Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 6 z 6

Téma: Memory Remap aneb skandál kolem x64

Nováček
    Registrace
    Apr 2007

Zdar

mam desku ktera podporuje az 8 GB RAM (mam tam 2x 2GB), jde o Gigabyte P35 D3SL. Presto ani v x64 Vistach nemam k dispozici full 4GB, samozrejme jsem uz o tom neco cetl - je to udajne tim, ze se v biosu musi zapnout memory remapping.. nebo neco takoveho, aby se proste dokazalo uvolnit vse a ramka grafiky..atd se necpala do RAM.

Jde ale o to, ze ta deska tohle nikde nema. Psal jsem jim na technickou podporu a i pres moji pomerne dobrou anglictinu, nebyli schopni pochopit o co go a ze prej at zkusim jejich nejnovejsi beta bios, kterej me pribalili (F8g). Samozrejme v nem tahle funkce neni (nektere desky to ale take v biosu k videni nemaj a presto tuhle funkcni maj.. s autodetekci).

Vite teda nekdo neco o tom, na cem je to zavisle? Proc deska, ktera umi az 8GB RAM tuhle funkci nema? Dost mne to zlobi mimo jine i proto, ze v dobe kdy jsem ji kupoval to byla na vsech webech vyhlasovana jako vynikajici deska...... ale zadnej novinar (ani z SHW) nebyl schopnej kvaknout neco o tom, ze chybi takhle dost dulezita vec. Vlastne nez jsem se o tom zacal zajimat, nikde o tom nic nebylo. Vsude akorat ono magicke reklamni "kup si novou desku, k tomu 64bit OS a jedes.."

V MSINFO32 mam samozrejme celkove 4GB RAM, ale k dispozici cca 3.5. mam Vista Ultimate x64 s SP1.

Dokazal by treba lavalys everest nebo tak neco odhalit zda by bylo mozne to nejak nekde zapnout? custom biosem?

dik za vase pripominky..napady.. [z google vim, ze je mnoho nastvanych uzivatelu..podobne jako ja..]
    Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Limoto
    Registrace
    Jun 2006

A zkoušels i jiný OS, než Windows?

Starousedlík SHW Avatar uživatele -HoNY-
    Registrace
    May 2006

Co je to přesně za paměti a jak jsou osazené?

SS - Sindle Sided = jednostranné
    DS - Double Sided = oboustranné

K identifikaci pomůže Everest nebo CPUz.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele majkl 11
    Registrace
    Nov 2009

Ahoj stejný problém - mám i5, 4gb ram, win 7 1+2slotu (kit 2x 2GB) a v systému mi to najednou začalo psátnainstalovaná RAM 4GB a použitelná 1,95GB ??? po přehodnocení uživatelskýchzkušeností to napsalo - nalezen nový HW a když jsem dal aktualizovatzkušenosti, tak ve vyhodnocení systému spadla Ram ze 7,7 na 5,5 kde může býtchyba ??? Děkuji moc za pomoc.
    ps. Ještě v měření Ram ve win předtím bylo kolem 40% teď když nic neběží je toasi 70%.
    POMUŽE NĚKDO

Starousedlík SHW
    Registrace
    Feb 2008

Máš ty W7 64 bitové?

Pravidelný diskutér Avatar uživatele majkl 11
    Registrace
    Nov 2009

Citace Původně odesláno od durib Zobrazit příspěvek
    Máš ty W7 64 bitové?
    Ano to jsem zapoměl dopsat win 7 64 bit. tohle mi začalo dělat asi před týdnem a hodně lidí to na fórech řeší ale zatím žádne odpovědi až na zapnout memory remap ale to nikde v biosu nemám

Podobná témata

1. Low memory ?
    Od andrejus v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 33
    Poslední příspěvek: 03-08-2013, 14:10
  2. Víkendová diskuze: Skandál PRISM
    Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 60
    Poslední příspěvek: 27-06-2013, 20:48
  3. PSP memory stick pro duo
    Od Matherdet v sekci Volná témata