak poznam že bočnice pude na moji skřin?
Logout (4018)|29.12.2008 20:07
No každá bočnice je na konrétní skříň. Musíš zjistit, jak se ta Tvoje jmenuje. Jestli to nevíš, dej sem fotku.
Deee-aN (3834)|29.12.2008 20:09
Obtížně, pokud nemáš přímo některou z nich. Někde v e-shopu jsem viděl i bočnice pro EC a KME, tzn. pro skříně používané OEM výrobci kompů. Zkus se porozhlédnout, než vezmeš flexu do ruky.;)
Na druhou stranu, řada skříní od jednoho výrobce se liší jen čelním panelem, zbytek je identický.
juzmik (48)|29.12.2008 20:24
Deee-aN (3834)|29.12.2008 20:39
Tady jsou fíčury přímo u výrobce: http://www.partis.cz/index.php?gid=982
Intri (3490)|29.12.2008 21:25
[QUOTE=Razi3L;200174]Platí ten zákon o pečetích třeba i na grafiky?
př.: Koupím grafiku třeba od Gainwardu, hodim na ni accelero a strhnu pečeť. Platí teda i zde, že mě ji podle zákona musí vyreklamovat? samozřejmě před reklamací vrátim originální chlazení a nic nepoškodim kromě pečeti. Pokud to pro pečeť vadit nebude, tak jak je to u grafik, které mají pro jistotu zabarvené šroubky barvou a barva se z ni v důsledku demontáže chladiče sloupe?[/QUOTE]

Aby se to v tom neztratilo - to je taky dobrá otázka. Tipl bych, že záleží na tom, kde je třeba ta grafika vyrobená. Tady jsme totiž řešili sestavu, která byla vyrobená v ČR ( alespoň si to tedy myslím ) a český prodejce na ni přiťapl svoji nálepku, kterou považuje za pečeť.

Grafická karta ale může být klidně ze zahraničí, prodávající na ni ani nesáhl ( no v případě Alfy si člověk asi nemůže být jistý, ale to je jiný příběh ). Tak jestli v tomto nebude ten rozdíl.
Logout (4018)|29.12.2008 21:47
Rozdíl v tom nebude. Záruka je nikoli u výrobce, ale u prodávajícího - takže pokuds to koupil v ČR, tak na to platí český zákony. Na druhou stranu, pokud strhneš pečet a grafika pak bude caput, tak může výrobce tvrdit, že díky neoriginálnímu chlazení neměla patřičný podmínky pro provoz a umřela. A tady asi (narozdíl od toho, kdy člověk otevře case, vyluxuje ale nedělá žádný "destruktivní úpravy") už to neni tak jednoznačný - právníci by se na tom asi vyřádily (lítaly by znalecký posudky a tak...)
Intri (3490)|29.12.2008 22:02
To je sice pravda, ale potíž je, že prodejce má zákonnou lhůtu tři dny na posouzení vady výrobku, pokud ji nemůže posoudit sám. A pokud ji bude soudit firma, která tu kartu vyrobila ( kdo může soudit, to už jsem se zase nedočetl ), je jasné, že řekne, že byla porušena pečeť a závadu neuznává.
Logout (4018)|29.12.2008 22:30
Sice je to trochu OT (nemůže nějakej moderátor založit nové téma a příspěvky přesunout), ale je to zajímavý:
§19 odst. 3 zákona o ochraně spotřebitele:
[quote]
Prodávající nebo jím pověřený pracovník rozhodne o reklamaci ihned, ve složitých případech do tří pracovních dnů. Do této lhůty se nezapočítává doba přiměřená podle druhu výrobku či služby potřebná k odbornému posouzení vady.
[/quote]
Takže maj i víc než tři dni. A hlavně je to jedno. Ono zamítnout Ti můžou jakoukoli reklamaci, stejně jako přijmout zjevně neoprávněnou reklamaci. To je v podstatě na nich,
akorát riskujou ztrátu kreditu a případnej soud, na kterym pak můžou zaplatit daleko víc (znalecký posudky, poplatky, advokáty atd....).

Firma do toho nemá až tak co dělat - např. některý výrobci dávaj záruku jen rok a druhej rok tak jako tak řeší prodejce. Nebo maj záruku dva roky, ale za určitejch podmínek, odlišnejch od těch, který sou daný zákonama v ČR. Je pravda, že dost prodejců to na firmu hází (nepřijali reklamaci, lituji :-(), ale fór je v tom, že za výrobek ručej oni, ne výrobce. Takže pokud si člověk myslí, že je v právu, tak stojí za to jim toto taktně sdělit, že prostě Tě nějaká firma nezajímá, že dle zákona máš na to právo, a zdali reklamaci vyříděj, nebo zdali chtěj platit i znaleckej posudek (popř. pokud ani poté nevyměknou tak advokáty a soudy).

Problém u tý grafiky se sundanym chladičem je, že tam bych si už dokázal představit, že znalec řekne, že odstraněním součástky zajišťující optimální chlazení karty mohlo dojít k nadměrný zátěži... takže buď bys musel lhát, že pečeť je sice dole, ale žádnej chladič si nesundaval (otázka je, jestli by Ti uměli dokázat, že jo), nebo bys musel mít zas znaleckej posudek, že Tvoje namontovaný chlazení bylo ekvivalentní továrnímu a že si ho nenamontoval špatně a že.... Prostě tady bych to u soudu neviděl jednoznačně - a vzlhedem k tomu, že soud je větší rriziko pro tebe než pro firmu (případná prohra by rozhodně zatížila daleko víc Tvuj rozpočet než rozpočet nějaký firmy), tak nevim, jeslti bych se do něčeho takovýho pouštěl.
Intri (3490)|29.12.2008 22:35
Man has a point...

Koukám, že se mi ta znění zákonů zase začínají plést, je čas si dát pauzu od tohoto tématu. Každopádně díky moc za objasnění té lhůty.