reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Upgrade Athlona X2 6000+ na E8500?

simak82 (3)|30.12.2008 20:05
Zdravim,

momentalne mam procesor Athlon X2 6000+ a naskytla se mi prilezitost koupit E8500 za 3k.
Chtel sem se zeptat jestli mam do to ho jit nebo pockat kam az spadnou ceny ctyrjader?

Myslel sem, ze ted koupim C2D (polepsil bych si hlavne ve spotrebe a doufam taky nejaky ten vykon)
a treba za rok bych sel do ctyrjadra.....
Myslite si ze ma cenu investovat do s775?
A jeste jedna otazka: myslite, ze kdyz spadnou ceny C2Q tak, ze to srazi dolu i ceny C2Q (alespon v bazaru, kdyz se jich budou lidi zbavovat)?

Jinak Pc pouzivam vetsinou na internet , hry, ale sem tam i na praci(programovani, narocne vypocty- FEM ANSYS)
grapherX (888)|30.12.2008 20:08
Rozdíl X2 6000+ a C2D 8500 je úplně o ničem jiném. Za tu cenu bych do toho rozhodně šel. socket 775 tady ještě snama nějakej ten pátek pobude. Ale pokud víš ,že dokážeš využít všechna čtyři jádra tak si počkej na C2Q.
cool.user (2822)|30.12.2008 20:08
Tohle je slozita otazka v slozite dobe. Vyplatit se to muze a nemusi. Brzy by maji na trh prijit phenomy II, o kterych ale toho prakticky moc nevime a zpravy o jejich vykonu jsou znacne rozporuplne, takze ti nemuzu rict "jdi do toho, amd s nicim neprijde" nebo naopak. Ja osobne bych ale do toho asi sel. Pokud chces ctyrjadro, tak na aukru se q6600 prodavaj okolo 3000k, spis min a vzhledem k jejich skvelemu oc potencialu si nemyslim ze by to uplne marna koupe.

2 grapherX: Socket 775 konci. Zadne dalsi CPU bych neocekaval, rozhodne ne dalsi generaci cpu. Z tohoto pohledu je am2+ mnohem perspektivnejsi, otazka je, jestli jim to ale k necemu bude...
simak82 (3)|30.12.2008 20:16
Ja doufam, ze kdyz ted pudu do E8500 a za cas treba do nejakyho vykonnejsiho C2Q (treba Q9550- doufam, ze spadne cena treba jako u Q6600) tak to treba +-2 roky postaci? Precejenom i7 je mimo moje financni moznosti....
cool.user (2822)|30.12.2008 20:18
[QUOTE=simak82;200551]Ja doufam, ze kdyz ted pudu do E8500 a za cas treba do nejakyho vykonnejsiho C2Q (treba Q9550- doufam, ze spadne cena treba jako u Q6600) tak to treba +-2 roky postaci? Precejenom i7 je mimo moje financni moznosti....[/QUOTE]

Ono je slozita definice postaci...

Kazdopadne jedna zasadni otazka, jsou programy ktere vyuzivas schopny vyuzit 4 jadro?
simak82 (3)|30.12.2008 20:21
Abych rekl pravdu tak nevim, asi ten ANSYS, ale to je dycky tak narazove, treba mesic v nem delam a pak treba dva mesice ne. Asi pockam s cim prijde Phenom II a jestli to srazi ceny C2Q potazmo C2D, kterych by se mohli lidi za levno zbavovat.....
Pavel Boček (4169)|5.1.2009 21:53
Já bych řekl, že záleží od toho, jakou máš desku. Jestli není příliš stará a dá se počítat s novými BIOSy, tak možná bude lepší si ji ponechat a za krátký čas přejít na Phenom II X4 anebo později na X3/X2. Rozhodně odpadnou problémy kolem nové platformy (sestavování, instalace systému) a možná to bude celé levnější...
ICEBOSS (3435)|5.1.2009 22:19
tak pri nastrelu cen Fenoma II X4 to urcite levnejsi nebude a o vykonu se opovazim polemizovat. jinak to vidim jako simak. pockat chvili na phenom II a pak koupil levnejsi C2D nebo Quad ;o).
Mablung (28)|13.1.2009 09:49
Nic proti, ale frázi "počkat si na nový model/řadu" čtu prakticky neustále.
Dle mého skromného názoru se čekání moc nevyplácí (samozřejmě záleží vždy na situaci). Za tři měsíce tu budeš číst "phenom II" se nepovedl, ale na obzoru je phenom XYZ".
Pokud ti počítač stačí, nic nového nekupuj. Pokud nestačí, nakupuj.
cool.user (2822)|13.1.2009 16:34
[QUOTE=Mablung;206125]Nic proti, ale frázi "počkat si na nový model/řadu" čtu prakticky neustále.
Dle mého skromného názoru se čekání moc nevyplácí (samozřejmě záleží vždy na situaci). Za tři měsíce tu budeš číst "phenom II" se nepovedl, ale na obzoru je phenom XYZ".
Pokud ti počítač stačí, nic nového nekupuj. Pokud nestačí, nakupuj.[/QUOTE]

Mablungu, nic proti, ale prijde mi ze tomu nerozumis a drzis se jen otrepanych frazich "cekat se nevyplati".

V tomto pripade bylo cekani jednou z rozumnych voleb, protoze od vydani phenomu 2 nas v te dobe delilo 9 dnu, takze to tve "cekani se moc nevyplaci" bylo v tomto pripade znacne mimo.
Pavel Boček (4169)|21.1.2009 12:57
Navíc Phenomy II za nějaký týden od vydání zlevnily o nezanedbatelné částky. Momentálně na levnyshop.cz stojí nejméně a první srovnatelný Core 2 Quad (Q9550) stojí asi o 1000 Kč více.

Já bych moc neváhal, myslím, že to vyjde levněji než celá platforma na Intelu...