reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

neustale vyzadovana kontrola disku

DEMON25 (3)|21.11.2006 15:25
Mám PC postavený na zakázku od jedné firmy je rok starý a vše do nedávna šlapalo v pohodě...až jednou se mi při spouštění PC začala objevovat hláška že je nutné provést kontrolu disku...kontrola nikdy nic nenašla a PC šlapal v pohodě...odnesl jsem ho na reklamaci a byl mi vrácen s tím že HD je O.K. jen byl totálně zavirován..tak jsem zaplatil 700Kč za odvirování...po pár dnech se tato hláška zase objevila....dnes mám 4 dny po reinstalu..mám jen pár základních programu a provedl jsem kontrolu Nodem a Kasperem 6.0 a žádný virus nenalezen...ale tu kontrolu disku to při zpouštění PC to pořád chce....ještě jsem provedl detekci pomocí programu:Speedfan,Hard Drive Inspektor a taky prográmkem přímo od vírobce disku což je Seagate ale ani jeden z programu nenašel žádnou chybu disku....
Prosím o radu co s tím....?
mám jít reklamovat...?
Děkuji za odpověd...

ICE: upraven nicnerikajici nazev threadu.
tgfh (2985)|21.11.2006 15:33
No a když tu kontrolu necháš projet, poté načte plocha, a když restartuješ PC tak kontrolu disku to stále chce (znova)?
Mělo by to po jedné kontrole zmizet.
Na reklamaci to 100% není.
Kontrola disku není to, že disk není fyzicky v pořádku, ale objevuje se to po "tvrdém" restartu, nebo po "zaprání" HDD - když tam nainstaluješ fůru demoverzí a programků.

Aspoň tak to bylo u mě :)
wizaard (913)|21.11.2006 16:32
Ano, jak píše tgfh a ještě k tomu něco přidám...

Tohle vše zkontroluj:
[LIST=1]
  • Vypínáš správně PC (Start - vypnout)?
  • Nechal jsi tu kontrolu dojet (tzn. NEMAČKAT nic na klávesnici) a restartoval jsi?
  • Nemáš nějak zasekaný systém?
  • P.S.: Na mail Ti vážně odpovídat nebudu, tohle je fórum a odpovídáme celkem rychle :).
    ICEBOSS (3435)|23.11.2006 10:21
    pokud pouzivas system souboru FAT32, tak zkus radeji NTFS... zkontroluj, jestli neni poskozeny kabel.

    a davej tematu poradny nazev!!!!
    DEMON25 (3)|23.11.2006 21:23
    kontrolu nechávám dokončit a nic to nenajde..vše je o.k. chce jí to po každám spuštění PC a dělalo to i hned po reinstalu a to tam byl jen windiws....a pc správně vypnout umím..!!!!
    wizaard (913)|23.11.2006 21:47
    [QUOTE=DEMON25]kontrolu nechávám dokončit a nic to nenajde..vše je o.k. chce jí to po každám spuštění PC a dělalo to i hned po reinstalu a to tam byl jen windiws....a pc správně vypnout umím..!!!![/QUOTE]
    No jo... dotknout jsem se Tě nechtěl ;). Jinak bych ale jako úplně nejzazší možnost zkusil komplet formát disku a komplet novou instalaci Windows. Samozřejmě s tím, že bych už disk nechal na NTFS.
    Martin Šejnoha (255)|23.11.2006 21:52
    něco takového mi dělal disk když odcházel do věčných lovišť a dokonce se mi zdá že to někdy ani chyby nenašlo
    DEMON25 (3)|23.11.2006 22:00
    [QUOTE=wizaard]No jo... dotknout jsem se Tě nechtěl ;). Jinak bych ale jako úplně nejzazší možnost zkusil komplet formát disku a komplet novou instalaci Windows. Samozřejmě s tím, že bych už disk nechal na NTFS.[/QUOTE]


    ono to dělá kontrolu ntfs zkusím přiložit výsledek jednoho testu...nerozumím tomu zda je vše o.k.
    otm (1)|27.12.2006 12:52
    Ahoj, mám stejný problém. Nedávno jsem přeinstaloval počítač, protože mi odešli dva konektory SATA (SATA-1, SATA-2) na základce, proto jsem je přepojil na zbývající SATA (SATA-3, SATA-4). Od včerejška mi při startu Windows vždy naběhne kontrola konzistence OBOU disků a stejně to nic nenajde. Co s tím ?? Nejsou diskz poškozené ??? Prosím pomozte mi, protože harddisk mi odešel už před 7 lety a ztratil jsem hodně dat.

    Mám WinXP Prof, 2x HDD Seagate Barracuda 120GB (formát NTFS)