Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 29

Téma: Jaký mi doporučíte notebook?

Nováček
    Registrace
    Jan 2009

Dobrý den,
    měla bych prosbu. Chtěla bych si koupit nový notebook, ale nevím jaký, vůbec se v tom nevyznám.
    Použivala bych to na net, na úpravu fotek.
    Můžete mi prosím někdo poradit? Na ceně mi nezáleží.
    Děkuji.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    May 2006

Potrebujes zrovna notebook? Mozna by ti stacil klasicky desktop a usetrene penize bych dal do poradneho LCD. LCD na notebooku nebude rozhodne tak kvalitni.
    Druha otazka. Jaky mas rozpocet?

Nováček
    Registrace
    Jan 2009

Chtěla bych notebook, protože není tak prostorný a dá se přenášet. Chtěla bych do něj investovat do 30 000kč.

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

LCD na notebooku nejsou zdaleka tak dobré jako stolní, s tím počítej. Pokud má být ta úprava fotek na profesionální úrovni, tak se nevyhneš koupi externího LCD. Ale jestli je to jen takové to upravování fotek z dovolené, tak by to stačilo.
    Máš představu jak moc budeš ten notebook přenášet? Je mobilita na prvním místě? Nebo ho potřebuješ jen občas někam vzít? On je dosti rozdíl mezi 12" a 17 " notebookem. Co výdrž na baterie, je důležitá?

Starousedlík SHW Avatar uživatele pas!k
    Registrace
    Jul 2006

Na ty fotky by byla asi lepsi 17 ale zase bude tezsi a hur se prenaset .. libi s emi treba tohle .. HP Compaq 6830s

Nováček
    Registrace
    Jan 2009

Úpravu fotek nebudu dělat jen z dovolené, ale profesionálně.
    Notebook nebudu přenášet často jen občas. A výdrž baterie není důležitá, nebudu ho používat na cestování. Chtěla bych, aby byla dobrá kvalita obrazu. Pokud to není možné do těch 30 000kč, tak můžu investovat i více, ale né o moc.

Nováček
    Registrace
    May 2006

Pokud ti jde o prenaseni, tak vol spis mezi 13"-14" nebo max 15". 17"tky jsou na prenaseni velmi nevyhodne - vaha i pres 3 kg a ver mi ze to uz se pronese. Jak moc je pro tebe mobilita dulezita? Jsi studentka, ktera kazdy tyden dojizdi domu a bere si "praci" s sebou?
    Co presne chces delat s temi fotkami? Upravovat ve fotoshopu na prof. urovni nebo si je jen max prohlizet?
    Jinak mozna by se ti mohl "libit" Dell Inspiron XPS™ M1530 - koukni se do konfiguratoru www.dell.de (nekoukej na CZ stranky, ty jsou predrazene).

Nováček
    Registrace
    Jan 2009

Citace Původně odesláno od pas!k Zobrazit příspěvek
    Na ty fotky by byla asi lepsi 17 ale zase bude tezsi a hur se prenaset .. libi s emi treba tohle .. HP Compaq 6830s
    Vzhledově vypadá dobře, ale jak už jsem psala opravdu tomu nerozumím. Na co se mám dívat, aby se daly dělat úpravy fotek kvalitně? Je důležité nějaké rozlišení obrazu? Asi jo, že? Ale jaké?

Nováček
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od devil 666 Zobrazit příspěvek
    Úpravu fotek nebudu dělat jen z dovolené, ale profesionálně.
    Notebook nebudu přenášet často jen občas. A výdrž baterie není důležitá, nebudu ho používat na cestování. Chtěla bych, aby byla dobrá kvalita obrazu. Pokud to není možné do těch 30 000kč, tak můžu investovat i více, ale né o moc.
    OK, takze ja bych byl spise pro 15" treba tohle Lenovo http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=58623.
    K tomu dokoupit monitor - Lenovo L220x (recenze: http://www.svethardware.cz/recenze-e...vo-l220x/22503)

Celkove jsi tesne pres tvuj limit.

Nováček
    Registrace
    Jan 2009

Tommy.mann - nejde mi o časté přenášení, ale jen někdy se tomu nevyhnu, jezdím někdy mimo domov na delší dobu, tak bych si chtěla notebook vzít sebou. Cestuji autem, takže váha taky asi nebude důležitá, samozdřejmě kdybych měla nosít deset kilo, tak bych si to rozmyslela.
    Fotky upravuji ve fotoshopu profesionálně a taky dělám prezentace v Nero vision. Je to sice jen můj koníček a ne práce, ale dost mě to baví a proto si chci koupit kvalitní notebook.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jul 2006

pro Tommy.mann
    22" pro "profesionála" připojit přes dsub dobrý joke

pro devil 666
    hledej nějaký ntb s dvi/hdmi výstupem pro připojení externího monitoru protože všechny displaye na ntb stojí za nic

Nováček
    Registrace
    Jan 2009

Lenovo ThinkPad R500 (NP732MC)
    Ten se mi libí. Děkuji. Určitě budu uvažovat nad jeho koupi.

Starousedlík SHW Avatar uživatele xmarek
    Registrace
    May 2008

Pokud chcete notebook na úpravu fotek tak Vás chci upozornit, že poslední notebook, který Lenovo vyrobilo s poměrně kvalitním display-em byl Thinkpad 15" T60 s IPS panelem. Dnešní notebooky od Lenova už jsou pouze display-e typu TN. Navíc ten notebook, který se Vám tak líbí neobsahuje výstup DVI. Takže pokud uvažujete, že si k notebooku pořídíte nějaký ten panel S-IPS nebo zde zmiňovaný S-PVA budete potřebovat Dock. http://www.alza.cz/lenovo-thinkpad-p...ced-d61230.htm
    Naposledy upraveno uživatelem xmarek: 03-01-2009 v 12:04

Nováček
    Registrace
    Jan 2009

To jsem špatně pochopila nebo spíše jsem si to špatně přečetla. Určitě neuvažuji o koupi notebooku a k tomu panel. Chci jen notebook.

Starousedlík SHW Avatar uživatele xmarek
    Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od devil 666 Zobrazit příspěvek
    To jsem špatně pochopila nebo spíše jsem si to špatně přečetla. Určitě neuvažuji o koupi notebooku a k tomu panel. Chci jen notebook.
    Jak už jsem uvedl. Najít v dnešní době notebook, který bude mít display vhodný pro profesionální úpravu fotek nelze. Osobně jsem viděl fotografie, které byly upraveny ve Photoshopu na normálním TN display-i a výsledek byl dost špatný.

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Antiviry: Doporučíte antivir?
    Od karamazin v sekci Antiviry a bezpečnost
    Reakcí: 84
    Poslední příspěvek: 25-03-2010, 18:24
  2. CO mi doporučíte pro Q82OO?
    Od ITMAN v sekci Intel - procesory a základní desky
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 21-02-2010, 16:27
  3. Jaký router doporučíte?