Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Téma: Žebříček

3.1.2009 01:58
biglessDobrý den,
nevím zda-li se tu tento návrh už někde nevyskytuje, ale jakožto pravidelný čtenář SHW na Vašich stránkách docela postrádám nějaký ucelený žebříček recenzovaných produktů. Každý produkt zde dostává nějaká procenta a právě podle nich by bylo příhodné takový seznam/žebříček uspořádat. Pokud by bylo více aspektů ocenění, člověk by měl možnost seřadit produkty podle toho, který upřednostňuje.

Pokaždé když plánuji nákup nějakého HW, dám hodně na Vaše testy a zkušenosti. Prolistovávat, ale veškeré recenze a hledat např. ten nejlépe hodnocený je dost otravné a zabere to poměrně mnoho času..

Předem děkuji za vyslyšení.. B.
5.1.2009 10:04
ICEBOSSproblem je, ze takovy zebricek se bude u nekterych produktu sestavovat opravu velice spatne. treba LCD monitory prosly za posledni 3 roky takovym vyvojem, ze skvely monitor pred 3 lety je dneska v podstate shitka.

u skrini by to udelat slo, u DVD mechanik asi taky. u disku nastane stejny problem jako u monitoru. Takovy Hitachi P7K700 bylo pred rokem uzasny disk, dneska se vykonem ani cenou na WD640AAKS nechytne :-/.

U desek to nema smysl, vzdycky je nejaky etalon tridy (navic se to blbe hodnoti) a pak je novy socket a novy etalon.

Snad leda ze by se zebricek limitoval na produkty ne starsi nez 0,5 roku/1 rok nebo tak neco.
5.1.2009 10:16
johny__gProblém by mohl být i poměr výkon/cena - výrobek v době uvedení (psaní recenze) je sice dobrý ale drahý, ovšem po nějaké době se cena sníží a rázem z něho může být bestseller. Tohle asi bude platit hlavně pro CPU a grafické karty.
5.1.2009 10:47
biglessNo musíte brát v úvahu, že když někdo na SHW vleze a začne si články pročítat nebo jimi listovat, má nějakou představu o HW počítače ;) Udělat blbuvzdornej žebříček pro nákup top zboží podle grafů je už jako myšlenka nesmysl. V testech je méně než 10% nabízeného zboží a výběr je náhodný takže musí každý počítat s tím, že i když tu v testu daný produkt vyšel výborně, může existovat jiný, který je schopen posunout měřítka sta procent ;)

Jde mi spíše o tu možnost. Lidé si tu mohou řadit produkty podle značek, periferií atd. Taky jim to ty, které už nejsou ani v prodeji nevyřadí. Tohle je magazín. Nikdo od magazínu nechce návod se zárukou na vrácení peněz, co koupit. Jde mi o čistě informativní a strukturní podstatu.. :)

Každopádně vymezení časového období není vůbec špatný nápad a v takové kombinaci by měl výběr i jistou relevanci.

Poměr výkon/cena je už sám o sobě výsledek, který týden po testu ztrácí význam. Řeč je o jednotlivých hodnocených aspektech výrobku.
5.1.2009 11:11
Deee-aNIMHO jako takový informativní "žebříček" v tu chvíli optimálních věcí slouží ICEBOSSův thread plus diskuse pod ním.
Dělat takový žebříček, jaký je v topicu, by byla neskutečná raubírna a ještě navíc nevděčná, když si představím ty diskuse pod ním...:runaway