reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s instalací W. Vista u nového PC

agnus (15)|30.12.2008 09:46
Do nově sestaveného PC jsem chtěl nainstalovat W. Vista, ale bez úspěchu. V okamžiku, kdy se PC při instalaci WINDOWS zeptá, kam chci OS nainstalovat, jsem zjistil, že vlastně není kam: objeví se hláška: no drivers found (v BIOSU je však harddisk indikován - typ HDD 640GB WD6400AAKS 16MB SATAII/300 7200rpm 3RZ). Stáhl jsem drivery pro chipset (deska GIGABYTE EP43-S3L) a v dané pozici instalace WINDOWS jsem spustil instalaci. Přestože se zdálo, že se drivery instalují, po skončení "instalace" se opět objevila hláška no drivers found. Jako kdby se nic předtím neinstalovalo.
Ještě předtím jsem se pokusil nainstalovat XP, disk se začal bez problémů formátovat, ale formátování nebylo dokončeno. Objevila se hláška, že disk je možná poškozen...
Ještě k nastavení BIOSU - SATA AHCI Mode je disabled, SATA Port O-3 Native mode je rovněž disabled.
bodja (26)|30.12.2008 10:14
zkus dát v biosu ten sata native na enabled(ale to nevím,zdali to pomůže),jinak bych zkusil v tom biosu dát "load basic bios"(nebo nějak tak podobně)...
honzarejlek (72)|1.1.2009 14:56
Mám přesně stejný disk a při instalaci visty HP 32b mi to dělalo úplně ty samý problémy, hádalo se mi to s 2. diskem (taky SATA), ale přisuzoval jsem to desce (K8N je přecejen starší).. Asi na 5. pokus se disk jakoby vzpamatoval, dokončil formát a od tý doby pohoda. Ani jsem neinstaloval SATA ovladače jelikož na mou desku jsem už nic nenašel. Mám to asi půl roku a zdá se že už bude klid :-) jo a taky jsem disk přepnul na SATA 1.