Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 8 z 8

Téma: Zida Technologies CreateBXi-ATX

Nováček
    Registrace
    Sep 2008

Ahoj, nevim kam toto zařadit... tak sem to dal sem chtěl bych poradit a zjistit něco o teto základní desce hledal sem i na google: Mainboard : Zida Technologies CreateBXi-ATX
    ... chtěl bych zjistit co tam mužu dat za grafiku Agp a procesor co tam mužu dat... dik všem za odpověď... :-)
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Intri
    Registrace
    Sep 2007

Podporuje Celerony a Pentium 2 a 3 pro Socket 370. Z grafických karet by pak neměl být problém s žádnou AGPčkovou ( AGP slot podporuje rychlost mach 1 nebo mach 2 ( 1x nebo 2x ) ). Nevím, jestli AGP 8x grafiky umí běžet i na AGP 2x slotu, ale deska je to stejně velice stará, nic nového v obchodech do ní už dávno neseženeš - jen v bazarech.

Manuál, ze kterého jsem to vycucal, je tady v příloze.
    Připojené soubory Připojené soubory

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Zjisti co to má za čipset, nejlépe pomocí Everestu, najdeš ho v sekci download. Pravděpodobně tam ale dáš jen Celerony s jádrem Covington a Mendocino (slot 1 nebo přes redukci), Pentium II s jádry Klamath a Deschutes nebo Pentium III s jádrem Katmai.
    Nové grafiky už sběrnici AGP 2x (napětí 3,3 V) nepodporují, většina z nich nepůjde ani fyzicky zasunout. AGP 4x karty jsou univerzální, ty fungovat budou. Ovšem maximum co bych na tohle PC dal je TNT2, GF2, ATi Rage 128 nebo první Radeony. I tak bude výkon slabý kvůli procesoru.

Nováček
    Registrace
    Sep 2008

Takže ho mam hodit do koše už

Starousedlík SHW Avatar uživatele Intri
    Registrace
    Sep 2007

Nebo ji prodej nějakému IT starožitníkovi.

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Citace Původně odesláno od odanek Zobrazit příspěvek
    Takže ho mam hodit do koše už
    Jestli jsi hodlal to PC používat třeba na net apod., tak je fakt lepší to vyhodit nebo někomu darovat. Na tomhle by jely i Win 2k jen tak tak. Kdyby to mělo Intel čipset a jel v tom Coppermine tak se to ještě dá používat, ale tohle je fakt šrot. Navíc ZIDA je jeden z horších výrobců, něco jako PCChips apod.

Obyvatel SHW Avatar uživatele Honza23
    Registrace
    Oct 2007

S touhle deskou jsem měl svoje první PC,ta deska se jmenovala Zida Tomato nebo tak nějak to znělo,měl jsem tam Celeron na 433 Mhz.
    Kupoval jsem to jako novou sestavu a poté jsem zjistil,že to byl nakonec ještě repas.
    Ještě si pamatuju,jak jsem na to pak sháněl jinou grafickou kartu a když jsem jim řekl,že mám tuto desku,tak se mi všichni vysmáli a to byl rok 2001
    Dneska už to musí být opravdu starožitnost.

Starousedlík SHW Avatar uživatele -HoNY-
    Registrace
    May 2006

Doporučuji se této desce vyhnout, nepoužívat a vyhodit. Kdyby náhodou se ti zachtělo ji používat, podívej se do následujícího seznamu, co má za čipset a stáhni odpovídající ovladače.

Citace Původně odesláno od oc4um
    Protože se již několikrát stalo, že zde byli dotazy ohledně chipsetů používaných na deskách PCChips(a jejich klonech), tak zde uvedu info, jaké chipsety se skrývají pod tímto označením.

1) HXPRO - Ali Alladin III (1521/1523) chipset
    2) VXPRO - VIA Apollo VP-1 chipset
    3) VXPRO+ / TXPRO III - VIA Apollo VPX chipset
    4) VXPRO II - UTRON UT801X chipset
    5) TXPRO - Ali Alladin IV /IV+ (1531/1543)
    6) TXPRO II - SiS 5597/8 chipset
    7) TX AGP_PRO - SiS 5591 AGP chipset
    8) PC100AGPpro - VIA MVP3 chipset
    9) SXpro - SiS 530/5595 chipset
    10) BXcel - Ali Aladdin Pro II chipset
    11) BXpro - SiS 5600/5595 chipset
    12) BXpert - VIA Apollo Pro chipset
    13) BXtoo - VIA Apollo Pro+ chipset
    14) Xcel 2000 - SiS 620/5595 chipset
    15) GFXcel - SiS 630 chipset

Více informací zde:
    http://www.wimsbios.com/index.htm?/HTML1/xpro.html