reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s podsvícením LCD/Asus M50Vn

Figa (300)|3.1.2009 09:47
Ahoj, všiml jsem si, že když snížím jas diplaye na minimum, tak pravá půlka prostě svítí víc. Je to normální nebo je to vada? Když je podsvícení vyšší, tak už to není tak lehce rozeznatelné a nepoznám jestli svítí víc nebo obě stejně. Předem děkuji za odpověď.
VencaX (3686)|3.1.2009 10:02
Pokud by se jednalo o klasický LCD, tak už jsem se s podobným problémem setkal (hlavně u displayů od HP), takže to dle mého názoru je normální. Ale samozřejmě u menších displayů notebooků si tím nejsem jistý.
Figa (300)|3.1.2009 10:58
No hlavně kdybych nějak zjistil jestli je plně podsvícený při plném jasu.
xmarek (1676)|3.1.2009 11:49
Cituji z jednoho článku:
"Levné LCD monitory používají k podsvícení 2 trubic, což v porovnání s drahými EIZO se 14 trubicemi vypadá opravdu směšně. Menší počet a nižší kvalita trubic může mít několik následků. Obraz je nerovnoměrně podsvícen, např. rohy sou buď světlejší nebo tmavší než zbytek obrazu. Kdysi dávno dokonce u některých monitorů byly přímo vidět světlé pruhy přes celý obraz v místě trubice, s tím už se ale dnes vůbec nesetkáte. Trubice také během času ztrácejí svůj výkon a začnou svítit méně. Při malém počtu a špatné kvalitě trubic, tak monitor může začít ztrácet jas a objevovat se rozdíly v podsvícení v různých částech obrazu."

Z toho prostě vyplývá, že máte problém s invertorem nebo s jednou z podsvětlovacích trubic.
Figa (300)|3.1.2009 12:55
Takže reklamace? Ten NTB je měsíc starý.
xmarek (1676)|3.1.2009 13:05
Otázka do jaké míry se to projevuje. To je na posouzení reklamačního oddělení. Některé display-e mají standardně nerovnoměrné podsvícení, které se nejvíc projeví, když si necháte zobrazit po celé ploše černou.
Možná by bylo dobré, kdyby jste tu umístil nějaké foto jak to vypadá.
Figa (300)|3.1.2009 13:35
Dle mého s eto projevuje jen u sníženého podsvětlení, jinak při normálním je podsvětlení podle mého dojmu rovnoměrné. Fotku dám, až bude tma to je to nejlépe vidět.
Intri (3490)|3.1.2009 13:55
Bylo to u toho noťasu stejné už od výroby nebo se to začalo projevovat až někdy teď?
Figa (300)|3.1.2009 14:14
To nevím,až teď jsem ho ztlumil natolik abych si všiml.
Figa (300)|3.1.2009 22:51
Tady je fotka. Snad je to viděť omlouváms e za kvalitu nic jiného není po ruce.
Intri (3490)|4.1.2009 01:04
Kvalita je dostatečná, bez obav.

Vypadá to skoro, jako by se levé trubice ( předpokládám, že trubice budou asi po stranách ) alespoň v posledním kroku zcela vyply. Pozoruješ při tom postupném ztmavování nějaký razantní skok v jasu na levé straně, větší než na pravé?

Určitě bych tohle ale reklamoval, tak brutální rozdíl v podsvícení rozhodně není normální.
xmarek (1676)|4.1.2009 01:39
Já bych si tipl na vadný invertor. Trubice bude asi v pořádku. Doporučuji zkusit to reklamovat. Taky jsem předpokládal nerovnoměrné podsvícení, ale tohle je maso. :D
Figa (300)|4.1.2009 09:26
TAk jsem do toho půl hodiny koukal a prijde mi ze vazne jenom u toho posledniho kroku se ta trubice na levé straně vypne, jinak mi to přijde normalní. tAk nevím co s tím.
Figa (300)|6.1.2009 18:41
Zak jsem psal do servisu a bylo mi řečeno, že mi reklamace bude uznána. Musím se ale přiznst že se mi fo toho nechce....