reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Memory Remap aneb skandál kolem x64

rodiercz (10)|31.12.2008 19:01
Zdar

mam desku ktera podporuje az 8 GB RAM (mam tam 2x 2GB), jde o Gigabyte P35 D3SL. Presto ani v x64 Vistach nemam k dispozici full 4GB, samozrejme jsem uz o tom neco cetl - je to udajne tim, ze se v biosu musi zapnout memory remapping.. nebo neco takoveho, aby se proste dokazalo uvolnit vse a ramka grafiky..atd se necpala do RAM.

Jde ale o to, ze ta deska tohle nikde nema. Psal jsem jim na technickou podporu a i pres moji pomerne dobrou anglictinu, nebyli schopni pochopit o co go a ze prej at zkusim jejich nejnovejsi beta bios, kterej me pribalili (F8g). Samozrejme v nem tahle funkce neni (nektere desky to ale take v biosu k videni nemaj a presto tuhle funkcni maj.. s autodetekci).

Vite teda nekdo neco o tom, na cem je to zavisle? Proc deska, ktera umi az 8GB RAM tuhle funkci nema? Dost mne to zlobi mimo jine i proto, ze v dobe kdy jsem ji kupoval to byla na vsech webech vyhlasovana jako vynikajici deska...... ale zadnej novinar (ani z SHW) nebyl schopnej kvaknout neco o tom, ze chybi takhle dost dulezita vec. Vlastne nez jsem se o tom zacal zajimat, nikde o tom nic nebylo. Vsude akorat ono magicke reklamni "kup si novou desku, k tomu 64bit OS a jedes.."

V MSINFO32 mam samozrejme celkove 4GB RAM, ale k dispozici cca 3.5. mam Vista Ultimate x64 s SP1.

Dokazal by treba lavalys everest nebo tak neco odhalit zda by bylo mozne to nejak nekde zapnout? custom biosem?

dik za vase pripominky..napady.. [z google vim, ze je mnoho nastvanych uzivatelu..podobne jako ja..]
Limoto (162)|31.12.2008 22:26
A zkoušels i jiný OS, než Windows?
-HoNY- (557)|21.1.2009 15:43
Co je to přesně za paměti a jak jsou osazené?

SS - Sindle Sided = jednostranné
DS - Double Sided = oboustranné

K identifikaci pomůže Everest nebo CPUz.
majkl 11 (207)|16.8.2012 17:34
[FONT=Verdana]Ahoj stejný problém - mám [/FONT][FONT=Verdana]i5, 4gb ram, win 7 1+2slotu [/FONT][FONT=Verdana](kit 2x 2GB) a v systému mi to najednou začalo psátnainstalovaná RAM 4GB a použitelná 1,95GB ??? [/FONT][FONT=Verdana]po přehodnocení uživatelskýchzkušeností to napsalo - nalezen nový HW a když jsem dal aktualizovatzkušenosti, tak ve vyhodnocení systému spadla Ram ze 7,7 na 5,5 kde může býtchyba ??? Děkuji moc za pomoc. [/FONT][FONT=Verdana]
ps. Ještě v měření Ram ve win předtím bylo kolem 40% teď když nic neběží je toasi 70%.
POMUŽE NĚKDO [/FONT]
durib (1141)|16.8.2012 18:09
Máš ty W7 64 bitové?
majkl 11 (207)|16.8.2012 19:38
[QUOTE=durib;511968]Máš ty W7 64 bitové?[/QUOTE]

Ano to jsem zapoměl dopsat win 7 64 bit. tohle mi začalo dělat asi před týdnem a hodně lidí to na fórech řeší ale zatím žádne odpovědi až na zapnout memory remap ale to nikde v biosu nemám