Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 31

Téma: Nové PC, pár otázek

Nováček
    Registrace
    Dec 2008

Zdravím,
    už delší dobu plánuji nákup nového počítače namísto mého již notně zastaralého PC (4 roky) a po poměrně dlouhé době vybírání komponent, pročítaní recenzí, testů a různých fór o hw, jsem dal dohromady snad poměrně slušnou sestavu, s vysokým výkonem a relativně dobrým poměrem cena/výkon. Potřeboval bych už jen s finálním výběrem některých součástí poradit od zkušenějších uživatelů, ideálně pokud by někdo mohl psát a poradit přímo z vlastních zkušeností s konkrétním hardware.

Teď k věci, můj cenový limit pro celou tuhle hračku je zhruba 35 000,- Kč a PC by mělo být určeno převážně na hry (nové, náročné a ve vysokém rozlišení), občas sice pracuji i s videem, nebo 2D a 3D grafikou ale v těchto oblastech pro mě není výkon nijak rozhodující a myslím že výkon herního stroje bude jak pro ty moje občasné blbůstky tak i na veškerou ostatní práci víc než dostačující. Samozřejmě chci za svoje peníze dostat co nejvyšší výkon, takže budu chtít i taktovat, ale do žádných extrémů se nepoženu. Chci vybrat výkonné ale kvalitní komponenty, ale zároveň za aspoň trošku rozumnou cenu (vzít z ceníku to nejdražší dokáže každej trouba že? ).

Sestava:
    CPU: Intel Core2 Duo E8400
    chladič: Thermalright Ultra-120 eXtreme + Noctua NF-P12-1300
    RAM: Geil Black Dragon - (GB24GB6400C5DC) - 2x2GB DDR II 800MHz
    HDD: Seagate Barracuda 1TB - (ST31000333AS)
    case: Aerocool Hi-Tech7
    monitor: LCD Samsung 24" SM 2493HM

... tak to jsou části u kterých už jsem rozhodnutý a se kterými jsem spokojený, teď následují ty věci se kterými bych potřeboval poradit.

1. Grafická karta: - chtěl bych 1GB verzi HD4870, na výkonnější grafiky (třeba HD4870X2) nemám už finance a ani se mi nechce pořizovat si takové nenažrané monstrum, s HD4870 si v pohodě zahraji všechny hry, pokud půjde hra plynule tak už je celkem jedno jestli budu mít o 20fps víc nebo ne, a když bude nejhůř tak je pořád lepší ztlumit detaily nebo snížit rozlišení než vyhodit o x tisíc korun více jen za grafiku.

Původně jsem chtěl koupit Gainward 9597-Bliss HD4870 GS 1GB, ale mnohem více se mi teď zamlouvá Asus EAH4870 DK/HTDI/1GD5 s elegantním a výkoným chladičem Dark Knight. Hlavně by mě zajímalo co si myslíte a nebo jaké máte zkušenosti s tímto chladičem a přetaktováním? Už od výrobce přetaktovaná 512MB TOP verze této grafiky má takty GPU: 815MHz / paměti: 3700MHz a na benchmarkreviews.com se jim povedlo dosáhnout až na 855MHZ u GPU a 4700MHz u pamětí. Je u ASUSu nějaký rozdíl např. v kvalitě součástek mezi TOP a obyčejnou verzí grafiky, myslíte si že půjde 1GB verze se stejným chladičem taky tak hodně přetaktovat ?

2. Základní deska: - u desky je moje dilema asi nejhorší a prozatím se absolutně nemůžu rozhodnout kterou si zvolit. Protože ale preferuji značku ASUS, dostaly se mi do užšího výběru následující modely:

Asus P5Q-E s chipsetem Intel P45 - toto byla moje úplně první volba o které jsem ale později začal pochybovat. Vlastně ani nevím proč, asi mám jen pocit že tato deska možná není dostatečně kvalitní a výkonná nebo já nevím, každopádně bych nerad šetřil na nesprávném místě a to by v případě základní desky určitě bylo. Navíc sem u desek série P5Q trošku zmatený a nějak si nedokážu vybrat nejlepší model mezi jednotlivými typy (P5Q, P5Q-E, P5Q-PRO a delux).

Jako druhá mě svým provedením, výkonem a možnostmi přetaktování zaujala deska Asus Maximus 2 Formula opět s chipsetem Intel P45, sice za vyšší cenu ale předpokládám že bych za to měl kvalitní a spolehlivou desku a měl bych klid.

No a třetí deska se pohybuje v podobné cenové relaci jako Maximus akorát je založena na chipsetu Intel X48, což by měl být high-end určený právě pro výkoné herní mašinky. Deskou je Asus P5E Deluxe, ale bohužel jsem o ní nenašel nějak moc informací, testů atd a proto se taky obracím sem.

3. Zdroj: - třetí a poslední věcí na kterou bych se chtěl zeptat je zdroj. To je součást sestavy na které absolutně nechci šetřit i kdyby mě to stálo třeba další spoření a odklad nákupu celé sestavy. Prostě bych nerad vyhodil 30k oknem jen kvůli tomu že bych měl nějaký neznačkový šmejd který by vyhořel a vzal sebou i zbytek PC.

Do oka mi tedy padl zdroj Seasonic S12-550 550W ENERGY+ a mě by zajímalo jestli je to dobrá volba. Vím že Seasonic patří ke špičce v tomto oboru, ale co zrovna tento konkrétní model? Hlavně doufám že 550W je dostatečně silný zdroj pro tuto sestavu. Kromě výše zmíněných součástí bude ještě napájet DVD vypalovačku (sata 2), dva starší 200GB disky (pata) a nějaký ten větráček. Nemám v plánu kupovat další grafiku do crossfire X zapojení, a ani žádnou výkonnější grafiku než plánovanou HD4870 (alespoň ne v nejbližších asi tak 2 - 3 letech, potom až to bude aktuální tak bude upgrade na nějakou pořádnou DX11 grafiku, ale kdo ví co bude tou dobou).

Jako případnou silnější alternativu bych potom volil buď silnější model od Seasonic-u a nebo mám například vyhlídnutý Enermax PRO82+ 625W

Tak a to už je konečně vše, omlouvám se za ten dlouhý sloh, ale musel jsem to vše pořádně popsat aby jste měli kompletní informace na základě kterých mi teď jistě dokážete poradit a konečně vyřešit můj menší problémek. Předem děkuji za všechny rady, tipy a odpovědi na mé otázky.
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele husky14
    Registrace
    Jun 2007

No sestava pěkná a sloh taky....

Ad. VGA: 1GB verze je vzhledem k plánovanýmu monitoru rozhodně výhodnější, i když možná paměti nepůjdou tak dobře přetaktovat jako na 512MB verzi.... i tak vezmi 1GB

Ad. MB: X48 je imho zbytečnej a P45 bude na všech deskách +- stejně výkonnej, takže připlácet za Formulu jen kvůli výkonu rozhodně nemusíš. Orientuj se spíš podle layoutu desky, výbavy atd.

Ad. PSU: máš dobrej názor, kdyby takový byli všichni
    Seasonic je dobrej zdroj a chybu neuděláš. Ještě se můžeš podívat na Enermaxe 525W a jeho verze PRO nebo MODU (pokud chceš odpojovat kabeláž)....

Moderátor / Poděs SHW Avatar uživatele ICEBOSS
    Registrace
    May 2006

ahoj,
    me se to libi.

tady mas taky nejakou inspiraci, je tam doporuceny vicemene to idealni pro dany mesic/obdobi

http://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=26962

Jinak:

CPU: Intel Core2 Duo E8400
    chladič: Thermalright Ultra-120 eXtreme + Noctua NF-P12-1300
    RAM: Geil Black Dragon - (GB24GB6400C5DC) - 2x2GB DDR II 800MHz
    HDD: Seagate Barracuda 1TB - (ST31000333AS) - OK, v testu na ehw dopadl celkem dobre
    case: Aerocool Hi-Tech7 - ma to jen 0,6mm secc plech, vzal bych neco jinyho od antecu nebo cooler masteru, celkove je pomerne mizerna a ten obri vetrak je kolosalni kravina
    monitor: LCD Samsung 24" SM 2493HM

zdroj kup Enermax pro 82+
    grafiku kup nVidia GTX260 216SP, imho lepsi volba nez ten radeon.

desky ma jeste pekny gigabyte... koupil bych nejaky to P45-UD3P

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

U grafiky je to asi jedno - ja mam treba rad Gainwardy z toho duvodu ze na nektery kousky davaj lepsi pameti ktery maj nataktovany stejne nebo i vic jak Asus TOP - TOP = nataktovany karty s lepsi chladicem. Herni (ROG) desky od Asusu naopak moc nemusim - vykon stejnej jako "neherni" (Blitz formula vs P5K) s tim ze je na nich vic blikatek a podobnych "vymozenosti" ktery jsou pro me nevyuzitelny, navic z peti hernich desek jsem mel 3 reklamace (ted drzi akorat Striker II a Commando). Zdroje jsou oba v pohode, ja jsem ale spis Enermaxovej. Ale zauvazoval bych jeste o pametich

edit: ...zrejme je ten kejs "kolotocarina" co? (me byl ten nazev hned divnej) URCITE ber neco s poradnym plechem (CM schvaluju, ale ne ty nejmensi Elite!)

edit2: ...a taky bych se vyhnul cednikum (diry zeshora) - nikdy nevis jaka nehoda se ti u pc stane, tak abys hned po vyliti oblibeneho napoje nemusel stavet znova ;-)
    Naposledy upraveno uživatelem Richmond: 02-01-2009 v 18:15

Registrace
    May 2006

ja nevim, jak casto si zalivate PC, ale me, ani nikomu z myho okoli se to teda jeste nestalo... :-D

Obyvatel SHW Avatar uživatele Honza.4.ever
    Registrace
    Oct 2008

no,co se týká skříně,tak můžu jenom doporučit antec...z vlastní zkušenosti,skládal sem jedno pc do antec 300 a je to dobrá case...sám budu kupovat(vlastně už je na sestě) antec 900...pravda,má nahoře větrák,přes kterej se Ti do pc může dostat voda a já nevím co...ale já mám třeba pc tak,že se mi tam nic dostat nemůže,na case nestavím nápoje a nic jiného,a co sem slyšel o chladících účincích,tak super...ale to je jen můj názor...

EDIT:
    Antec 300
    http://www.alfacomp.cz/php/product.p...c&SearchType=1
    a Antec 900
    http://www.alfacomp.cz/php/product.p...c&SearchType=1
    Naposledy upraveno uživatelem Honza.4.ever: 02-01-2009 v 18:25 Důvod: ODKAZY

Registrace
    May 2008

...me taky ne, ale kdyz si nekdo poruci "vonavku" s pruhlednou bocnici aby poradne vynikly sviti vetracky a k tomu "overcloking" bednu a za tyden ji prinese radne lepivou tak uz automaticky myslim na to nejhorsi. Pravda - nikdy dotycny neprisel s takhle vybranou sestavou, natoz zdrojem... Radsi na to upozornim...
    Antec je za ty prachy jasna volba, kvalitni jsou treba Centuriony, popr. ten vetsi Antec.
    edit: chladici ucinky do jiste miry zavisi na zvolenem chlazeni - tzn. ze kdyz ma nekdo box a k tomu nad nim zdroj pochybne znacky tak mu horkej vzduch jeste ohreje zdroj = zvetsi hluk takze tam se treba Antec vyplati, pokud ma chladic kvalitnejsi tak je vesmes uplne jedno jestli ma zdroj dole nebo klasicky nahore
    Naposledy upraveno uživatelem Richmond: 02-01-2009 v 18:29

Registrace
    May 2006

jinak antecy 300 a 900 jsou spis na brutalni chlazeni. pokud budes chtit spis ticho, tak se mrkni i na antec P182.

Registrace
    May 2008

jj, tim sem myslel toho "vetsiho" Anteca = vnitrek je bomba, skoda ze tenkrat stal skoro 4.000,- jinak bych uz ho mel u nohou ;-)
    Mozna by nebylo od veci jeste mrknout po uplne prvnim Stackeru - ted uz by moh byt za prijatelnou cenu

Obyvatel SHW Avatar uživatele Honza.4.ever
    Registrace
    Oct 2008

je pravda,že pokud jde o ticho,tak to asi není úplně ono...ikdyž ono stačí mít větráký na nejnižší rychlost a ten hluk není nějak velkej....ale pokud bys nevyužil chladící schopnosti case,tak je fakt zbytečný,to je pravda....

To Richmond:já sem ho sehnal v té alfě za těch 2375kč,takže už je na cestě ke mně...

Registrace
    May 2008

...njn, ted je hold situace jina - mluvim o dobach kdy MaWa zacinal, hold jsem to musel resit Avance C001 Terminatorem a smirit se s tim ze supliky na disky budou priste...

Nováček
    Registrace
    Dec 2008

Co se toho case týče tak Aerocool Hi-Tech7 se dělá v několika verzích, resp. s několika bočnicemi, jedna s tím hospodským větrákem , další s docela nevkusně udělaným plexi a poslední pevná akorát s mřížkou pro boční ventilátory - a tu jsem měl na mysli. četl jsem si na něj recenzi a nedopadl zas tak špatně, ale určitě se podívám na nabídku firmy Antec, když to tolik lidí doporučuje.

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Co se týká grafické karty byl bych osobně spíše pro variantu GeForce 260 (216 SP). nVidia má nižší spotřebu, trochu vyšší výkon a možnost přetaktování. Cena je ovšem zase trochu vyšší. Co se týká výkonu v hrách je to trochu sporadické .... jednou má na vrch nVidia podruhé zase ATI. S příchodem ovladačů 8.12 pro ATI bych řekl, že se ATI dostala do úrovně nVidie, ale já jsem holt nVidiomil

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2008

Já bych šel taky spíše do Nvidie .Supr teploty jak v klidu tak i vzátěži a oproti ATI/AMD Nežere tolik proudu.
    ATI/AND 4870 1gb je dobrá karta, ale mě naní vadí ty teploty a ta spotřeba.
    Když naní dáš dobrej chladič Accelero + ventilátor.Tak máš vystaráno.
    Ale pokud máš průhlednou bočnici tak to vypadá strašně.

ATI 4870 1 GB + Accelero + ventilátor cenově výjde skoro stejně jako GeForce GTX 260 Core 216.

Já bych bral NVIDIA.

Občasný diskutér
    Registrace
    Apr 2008

Jelikoz mam s nVidii zkusenosti, ale kamarad se rozhodoval mezi 4870 a 260Gtx, nakonec si vybral ATI 4870 a zadny problem s ni neni. Plati u ATI za maly penize hodne muziky a nVidia to je kvalita, nizke teploty. Jestli mas omezene penize tak urcite ATI, ale jestli si priplatis tak nVidii.

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Pár otázek jestli máte čas.
    Od mariaki v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 26-10-2014, 11:13
  2. Pár otázek...
    Od split v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 13-08-2012, 01:52
  3. Externi HDD 2TB a par otazek k USB