reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

16GB flash disky z eBay

Ousek (10)|30.12.2008 22:12
Nevím jestli to sem patří ale chtěl bych vás varovat před koupí 16GB flash disků z eBay. Vydražil jsem na eBay noname 16Gb flash disk za krásných 300Kč, doprava byla zdarma. Jsou jich tam mraky. Podle množství co jich tam je bych neřekl že je na tom něco podezřelého. Bohužel ale se jen jako 16GB tváří. Ve skutečnosti na ně nelze nahrát více než 2 resp. 4GB to podle toho jaké budete mít štěstí. Takhle jsme si naběhli já i mí dva kolegové z práce. O tom že nejdou zformátovat na NTFS už ani nemluvím. Takže doporučuju za tyhle lákavé peníze NEKUPOVAT.:angry
cool.user (2822)|30.12.2008 22:16
Ale notak, na ebay prodava tisice prodejcu flashdisky.

Tohle cos sem napsal je sice krasne, ale ma to nulovou vypovidajici hodnotu a uprimne, ani bych se nedivil kdyby byla chyba na strane uzivatele.
Gouranga (699)|30.12.2008 22:17
no ja takhle koupil 64GB.. a to, ze maj jen ty 4GB se projevi az pri naplneni nebo se ti uz v pocitaci hlasi jako 4GB?
plnit jsem ho nezkousel, byl to precejen darek, ale i tak me docela zarazilo ze mel 64GB - presne - ne 64 mld B (i kdyz mozna je to u flashdisku normalni, osobne de s nima moc do styku nedostavam..)
Ousek (10)|30.12.2008 22:19
Nikoho nepřesvědčuju, jen varuju. 15 dolarů je lákavých, ale dobře mi tak.

to: gouranga

Tváří se jako 16GB. Do tý doby než ji zaplníš 4GB tak je OK, ale potom tam sice můžeš něco nahrát, ale ve složkách jsou pak nečitelný soubory, teda v těch nově nahranejch. Velikost to ale ukazuje jako kdyby to tam bylo v pořádku.
cool.user (2822)|30.12.2008 22:21
[QUOTE=Ousek;200610]Nikoho nepřesvědčuju, jen varuju. 15 dolarů je lákavých, ale dobře mi tak.[/QUOTE]

Koupil sem si boty v cesku. Uz se mi rozpadly, boty v Ceske republice NEKUPOVAT!

Uz chapes? ;)
Ousek (10)|30.12.2008 22:27
Á pán je nejchytřejší co?

Vem 15 dolarů vlez na eBay kup si krásný 16GB flash disk a nejlépe v kombinaci kůže chrom a uvidíš. Ostatním to nedoporučuju. Nic víc, nic míň.
cool.user (2822)|30.12.2008 22:29
[QUOTE=Ousek;200612]Á pán je nejchytřejší co?[/QUOTE]

Hele, tobe fakt nedochazi ze ne vsechny flash disky z ebay jsou stejnie a ze to neprodava jen jeden prodejce? Prestan se chovat jak male decko a aspon nam rekni / ukaz pred jakym FD se nas snazis varovat a ktery prodejce ti to prodal.

A prestan se chovat jak male dite ;)
Ousek (10)|30.12.2008 22:36
Kdo mi to prodal ti napíšu zejtra, teď to nemám u sebe. Ale další dva kolegové z práce udělali to samé a oba mají stejné problémy, jiní prodejci, stejná cena. Divná náhoda co?
Netvrdím že všechny disky jsou na h...., ale ty za tuhle podobnou cenu asi jo.
Navíc nemám potřebu se s někým dohadovat, jen mám nějakou zkušenost, chtěl jsem se s ní s ostatními podělit a už je na ostatních jak se zachovají a jak si to přeberou.
Třeba jsem ale blbec kterej nic neví, ale hned o tom píše.

Jo a zkusil jsem ti něco vygooglit: http://www.dsl.cz/forum-o-adsl/vlakno-201741/typ-2/start-1
cool.user (2822)|30.12.2008 22:46
[QUOTE=Ousek;200616]jiní prodejci, stejná cena. Divná náhoda co?[/QUOTE]
Pri tom poctu prodejcu a prodavaneho zbozi je to doopravdy divna nahoda... :stupid

[QUOTE=Ousek;200616]Třeba jsem ale blbec kterej nic neví, ale hned o tom píše.[/QUOTE]
Uprimne, tve posty tak zatim vyznivaji, protoze si zatim nenapsal temer nic relevantniho.
Kozouš (500)|30.12.2008 22:56
[QUOTE=Ousek;200616]Kdo mi to prodal ti napíšu zejtra, teď to nemám u sebe. Ale další dva kolegové z práce udělali to samé a oba mají stejné problémy, jiní prodejci, stejná cena. Divná náhoda co?
Netvrdím že všechny disky jsou na h...., ale ty za tuhle podobnou cenu asi jo.
Navíc nemám potřebu se s někým dohadovat, jen mám nějakou zkušenost, chtěl jsem se s ní s ostatními podělit a už je na ostatních jak se zachovají a jak si to přeberou.
Třeba jsem ale blbec kterej nic neví, ale hned o tom píše.

Jo a zkusil jsem ti něco vygooglit: http://www.dsl.cz/forum-o-adsl/vlakno-201741/typ-2/start-1[/QUOTE]

Podobná kauza byla nedávno na aukru. Lidé si koupili 8 a více GB flešky ale šlo tam nahrát jen 4GB v lepším případě. Celkově ty flešky byly nespolehlivé, pomalé. Jediné doporučení asi je koupit si je ve známém obchodě, tak se člověk vyhne těmto problémům.
xmarek (1676)|30.12.2008 23:30
Pozor na falešné flashky. :D
Gouranga (699)|31.12.2008 00:58
[QUOTE=xmarek;200634]Pozor na falešné flashky. :D
[/QUOTE]
tak tohle je taky elitni kousek... toho jsem se nejvic bal, nez jsem ji zapojil :)
mstejska (2912)|31.12.2008 18:42
Neni vubec spatne, upozornit lidi aby pri nakupech premysleli:thumb
Meli by to sice delat normalne, ale upozornenim nic nezkazis.:)
Intri (3490)|31.12.2008 18:50
Ono důležité je opravdu si uvědomit, že eBay není obchod, ale internetová aukční síň. Což, jak říká cool, znamená, že tam prodává spousta lidí. Někteří jsou čestní, jiní jsou hajzlíci, kteří chtějí vydělat na podvodech. Holt tak to na aukcích chodí.

Nedá se než doporučit příště číst hodnocení daného uživatele, případně nekupovat od takového, který žádné nemá.
Limoto (162)|31.12.2008 22:22
Tohle se mi nezdá, to vypadá spíš na softwarovou chybu. Zkoušels to apsoň v nějakým inteligentnějším OS, než je Windoze?
Ousek (10)|1.1.2009 09:48
To jsem bohužel nezkoušel, ale třeba jsem se ho pokoušel já i kolegové zformátovat na NTFS. a to se nepodařilo. Vždycky to hodilo hlášku že Windows nemohl dokončit formátování. A na FAT 32 to zformátovat jde v pohodě.

A minimálně mě mělo trknout že krásný noname chromovo kožený flešky se prodávají za minimálně poloviční cenu než ty co mají alespoň nějakou značku.
Ne321 (96)|1.1.2009 11:43
Musim rici, panove, ze mne pobavili vase naivni nazory. Autor threadu se stal obeti prodejcu padelaneho (counterfeit) zbozi, coz je na Ebay naprosto masivni zalezitost. Tohle je uplne ukazkovy pripad, USB flashky ci pametove karty jsou nejvice padelany. V pripade USB flashek je nejcastejsi prave falesna kapacita, zatimco pametove karty jsou bud rovnez s jinou kapacitou a nebo maji kapacitu spravnou, ale super rychle znackove karty jsou "vyrabeny" z pomalych neznackovych co stoji na krame tretinu.
Prodavaci techle padelku nejsou zadni amateri, ale mafianske skupiny pracujici naprosto profesionalne, takze nejaka orientace podle chybejicich ci spatnych hodnoceni je naivni, protoze pro tyhle grupy neni problem prodavat padelky jako Powerseller, nebot v tom umi chodit. Ebay jako firmu to prilis nezajima a trend rozhodne nestiha. Jediny zpusob jak se tomuhle vyhnout je nakupovat u nekolika nejvetsich znamych firem na Ebay, ale tam rozhodne nedostanete zadny super deal.
P.V.-KILLER (2)|1.1.2009 12:27
[QUOTE=xmarek;200634]Pozor na falešné flashky. :D
[/QUOTE]


Az nato ze tohle mel byt WIFI modul, flash nema MAC adresu ;)
cool.user (2822)|1.1.2009 12:38
Boha jeho panove, je doopravdy nutne porad citovat ten obrazek?

[QUOTE=Ne321;200981]Autor threadu se stal obeti prodejcu padelaneho (counterfeit) zbozi[/QUOTE]

Tady ale nikdo nepochybuje o tom ze se mozna stal obeti, jde o to ze tahle forma upozorneni kterou vybral je nicnerikajici a defakto pokud neuvede aspon prodejce tak naprosto na nic.;)
Ne321 (96)|1.1.2009 12:41
[QUOTE=cool.user;200996]Tady ale nikdo nepochybuje o tom ze se mozna stal obeti, jde o to ze tahle forma upozorneni kterou vybral je nicnerikajici a defakto pokud neuvede aspon prodejce tak naprosto na nic.;)[/QUOTE]

Obavam se, ze tohle je nejvice rikajici forma jaka je mozna. Upozorneni na prodejce je ponekud zbytecne uvedomime-li si, ze podobnych podvodniku jsou na Ebay stovky a tisice, pricemz kazdy den jich desitky proflaknutych zanikaji a jini vznikaji aby je nahradili. Takze upozorneni na obecny fenomen prodeje padelku na Ebay je urcite prinosny, jak ostatne ukazala i tato diskuse.
Koneckoncu i clanky zabyvajici se timto tematem nejsou zas o tolik konkretnejsi, protoze opravdu prilis neexistuji obecna pravidla jak se padelkum na Ebay vyhnout krome toho tam tyhle komodity nekupovat vubec.
Intri (3490)|1.1.2009 12:53
No,

1) doporučil bych se přestat dívat na americké akční filmy plné mafiánů a podsvětí, tipl bych, že ti to stoupá do hlavy ( vidět eBay jako semeniště mafiánů, kteří prodávají flashdisky... Řekl bych, že to superprofesionální podsvětí, o kterém mluvíš, by se živilo trochu jinak )

2) Nevím, jestli je tahle diskuze nějak podstatná, ale prubnem to

3) Mám tedy dotaz - když je hodnocení prodávajícího nicneříkající, jak podle tebe správně poznat mafiánský falešný výrobek, když tedy pomineme zdravý rozum, který říká, že úplně nové zboží i se zárukou za polovinu normální ceny asi není ok?
Ousek (10)|1.1.2009 14:57
Tak ten můj prodejce se jmenuje qinghui156, pár problémů s těmito fleškami už evidentně měl, psal jsem mu co mi k tomu řekne a zatím žádná odpověď. Ta moje fleška vypadá takto.
6567_1.jpg
Ne321 (96)|1.1.2009 15:00
[QUOTE=Intri;201002]No,

1) doporučil bych se přestat dívat na americké akční filmy plné mafiánů a podsvětí, tipl bych, že ti to stoupá do hlavy ( vidět eBay jako semeniště mafiánů, kteří prodávají flashdisky... Řekl bych, že to superprofesionální podsvětí, o kterém mluvíš, by se živilo trochu jinak )

3) Mám tedy dotaz - když je hodnocení prodávajícího nicneříkající, jak podle tebe správně poznat mafiánský falešný výrobek, když tedy pomineme zdravý rozum, který říká, že úplně nové zboží i se zárukou za polovinu normální ceny asi není ok?[/QUOTE]

Nevim co je ci neni "superprofesionalni podsveti", ale faktem je ze prodavaji padelky vypadajici skoro stejne jako originaly vcetne obalu na prvni pohled neroznatelne od originalu, takze to asi nedelaji v garazi pomoci pastelek.

Problem je, ze to vicemene nepoznas. Na webu jsou dostupne informace o nekterych nejcasteji padelanych vyrobcich vcetne detailnich fotek srovnavajicich originaly a padelky, ale je to takove jako ze padelany Sandisk CF ma v pouzdru ostre rohy, zatimco originalni Sandisk CF je ma kulate, takze tezko urcitelne z fotky. Obecne se nedoporucuje kupovat prilis levne nabidky, nabidky kde neni fotka konkretniho zbozi, ale pouze reklamni fotka ztazena z webu vyrobce ci prodejce, ktery prodava pouze vyrobky, ktere se masivne padelaji. To vsechno jsou ovsem jenom indicie a zadna stoprocentni metoda urcit podvodnika neni.
Ne321 (96)|1.1.2009 15:01
[QUOTE=Ousek;201045]Tak ten můj prodejce se jmenuje qinghui156, pár problémů s těmito fleškami už evidentně měl, psal jsem mu co mi k tomu řekne a zatím žádná odpověď. Ta moje fleška vypadá takto.[/QUOTE]

Zkus vyhrozovat tim, ze podas oficialni stiznost. Nekdy to zabere a prodejce vrati penize vymenou za tvoje mlceni. Je pro nej jednodussi uplatit tech par procent co si dusledne stezuji a pokracovat v inkasovani od tech co se na to vyprdnou.
Ousek (10)|1.1.2009 15:09
no něco v tom smyslu jsem mu napsal, ale nevím jestli to z té mojí angličtiny pochopí:)
Intri (3490)|1.1.2009 15:42
[QUOTE=Ne321;201048]Nevim co je ci neni "superprofesionalni podsveti", ale faktem je ze prodavaji padelky vypadajici skoro stejne jako originaly vcetne obalu na prvni pohled neroznatelne od originalu, takze to asi nedelaji v garazi pomoci pastelek.[/QUOTE]

A nebo to jsou lidi, kteří prodávají originální, ale vadné výrobky. Nicméně říct lidem, že za 150 Kč odkoupím jejich starou mrtvou flashku a na eBayi ji nabídnu jako údajně 16GB za 5 stovek, na to stačím sám, na to nepotřebuju být organizovaná skupina. A fotky klidně můžu udělat svoje, spousta flashek v čase nemění svůj design ( např. odolný kovový kulatý disk Pretecu ), takže není problém vyfotit vadnou 1GB flashku a prohlašovat o ni, že je to 32GB nová flashka i se zárukou s rychlostmi čtení/zápis 30/20 MB/s.

A když tohle udělám, kromě hodnocení a té ceny mě fakt nenapadá způsob, jak určit, že jsem podvodník.
Ne321 (96)|1.1.2009 18:00
[QUOTE=Intri;201060]A nebo to jsou lidi, kteří prodávají originální, ale vadné výrobky. Nicméně říct lidem, že za 150 Kč odkoupím jejich starou mrtvou flashku a na eBayi ji nabídnu jako údajně 16GB za 5 stovek, na to stačím sám, na to nepotřebuju být organizovaná skupina. A fotky klidně můžu udělat svoje, spousta flashek v čase nemění svůj design ( např. odolný kovový kulatý disk Pretecu ), takže není problém vyfotit vadnou 1GB flashku a prohlašovat o ni, že je to 32GB nová flashka i se zárukou s rychlostmi čtení/zápis 30/20 MB/s.

A když tohle udělám, kromě hodnocení a té ceny mě fakt nenapadá způsob, jak určit, že jsem podvodník.[/QUOTE]

Takhle asi funguji nejaci amateri co prodavaji jednotky kusu, ale profici dodavaji zbozi v "originalnich" zatavenych folii se vsemi grafickymi serepetickami jako ma original. A padelaji se i treba Compact Flashe, kde je vyrobce a kapacita napsana velkymi pismeny rovnou na zbozi.
Ne321 (96)|1.1.2009 19:29
Neco podrobnejsich informaci na tema falzifikaty na Ebay, konkretne zminovane CF Sandisk, ale obsahuje i obecne informace:

http://reviews.ebay.com/FAKE-SanDisk-Extreme-Compact-Flash-Cards-Exposed_W0QQugidZ10000000001456539
-HoNY- (557)|1.1.2009 22:57
Může někdo tyhle flashky nafotit a rozebrat. Případně napsat co je tam za řadič a pamět?
Ousek (10)|2.1.2009 17:04
Tak jsem dostal od mého prodejce nabídku, že mi vrátí půlku peněz a že se omlouvá.
No lepší něco než nic.

[QUOTE=Ousek;201054]no něco v tom smyslu jsem mu napsal, ale nevím jestli to z té mojí angličtiny pochopí:)[/QUOTE]
Gouranga (699)|25.1.2009 18:28
tak dnes ta moje 64GB dosahla sveho limitu: 8GB :)
po 8GB se na ni kopiruje rychlosti kolem 25MB/s :) namisto puvodnich 3MB/s. samozrejme ze posleze je neni mozno precist. pri formatovani pres spravce disku se nekde na 80% zasekla, vyhodila chybu a velikost spadla na 0B a uz s tim nejde nic delat. zajimavy taky bylo, ze se formatovala hodne rychle... 2 minuty na 64GB no nevim nevim (pri 3MB/s :))
kontaktoval jsem prodejce a ten pomerne rychle nabidnul, abych mu ji poslal zpet.. problem je, ze to ma byt do Soulu. a jeste neco k tomu hodnoceni - taky ma asi 120+ a 4- (jeden z komentaru je Francouzsky a figuruje tam "8GB" a "64GB", takze lze odhadnout, o co se jedna)
vnitrnosti teda bohuzel fotit nebudu, ale jeste se pokusim dodat fotky primo te flesky a obalu..
Ousek (10)|25.1.2009 19:36
mně vrátil prodejce z hong kongu půlku peněz, kolegovi prý vrátí celý obnos, ale musel flešku poslat zpátky a druhý kolega dopadl jako já - půlka peněz
wanrouter (126)|15.3.2009 19:45
[QUOTE=Intri;200882]Ono důležité je opravdu si uvědomit, že eBay není obchod, ale internetová aukční síň. Což, jak říká cool, znamená, že tam prodává spousta lidí. Někteří jsou čestní, jiní jsou hajzlíci, kteří chtějí vydělat na podvodech. Holt tak to na aukcích chodí.

Nedá se než doporučit příště číst hodnocení daného uživatele, případně nekupovat od takového, který žádné nemá.[/QUOTE]

Kazdy uzivatel tam ma rating, nikdy som nekupoval od niekoho kto ma rating nizsi ako 98%. Keby predavali somariny, nefunkcne alebo nekvalitne veci tak ho nemaju taky vysoky.

Len treba citat popis, dohodnut sa na postovnom, pripadne zaruke a je to ... a predavaju tam aj spolocnosti ktore su zalozene specialne len pre ebay.
machja (122)|17.3.2009 16:55
No přesně tak. Rating je důležitý.
Ousek (10)|17.3.2009 17:27
Rating je sice důležitý, ale ani to není záruka kvality. Ten člověk který mi flešku prodával měl rating 98%, víc než 2000 obchodů a 4 roky existence na Ebay, prodával navigace, paměti a podobné věci, ale vzhledem k tomu že na eBay nikomu za nic neručí, někde koupí várku vadných flešek, dá je za hubičku aby se jich co nejdříve zbavil, nabaíkuje se na tom a pak si založí si novou identitu a jede nanovo. Navíc než člověk jako já zaplní 16GB flešku - nemám to na filmy - tak to chvíli trvá a mezitím mu může poslat kladné hodnocení a je to v p....
wanrouter (126)|13.4.2009 18:32
[QUOTE=Gouranga;211182]tak dnes ta moje 64GB dosahla sveho limitu: 8GB :)
po 8GB se na ni kopiruje rychlosti kolem 25MB/s :) namisto puvodnich 3MB/s. samozrejme ze posleze je neni mozno precist. pri formatovani pres spravce disku se nekde na 80% zasekla, vyhodila chybu a velikost spadla na 0B a uz s tim nejde nic delat. zajimavy taky bylo, ze se formatovala hodne rychle... 2 minuty na 64GB no nevim nevim (pri 3MB/s :))
kontaktoval jsem prodejce a ten pomerne rychle nabidnul, abych mu ji poslal zpet.. problem je, ze to ma byt do Soulu. a jeste neco k tomu hodnoceni - taky ma asi 120+ a 4- (jeden z komentaru je Francouzsky a figuruje tam "8GB" a "64GB", takze lze odhadnout, o co se jedna)
vnitrnosti teda bohuzel fotit nebudu, ale jeste se pokusim dodat fotky primo te flesky a obalu..[/QUOTE]

Aka to je znacka ? myslim vyrobcu toho USB kluca.