Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 5 z 6 PrvníPrvní ... 3456 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 61 až 75 z 80

Téma: SHWallpaper - změny v soutěži

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Google je fajn, TinEye lepší, Gazopa také pomůže, ale 100% kontrola prostě nebude nikdy
    Odpovídat lze po přihlášení

Šéfredaktor SHW / Admin Avatar uživatele Karel Polívka
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od H3w3R Zobrazit příspěvek
    dobrá, nechcete tohle řešit u všech soutěžících v daném kole?
    v pořádku, tak to udělejte jako podmínku zaslání výhry... první 3 vítězové kola (nebo ti, jenž mají dostat věcnou cenu) musí povinně doložit screeny tvorby / zdrojový formát wallu / video / krátký tutoriál vybraného prvku (např. tvorba mlhoviny, nastavení renderované scény, nastavení materiálu, tvorba výšivky , atd...) - prvek vybere porota/admin/grafik a kdo to do určitého data nesplní, nedostane výhru...
    Tento nápad se mi líbí, ale řešit to až po vyhodnocení, kdy jsou oznámeni vítězové, je z organizačních důvodů pozdě. Muselo by se to vztahovat na všech 10 wallpaperů, které postoupily do finále (tzn. čas na dodání postupu tvorby by byl v rámci doby, kdy probíhá 2. hodnoticí kolo - 10 dní). Po ukončení ankety stejně bude nově docházet ke kontrole účastníků - tak bych rovnou zkontroloval, zda autoři 3 nejlepších poslali návod a pokud ne, automaticky bych každého takového přeskočil k dalšímu v pořadí.

Co ostatní? Jaký na to máte názor?

Výšivka byla super!

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2010

Nevím, zda jsem to dobře pochopil, ale mám dojem , že by toto vedlo ještě k větším nejastnostem během soutěže. Pak se mezi deseti nejlepšími může objevit X lidí, co nedokážou doložit důkaz tvorby a budou následně vyřazeni. Nepovede to k degradaci celé soutěže ?
    Rozhodně bych nechal kriteria pro řazazení do soutěže stejná, jen bych zpřísnil pravidla pro důkazy tvorby u majitelů 2D obrázků.

Ještě takový malý návrh na závěr: Zakázal bych používat Brushe z různých stránek a kolem kterých v poslední době vznikají nejastnosti + omezil bych používání textur pouze na některé stránky, jak zde již bylo dříve zmíněno.

Starousedlík SHW Avatar uživatele dzandra
    Registrace
    Dec 2006

@ strogg cz - koukám na tvůj příklad a nějak mi to něco připomnělo . Here tutorial

Jinak to podvádění je na hovno, ale myslím, že se tomu moc předejít nedá (myslím v globálu, nepřiznání použití tutoriálů na určitou část tvorba a pod). Myslím ,že hlasovat by měl člen tak od 100 příspěvků. Možná to je pro někoho moc, v tom případě bych to viděl na možnost hlasovat nejdříve po 3měsících od registrace a zároveň uveřejnění určitého počtu postů.

Btw ale kam to spějeme, když se tu podvadí kvůli pár korunám (ano někdy jsou ty ceny krásné ... ale)

@H3w3R to už je celkem silná kávička, už tě vidím jak se xx hodin namáhaš s valem a pak ti spadne win a neuloží se ti video záznam tvé práce. Navíc záznam tvorby v 1920x1200 bude zabírat i krapet dost místa a zatěžovat procesor. Ten následný ulpload videa by byl kam???

pod čarou: A co takhle soutěžit jen pro radost, vy..rat se na ceny...., nahodit téma a tvořit. Jakmile se něco začně dělat kvůli odměně , většinou to stojí za .... Nebo ceny neuvádět.... po ukončení soutěže a vyhodnocení by se uvedlo co první tři dostali a basta. Samozřejmě kredity nechat.
    Naposledy upraveno uživatelem dzandra: 19-07-2011 v 14:03 Důvod: pod čarou

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Aug 2008

dzandra:
    video byl jen jeden z několika možností
    btw, moje PSDčka maj cca 30 mega ve finální verzi, takže mluvit o nějaké náročnosti na procesor (poslední wall byl dělanej na Turonu 1,8 Ghz a 512 Mb DDR paměti (), a stejně bych byl schopen doložit bez problémů, že jsem to dělal já, takže o nějaké náročnosti na hardware se snad ani nedá mluvit...

imho dělat wally "for fun" je taky možnost, ale:
    1. klesla by účast
    2. nepřišel by pravděpodobně nikdo nový, čili až to přestane bavit skalní fanoušky, budou se kredity přičítat automaticky jedinému soutěžícímu
    3. pokud neuvedeš ceny, jak nalákáš sponzory a lidi? "pojďte, tvořte, něco za to dostanete"

Strogg:
    "Pak se mezi deseti nejlepšími může objevit X lidí, co nedokážou doložit důkaz tvorby a budou následně vyřazeni."
    zajímá mě jedno: uveď příklad, kdy člověk dělal wall sám svépomocí a není schopen to nijak doložit.

Já osobně si to představuju takto:
    0. předkolo - všichni musí jasně souhlasit s pravidly, uploady jsou zkontrolovány, vyřazeny čmáranice, jasné porušení pravidel a nedoložené materiály
    1. kolo - hlasování redakce + letmá kontrola vlastní tvorby (např. jen u podezřelých z pohledu redakce)
    2. kolo - hlasování veřejnosti + doložení důkazu vlastní tvorby (u těch zbývajících)

wally můžou být samozřejmě vyřazeny již v průběhu soutěže, na doložení důkazu tvorby mají soutěžící prakticky 1 celý měsíc + 2 týdny hlasování + (další 2 týdny hlasování)

pokud chceme soutěž o hodnotné ceny (téměř každý měsíc za několik tisíc kč) musíme vynaložit nějaké úsilí...
    pokud chceme soutěž "for fun", admini nebudou nuceni nic kontrolovat a korigovat, bude se soutěžit v 10ti lidech a opět budou vítězit wallpapery slepené z cizí tvorby, pro něž budou hlasovat čtenáři, kteří neviděli originál

Starousedlík SHW Avatar uživatele dzandra
    Registrace
    Dec 2006

@H3v3R: pravdu díš, asi by ta účast opravdu klesla. Já jsem v ohledu grafiky amatér, a proto jsem výhru nikdy ani neočekával. Tu se zase až tak nejdříve neřešil podvod s tvorbou, ale s hlasováním jestli se nepletu. Vyřešme nejdříve problém kdo bude moci hlasovat a pak řešme zbytek.

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od dzandra Zobrazit příspěvek
    @H3v3R: pravdu díš, asi by ta účast opravdu klesla. Já jsem v ohledu grafiky amatér, a proto jsem výhru nikdy ani neočekával. Tu se zase až tak nejdříve neřešil podvod s tvorbou, ale s hlasováním jestli se nepletu. Vyřešme nejdříve problém kdo bude moci hlasovat a pak řešme zbytek.
    Kdo bude moci hlasovat je už vyřešené, viz předchozí příspěvky.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2010

Hezký tutorial, ale nevím, co má se mnou společného.Možná červenou a modrou barvu.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2010

dzandra:
    Strogg:
    "Pak se mezi deseti nejlepšími může objevit X lidí, co nedokážou doložit důkaz tvorby a budou následně vyřazeni."
    zajímá mě jedno: uveď příklad, kdy člověk dělal wall sám svépomocí a není schopen to nijak doložit.
    No, já to myslel tak, že když nebudeš muset na začátku soutěže dokládat důkazy tvorby (takto chápu ten původní návrh), tak to povede k tomu, že to spousta lidí jen tak zkusí a pak se třeba budeme divit kolik jich nebude schopno dodatečně splnit pravidla.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Aug 2008

Tak a teď by mě celkem zajímalo objektivní zhodnocení nového systému hlasování...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2010

Tak a teď by mě celkem zajímalo objektivní zhodnocení nového systému hlasování...
    Myslím, že tento systém je lepší než byl ten předchozí.
    Škoda jen velmi nízké účasti lidí s možností hlasovat. Já už tu mám účet skoro rok a hlasovat nemůžu.
    Škoda. Klidně bych hlasoval.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2010

Zdravím,
    jen jsem se chtěl zeptat, zda-li bude tento měsíc ještě nějaké kolo soutěže SHWallpaper. Děkuji

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Strogg_CZ Zobrazit příspěvek
    Zdravím,
    jen jsem se chtěl zeptat, zda-li bude tento měsíc ještě nějaké kolo soutěže SHWallpaper. Děkuji
    Pokud bude, dozvíte se to v tomto tématu (jako vždy):
    http://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=28225

Občasný diskutér Avatar uživatele looplo
    Registrace
    Apr 2011

Citace Původně odesláno od Karel Polívka Zobrazit příspěvek
    Pokud bude, dozvíte se to v tomto tématu (jako vždy):
    http://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=28225
    Neslo by zaridit, aby byla soutez kazdy mesic? Klidne tak jako to byvalo na zacatku-bez sponzoru a odmen pouze za kredity a tu a tam to prolozit nejakou tou atraktivni cenou? Ja se napr. zacal ucastnit, abych se naucil pracovat s grafickymi programy a moc mi pomaha zadane tema, pevny termin a pak i porovnani a pripadne zhodnoceni dila s ostatnimi, nez ceny.
    Dekuji

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od looplo Zobrazit příspěvek
    Neslo by zaridit, aby byla soutez kazdy mesic? Klidne tak jako to byvalo na zacatku-bez sponzoru a odmen pouze za kredity a tu a tam to prolozit nejakou tou atraktivni cenou? Ja se napr. zacal ucastnit, abych se naucil pracovat s grafickymi programy a moc mi pomaha zadane tema, pevny termin a pak i porovnani a pripadne zhodnoceni dila s ostatnimi, nez ceny.
    Dekuji
    Na vině ale nejsou ceny/sponzoři. Naopak, sehnat ceny není vůbec problém (mám už 2 týdny domluvené pěkné ceny i témata pro další 2 nová kola).

Problém je to, že se neustále řeší podoba pravidel a co vše by se mělo upravovat, měnit, přičemž diskuze o tom nejsou zrovna nejjasnější nebo nejpočetnější pro vyjádření názorů apod.... a na to mi zkrátka čas nevychází.

Strana 5 z 6 PrvníPrvní ... 3456 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Změny v nastavení fóra
    Od Karel Polívka v sekci Fórum a magazín SHW
    Reakcí: 60
    Poslední příspěvek: 30-07-2018, 07:40
  2. Změny uživatelských jmen
    Od Karel Polívka v sekci Fórum a magazín SHW
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 25-11-2015, 12:37
  3. FAQ - změny na Rapidshare.com