Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 6 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 80

Téma: SHWallpaper - změny v soutěži

Šéfredaktor SHW / Admin Avatar uživatele Karel Polívka
    Registrace
    May 2006

Uvažuji o změně, že by bylo povolené rozlišení pouze jedno, a to se širokoúhlým formátem - 1920x1200.

Tzn. že by se zrušilo 1600x1200.

Formát 4:3 je dnes už passé (ano, výjimky se najdou, doma mám taky jeden takový monitor - ale otočený na pivot, pro normální práci mám taky širokoúhlý 1920x1200) - typickým rozlišením pro novodobé monitory je 1680x1050 nebo 1920x1200/1080.

Hm?
    Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Aug 2008

Měli by se vyjádřit hlavně soutěžící, kteří ty wally vytvářejí...
    Za mě určitě ano, stejně ty wally dělám v širokém rozlišení, už proto, že mám takový monitor.
    Navíc pokud to vememe z praktického hlediska, tak 1600x1200 se na širokoúhlých monitorech (o vyšším rozlišení) neobejde bez "černých okrajů", naopak 1920x1200 na klasických monitorech vklidu přeteče přes...
    klidně bych zavedl jednotné rozlišení 1920x1200, možná s podmínkou povinného dodržení odsazení log od okrajů wallů, což by vyřešilo problém úplně

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od H3w3R Zobrazit příspěvek
    Měli by se vyjádřit hlavně soutěžící, kteří ty wally vytvářejí...
    Ano, tak na co čekáte, kreativní ďáblové?

Citace Původně odesláno od H3w3R Zobrazit příspěvek
    Za mě určitě ano, stejně ty wally dělám v širokém rozlišení, už proto, že mám takový monitor.
    Navíc pokud to vememe z praktického hlediska, tak 1600x1200 se na širokoúhlých monitorech (o vyšším rozlišení) neobejde bez "černých okrajů", naopak 1920x1200 na klasických monitorech vklidu přeteče přes...
    klidně bych zavedl jednotné rozlišení 1920x1200, možná s podmínkou povinného dodržení odsazení log od okrajů wallů, což by vyřešilo problém úplně
    Díky za feedback a zároveň potvrzení toho, proč o té změně uvažuji.

Starousedlík SHW Avatar uživatele r34ktor
    Registrace
    Oct 2006

Nevyřešila by to nejlépe anketa?

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od r34ktor Zobrazit příspěvek
    Nevyřešila by to nejlépe anketa?
    Zajímají mě teď konkrétní názory, pokud by měl někdo něco zásadního proti tomu (jelikož v zásadě očekávám, že proti tomu nikdo nic zásadního mít nebude). Mám totiž v plánu dnes spustit nové kolo, do kterého bych to už rád promítnul. Jakmile se otevře hromadná debata s anketou, tak se obávám, že by se to zase nafouklo a začalo sáhodlouze řešit.

Tzn. apelace na všechny účastníky - pokud se Vám ta uvažovaná změna nezamlouvá, napište prosím proč.

Starousedlík SHW Avatar uživatele czhunter
    Registrace
    Dec 2007

Mně je to jedno, já vždy dělám pouze 1920x1200.

I kdyby bylo v pravidlech, že rozlišení musí být pouze 2179x1453, tak to klidně udělám. Přání zadavatele je mi rozkazem, o takových věcech nemají soutěžící vůbec diskutovat

Starousedlík SHW Avatar uživatele r34ktor
    Registrace
    Oct 2006

Je otázkou z čeho vycházet. Asi nejsměrodatnější budou data návštěvníků SHW, které ovšem nemáme k dispozici.

Na druhou stranu poměr stran 4:3 zatím rozhodně out není. I když nepochybuji o tom, že jde z větší části na vrub firmám.

Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Resolutions_CZ.png 
Zobrazení: 105 
Velikost: 47.2 KB 
ID: 21469

Registrace
    May 2006

Následuje zastoupení 10 nejpoužívanějších rozlišení návštěvníků SHW v dubnu 2011 (není důležité zastoupení jednoho konkrétního rozlišení nebo dvou, ale poměru stran jako takového):

Rozlišení|Zastoupení
    1280x1024|16,82 %
    1680x1050|16,11 %
    1920x1080|11,93 %
    1280x800|9,64 %
    1024x768|7,62 %
    1366x768|7,54 %
    1920x1200|7,21 %
    1440x900|5,94 %
    1600x1200|2,03 %
    1600x900|1,86 %

Širokoúhlé rozlišení převažuje.

4:3 je passé - uvažuji hlavně nové nebo relativně nedávno koupené monitory/notebooky, kde je širokoúhlost aktuální trend a nemyslím, že by se mohl změnit.

ND ND je offline
    Nováček Avatar uživatele ND
    Registrace
    Oct 2010

mne je v podstate jedno aké má byť rozlíšenie wp aj tak fungujem na rozlíšení 1280x800
    ale myslím, že by bolo fajn, keby sa robil len jeden rozmer - v tomto prípade širokouhlý

Registrace
    May 2006

OK, počínaje květnovým kolem bude jedno jediné povolené rozlišení - 1920x1200 (v pravidlech jsem to už změnil).

Nové kolo - do večera bude zveřejněné. Myslím, že se vám bude líbit - cenami i tématem ;-).

Registrace
    May 2006

Nová sekce pro wallpapery nedodržující pravidla

Vytvořil jsem novou sekci pro wallpapery, jež nedodržují pravidla soutěže - je ve skryté sekci, do které mají přístup pouze soutěžící (tzn. ti, co měli v některém z předchozích kol aspoň 1 wallpaper splňující pravidla soutěže).

Dosud to fungovalo tak, že wallpapery nedodržující pravidla (včetně těch porušujících autorská práva) byly přesouvány mezi rozpracované. Tím ale byly stále veřejně k dispozici, což není OK a nebylo to ani přehledné (míchaly se 2 různé věci).

Ze sekcí s rozpracovanými wallpapery i s těmi porušujícími pravidla mohou být témata s příspěvky postupem času smazána (často jsou mezi rozpracovanými jen duplicity předcházející uploadu finální verze - některé takové jsem už smazal).

Registrace
    May 2006

Nový bod v úplných pravidlech soutěže:

14.9.2 – Změna pravidel je vyhrazena (každá změna bude oznámena v tomto tématu).

Registrace
    May 2006

V úplných pravidlech soutěže bylo změněno znění bodu 14.4.12 z původního

--------------------

14.4.12 – Pokud se nejedná o zcela vlastní tvorbu, zavazuje se účastník k poskytnutí všech zdrojových materiálů, které použil, a také k uvedení souhlasu jejich autorů k užití v jeho wallpaperu. Co nejdříve po uploadu wallpaperu (avšak nejpozději do 24 hodin) vytvoří účastník v tématu s wallpaperem nový příspěvek, do kterého uvede informace o původu nevlastních materiálů, jež vloží do přílohy a pokud se nachází na jiných serverech, uvede na ně přímé odkazy.

--------------------

...do následující podoby:

--------------------

14.4.12 – Pokud se nejedná o zcela vlastní tvorbu, zavazuje se účastník co nejdříve po uploadu wallpaperu (nejpozději do 24 hodin) k vytvoření nového příspěvku v tématu s wallpaperem, do kterého:

a) vloží do přílohy všechny nevlastní materiály a zároveň na ně uvede přímé odkazy, pokud se nachází na jiných serverech.

b) uvede jasné důkazy oprávněnosti k použití všech nevlastních materiálů ve svém wallpaperu (to mohou být citace z pravidel webů nebo přímo autorů, odkud obrázky pochází + odkazy na stránky s jejich zněním, nebo prokázání svolení autorů obrázků k jejich užití v soutěži SHWallpaper, nebo uvedení jmen autorů s odkazy na jejich web/tvůrčí profil, nebo kombinace všeho uvedeného).

--------------------

Zároveň apeluji na všechny účastníky, aby tento postup dodržovali - nebudu je upomínat o dodržování pravidel. Tak ať se předejde tomu, že nebude zařazený jinak pěkný nebo velmi pracný wallpaper jen z toho důvodu, že někdo použije nějaký obrázek a neprokáže, že jej v naší soutěži vůbec může použít (nebo si to dokonce předem ani neověří).

jrx jrx je offline
    Starousedlík SHW / Pilot TMF
    Registrace
    Feb 2009

Citace Původně odesláno od Karel Polívka Zobrazit příspěvek
    a) vloží do přílohy všechny nevlastní materiály a zároveň na ně uvede přímé odkazy, pokud se nachází na jiných serverech.

Jen jestli toto pravidlo lehce nekoliduje s pravidly např. cgtextures.com (zde hojně využíván). Dle tohoto pravidla, pokud to dobře chápu, musím vložit do přílohy všechny nevlastní materiály, tedy i stažené textury + uvést na ně odkaz. Ovšem:

Redistribution of the textures is not allowed. Please keep the textures in one place (this site). That way everybody knows where they came from and what the license terms are.

Proto by se měl uvádět pouze odkaz. Už v mnoha kolech jsem si všiml, že někdo narval do přílohy hi-res texturu z cgtextures, což je proti licenčnímu ujednání tohoto webu, protože se de facto jedná o redistribuci.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2010

Možná by stálo za to, dát možnost používat textury a materiály pouze z určitých stránek (třeba jako je cgtextures).
    Pak by se možná omezila nutnost neustále tady některým uživatelům postovat důvody jejich nezařazení do soutěže a byla by jistota, že použité materiály jsou v "pořádku".

No a ještě taková malá připomínka. Nemyslím, že by měli všichni účastníci dostávat 300 bodů za účast v soutěži.
    Rozdělil bych to 4.-10. místo X bodů. Zbytek Y bodů.
    X>Y samozřejmě.

Strana 2 z 6 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Změny v nastavení fóra
    Od Karel Polívka v sekci Fórum a magazín SHW
    Reakcí: 60
    Poslední příspěvek: 30-07-2018, 06:40
  2. Změny uživatelských jmen
    Od Karel Polívka v sekci Fórum a magazín SHW
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 25-11-2015, 11:37